Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zedisdead 2020. 03. 25. 07:00
Előzmény: #19037  hellforceone
#19040
Erősen dead cat bouncera tippelek én is. Nemcsoda, hogy még a portfolió cikkben is olyan analógiákat találtak az emelkedésre, amik nem bizonyultak tartósnak (2008 okt, 1933)
Törölt felhasználó 2020. 03. 25. 06:54
#19039
Ez a csütörtöki adat (főleg, ha milliós nagyságrendű) eldönti az irányt egy időre:
.
https://soo.gd/TAjx
pomperj
pomperj 2020. 03. 25. 06:49
Előzmény: #19005  pomperj
#19038
SPY daytrade
1)En beirkalom a daytrade gondolataimat, de szeretnem dupla vastagon ala alahuzni :
BARMI, de barmi tud,  peldaul most tortenni:
Ma eshet nyitastol kezdve 4-6% mertekben lefele? Abszolut
Ma gap-up indul felfele, es  emelkedhet tovabb ? Abszolut
Ma  csinalhat gap-down indulast, uj low-t 2191 ala, leszakitva a bear piac eddigi aljat? Abszolut
,
Azt akarom mondani, hogy orulten csapkodos, kiszamithatatlan a piac, ebben tradelni 
ugyanaz mint  a tigrisketrecben tancolni, es remesen nagyot lehet bukni
Szoval ennek tudataban, szigoru stoploss szabalyokat tartva probalkozzon mindenki, ha tradel
,
2)Nyilvan a 60min,  es az alatti idotavokban is folyton tudni kellene,
hol tartunk hosszabb idotavokban, napos chartokon,
mert bar nem szabad hogy nagyon befolyasoljon a kis mozgasok elemzeseben a nagyobb kep, 
megis muszaj egy mertekig  szem elott tartani
,
Most azt gondolom, hogy egy NAGYOBB felpattanasban lehetunk,
van egy 5 subhullamos impulziv emelkedesunk ami teljesen szabalyos, 
es meglehet hogy egy 5-3-5 emelkedo hullam-sorozatnak az elso tagja ez,  
es szabalyosan folytatodik, es akar 13-26 napig is tarthat mire az emelkedes a vegere er
,
3)Ennek tudataban kerem ovatosan nezni, szem elott legyen hogy BARMI mas is lehet,
torolni kell barmilyen eddigi dogmatikus nezopontot hogy mi kovetkezhet,   
a kicsit atszamozott aktualis daytrade chartot felteszem
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200325v00rege2q.jpeg
hellforceone 2020. 03. 25. 02:41
Előzmény: #19015  bimborablo
#19037
Azok a vidékiek - mindenféle negatívum nélkül - fogják megvenni azoktól a részvényeket, akik tudják, hogy inkább ki, mint beszállni kell. Így ég majd el a pénzük sajnos... Egy órával ezelőtt néztem egy német riport műsort, ahol egy neves fertőző betegségekre szakosodott prof. arról beszélt, hogy Amerikában valószínűleg cca. 3 hét múlva lesznek óriási bajok. Ugyanis a kórházak, amelyek a köznépet ellátják, már a vírus előtt is nagyon alacsony szinten voltak ellátva felszereléssel. Ha erre rájön most egy hatalmas terhelés, akkor bizonyos, hogy heteken belül kritikussá válhat a helyzet. Ő úgy saccolta, cca. 3 hét és az amcsiknál ugyanaz lesz, mint az olaszoknál. Előnyként említette, hogy USA a gazdasági hatalma miatt - most nem kell azon vitázni, hogy mennyire is erős a gazdaság -, szóval amiatt a világon minden eszközt felvásárolhat(na), ha akar és persze, ha megkapja egyáltalán az eszközöket. Ha nagyon olyan a helyzet, még azt sem tartanám kizártnak, hogy az egyes államok - amennyiben az országban létezik most szükséges eszközöket gyártó vállalat - azok üzemét egész egyszerűen szigorú felügyelet alá veszik, vagy éppen elrendelik, hogy az árakat ilyen eszközökre befagyasztják stb. Az itt sokat emlegetett Lake esetében talán egy átgondolandó elmélet / rizikó. Egy elgondolkoztató írás még itt
https://www.investing.com/analysis/concerned-about-the-real-estate-market-me-too-200518673
butan
butan 2020. 03. 25. 00:22
Előzmény: #19035  mereszZenesz
#19036
Felkeltetted az érdeklődésemet, szívesen veszem a példákat holnap, most viszont lepihenek, sziasztok.
mereszZenesz 2020. 03. 25. 00:19
Előzmény: #19033  butan
#19035
Szerintem tévedsz... Mivel nincs új  a nap alatt... Ugyan az a műsor már évszázadok óta 
CDow 2020. 03. 25. 00:13
#19034
Ez a vírus egy precíz hadművelet. Pár éve még óriási botrányok voltak abból, hogy a titkosszolgálat lehallgat, követ, meg a nagy techégek megfigyelnek. 2020-ra már teljesen természetessé vált, hogy a kormány követ a mobilod alapján, Olaszoknál drónnal figyelik az állampolgárokat, nehogy elcsászkáljon a karanténból. Oda jutottunk, hogy az emberek már ezt kérik.
Mondhatjuk, hogy ez indokolt, de senkinek ne legyenek illúzió, ezek az új törvények a járvány elmúltával is velünk maradnak. 
Egy dologra kell figyelni. Milyen rendeleteket hoznak a kormányok amik a veszélyhelyzet elmúltával is velünk maradnak. Fake news törvény, legális megfigyelés stb. Aki a rendszer ellen lázad, azt kivesszük a társadalomból.
Lassan de biztosan épül a kommunizmus. Lásd usa törvények az elmúlt évtizedekbe.
butan
butan 2020. 03. 25. 00:09
Előzmény: #19027  kotelb
#19033
Ugyanezt gondolom. Nem tudom, volt-e már ilyen a történelemben, hogy az emberiség ennyire lábonlőtte magát. A 21. század emberének megártott a Facebook kultúra. Nem szakmai és fenntarthatósági hanem lávcsi szercsi alapon állunk a problémához. Ez ugyanaz, mint amikor fingunk nincs hogy mitől van a globális felmelegedés, semennyire nem igazolt az emberiség hatásának mértéke, de egy gyerek azt mondja hogy how dare you aztán megáll az észérv és marad a drukkolás. Ha valamiért, akkor a saját hülyeségünk miatt kaptuk ezt a szart. A modernkori elhülyülésünk következtében. Komolyan, legközelebb kitalálja az emberiség, hogy megöljük magunkat és akkor meghal a vírus, annyira hülye lett az emberiség hogy simán kinéztem belőlünk. Tisztelet a kevés kivételnek.
Törölt felhasználó 2020. 03. 25. 00:08
Előzmény: #19031  Zedisdead
#19032
hm közelebb kerültem. Köszönöm:)
Zedisdead 2020. 03. 25. 00:04
Előzmény: #19025  Törölt felhasználó
#19031
Több mechanizmus is van, de szerintem a leglényegesebb az, hogy amikor pánik van a bankok nem szivesen hiteleznek egymásnak illetve a hedge fundoknak, ezért a bankközi rövid kamatok felmennek. Ez visszafogja azokat, akik hitelre vesznek részvényt vagy egyéb eszközöket.
Ha a FED korlátlanul hitelez állampapirra meg jelzáloglevélre, a bankoknak nem kell félniük a bankközi piacon likviditáshiánytól ezért lemennek a bankközi kamatok.
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 23:59
#19030
Saudi and Russian forex + gold reserves diverging:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200324v01r5wuz9.png
LBalaton
LBalaton 2020. 03. 24. 23:48
Előzmény: #19027  kotelb
#19029
Kína többi részén is üresek voltak az utcák!
Nem fogják már előlröl kezdeni!
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 23:46
#19028
Goldman Sachs see a rising probability for FX intervention if the USD continues higher:
.
https://soo.gd/OMqS
kotelb 2020. 03. 24. 23:14
#19027
Kina nem jó példa! Ott 60M embert bezártak 2 hónapra! A maradék 1.3Milliárd meg eltartotta őket! Ez az EU-ban nem lehet megcsinálni. Az USA se! És kina sincs túl rajta! Lehet ott is kezdik elöről! Rossz utat választotta az emberiség szerintem. Ezzel fejreállították a világot 3-5 évre jó esetben! A világ repülőinek a 60-70 % ott fog állni a betonon 2-3 hét múlva! És a fele még decemberben is ott lesz... 
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:53
Előzmény: #19021  Törölt felhasználó
#19026
A komplett karanten a nyugati ember szamara felfoghatatlan valami. Mi meg ismerjuk a bezartsagot, de a szabad vilag nem. En figyeltem a nemet politikusok - tartomanyi vezetok es persze Markel - nyilatkozatait. Nagyon ovatosak a teljes bezarkozasra valo utalgatassal, minden erejukkel azon vannak, hogy az emberek megertsek a helyzetet es onkent vallaljak a bezartsagot. Inkabb elismetlik ugyanazt nyomatekosabban sokszor, a legvaltozatosabb szinonimakat hasznalva, de nam akarnak zarni. Aztan lehet, hogy majd muszaly lesz. 
Mondjuk azt el tudom kepzelni, hogy itt fegyelmezettebb a lakossag, mint a latin orszagokban.
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:44
#19025
Sziasztok
Picit zöldfülüként, szeretnék megkérdezni valamit Tőletek:
Olvastam hogy a Fed kész korlátlan mennyiségben állampapperokat és jelzálog leveleket vásárolni. Namost, ez miért hat pozitivan a tőzsdére? Tehát hol csatlakozik be a "forgásba" ez a dolog?
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:15
Előzmény: #19023  Törölt felhasználó
#19024
Úgy tudom, hogy van egy hónapos próbaidő, ha nem tetszik bármikor lemondhatod. Van FREE változat is, csak ott korlátozva van az indikátorok száma. VWAP Anchored:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200324v01rwjvh7.png
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 22:07
Előzmény: #19019  mozarto
#19023
Tradingview Pro-t használok. Mindig decemberben fizetem a következő évet, mert akkor 50-80% kedvezménnyel rendelhető. A real time adatok indexenként 2 USD/hó (ARCA, NASDAQ, NYSE stocks). Az AVWAP egy script, ami a Public Library-ben található (apozdnyakov script-je), rákattintasz és már használhatod is. Be kell állítani a kezdő dátumot és időt (idő USA piacon 9.30), az indikátor színét, vastagságát, és formáját (vonal, szaggatott vonal, pont, terület, hisztogram stb).
.
https://soo.gd/mLlG
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200324v01rbcou7.png
filius 2020. 03. 24. 22:00
Előzmény: #19021  Törölt felhasználó
#19022
Az általad javasolt intézkedéseket jóval korábban lehetett/kellett volna meghozni. Ezzel elkéstünk szerintem egyrészt, másrész a három hét túl rövid idő, harmadrészt a hatékony karantén betartására a nyugati társadalom alkalmatlannak tűnik. Nyilván az általad említett intézkedések csökkentik a járvány intenzitását, eliminálni már nem fogjuk tudni a vírust, újra és újra fel fogja ütni a fejét attól tartok.
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 21:44
Előzmény: #19020  Zedisdead
#19021
Azt értem alatta, hogy komplett karantén 3 hétre, utána pedig határzár és szigorúan ellenőrzött határok, maximális biztonsággal.
Ennek ez az egyetlen megoldása.
Amiről te beszélsz, az számomra nem elfogadható. Nem progresszív, hanem gazdaságilag öngyilkos és embertelen is.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek