Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2019. 05. 08. 08:39
Előzmény: #65028  spqr69
#65040
Több lehetőség van a kockázatkezelésre, leírok pár dolgot, remélem lesz, aki saját tapasztalatával kiegészíti és olyan is, aki  beilleszt valamennyit a kereskedési rendszerébe. 
.
Réskockázat: Szerintem elkerülhető, csökkenthető. Csökkentésének módjai, ha nem vagyunk a piacon, amikor az nincs nyitva.  Lehet ezt DT-vel eltüntetni, vagy devizapiacon péntek este lezárni az összes pozíciót. Sokan kereskednek úgy devizával a magyar piacon, hogy bankon keresztül csak akkor tudnak kötni, amikor a bank treasury-je nyitva van, gyakorlatilag vállalnak egy kockázatot hogy a piac nyitott időszakából (24H), ők csak kb 9 órában cselekvőképesek. Hasonló az USA piacok kereskedése magyar certifikátokkal.  Ha ilyen esetek állnak fent, lehet a pozíció nagyságával (azaz a risk méretével) is játszani, csökkenteni azt. Szerintem alapfeltétel, hogy ilyen termék/piac esetében az utolsó gyertyára nagyobb figyelmet kell fordítani. Pl az órásra a zárást megelőző órában ( már a napos képet is figyelembe véve) vagy pénteken ezt kiegészíteni a hetes gyertyával. Az is lehetőség, hogy a kockázat csökkentése érdekében hétvégére nem hagyunk pozit.

Termék kockázat: A kereskedett termék megválasztása is egy kockázatkezelési módszer. A tőkeáttételes termékek arányaiban jobban reagálnak, ha jó irányba megy a piac, de ue. igaz arra is, ha rossz irányba. Itt fokozott a kockázat, főleg napon túl. Egy nem várt esemény nagy mozgást okozhat, ami hatványozottan jelentkezhet.
.
Piac állapota:  Érdemes figyelembe venni, hogy milyen állapotban van a piac, van-e extrém szentiment, olyan momentum, ami elővigyázatosságra adhat okot. Szerintem most bőségesen volt, hetek óta. Forgalom nélküli újabb és újabb csúcsok a Blue-kban, majd értelmetlen - szó szerint értelmetlen - rally az értékkel nem rendelkező kispapírokban, extrém optimizmus, ilyenkor hamar fordul a tömeg és a korrekciók várhatóan kicsik. Tipikus példa erre az EUR/HUF március 20 környékéről. Folyamatosan csak azt hallani, hogy nem jött le a piac a kirakott limites megbízásra, egyszerűen annyian akarnak beszállni (nem kimaradni), hogy a legkisebb korrekciót is veszik, elképzelhető és egyelőre a chart erre mutat, a buxban sem lesz eget-rengető korrekció a következő két három napban, amíg ez az impulzus le nem fut. Érdemes a piac állapotában bekövetkező változásra oda figyelni. Múlt héten a bux úgy esett napon belül 500 pontot, hogy hirtelen megjött a forgalom (3,5k db), miközben a kispapírok (nem emlékszem pontosan) talán +50%-ot csináltak (Hathor írta pont a forgalom kapcsán feltett kérdésemre).
.
Hígítás: Félelmetes hiba, az előre meghatározott kockázati szintet felrúgva, akkor pozíciót felvenni, amikor a piac visszaigazolása a feltételezett helyzetről az, hogy a tradernek nincs, nem volt igaza. Tudom sokszor kihúzhatja a bajból a kereskedőt, de ha nem, akkor repül a számla, vagy akkora  a veszteség, amit évek alatt lehet csak ledolgozni. 

  Stop: Egyfajta stop lehetséges: a piaci, ha elér egy kritikus szintet, akkor piaci stop, azaz mindenképpen zárja le az ügyletet. Ha itt valaki nem ezt használja a kritikus időkben átmehet rajta a piac úgy, hogy kint volt a stopja, de átugorja a piac. Stop nélkül pedig nincs ügylet, mert akkor a stop maga a számla mérete. A 40K körüli lecsapásnál itt is volt olyan fórumozó, akinek zárták a poziait, közel 100 db-t. Stopot nem mozgatunk kereskedés közben, csak akkor ha csökkentjük a kockázatot.
Hathor
Hathor 2019. 05. 08. 08:39
Előzmény: #65036  lea39
#65039
Honved palya pesten. Diakolimpia
Törölt felhasználó 2019. 05. 08. 08:38
Előzmény: #65037  Törölt felhasználó
#65038
A bizonytalanság egyébként meg nem chart alapján volt, hanem a forint miatt.
Törölt felhasználó 2019. 05. 08. 08:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#65037
Akkor nem volt az rossz döntés az otp-nél (csak utólag) szerintem 50 % feletti volt az esélye, hogy ezen a héten behúz még egy dupla csúcsot (ennek az esésnek meg jóval 50 % alatti volt az esélye), tehát chart alapján inkább felfele állt (én is bővítettem). Egyértelműen a Rozsdás cseszte el, ha nem pofázik, akkor ez a hét még kint is zöld lett volna szerintem. Talán csak annyiban hibáztál, hogy sokkal voltál benne, mivel volt azért bizonytalanság a helyzetben és csak 25 %-ig nyitottam (egyébként még tartom, szerintem nagyon jót fog jelenteni).
lea39
lea39 2019. 05. 08. 08:24
Előzmény: #65033  Hathor
#65036
Milyen verseny? Rövid távon, azaz mára, még mindig gondolnék kis bux esést, 1-200 pontot. Már én is csak dt-ben operálok, nem merek pozit tartani napon túlra. Tegnap shortban ragadtam véletlenül. Ha mégsem esik tovább, inkább visszaveszem bukóban, legfeljebb újranyitom fentebbről. Tavalyi év elején az a nagy esés megtanított hogy nincs olyan, hogy reménykedünk, és várunk, hátha fordul. Ami van, az van, ahhoz kell kereskedni.
ALANFED 2019. 05. 08. 08:23
Törölt hozzászólás
#65035
kukacponthu 2019. 05. 08. 08:21
Előzmény: #65033  Hathor
#65034
Nemet ipari termeles jobb lett a vartnal, lassuk ez mire lesz eleg...
Hathor
Hathor 2019. 05. 08. 08:19
#65033
Bux szinten.Telon nincs most idom rairogatni, igy tudom gyorsan szemleltetni
https://postimg.cc/2LDF92xP
Ma nem leszek, fiamnak versenye lesz egesz nap
Hathor
Hathor 2019. 05. 08. 08:15
#65032
Mol hosszu elliotom! https://postimg.cc/VJrrMXqM
ALANFED 2019. 05. 08. 07:45
Törölt hozzászólás
#65031
traderszaki 2019. 05. 08. 00:49
#65030

A pozíció méretre reagálva...
A CMe bevezette pár napja az amcsi piacon a mikro US futures kontraktust. Ugyan úgy lehet kötni, mint a mini sized kontikat, de ez 1/10e a korábban említettnek.
Ezt azoknak írom, akik esetleg kötik az USA piacokat! Sztem ez nem rossz termék. Néztem ma az árjegyzését. Picit még nagyobb a marzs mint a minik esetében, de sztem ez hétről hétre mérséklődni fog. Bár megjegyezném, h még így sincs óriási bid offer spread....
Hathor
Hathor 2019. 05. 07. 23:46
#65029
En megtanultam ezen a hektikus es nagy beveresre varo piacon, hogy ovatos legyek. Ennek megfeleloen az utobbi idokben a megszokott 100-200konti kiepites helyett, igen keves 5-10-25-50-65-80-100kontis pozikat vettem fel. Es nem azert, mert nincs fedezet! 
Nem. Nem megyek mohosagra. Nekem most a 25konti 100pont is megfelel ezen a vacak piacon! Fo a toke vedelme a hataridos piacon!
Stop loss meghatarozasa alap. Ezt elvetettek masok is, nem csak Noiural kollega. Mondtam tegnap, ket hibat vetett. 1.) Buko pozira ravett. 2.) Nem stoppolt!
Vedelmere szoljon. Ez most baki volt, mert szerintem ugyes egyebkent. Mindenkivel elofordul, hogy azt hiszi ez most igy jo lesz, jonak kell lennie. Ebbe a hibaba esett. Ki nem?!
Felismerte utolag a helyzetet, levezette korrektul. Tok jo! Ebbol lehet tanulni!
spqr69 2019. 05. 07. 23:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#65028
Lenne Veled miről vitatkozni!
Szóval tragédia nem történt: a twitter után : csak épp estek a piacok: nem volt felfüggesztés limit down....., de kispapírokban még mindig akad + 20% és van bennük forgalom:
Ergo el kell égni a pénzeknek, mert az a nem normális: üres cégek szárnyalnak nerre? Mire?
A kapzsiságra!!!!
Fel lehet készülni: aki tapasztalt idővel eljátszik a gondolattal: mivel vagy nagyobb veszélynek kitéve? Long?: bejelentenek egy akviziciót, új hatóanyag, merge, felvásárlás
Short: na ott azért valószínűbb a gyors mozgás( twitter, csőd, profitwarning)
Short minimum háromszor gyorsabb, mint a long: long akkor gyors , ha shortzárás van.
Folytathatnám
Svájci frank: tedd fel a kérdést magadnak: meddig szoktak a jegybankok arfolyamküszöböt tartani??... , ha túl van az időn( 1.5 év- 2 év) akkor el fogják törölni, mert amiért bevezették( adtak időt alkalmazkodni.....) , már több a kar, mint a haszon!!!!
Sterilizációs veszteség:
Én jó irányba voltam RR kiadta mit kell tenni: sokan a biztos kis r- re mentek és rámentek.....
Nem volt az sem kötelező, és el kell néha gondolkodni: akivel üzletet kötök az vajon mire gondol: bolond?
Usa - Kína lebegtetés dec vége óta: mennyit ment fel a semmire és mennyit esett azóta
Na ugye! Nincs itt csoda : még nagyon nem vagyunk az origon sem: csak sokan nem szeretik a pirosat!
Pozicióméret : naaaa az fontos!!!!! 
Hathor
Hathor 2019. 05. 07. 23:12
Előzmény: #65011  meszics
#65027
https://m.portfolio.hu/vallalatok/szakadt-ma-amerika-a-forint-sem-tudott-talpra-allni.323365.html
Bux eso trendben meg. Delutan nem tudtam mar figyelni, dolgom volt, ideje koran zartam 25K bux hati shortomat, de a napi penzemmel elegedett vagyok ebbol is mara is. Mellette kis papirokat figyeltem napkozben. Amig nincs long jel, addig esest nezek. Gratulalok a korai shortos kollegaknak, akik 43Knal kitartottak!
Hathor
Hathor 2019. 05. 07. 22:46
Előzmény: #65025  traderszaki
#65026
Minden tradernek volt ilyen. 2010-2015os oldalazo Bux kereskedes 15-20K kozott remalom volt,kozben egy magyar leminositessel, szaguldo nyugat mellett, majd a vegen megspekelve ket broker csoddel.
De Soros nap es Lehman napok is ilyenek voltak. Vagy Fukushima, Brexit
traderszaki 2019. 05. 07. 22:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#65025

Erről tudnék mesélni...mármint a "rossz időben rossz helyen lenni" témáról....
2010. május 6. egy örök negatív élmény lesz amit soha sem fogok elfelejteni...
Hathor
Hathor 2019. 05. 07. 22:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#65024
Korrekt, jo iras! Drukkolok Neked!
NoiruaI 2019. 05. 07. 22:31
Törölt hozzászólás
#65023
Drian875
Drian875 2019. 05. 07. 22:12
Előzmény: #65021  Drian875
#65022
H1
Drian875
Drian875 2019. 05. 07. 22:12
Előzmény: #65020  Snapsz
#65021
MA 10-ig :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek