Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 22:41
Előzmény: #1979  Tibi0002
#1980
Szerintem ott latjatok a kulonbseget pomperjjel hogy a treasury kotvenyeknel nem mindegy, hogy milyen idotavrol beszelunk...eleg jelentos kulonbseg van a rovid es hosszu lejaratu kotvenyeknel (2 ill. 10 eves kotvenyekre gondolok).
Tibi0002 2018. 07. 04. 18:36
Előzmény: #1947  pomperj
#1979
Nem gyakran fordul elő a részvények és a treasury kötvények esése. A befektetőt ráadásul majdnem 3% infláció is sújtja, tehát legalább ezt szeretné ellensúlyozni a befektetésével. Mindkét eszköz csökkenését várod, én nagyobb esélyt látok rá, hogy az egyik emelkedni fog a másik rovására.
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 16:59
Előzmény: #1977  Törölt felhasználó
#1978
vagy egyszerubben MODL LIST
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 16:58
Előzmény: #1976  egyveleg
#1977
egyveleg 2018. 07. 04. 16:08
Előzmény: #1975  Törölt felhasználó
#1976
Barátomat hívták ki dolgozni és azt mondták, hogy könnyebben kap vízumot. Azért volt érdekes. Szeretem a multkultit, szóval nekem sincs bajom a különböző rasszokkal. Köszönöm a részletes válaszod
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 15:45
Előzmény: #1973  egyveleg
#1975
Hu, nem tudom honnan szerezted az informaciot.Igazan nem vagyok szakerto az ausztral bevandorlasi politikaval kapcsolatban, mert en mar tobb mint 10 eve allampolgar vagyok ill. talan 12 evvel ezelott kaptam meg az allando lakossi engedelyt, szoval nagyon nem vagyok napra kesz az ugyben.Itt talalhatsz informaciokat arrol:
https://www.homeaffairs.gov.au/
"Tul azsiai lett sziget indokkal"?
Ausztralia egy multikulturalis kozosseg; ha a csaladba a nagyszuloket is beleveszed akkor a csaladok 75%-ban van 1 olyan szemely aki nem au-ban szuletett.
Amikor valaki arrol olvas kulonbozo mediakban, hogy ausztraliaban bevandorlas ellen politikai erok ill. nezetek vannak kialakuloban akkor elegge felre ertelmezi a dolgot.Valamilyen szinten egyebkent velemenyem szerint ez mo-on is igy van, mert jo nehany kulonbozo kulturaju, nemzetisegu ember el egyutt.
Itt igazan senkit nem (ill. a tobbseget nem erdekli, hogy hogy honnan jottel, mar azon kivul hogy erdeklodesbol megkerdezik; vagy hogy milyen vallast gyakorolsz vagy sem, milyen a szexualis beallitottsagod stb.stb.
Ami az embereket erdekli, hogy milyen modon jarulsz hozza a kozosseghez.
Ha nezed a foci vb-t lathatod hogy a legfejlettebb orszagok Svajc, Belgium stb.stb nem diszkriminal.
A velemeny kulonbsegek szerintem az illegalis bevandorlok, valamilyen szinten a menekultek,de legfokeppen azokrol szol akik nem kepesek elfogadni az orszag szabalyait, torvenyeit ill. kulturalis szokasait.Nem ismerek olyan orszagot jelenleg ahol szivesen latnanak, bunozoket, gyilkosokat vagy akik lanyokat, noket eroszakolnak meg.
Szamomra teljesen mindegy hogy valaki honnan szarmazik, nem az alapjan itelek ill. alkotok velemenyt hogy milyen szarmazasu hanem, hogy emberileg az en ertekrendemhez kozel all vagy teljesen ellentetes erteket kepvisel.
Au a vilag minden reszerol varja a megfelelo tudassal, szakertelemmel rendelkezo embereket, legalabbis en igy tudom.
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 15:20
Előzmény: #1971  lngnl
#1974
Hol elsz?
Nem allitom hogy nem fogunk olajat hasznalni a kovetkezo 25 evben.
Inkabb a kovetkezo 3-5 evben nem vagyok jelenleg meggyozodve hogy az olaj kereslete jelentosen none ill. az olaj ara.
Nincsenek pozicioim olajos cegekben jelenleg, korabban volt nehany long pozim bennuk es XOM-ban PUT opcioim es short.Nekem igazan nem szamit hogy emelkedik vagy esik az olaj ara, talan a nemesfem banyaszokon keresztul van kisebb kitettsegem az olaj ar fele mert az ezust banyaszcegeknek jelentos koltseget jelent az olaj ara.
Ettol fuggetlenul neked es meg jo nehany forumozonak sok sikert kivanok az olajos cegekhez, en orulok masok sikerenek; egyszeruen a szamomra hozzaferheto informaciok alapjan nem vagyok meggyozodve, hogy ez a legjobb lehetoseg a piacon; persze ha az idei teljesitmenyt nezzuk akkor tevedek es lehet hogy a jovoben is igy lesz.
Nem tudom ismered-e "uberpool" ha van idod nezz utana a ride sharing-eknek, szoval az autozasi szokasok is jelentosen fognak valtozni ezen cegek es az onvezeto autok megjelenese miatt.  
egyveleg 2018. 07. 04. 15:07
Előzmény: #1969  Törölt felhasználó
#1973
Köszönöm! Igaz, hogy az ausztrál bevándorlási politika támogatja az európai/amerikai lakosság bevándorlását? Túl ázsiai lett a sziget indokkal? :) 
lngnl 2018. 07. 04. 14:44
Előzmény: #1969  Törölt felhasználó
#1972
En csak 10 eve nem elek Mo.-n:)
lngnl 2018. 07. 04. 14:43
Előzmény: #1964  Törölt felhasználó
#1971
Abban egyetertek veled hogy valoban el fog tolodni az autozas az elektromos iranyba, viszont a felhasznalt olaj 50% megy transportra es ebben benne vannak ugye a teherautok is, amire jelenleg azert nem elektromos alternativa mutatkozik. Teslan kivul talan meg egy ceg probalkozik. Az villamos autozasra szerintem nem lesz gyors az atallas, de ha igen az akku forras lesz a problema. Szoval en azt gondolom hogy az olaj meg egy ideig menni fog, mert nem tudja olyan utemben az elektromos autozas kivaltani, viszont az utobbi is fejlodni fog. Nem veletlenul ulok sok olajos cegben es lithium banyaszban:)
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 14:34
Előzmény: #1969  Törölt felhasználó
#1970
2004.februarjatol elek au-ban, 14 eve.
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 14:33
Előzmény: #1966  egyveleg
#1969
17 eve hagytam el mo-ot, es 2014.februarjatol elek au-ban.
pomperj
pomperj 2018. 07. 04. 14:15
Előzmény: #1965  Törölt felhasználó
#1968

Igen. A Jovoben a "stagflacio" kilatas tud majd kombinalodni egy eros deflacioval. Csak az a kerdes, hogy minek megy fel az ara, es minek megy le?
.
Deflacios arzuhanas volt eddig az alul-arazott energiahordozok es olcso elelmiszerek + elektronika vilagaban. Es ez  kombinalodott a dragulo ingatlanok es extremen  dragulo reszvenyek vilagaval. Azert mukodhetet, mert zero volt a kamat.
.
Nade ha ez ellenkezojere fordul at ?
.
A zero a kamat vilagaban volt rengeteg penz beruhazni, es abbol olcson elelmiszert meg elektronikat gyartani.
A zero kamat vilagaban minden beruhazas sikeresnek latszik. A tozsden is. Ott sincs korlat: minden CEO latja, hogy a hitel kamata olcsobb mint akarmelyik  gyenge hozamu beruhazas …  igy aztan hitelt vesz, eladosodik es befektet. Az alacsony hozamu uzem is jobban hoz, mint amibe a hitel kerul a zero kamat kiadas oldalon.
.
Igen am, de ha a kamatok emelkednek? 
Akkor majd megfordul a mania: akkor az eladosodott cegek mar nem tudjak a beruhazasbol kitermelni a hitel kamatot. Akkor muszaj arakat emelni. Vagy jon a bank es a csod.  Muszaj lesz ujra jozan hozam-varakozasokkal dolgozni a beruhazasoknal. Nem lesz minden idea eleg jo. Egyre kevesebb beruhazas eri meg a kamatterhet es a rizikot.
.
Es a penz tulajdonos is jobban megnezi, hogy eladosodott, emelkedo kamatokat fizetni nem tudo cegekben tartsa-e meg mindig a penzt? Vagy a tozsden az emelkedo kamattal zuhano arfolyamu cegekben? Hamar kiderul majd, hogy jobb lesz  ovatosabbnak lenni. Ez a sokk-szeru felismeres meg hatra van …  az USA es EU-ben, de Kinaban es Azsiaban mar kezdik erteni.
.
Szoval az arakban jon az inflacio es a tozsden jon a deflacio. Epp forditva, mint eddig az utolso 10 evben volt.
McDee 2018. 07. 04. 14:03
#1967
Nyersolaj árat részben befolyásoló felhasználási mix. A teljes torta mérete merre változik?
https://files.fm/u/jz47eaj4
egyveleg 2018. 07. 04. 13:48
Előzmény: #1964  Törölt felhasználó
#1966
kint születtél vagy kiköltöztél?
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 13:44
Előzmény: #1958  pitcairn2
#1965
Ha lenne 1 inflacios arrobbanas az nem az olaj araban mutatkozna meg a legjobban, velemenyem szerint.Sokkal inkabb elelmiszerekben, nyersanyagokban.Tudod hogyan valtozott mondjuk a vanilia bean ara az elmult 5-10 evben?Nem is olyan reg Londonban levettek a menurol komolyabb ettermekben a vanillia fagyit (mar amelyiket tenyleg vanilliabol csinaltak) a vanillia bean arvaltozasa miatt.Tudod hogy milyen aron ertekesitik a jobb minosegu marhahust jelenleg Azsiaban?Szoval ha inflacios arrobbanas lesz akkor elelmiszereknel es nyersanyagoknal nagyobb valtozast varok mint az olajnal, legalabbis en erre kovetkeztetek.
Törölt felhasználó 2018. 07. 04. 13:35
Előzmény: #1953  lngnl
#1964
Nem bantasbol irtam, ha megbantottalak akkor bocsanatot kerek!
Arra probaltam felhivni a figyemedet, hogy nem az volt a kerdes, hogy Kinaban ill. Azsiaban fognak-e eladni tobb autot a gyartok vagy sem, hanem a globalis eladasok milyen utemben fognak valtozni ill. azon belul az aranyok a dizel,benzines es elektromos hogyan valtozik.Mivel az olaj ara ill. annak keresleterol szolt az en hsz-om
Nem kerdojelezem meg hogy a kovetkezo 5-10 evben Kinaban, Indiaban, sot azt sem hogy a kovetkezo 20-25 evben az Afrikai regioban ahol kinai cegek epitik az utakat es infrastrukturat, ott is jelentosen fognak noni az eladasok.En a korabbi elore jelzesekre, felmeresekre utaltam ill. arra hogy ezeket jelenleg lefele kell modositani, mert jelenleg es a kovetkezo 3-5 evben a vilagon az auto eladasok nem fognak olyan utemben noni mint vartak, sot akar jelentosen visszaeshetnek.Ez pedig csokkentheti az olaj keresletet.
Nem dolgozok az auto iparban es en is kulonbozo felmeresekbol, tanulmanyokbol dolgozok amiert a cegem magyar viszonylatban eleg szep osszeget fizet.
Barmilyen informaciot szivesen veszek ami mogott nem hasrautes szeru talalgatas van, raadasul ez a forum nem rolam szol.
Szoval a velemenyem szerint ha ertekelheto informaciod van ill. ugy gondolod hogy megosztanal valamit szivesen veszi a kozosseg, legalabbis en igy gondolom.
Az lenne a legjobb ha minnel szelesebb korbol szereznenk informacionkat.
Az en velemenyem is csak 1 az osszes forumozo kozul, es nem tobb jobb vagy kulonb mint a tied vagy mase.
Szoval bocs megegyszer ha megbantottalak, es tudom nem mentseg de szamomra kicsit faraszto, hogy amikor egy dolgon elindul a velemenycsere akkor idonkent nehanyan kiragadnak 1-1 szot vagy gondolatot es a vitat mas iranyba terelik.
Nem tudom 100%-san hogy hogyan fog valtozni az olaj ara, sot iden az altalam ismert informaciok alapjan rossz dontest hoztam, mert nem adtam arra nagy eselyt hogy az olaj ara ezen a szinten lesz.Az is elofordulhat, hogy az olaj ara emelkedni fog, errol pomperj szokott informaciokat hozni.
Nem itelem el mert mas velemenye van, sot nagyra becsulom az idejet es energiajat amit arra fordit hogy informacioval lassa el a forumozokat.A te idodet es energiadat is megbecsulnem, ha rendszeresen irnal.
Szoval ha ugy vetted hogy azert irtam az elozo hsz-mat mert mas velemenyt fogalmaztal meg akkor szerintem felre ertettel, ha nem hiszed nezz utana, hogy pitcarn2-vel hany dologban nem ertunk egyet, mar lassan tobb eve.Ettol fuggetlenul nagyra ertekelem a velemenyet es hsz-it.
Sok sikert es legyen szep heted!
lngnl 2018. 07. 04. 13:15
Előzmény: #1962  pitcairn2
#1963
A zold energia nagy elonye hogy nulla emisszoval mukodik, persze ha a gyartasi emissziot nem szamoljuk. Gazeromuveket jelenleg pont ezekre a megoldasokra is fejlesztik, nagy ramp rate-el. Igazabol a helyes megoldas egy normalis energia termelesi mix kialakitasa lenne. Az embereknek azt kellene megerteni hogy olyan hogy 100% os zoldenergia termeles olyan nem letezik.
Alulhasznositas alatt mit ertesz? Ezeknek az eromuveknek fizetnek keszenleti dijat.
pitcairn2 2018. 07. 04. 11:26
Előzmény: #1960  kiegyezo
#1962
ne dőlj be a propagandának, a nap és a szél nem versenyképes és minél inkább elmélyedsz a témában annál ijesztőbb a pazarlás
pl. a szélerőművek mögött jóformán mindig alulhasznosított gázerőművek vannak... 
amelyeket nem lehet hatékonyan használni a szélenergia kötelező átvétele miatt...
ha feltámad a szelecske akkor le kell őket kapcsolni...
ha meg elül a szelecske akkor meg azonnal be kell őket kapcsolni
elmebeteg ez a rendszer...  
pitcairn2 2018. 07. 04. 11:23
Előzmény: #1960  kiegyezo
#1961
sokkal érdemesebb lenne az erre elpocsékolt pénzt inkább az atomenergia-hasznosítás  biztonságosabb formaiival kapcsolatos kutatásra költeni...
pl. a folyékony sóolvadékos tóriumreaktor továbbfejlesztésére
https://en.wikipedia.org/wiki/Molten_salt_reactor
az un. "megújulók" valósággal úsznak a szubvenciókban oszt mégse váltak rentábilissé
ráadásul intermittens jellegük miatt gazdaságtalanul alulhasznosított fosszilis háttérkapacitásokat igényelnek

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek