Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 10:07

MIÉRT VAN AZ EMBER A FÖLDÖN ?  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 10:21
#740
és mindnember árulo,ugyanis szerzödést kötöttünk,és nem tartja be egy ember sem,tehát elárultuk a Teremtöt
offshort
offshort 2020. 03. 26. 20:28
Előzmény: #737  offshort
#739
"A katolikus egyház súlyos hibát követett el Galilei esetében, amikor törvénybe próbált iktatni egy tudományos kérdést, és kijelentette, hogy a Nap kering a Föld körül. Évszázadok múltán most úgy döntött, meghív néhány szakértőt és kikéri véleményüket a kozmológia kérdéseiben. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------
A konferencia végén a résztvevőket audiencián fogadta a pápa. Mint mondotta, rendjén való, ha a világegyetem fejlődésének az ősrobbanást követő szakaszait tanulmányozzuk, de ne feszegessük magának a Nagy Bummnak a kérdését, mert ez volt a Teremtés pillanata, következésképpen Isten műve. (lol) 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Örültem, hogy a pápa nem tudta, miről tartottam előadást éppen ezen a konferencián - arról a lehetőségről, hogy a téridő véges ugyan, de határtalan, akkor pedig nincs kezdete, tehát a Teremtés pillanata se létezhetett."   Stephen Hawking: Az idő rövid története 
------------------------------------------------------------ 
tehát a vallás megpróbálja a tudományos eredmények hátára felülve, 
továbbra is fenntartani az ostoba világnézeteit! 
pedig ha lett volna gerincük és önkritikájuk, akkor G. Bruno máglyára vetése után 
elnézést kellett volna kérniük a hiveiktől, 
(akiket több ezer évik megtévesztettek és becsaptak) 
és térdepelve vezekelniük kellett volna a világ legelhagyatottabb sarkában, 
a képzelt istenük bocsánatáért esedezve! :)) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 20:02
#738
az a kérdésem miért van az hogy nagyons ok ember november ota köhögcsél,utcán otthon satöbbi?
offshort
offshort 2020. 03. 26. 19:01
Előzmény: #736  flyati
#737
hinni a templomban kell, vagyis a papoknak!, 
a tudósok tudásában csak bizzál,
amig egy természettudományos eredmény nyilvános, megismételhető és akár cáfolható, 
addig nincs gond a tudósokkal! 
flyati 2020. 03. 26. 18:47
#736
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 18:40
Előzmény: #723  offshort
#735
nem véletlen Einsteintől származik az egyik legtöbb idézet, hiszen nemcsak sok esze volt, hanem nagyon bölcs is :)
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 18:38
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#734
Köszönöm, így már értem és ez ugyanaz az érzés, amit én is fejtegettem, csak a kiindulópont értelmezésében van különbség. A végeredmény lehet ugyanaz is elvileg,ha te a Bibliában és Jézus tanításában nem a dogmát látod, hanem megtalálod az ehhez passzoló "filozófiát".  Azzal a gondolattal is azonosulni tudok,hogy Te nem az egyházon keresztül éled ezt meg,hanem közvetlenül. Ha azt vesszük ez már szabadgondolkodás :)
offshort
offshort 2020. 03. 26. 17:53
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#733
érdekes, Nagy Sándor (i.e 356-323) személyéről, életéről vannak leirt dokumentumok, régészeti leletek,
Julius Cesar személyéről (i.e100-44) szintén rendelkezünk korabeli dokumentumokkal, régészeti leletekkel, 
de aztán pár évvel később valahogy a görög és római történetírók meg se emlitik jézust, 
és leletek se maradtak a legenda szerinti nagy formátumu isten/emberről!
hogy lehet ez? 
isten eltüntette a nyomokat? :)
offshort
offshort 2020. 03. 26. 17:35
Előzmény: #728  sasa44
#732
privát istene van!
személyes, saját, maszek!
a képzelgő személy saját fantáziája szerinti szabályokkal!
ez olyan mint az otthoni kenyérsütés,
ahány ház, annyi szokás, és ugyanannyi vagy még több isten! :) 
sasa44 2020. 03. 26. 17:08
Előzmény: #730  sasa44
#731
Javaslom, hogy írd csak azt, hogy Isten, Isten, Isten, stb. és minden meg is van magyarázva.
sasa44 2020. 03. 26. 17:05
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#730
Neked tényleg minden mondatodban le kell írni azt, hogy Isten? Máshogy nem tudsz érvelni?
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 16:23
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#729
Nem,Isten nélkül senki sem lehet erkölcsös,de az igaz,hogy nem feltétlen kell vallási értelemben hívőnek lenni ahhoz,hogy valaki a lelkiismeretén keresztül Istenre hallgasson és jól cselekedjen,anélkül,hogy elméjében tisztában lenne azzal,hogy ténylegesen Istennel van személyes kapcsolata.
Vagyis ha valaki azt mondja,hogy nem hisz Isten létezésében,de a lelkiismeretén keresztül mégis rá hallgat,akkor,attól függetlenül,hogy az elméjében nem kapcsolja össze a kettőt,mégis van kapcsolata Istennel.
De ha pld. valaki olvassa Jézus tanítását,és azt mondja,hogy az hazugság,annak egyértelműen nincs kapcsolata Istennel,a lelkiismeretén keresztül.
sasa44 2020. 03. 26. 16:12
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#728
"Pont ez a szép a hívőségbe,hogy semmi más nem kell hozzá,mint Istenbe vetett bizalom:):):)"  Igen, mert ezzel a hozzáállással a végtelenségig leegyszerűsíthető minden. Nem kell gondolkodni és tenni semmit. Hisz' úgy is el van rendelve. Nemigaz?
sasa44 2020. 03. 26. 16:04
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#727
Minden elismerésem! Pontosan úgy fogalmaztad meg a hit és a tudomány közötti összefüggéseket és különbségeket, ahogy én is teljes mértékben gondolom és érzem. Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Csak azt sajnálom, hogy én valószínűleg ezt nem tudtam volna ilyen érthetően  és szabatosan leírni. Grat.
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 15:19
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#726
Én,mint racionális ember a saját tapasztalatomból magamból kiindulva alkotom meg a világhoz való hozzálláásom, ami nem hiten alapszik,de sok ponton hasonló lehet, mint egy hivőé. Számomra is fontos a pozitív attitűd, a szeretet mások felé és egyéb "jó" tulajdonságok,amik sztem jobbá teszik a világot. Ha ezt veszem,akkor Isten nélkül is lehet bárki erkölcsös. Nem-e ugyanez játszódik le a hívőben is,csak ő kapcsol hozzá egy feljebbvalót és úgy érzékeli azt Ő súgta neki?
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 15:13
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#725
Elfogadom,h valaki Istennel tart kapcsolatot,de tudni szeretném,hogy milyen formában kapja meg,h hogyan kell gondolkodnia? Azt nem hiszem el,hogy "megsúgja" neki, anélkül,hogy bárhol máshol meg tudta volna. Ebben nem hiszek. Ha van is ilyen az elenyésző számú eset lehet.
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 15:00
#724
Pont ez a szép a hívőségbe,hogy semmi más nem kell hozzá,mint Istenbe vetett bizalom:):):)
Nem kell hozzá 100 diploma,hatalmas vagyon vagy zseniális lángelme ,az írástudatlan koldusnak pont annyi esélye van Isten megismerésére,mint e világ legnagyobb vagyonával és tudásával rendelkezőnek.
offshort
offshort 2020. 03. 26. 14:33
Előzmény: #685  multitimehedge
#723
"Eistein is hivő volt. Ismert mondása, hogy " Isten nem..... " 
----------------------------------------------- 
ennyire volt hívő : 
 "az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is - noha vallástalan szülők gyermeke voltam - mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. Ennek következményeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, hogy az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a következménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben ..." 
---------------------------------------------- 
és a többi hivatkozásod is csusztatás,  Newton , Hawking , 
aki meg a "materialista gőg" , megfogalmazást használja 
az valószinü erősen kötödik valamelyik valláshoz, 
és nem ismeri teljesen a materializmus lényegét 
---------------------------------------------- 
 "a tudomány és a hit nagyon gyakran kéz a kézben jár" 
ez is elég  érdekes kijelentés, 
hol is lenne ez igy, milyen területen?
  
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 14:05
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#722
Szerinted mi a magasabb rendű egy ember tanítása vagy magának Istennek a tanítása,egyértelmű,hogy a hívő ha a földi egyház mást tanít mint Isten akkor azt elveti,ez a kereszténység történelmében azért elég sűrűn előfordult,a hívő,Istent követi és nem a földi egyházat,még akkor sem ha tagja valamelyik egyházi felekezetnek.
Az emberek nem tökéletesek,ezért hibáznak,Isten,viszont soha sem hibázik.
multitimehedge 2020. 03. 26. 13:46
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#721
Igen, sok mindenben egyet értek veled! Pál apostol írja a bibliában pl. hogy "az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet viszont épít!" Ezt fogalmaztad meg te is. Én sem hiszek a sok vallási irányzatban, teljesen egyet értek ebben veled. Ha meg kéne fogalmaznom (és most megpróbálom), különbséget teszek a hit és a vallásosság között. A vallásosság egy torz másolata a hitnek szerintem. A hit pedig a nem látott, tapasztalt, érzékelt dolgokról történő meggyőződés. Mondjuk ismerek egy nagyon jó embert. Beszélek neked róla, elmondom mindazt, amit tudok vele kapcsolatosan. Ez felkeltheti a te érdeklődésedet és kétféleképpen reagálhatsz. Elkezded az én kapcsolattartási, kommunikációs mintáimat leutánozni (kicsit hülye példa, de remélem érthető), ez a vallásosság. Valami torz képet fogsz kapni, ami az igazságot sokszor meg sem közelíti. Másik verzió az lenne, ha azon felbuzdulva, amit én elmondtam az illetőről, te magad keresnéd meg és ismernéd meg személyesen. Akkor nem torzulna a róla alkotott kép, információ.
Másik. Nem gondolom, hogy az emberiségnek egy erkölcsi/morális szintet kéne ugrania, hogy mondjuk alkalmassá váljon az Istennel való találkozásra. Róka-fogta-csuka-farka. Ha találkoznánk Istennel, akkor tudnánk ezt a szintet megugrani, szerintem. Keresztényként 21 éve kutatom, tanulmányozom a bibliát. Fő kutatási területem pont az ember teremtésének okai, körülményei, ezért kezdtem el olvasni ezt a blogot. Mondhatom nagyon izgalmas téma. Ráadásul gyermekkorom óta nagy kedvencem a csillagászat. Igyekszem mindent elolvasni a témával kapcsolatosan. (Műszaki beállítottságú lévén). És képzeld, azt veszem észre, hogy a két forrás között nagyon sokszor teljes a harmónia!  
Van itt ez a vírus. Több időnk van, kényszerűségből. Legalább egy értékes haszna van. Beszélgetünk egymással. 

Topik gazda

gyurcsi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek