Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
new1 2021. 06. 06. 11:46
Előzmény: #44874  lngnl
#44880

Jelenleg kb 15 fele kulonbozo orszagbol szarmazo emberrel dolgozom egyutt 
bukott eszme :) érezd jól magad bárhol is élsz a világban. a választóknak ütős anyagot kell tolni ,erre van vevő:(  
new1 2021. 06. 06. 11:30
Előzmény: #44878  Törölt felhasználó
#44879
jöjjön tudok olcsón venni
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 11:04
Előzmény: #44874  lngnl
#44878
Látom, hogy sokan azt hiszik, hogy pesszimiszmusból mondom azt, amit. Meg mert szeretek károgni.
Ez alapvetően téves elgondolás.
Csak 18 éve foglalkozom gazdasággal, írtam egy- két dolgot ebben a témában. 13 éve foglalkozom tőzsdével. Elolvastam ezt-azt.
Azért írom le a gondolataimat, hogy ösztönözzek másokat arra, hogy gondolkodjanak el, olvassanak.
Na ne ilyen google keresővel kiguglizott szedett-vedett férceket, mint amire itt sokan hivatkoznak (tisztelet a kivételnek). Ezt is sokan azért teszik, mert van egy álláspontjuk és amellé keresnek érveket, amivel megnyugtatják magukat. (Én mondjuk ezt fordítva csinálom: megvizsgálom a tényeket, majd abból alakítom ki az álláspontom)
Arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy ahogy az USA tőzsde egyre feljebb és feljebb kapaszkodik, úgy egyre nagyobbak az erők, amik vissza fogják rántani. És amikor ez bekövetkezik, itt a 60-70% nagyon pórul fog járni. A történelem, a statisztika és a közgazdasági törvények legalább is ezt vetítik előre. 
Placi82 2021. 06. 06. 10:49
Előzmény: #44874  lngnl
#44877
Ne haragudj, de te csusztatsz. Magam nevében, beszélek. A tenyek makacs dolgok. Tények, a világot soha, nem látott módon árasztottak el készpénzzel. Meg a világháborús időszakban se. Ez nem depresszív. Globális gazdasági strukturális gondokat szőnyeg alá seperve, a pénz printer lett a mindenre jó csoda orvosság. De ez tulajdonképpen adósság teremtés. Meg a I, II világháborúban se adosodtak el így GDP ben mérve. És nem is akarják befejezni, hova meddig fog ez futni? De az ember már csak olyan, ha valamit nem látott, attól tart,hisz nem tudja a vegkimenetelet. Én nem panaszkodom, csak tartok valamitől, de lehet butaság, és a világ felfedezte az örök mozgó gazdasági csodát az MMT vel:)) De a részemről befejeztem ezt a témát!! Már csak a forum másik felével kell még megegyezned:) Szóval kérnék tanacsot, szerintetek érdemes lenne bővíteni komolyabb mértékben Norilsk,es Lynas, pakkommat.? 
pomperj
pomperj 2021. 06. 06. 10:23
Előzmény: #44873  pomperj
#44876
2)Biogen es az  uj Alzheimer drug, egy  opportunista trade.
Ez a Covid vakcina mellett a legnagyobb gyogyszeripari esemeny lehet iden.
.
Mar 2 evtizede nincs uj gyogyszer az Alzheimer-re, ami talan az egyik legrosszabb betegseg mi az idoseket megtamadja. Akinek ilyen van/volt  a csaladjaban, tudja mirol beszelek.
Akinek nem, nekik erdemes megnezni az idei Oscar dijas AnthonyHopnkist az APA cimu filmben.
.
Egy eve tart az engedelyezesi procedura, ketszer hosszabbitottak a dontest eddig, de allitolag juni7, hetfon   tehat holnap,  meglesz az FDA dontes.
Utoljara novemberben ultek ossze, akkor azt mondtak, hogy az adatok nem igazoljak hogy a drug eleg effektiv. Marc. 7-en ujra eltoltak 3 honappal a dontest.
Nagyon ugy nez ki, ezt a gyogyszert a piac nagyon akarja, es FDA megtesz mindent erte.
,
A gyogyszer nem megakadalyozza, de erdemeben lassitja a kifejlodest, es az mar eleg lehet sok tizmillio idos eletenek javitasahoz.
A gyugyszer egy " aducanumab "   nevu vegyulet, de nem ertek hozza.(Van valami hasonlo drug, szinten tesztelesek  alatt EliLillynel is, de ahhoz sem ertek)
.
Egy eves adag ara kezdetben 3-8000 USD lehet majd, ami nagyon huzos. De megis sokan fogjak venni,mindenkeppen sok Mrd-os eves bevetel ugras. Es persze jo nagy margin, alighanem a szokasos 75% felett.
Szoval a 2 ceg profitja es ara azonnal felugorhat 50-100% mertekben, ha engedelyezik. Melyik ketto?
.
A gyogyszert Biogen a japan Eisai kutato-partnerrel csinalta. Melyiket erdemesebb venni?
BIIB kapitalizacioja 41Mrd, sales 12Mrd, PE=20
Eisai(ESALY)  kapitalizacioja 20Mrd, PE=50
Nem tudom, talan mindkettovel erdemes indulni, aztan attenni amelyik jobban megy.
.
De a lenyeget most a chart arulja el. Ugyanis, penteken, hirtelen mindketto gap-up megugrott.
Lehet, hogy valakik tudnak mar valamit? 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210606v00wp37yp.jpeg
Aki gyogyszeres temaban jaratos, orulnek ha ki tudja egesziteni ezt a gondolatot.
Ha nem engedelyezzik, akkor   LLY hasonlo gyogyszere kaphat hatszelet.
.
folyt. kov.
szieszta 2021. 06. 06. 09:41
Előzmény: #44874  lngnl
#44875

Ezt hosszasan elemezhetnénk, hogy milyen nemzet, milyen emberek. Mindenhol vannak ilyenek és olyanok.
Az tény, hogy a magyar ember alapjában pesszimista, de ha megnézzük a történelmünket, látni lehet az alapját. Nagyon sokszor sikerült a rossz lóra tenni. Ráadásul a kívülállók véleménye, hogy nem vagyunk megbízhatóak, főleg mostanában a lopni, csalni, hazudni a magyar ember kenyere.
Szlovákiában, bankban dolgozó barátom mondta, hogy csak magyarországiakkal ne hozza össze a  sors, 5-ből 4-en  az átverésre mennek. Mondta, még az  szerencséje, hogy a magyaroknál csak az igazgató engedélyével lehet üzletelni, (a rossz tapasztalatok miatt), így a felelősség is elhárul. Pontosan ezért az ügyintézés is sokkal hosszadalmasabb és munkaigényesebb.
Ja, végül hallgassuk meg Himnuszunkat, ritka az ennyire szép, de depressziós szöveg. "Balsors akit régen tép"
lngnl 2021. 06. 06. 09:11
Előzmény: #44871  Törölt felhasználó
#44874
En 5+ orszagban eltem az elmult 14 evben, es ezzel nem ertek egyet. Magyar emberek depresszivek, penzugyi kepzettseguk nagyon alacsony. Nyaraimat otthon toltom, de ha kibujok a kis buborekombol akkor egybol mindenki panaszkodik es negativ. Es ez ranyomja sajnos erre forumra is a nyomat, eszre lehet venni minden hetvegen amikor nem porog a piac kb. jonnek sorban a vilagvege varo kommentek. A piac meg kozben meg megy felfele. Arrra is emlekszem azert hogy 5 eve 50 es olajna, mindenki 100 ra varta, aztan lett abbol minuszos olaj ar is. Covid elott eppen bullos hangulatban volt itt mindenki, aztan jott a marcius. Covid szakadas utan mindenki nagyobb masodik hullamot vart, aztan milyen szepen lehetett keresni. Jelenleg kb 15 fele kulonbozo orszagbol szarmazo emberrel dolgozom egyutt es mindenki maskepp de alapvetoen pozitivan latja a jovot. 
pomperj
pomperj 2021. 06. 06. 08:59
#44873
1)A GM-ben van egy jo +20% opportunista trade.
Az auto dealerek atlagos keszlete 34 nap, de altalaban 60-70 napos keszletet tartanak. Tehat nagyon viszik a bemutato termekbol az autokat, es lassan, kesve  jonnek a gyarbol az ujak. A kisebb keszlet javitja a dealer alku poziciojat. Most egy "atlagos" auto 38000 dollar, ugy 4000-el tobb mint egy eve.Szoval, erdemes megnezni a dealership halozatok arfolyamat, mint Autonation, Penske.De ezzel lehet hogy lekestem, mert mar nagyot mentek. Egy korrekcio utan persze meg jo vetel lehet.
,
Viszont Ford es GM chartja nagyon hasonlo, de F par nappal elotte jar, es mar kitort. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210606v00wvz0vm.jpeg
.
Az Aprilisi eladasok csucson jartak, evesitve 18.5m auto a varakozas, ami 16 eve volt utoljara.
Es nem nagyon ketseges, hogy uj eladasi rekord lesz...ha nem iden, akkor jovore.
.
folyt kov
Törölt felhasználó 2021. 06. 06. 05:35
Előzmény: #44870  Törölt felhasználó
#44872
Egészségedre.
Csak vicceltem.
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 21:43
Előzmény: #44850  lngnl
#44871
En azert (sokkal) tobb ertelmet latok altalaban Magyarorszagon, mint mashol. (3 allampolgarsagom van). Van problema boven, tobbek kozott az emlitett ertelem piacositasaban, de en szivesen vagyok a magyar barataimmal Magyarorszagon.
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 21:31
Előzmény: #44868  Törölt felhasználó
#44870
Kommersz?? Ez az Istenkiraly! 
Soha ( na jo egyszer-ketszer) nem izlett ilyen jol csillagos puccos etteremben a tudomanyos menu.
terelemel 2021. 06. 05. 20:44
Előzmény: #44868  Törölt felhasználó
#44869
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 20:05
Előzmény: #44867  Törölt felhasználó
#44868
Jaja, néha az ember az effajta kommersz gasztronómiában is megmerítkezik.
Végül is nem lehet mindig minőséget fogyasztani.
:egytroll
Törölt felhasználó 2021. 06. 05. 19:57
#44867
Mirol beszel itt mindenki? Egy jo sztek es egy jofajta Rioja utan tokmindegy. Peace. Vegre beuzemeltem idenre a grillt :-).
new1 2021. 06. 05. 19:10
Előzmény: #44852  Placi82
#44866
törleszt és fizet katymattyot és nem száll el az infla mert nincs miböl
bankos
bankos 2021. 06. 05. 19:07
Előzmény: #44863  Placi82
#44865
Melyik bányász cégek? 
pitcairn2 2021. 06. 05. 19:07
Előzmény: #44860  Törölt felhasználó
#44864
a világvégevárással meg szerintem menj a CoronaVirus topicba:)
Placi82 2021. 06. 05. 19:06
Előzmény: #44860  Törölt felhasználó
#44863
Hajrá. Ne fogd vissza magad!🤣 Nekem is usa reszvenyeim vannak. Csak bányászok. 
pitcairn2 2021. 06. 05. 19:02
Előzmény: #44853  Törölt felhasználó
#44862
ha nincs túlfűtés akkor nyugodtan felemelhetik a hivatalos infláció szintjére, azaz 5,1%-ra, az alapkamatot:)
akár egy lépcsőben is:)
pitcairn2 2021. 06. 05. 19:00
Előzmény: #44858  Placi82
#44861

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek