Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-Feri
-Feri 2020. 07. 14. 15:20
Előzmény: #81918  -Feri
#81920
* nem tetszik
smith83
smith83 2020. 07. 14. 15:11
Előzmény: #81918  -Feri
#81919

Néha előfordul, hogy szembemegyünk a világgal, máskor meg tökre együtt mozgunk, csak 2X-es amplitudóval. Az elmúlt percekben nagyon megindult a korábbi céláram felé, ahogy Amerika is lefordult. De tud ez cseles lenni, szóval még nem temetném, ezért majd 36500-ról nyitnék ismét szívesen shortot. A longot viszont most 2x is meggondolom.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200714v00sljqmw.jpeg
-Feri
-Feri 2020. 07. 14. 14:27
Előzmény: #81917  smith83
#81918
Nekem nagyon tetszik a magyar tőzsdének ez a tetszhalott állapota, hogy csak süppedünk a mocsárba, míg minden emelkedik. Ennek valami mögöttes oka tutira van, aztán vagy megtudjuk egyszer, vagy nem. Most perpillanat olyan a Bux, mint a földhöz vágott gyurma, ami pont ott maradt ahová puffant. Nem tudunk még mindig érdemben emelkedni, a tegnapi minimumok alatt kóválygunk.
smith83
smith83 2020. 07. 14. 13:14
Előzmény: #81914  smith83
#81916

Ebbe belerondíthat, ha az amerikai nagybankok csúnyát jelentenek ma és ez kihat az OTP megítélésére.
Az elmúlt napokban a Ricsi, Mol volt a nehezék, az OTP viszont az elmúlt 2 hétben egyre kisebb kilengésekkel egy helyben toporgott, talán háromszöget épít --> ha jól emlékszek, pomperj írta az OTP topicban, hogy ez egy lehetséges 4. hullám, így ha ott elindul az 5., akár egy nagyobb eséssel, akkor az természetesen a BUX-ra is ki fog hatni. 
smith83
smith83 2020. 07. 14. 12:57
Előzmény: #81913  -Feri
#81915

Úgy látom, hogy már messze nincs olyan lendület az esésben, mint a 3-as hullámban. Persze ez így van rendben Elliott szerint. A korábbi célzónám (ld link) valóban elég széles sávban szór, ugyanakkor ez egy kezdeti projekció volt. Hogy ha ezt a mostani alacsonyabb TF-ű hullámok alapján nézem, akkor már sokkal jobban behatárolható a vége, még 100-150 pont lehet benne, de nem kockáztatnék egy hirtelen visszarántást, hogy utána kényszerből kelljen a piac után dobnom.
Megpróbálom kontrollálni a lelkesedésemet és nem kimaxolni a piacot (mélyponton venni, csúcson adni), így kevésbé fordulhat elő, hogy egy tényleges fordulat előtt lépek piacra, amikor még nem biztosan megerősített az irány, így a stopnak meg a pszihonak kelljen dolgozni. Igaz, az előző 720-as nyitással majdnem elkaptam a (iv) tetejét. :)
Így a biztos, holnap is lesz piac, meg közben dolgozgatni is kellene, nem egész nap csak a piacot lesni.
smith83
smith83 2020. 07. 14. 12:48
Előzmény: #81912  smith83
#81914

Sematikus rajz a közeljövőre - készpénznek persze ne vegye senki. :)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200714v00svtjus.jpeg
-Feri
-Feri 2020. 07. 14. 11:42
Előzmény: #81912  smith83
#81913
Ha van egy ilyen határozott elképzelésed, miért ugrasz ki belőle?
smith83
smith83 2020. 07. 14. 10:48
Előzmény: #81911  smith83
#81912
Ha jól rajzolgattam, akkor nagyjából a rózsaszín zárójeles iii és iv is teljesülhetett és hátra van még egy (v) le. Aztán nagyobb felpattanás is jöhet.
smith83
smith83 2020. 07. 14. 09:59
Előzmény: #81887  smith83
#81911
35080-35050 között zártam, nem akarom kicentizni a végét, mehet még, de ha a számozásom helyes, lehet hogy nincs már benne sok.
smith83
smith83 2020. 07. 14. 08:41
Előzmény: #81908  Törölt felhasználó
#81910

Jobb kérdés, hogy hol nincs? :)
Hosszú evolúciója van, de ma mindegyiket másra használom: KBC, Erste, CIB, Random és volt persze BudaCash. Rendszer, lehetőségek, termékek terén messze az utolsót szerettem a legjobban, igaz elég drága volt.
Önkéntes nyugdíjpénztári befizetést a munkáltatóm kezdte el fizetni. Ma már nem járulnak hozzá, így én teszem. Azért ezzel is lehet ügyeskedni, mert van adójóváírás a befizetésre és így 10 év után 3 évente a hozamot is ki lehet venni, majd visszatenni, ami ismét saját befizetésnek minősül, szóval arra is jár az szja visszatérítés. Hiába mérsékelt kockázatú a portfolió (ezen szeretnék változtatni, de korábban ezt egy új piaci aljnál terveztem meglépni), a tavaszi zuhanás meglátszott rajta. Persze nem égtek el milliók, ráadásul most már szinte az év eleji szinten van a portfolió érték és pozitív hozamot is mutat. Ez utóbbi kettő kicsit ellentmondásos).
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 07:20
Előzmény: #81902  asapnet
#81909
Az ingatlannal kapcsolatban a 30-as nyugdíjasnak igaza van, ahhoz h az emberek elérjék a pénzügyi szabadságot nem az ingatlannal kell kezdeni, egy stabil portfóliót kell felépíteni, az ingatlan helyhez köt, nagyon illikvid, valójában egy kényelmi eszköz, erről volt egy cikk a portfólión h minél olcsóbban oldod meg annál jobban jársz vele. Nyugat-Európában jóléti társadalom van és a lakosság 70% bérli az ingatlant nagyon kedvező feltételek mellett, sokkal rugalmasabb bérelni egy nehezen eladható kényelmi eszközt, vannak emberek akiknek hiába van 4-5 ingatlanjuk semmi jövedelmet nem termel nekik tele vannak hitellel semmi likvid pénzük nincs, a többség ne ilyenre vágyjon, el szeretné őket adni de sokkal többre tartja őket mint a reális áruk, mert hát ráköltött meg aztán az ő építette elv miatt eszmei értéke van, inkább veszélyezteti a saját pénzügyi biztonságát néhány ingatlan megtartása miatt. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 05:28
Előzmény: #81906  smith83
#81908
Az önkéntes nyugdíjpénztár nagyon drága a magas költségek miatt, rugalmatlan. Mely brókercégeknél van számlád?
simpy 2020. 07. 14. 03:32
#81907
Mostanában a külföldi emelkedésekre a bux nem vagy alig reagált... kíváncsi leszek most hogy estek a piacok erre mit reagál.
Akár még az emelkedést sem tartanám kizartnak mert csak... 
smith83
smith83 2020. 07. 13. 23:43
Előzmény: #81902  asapnet
#81906

Sokan szidják (mégis be-benéznek), de szerintem a BUX hati is egész jó, ha már spekuláció. Még egy 1 mió körüli számlával is lehet pár nap alattt 50-100k-t összehozni, nem hogy nagyobb mérettel.
A befektetés egy másik téma, az sokkal keményebb, mert hosszútáv, nem akar vele ki-be ugrálni az ember és közben még hozamot is akar (osztalék), vagy jókor venni (árfolyamnyereség). Ilyen célpontot most nem könnyű találni, mert nem látszik, hogy meddig tart ez a vírusosdi, hogyan alakul át hosszú távon az életünk, ahogy azt sem, hogy melyik cég hogyan vészeli át, kinél milyen csontvázak hullanak ki a szekrényből. Az biztos, hogy a magas eladósodottsággal rendelkezőknek nagyon betesz ez a mostani helyzet. Megy a hype az online térben mozgó cégek körül, de csak néhány húzza igazán a 3 amerikai indexet is. Azt őszintén remélem, hogy a jövő nem úgy fog kinézni, hogy mondjuk 10 "Amazon" fogja uralni a világot, mert annak beláthatatlan következményei lesznek.
Ha már befektetés, akkor én diverzifikálok (nem vagyok Warren Buffett): van állampapír (3 és 5 éves, fix és változó kamatozású, babakötvények), önkéntes nyugdíjpénztárak, 3 LTP, több éve kimaxoljuk a párommal az egészség-önsegélyező pénztárakat, osztalékra vett magyar és amerikai részvények. Így ezek a dolgok nagyjából nettó 1 mió-t összehoznak 1 év alatt és keveset kell vele foglalkozni. Cél, hogy pár éven belül akár egy fizetést is ki tudjon váltani.
A spekulatív részben meg ott a hati, néhány devizakereszt, olykor-olykor olaj, arany, 1-1 amcsi, vagy magyar részvény.
Mi is szeretnénk majd a gyerkőcöknek segíteni a lakásban, igaz, a sajátunkat mi is magunknak teremtettük meg, de ha lehet, akkor nekik legyen könnyebb.
Azt hogy ki mibe fektessen, mindenkinek magának kell eldönteni vérmérséklet, időtáv, meg még sok egyéb tényező figyelembe vételével.
A Nasdaqra visszatérve: ha most lekötnék mondjuk 1 mió-t shortra, de ez a fránya index még sokkal feljebbre kúszik és vagy teszek stopot, vagy nem és mondjuk 50% bukóban kénytelen lennék realizálni, az a lelkemnek, egómnak is rosszat tenne, nem beszélve a pénztárcámról. Csak nézném, ahogy olvad a pénzem, miközben berakhattam volna valami osztalékfizetőbe, vagy használhatnám pl a BUX2012-re. Így értettem.
-Feri
-Feri 2020. 07. 13. 22:09
Előzmény: #81893  -Feri
#81905
Mondom én, hogy a sátán olvas minket, a Nasdaqot is volt szíves a kedvünkért elintézni. Úgy tűnik elég ha mindenki leírja, mit szeretne legközelebb pirosban látni.
asapnet
asapnet 2020. 07. 13. 22:01
Előzmény: #81903  asapnet
#81904
azaz -2%
asapnet
asapnet 2020. 07. 13. 22:01
Előzmény: #81902  asapnet
#81903
közben nasdaq +2% ból +2%....
asapnet
asapnet 2020. 07. 13. 21:59
Előzmény: #81901  smith83
#81902
ez a lényeg, azt mondod borzasztóan túlértékelt, és mégsem shortolod... keresel mást, de mit 
 nem nagyon van mibe tenni a pénzt, majdnem 20 millám várja, hogy legyen mibe tenni, gyereknek gyűjtögettem lakásra, 3-4 éve 3 szobás panel, vagy szép kétszobás belvárosi lakást gondoltam, ma nem kapok érte egy garzont sem...
egy vicc amit a pénzünkkel művelnek a jegybankok, fél milliós fizetés egy lószar, tesco vásárlás hétvégére 60 ezer de persze nincs infláció mi? egy lószart nincs, szvsz évi 10% feletti a pénzromlás. nulla kamatszint mellett. 30 év múlva erről az időszakról tuti könyveket fognak írni, ahogy már ítrak párat a 2008 -as válásgról is.
smith83
smith83 2020. 07. 13. 21:17
Előzmény: #81898  asapnet
#81901

Én például nem, mert egyelőre nem látszik a teteje. Persze longolni sem fogom, mert szerintem borzasztóan túlértékelt és ha egyszer megfordul a szél, akkor könnyen túl szűkké válhat az ajtó. Így inkább messziről figyelem mit okoz a mohóság.
Shortban akkor gondolkodnék, ha már megerősítést nyer ez az irány (na ez még nem jött el), addig minek égetni a pénzt, amivel más piacon lehet keresni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek