Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 18:41
Előzmény: #21219  Törölt felhasználó
#21220
Jövő tavaszra sokkal több konkrétum lesz, addig szinte biztos h meghaladja az 500-at.
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 18:26
Előzmény: #21218  Metis_papa
#21219
Nem is az ok boncolgatása a célom, hanem az hogy az egyébként * 264 HUF-ig tartó lerongyolás megtörtént. Hasonló ok most is megtörténhet: és ez tarthatja vissza az egykor optimista befektetőket, erre a valaki által megkérdőjelezett félelemre szerettem volna rávilágítani. Azaz, hogy még a 10%-os Dayton hányaddal is beállt olyan helyzet, hogy a piaci kereslet nem bírta el a rázuduló kínálatot (nem csak ennél a részvénynél természetesen).Na most megint kgy, és megint COVID-hullám (ősz), túltolt világpiaci árazás USA-ban. Gondolom racionálisan az van amit Peti84 mondott, hogy mindenki igyekszik a nyerőt zsebre rakni és bespájzolni kápéból. Nem ülnek bele kényelmesen hosszabb távra a befektetők, hogy szépen beárazza a piac az apportöri vagyont (ahogy illene). Na most márciusban is kellett a nagytulaji segítő "kéz", hogy ne menjen 200 vagy 100 alá, akkor nem jöttek a mutatószámok a wingről, tehát pánikban a fundamutatók kidobhatóak kisbefektetői részről. Ellenben ha van muníció a modinál és/vagy a nagytulajoknál akkor nem kell letrancsírozni a cégértéket ill. árazást és nem nyílik az árazási és értékeltségi olló nagyra. DE ez nem tudható biztosra. Azaz elméletileg most is csodás minden csak sok a "ha", meg a "mi van ha"...de mondom szurkolok az 5-10-50X-hez (minél hamarabb, jó, ne túl hamar), kellene már valami tartalmas story a BÉT-en, ha meg új blue chip, pláne "hajrá Akko", csak a "ha"-kon legyünk már túl, mert sok a veszély a világban.....(bár lehet ez lesz a jó itt).Nem tom.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 18:10
Előzmény: #21217  Törölt felhasználó
#21218
A februári esetre nehéz egyértelmű magyarázatot adni, mert a közgyűlés egybeesett a koronavírus-pánik kezdetével. 
https://invst.ly/rs6bv
Túlzás lenne a 400-ig tartó lejtmenetet (vagy az egészet) a közgyűlésre fogni  (az ábrán az S&P 500 futures-szel össze van hasonlítva), az esés nagy része a koronavírus-pánik miatt volt. Inkább a Dayton üzletrész-szerzése miatt lehetett előtte a felfutás, amit csak 535-ig engedtek, aztán természetesen visszaöntötték, de hogy covid nélkül ez meddig ment volna vissza, arra legfeljebb találgatni lehetne.
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:57
Előzmény: #21213  Diplomatico
#21217
Előre semmi nem tudható biztosra. Az sem volt látható, hogy ezt a remek részvényt hogy letrancsírozzák február-márciusban. AGY/Dayton, ha nincs, akkor nem is tudom meddig ment volna le. Reméljük azok a részvények az apportörnél lesznek majd inkább...talán a modinak sem kell izzadnia úgy később ha összpontosítva vannak minél kevesebb kézben, ha majd üres lesz a vételi oldal, a befektetők pedig menekülnek valami miatt (Covid ikszedik hullám, elnökválasztás, BLM, lefagy a facebook szerver és nem lehet selfiet lőni vagy mittudomén mitől tojnak be majd a kisbefektetők, aminek nincs releváns hatása amugy egy magyar ingatlanrészvényre). Szerintem emiatt is félnek sokan, hogy rkgy után megint öntenek, lásd februári kgy, és Peti84 sem véletlenül akar kapkodni: február-márciust itt sem felejtik el egyhamar sokan.....én is csak kukucskálok inkább.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 17:05
#21216
422 a vége.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 16:59
Előzmény: #21214  Metis_papa
#21215
25 darabos kötés. Gigászok harca eddig.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 16:59
#21214
Kilőttünk! R 421,5 :)
Diplomatico 2020. 08. 12. 16:58
Előzmény: #21212  Törölt felhasználó
#21213
Szuper! 🙂 Szerintem nem ma láttunk utoljára ilyen forgalmat! Ja és még egy megérzés: blue chip lesz, miután bekerült a prémium kategóriába és a Bux indexbe! 😉
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 15:54
Előzmény: #21207  Diplomatico
#21212
Ma sorrend: OTP, Richter,Akko, MOL ~400 M forint forgalom, ha a modi tudja garantálni , hogy rendelkezik jövőben is köbö ekkora munícióval, hogy kikapja az eladói puffereket, akkor nem lesz baj a beárazással, szvsz;-).
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 15:52
Előzmény: #21210  AtomAgy
#21211
Én is azt remélem. 
AtomAgy
AtomAgy 2020. 08. 12. 15:42
Előzmény: #21209  Metis_papa
#21210
Csuriba a kezeket, hogy józanodás legyen a kábítás vége! Már megelégszem a 430as záróval is, velem lehet alkudozni. :)
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 15:35
#21209
Reál 420...kábítószerda. :D
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 15:27
Előzmény: #21207  Diplomatico
#21208
Nyilván így van, azonban vannak gyakorlati akadályok a modi előtt is: akik nem értik a fundákat azok beállnak az eladóira érték előtt, fékezve a beárazást ami tartozik az adott részvényhez úgy saccperkb, nyilván azokat meg kell venni piacról nincs mese, hogy lehessen tovább modizni felfele. Kérdés erre rendelkezésre áll-e nagyobb keret a hamar eldobók kivásárlására, ami a vevőnek egyébként jó befektetés, ha tudja hogy többet ér a cég. Na meg az apportör se véletlenül most lép a tőzsdére. Plusz más gyakorlati kérdés is van amit átbeszéltetek már 100X, lehet emiatt sok a kérdőjel és a bizalmatlanság többekben és menet közben szállnának majd fel, ahogy Peti84 is mondta, most fontos a likvid tartalék. Plusz USA elnökválasztás, COVID második hullám, bár mint említettem ez előnyére is válhat a beárazásnak egyébként ;-) Ahogy nézem sok akvit átrágtak a befektetők és ismerik a buktatókat...érdekes lesz. Én egyenletes beárazásra számítok, azonban ha hirtelen történik a beárazás akkor meg megszívom. Bár ez olyan bevárós papír ahogy eddig nézem, lehet Peti84 is ezért ráérős empirikusan.....hisz ő az egyedüli őstag ahogy így követtem a dolgokat hol jobban hol kevésbé.
Diplomatico 2020. 08. 12. 15:15
Előzmény: #21206  Törölt felhasználó
#21207
Maradjunk annyiban, hogy a modi sem hülye! Pontosan tudja a feladatát lefele és felfele is. A kérdés, hogy az Ő forgatókönyvében melyik nap milyen árfolyam és forgalom szerepel!?!
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 15:10
Előzmény: #21204  Peti84
#21206
Valóban sok összetevős a játék és nem is könnyű se nagynak se kicsinek. Egyelőre sok idő megy el ebben a papperben, ezt sem tudom megítélni itt, hogy ez majdan  egy esetleges vaskos hozamban, eredményben materializálódik-e vagy sem. Ha normálisan korrekten bejön az ami sejthető vagy vártok, az valóban annak az évnek a story-ja lesz, ha nem, akkor csak döglött hal ahogy eddig, ez a baj. Mindenesetre felfele nagyobb a potenciál mint lefele ezt talán ki lehet jelenteni, persze ettől eshet. A félő, hogy nem hoznak ki annyit amennyit ki lehetne hozamban, de nem tudom megmagyarázni miért, talán unott a piac...a modinak felfele is a szeren kell lennie a beárazásnál amit szeretnétek.
Peti84
Peti84 2020. 08. 12. 15:09
Előzmény: #21198  Zipfer
#21205
Idén szűkös az év. Le kell halászni amit lehet, ha lehetőség van rá, úgy hogy ne kelljen sokat (pár napnál többet) ülni egy papapírban, mert a szabad kess adu ász lehet, egy esetleges árfolyam szétcsapásnál (nem csak akkora értem). Lehet ez kockázat kezelés, vagy tőke védelem vagy beszariság vagy bármi is, de tőkevédelem szerintem most nagyon fontos.    
Peti84
Peti84 2020. 08. 12. 15:03
Előzmény: #21199  Diplomatico
#21204
Tudom, hogy profik, a saját érdeküket nagyon szépen tartják szem előtt (de minden hol ez van, ezt el kell fogadni). 
Ez az érdek nem ugyan az mint a kicsik érdeke sokszor, azért óvatosan. (Erre példa lehet a mai nap is. Ha az érdek úgy kívánja kapásból képesek barmolni, nekünk meg az a dolgunk, hogy ebből csináljunk pénzt. Mindenki bankszámlája megválaszolja a döntéseinek helyességét.) 
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 15:02
Előzmény: #21199  Diplomatico
#21203
Szerintem nem a céggel vagy az apportörrel, IT-val szemben van többekben kishitűség (valakiben meg igen, főleg az AW-sokban: nyomda, szórás, stb). Az esetleges akvizíciót lehet jól is, rosszul is csinálni ezt a jövő eldönti visszanézve. Sokan azért szállhattak ki, mert hiányzik az az általános piaci fokozott hangulat ami múlt évben még meg volt, ez az egész BÉT-et jellemzi (Covid miatt vagy csak mert ML nem aktív, nem tudom). Persze ettől 5-10-50X-het a papír, aki tartja annak kívánom jöjjön be. Valamikor én is felszállok, de most valahogy nem itt a BÉT-en érzik a boogie-t a népek. Persze lehet ez lesz majd ennek a papírnak az üdvöskéje......ki tudja, lehet nem.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 14:58
Előzmény: #21201  Metis_papa
#21202
A családunkért ülünk, nem? NEM MÁTÉ!
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 12. 14:57
Előzmény: #21197  AtomAgy
#21201
Azt a kis időt már kibírjuk. Há mi az? Há leüljük a wc-n. :D

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek