Topiknyitó: Bekes 2018. 02. 25. 22:19

CIGPANNONIA kitartók  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zeed77
zeed77 2018. 11. 07. 14:14
Előzmény: #9079  Hattorio
#9080

a mai nyerő szám a 146 
Hattorio 2018. 11. 07. 12:47
Előzmény: #9078  feel
#9079
én is :)
feel
feel 2018. 11. 07. 12:18
Előzmény: #9076  Hattorio
#9078
Pontosan nagy valtozasok lesznek en megvarom :-)
feel
feel 2018. 11. 07. 12:17
Előzmény: #9073  egyszer
#9077
Ajanlom meghallgatni 1:13perctol Vago Attila ertekeli a Cig gyorsjelenteset.
https://millasreggeli.hu/podcast/eu-penzek-alberlet-richter-es-cig/
Hattorio 2018. 11. 07. 12:15
Előzmény: #9074  feel
#9076
továbbra is lényeges mondat a nem is olyan távoli múltból , hogy  CIG Pannónia kivételével, mindenhol sikerült többségi részesedést elérni ....mi következik ebből? akartuk de nem ment....  ez a dió nehezebben törhető......a keresztulajdonlás az akkor aktuális rögzített konszolidációs feltételekkel lezajlott és jöhet egy következő lépcső...
ebben vagyunk most.....
a biztosítási és pénzügyi szerktorban véleményem szerint nagy változások lesznek még a közeljövőben, amiben a CIG-ben nagy szerepe lesz várhatóan...ehhez viszont nélkülözhetetlen a teljes kontroll alá helyezése a cégnek ....
ezt az árat meg kell fizetnie majd a leendő többségi tulajdonosnak.....
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 12:06
Előzmény: #9072  egyszer
#9075
Aggodalomra semmi ok! Még az MNYP-m is megvan :-) Egyébként nem tudom, hogy megélem-e öreg korom mivel sokat kivett belőlem az elmúlt 25-30 év  és az öt feleség(eddig:-)  ez utóbbi természetesen csak vicc volt. "Ráncaim" viszont kétségtelenül simulóban :-) 
feel
feel 2018. 11. 07. 11:54
Előzmény: #9073  egyszer
#9074
Ertem akkor mar csak azt nem ertem miert nem zarjak be a biztositot+alapkezelot:-) es miert kozolnek egyre jobb negyedeves jelenteseket.
Vago Atesz is pozitivan nyilatkozik,pedig rola nem mondhato el,hogy megrendelesre gyartja az elemzeseket es foleg nem ad tulbecsult arfolyam becsleseket.
Az en velemenyem meg nem valtozott tovabbra is pozitiv es nagy meglepetesekre szamitok a jovoben.
egyszer 2018. 11. 07. 11:47
Előzmény: #9049  feel
#9073
bocs, erre még nem reagáltam eddig...
ha esetleg jól emlékszem anno is azt az álláspontot képviseltem (együttműködési bejelentés környékén?) hogy a biztosítás szakmai sajátosságok miatt erre rövid közép távon nem látok nagy nettó díjbevétel  és profit növelő hatást..
(cigen átmegy majd max a kínai  üzlet úgy, mint -csúnyán fogalmazva- a  hasmenés.,.. ott is alacsony a tápanyag hasznosulási arány/ bocs a szalonképtelen hasonlatért)
vagyis a várható üzlet(ek) távolba vész, s ha valami nagyobb be is akad (pl Belgrád-Bp vasutépítés vagyonbiztije,) akkor azon se lesz nagy valós lóvéja a cignek..
Köszöntem felétek, szép napot nektek
egyszer 2018. 11. 07. 11:39
Előzmény: #9070  NyeretlenKeteves
#9072
hA már van nyugdíjad, tartalékolj, pufferelj  a későbbi öreg korodra:)
gondolom akkor neked a tőzsde is erről szól
feel
feel 2018. 11. 07. 11:26
Előzmény: #9067  NyeretlenKeteves
#9071
Szerintem az osszes allami informatikai beruhazas oda lesz pakolva.
A Cig mikor lesz 1500ft? :-) ja egyelore az 500ft-ot varjuk.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:52
Előzmény: #9068  egyszer
#9070
Most nyugdíjaztam magam :-) Csak a saját döntéseim terheit kell a vállamon cipelni:-) Annyi a probléma, hogy munkával zargatnak és kecsegtetnek ..... hát nem tudom. Nem akarom már hajnal kettőkor felvenni a készenlétes telefont főleg úgy, hogy valamelyik részeg barom taxit szeretne csak rendelni :-) 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:49
Előzmény: #9066  egyszer
#9069
Ravasz! :-) de lehetséges verzió. 
egyszer 2018. 11. 07. 10:48
Előzmény: #9065  NyeretlenKeteves
#9068
most mit választottál?
Vagy még mindig franciázol?
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:47
Előzmény: #9061  feel
#9067
Az a baj, hogy már alig van a 350 forintos 4IG papírjaimból. Kiráztak rendesen de ki a tököm számított ilyen gyors menetre? 20 milliárdos cégben gondolkodtam két éves időtávon... nekem nagyon gyanús, hogy 4IG még annál is komolyabb szerepet kap a telkó vonalom mint gondoltam. Oszt azt a céget(cégeket) még meg sem vették amik miatt június elején beszálltam. Majd kifizetik őket 3000 forintos 4IG papírral :-) ahhoz viszont valami nagy üzletet kell elöszőr behozni. 
egyszer 2018. 11. 07. 10:47
Előzmény: #9064  NyeretlenKeteves
#9066
Bayer Móricz strómannal/haverral simán megvetetheti őket, ha valamely vezető eladni szeretné, s ezzel  moderálhatnák az árfolyamot.. vagy az árfolyam nem mozgatást..
persze ez is lehet rossz logika..
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:42
Előzmény: #9063  egyszer
#9065
Ráhibáztál! Mert az utolsó öt évben már francia tulajdonú cégben dolgoztam :-) Elég is volt a sok jóból :- )
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 07. 10:39
Előzmény: #9062  egyszer
#9064
Amit az informatikusokról írtál azt is csak megerősíteni tudom :-) De meg is érdemlik a pénzüket nah:-) Minden jel arra mutat, hogy a CIG-nél a motiváció már évekkel ezelőtt kilépett(nehéz így dolgozni) kivéve talán azokat akiket ilyen részvény opciós kecsegével ott tudnak tartani.  Viszont! Kinek tudják eladni a papírjaikat? Amennyiben itt megjelenik egy közlemény, hogy valamelyikük szabadul a jóárasítva vett részvényeitől rögtön szétrebbenek a kisbüfik akik amúgy sincsenek már itt. 
egyszer 2018. 11. 07. 10:37
Előzmény: #9051  NyeretlenKeteves
#9063
Bocs a szlenges rövidítésekért..
A 20 év osztrák kapcsán sztem csak örülj, hogy nem franciáknál voltál:) azok jellemzően sokkal amatőrebbek profitcsinálás professzionalitása szempontjából (tisztelet az egy-két kivételnek)
Amúgy meg a gazd-i modellekbe is beleütöm néha az orromat, s így nálam az lett a benyomásom, hogy a multis kritika teljesen jogos:vagyis a felső menedzserek rövidtávú érdekeltsége, és rövid  időtáv kiszolgáltatottságuk teljesen aláássa a tulajok valós érdekeit (egy-két alapos és nyugdíjpénztáras alkalmazotti képviselők, mint nagy tulajdonos képviselők, meg szintén megérnének pár misét)
(ez elsődlegesen nem a magyar, hanem a nyugati világra, tőzsdékre vonatkozik)
Szóval én azt várom, hogy ez a jelen kapitalizmus struktúra érdemben átalakul egy új üzleti modellnek   köszönhetően kb 10-20 éven belül. 
persze a FAANG átalakulás mindenképpen megváltoztatja ettől függetlenül is jelen gazdasági világunkat....
brutál szektorok válnak majd füstté jelen formájukban.. pl Robin Hood.. stb..
egyszer 2018. 11. 07. 10:21
Előzmény: #9054  feel
#9062
nem voltam ciges, csak rajta tartom a szemem a bizt piacon..
A lehívás olyan szempontból is reál lehet, hogy ez a Bayer +aprópénz szórása pár felső vezetőknek, akik nincsenek túl jó anyagi helyzetben (más helyeken vezekhez képest ki vannak "éheztetve")..
így a lehívás azért is indokolt (gondolom) mert egy "alacsony" fizus vezető pozis ember végre hozzá juthat a részvételi és működtetési alamizsnához. S ekkor a félretett fogyasztói és vagyon halmozási igénye (pl a feleség igénye  a tisztelt felső vezető felé), végre gyors  na megmondtammal kipipálható...
Gondoljátok csak el, vezető vagy egy "pénzügyi intézményné", ahol a család és a környezet is prekoncepcionálisan azt gondolja, hogy teljesen nagy a Zsé.. aztán meg lehet szinte kevesebbet keresel, mint egy felkapott szaki informatikus jobb helyeken..
Na szóval így már tán jobban akceptálható szegény ciges vezek "-kényszer likviditási" muszájszerűsége.
(persze ez a komponens  Bayernél és Móricznál nem játszik:)
feel
feel 2018. 11. 07. 10:12
Előzmény: #9060  NyeretlenKeteves
#9061
Majd a 4IG multimilliomosoknak:-) tudom is kinek:-)

Topik gazda

Bekes
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek