Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2017. 02. 07. 12:35
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#740
és ez is viktor és a fidesz bűne :) no meg az olimpiáé...
bluefrog
bluefrog 2017. 02. 07. 12:34
Előzmény: #736  Törölt felhasználó
#739
a pártok így működnek, jelszavakat,jelképeket találnak ki, ami mögé fel lehet sorakozni. van aki optimistát, van aki pesszimistát.
ha őszinte akarsz lenni a pártprogramokat csak az elenyésző kisebbség olvassa el (a gondolkodók), marad a marketing.
Törölt felhasználó 2017. 02. 07. 12:31
Előzmény: #729  bluefrog
#738
Évszázadokkal ezelőtt nem voltunk kicsik, most azok vagyunk.
bluefrog
bluefrog 2017. 02. 07. 12:26
Előzmény: #730  Törölt felhasználó
#737
"Az olimpikonokat meg hagy békén, ne takarózz velük! Aljas dolog őket belekeverni a tolvaj politikusok védelmébe."

már bocs, de ők állnak ki a nyilvánosság elé, támogatni az olimpiát. h igazuk van-e az más kérdés, de ez az ő véleményük, illik tiszteletben tartani,demokráciában ez így szokás.

vagy ezek szerint a Momentumosokat is csak bele keverte vki a tiltakozásba?
Törölt felhasználó 2017. 02. 07. 12:26
Előzmény: #729  bluefrog
#736
Ugyanolyan ostoba, egybites szlogen, mint a merjünk nagyok lenni. Ezek nem értelmes, gondolkodó embereknek szólnak, hanem a leghülyébb híveknek.
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 07. 11:58
Előzmény: #733  HPeter76
#735
de szerettek minúszolni...

Kérdem én mit vállalnátok be??!!!
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 07. 11:57
Előzmény: #733  HPeter76
#734
Sikerért ÁLDOZNI KELL!!!!!!!!!!!!!

-mások Örömére na arra nem igen..::)))
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 07. 11:54
Előzmény: #730  Törölt felhasználó
#733
Nehogy már kicsatornázanak erre pénzeket.Olimpia Ide??!!

-Isten őrizzen..::)))Hát haljunk bele,akkor se kell az Olimpia!!!

Mi(baloldal) nem járulunk hozzá és kész!!! ::))))
kerge
kerge 2017. 02. 07. 11:51
Előzmény: #730  Törölt felhasználó
#732
osztom a véleményed.
kerge
kerge 2017. 02. 07. 11:50
Előzmény: #727  salve
#731
Salve, elolvasva az eddigi okfejtésed nagy részét, csak annyit fűznék hozzá, hogy engem pl. nem igazán mozgat meg, hogy 10 éve a bal oldal miképp vélekedett az olimpiáról.

Objektíven figyelembe véve az ország jelenlegi gazdasági, politikai, fejlettségi helyzetét gondolom azt, hogy igenis jó volna erről szavazni, tekintettel arra, hogy a beruházás mértéke szignifikánsan befolyásolja a jövő nemzedékének az életét.

Itt nincs szó arról, hogy merjünk kicsik lenni,stb... érdemes összevetni az utóbbi 50 év során nyári olimpia rendező országok össz hazai termelését Magyarországéval, 2 kirívó esetet talál az ember: Görögország és Magyarország. Ezen szerintem van miért elgondolkodni...

+ adalék, hogy nagyon jót tenne az országnak, ha egyszer kicsit éreztetné a nép, hogy az internetadón túl is érdemben tud gondolkodni a saját helyzetéről...

Törölt felhasználó 2017. 02. 07. 11:48
Előzmény: #713  salve
#730
"most írom le kb. 3.-szor és utoljára: szerintem objektíve nem lehet megítélni 6-8 évvel előre h. csak veszteséges vagy csak nyereséges lehet egy rendezés, mert senki nem látja előre a jövőt; "

Jól teszed, hogy többször nem írod le ezt az álnaív baromságot. A statisztika igenis képes előrejelezni a jövőt bizonyos mértékig, ami esetünkben pont elég az ötlet elvetéséhez. Ha valaki eddig 5 esetből 4x meglopott, akkor hülye az, aki mást vár hatodjára, mint hogy meglopják. Ha a világon mindenféle rendezővel 10-bő,l 9x veszteséges volt, túlárazták, akkor itt is 90%-os valószínűséggel ez fog történni.
Aki mást állít az hülye, vagy elfogult olimpikon, vagy cinikus hazug csaló, haszonleső. Nincs ebben semmi kérdés. Hogy a felemlegetett nevek közül kit hová kell veled együtt besorolni azt döntsd el magad. Az olimpikonokat meg hagy békén, ne takarózz velük! Aljas dolog őket belekeverni a tolvaj politikusok védelmébe. "Szerencsétlenek" csak sportolók, senki nem várhat tőlük gazdaságilag tiszta, elfogulatlan véleményt, de nem is lenne szabad, hogy ez alapján döntsön bárki..
bluefrog
bluefrog 2017. 02. 07. 11:40
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#729
ja mer' a 300 ft-os vizitdíj kiváltotta volna a hálapénzt... :) te melyik világban élsz???

a kovács lászló-féle "merjünk kicsik lenni" szlogent, h minősítenéd?? ha minden magyar így gondolkodott volna, akkor már évszázadokkal ezelőtt eltiportak volna...
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 07. 11:38
Előzmény: #726  salve
#728
Ez a szavazás szvsz eléggé NEMEK lesznek
többségben, aztán ezt nem is a kormány kérte,,

Beleegyezett(kormány)odáig igaz,na meg egy "kis" LÓVÉT szednek le erről is aki tartsa VÉGHESZVISZI a szavazást!!!!!!!!!!!!!

ÉRTEM én nagyon rácuppantak..::))

-Érdekes senki nem mondja mért nem az Orszgyülés

dönt erről::)))
salve 2017. 02. 07. 11:30
Előzmény: #726  salve
#727
pontosítás: és nem kontextudból kiragadva bármit
salve 2017. 02. 07. 11:29
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#726
szerintem sincs értelme folytatni: elzárkózol attól amivel zártam, hogy meg kéne ismerkedni mindkét oldalnak a másik érveivel, de részletesen és kontextusból kiragadva bármit - és utána dönteni. ennek köze sincs a pártpolitikához de lesöpröd az asztalról, görcsösen ragaszkodván ahhoz e prekoncepciódhoz hogy "seholsenkineksohanemsikerülhet,főlegamagyaroknak". szerintem indíts egy antiolimpiai mozgalmat azzal a felkiáltással az olimpiát örökre szüntesse be a világ, ne rendezzenek már többet, mert hülyeség, hiszen soha sehol meg nem térülhet
HPeter76
HPeter76 2017. 02. 07. 11:18
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#725
Ennek a szavazásnak is van/lesznek pozítiv oldala polítikai szempontból..

Nemeket.. Sportolók se fogadják KITÖRŐ ÖRÖMMEL!!!!!!!

Dehát várjuk ki a végét.. FONTOS,FONTOS,FONTOS!!!

Nem fogadják be vessenek magukra azok akik KITALÁLTÁK..::))

Mondjuk én így gondolkozom a másik fejével..::))
Törölt felhasználó 2017. 02. 07. 11:13
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#724
A másik, hogy érdekes, hogy a merjünk nagyok lenni szöveg mindig csak látvanyos, de hosszútavon haszontalan dolgokban manifesztálódik a kormány és a hívei körében. Oktatási reformokban soha, ott inkább merjünk kicsik, elavultak, poroszosak lenni, még véletlenül sem merjünk nagyot álmodni, és modern módszerekkel próbalkozni...
Törölt felhasználó 2017. 02. 07. 11:12
Előzmény: #716  exmnbs1
#723
exmnbs1 2017. 02. 07. 11:11
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#722
Igaz
Törölt felhasználó 2017. 02. 07. 11:10
Előzmény: #719  sanka
#721
Na meg nem kicsit elfogult a híres magyar olimpikonok véleménye. Ha mondjuk egy irreálisan drága, és várhatóan nem megtérülő színházfesztivált rendezne egy kisváros, akkor persze, hogy a helxi színészek jó része érzelmi alapon tamogatnák. De ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül rájuk kell hallgatni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek