Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 14. 08:02
Előzmény: #3659  Törölt felhasználó
#3660
Jó és nyereséges strartégia, dobjon rá egy egyszerű kockázatkezelést és keresni fog vele.
Törölt felhasználó 2016. 02. 14. 07:32
Előzmény: #3656  Törölt felhasználó
#3659
Nem nagyon titkos...
;)
bar tobb strategiat kereskedek....
es jo parrol irtam itt a pf-n es tobbszor probaltak meggyozni kulonbozo emberek akik vagy nem ismerik vagy ha esetleg ismerik is de nem kereskedik, hogy az x vagy y strategia nem mukodik....
ez csak azert erdekes mert kereskedok szazai ha nem ezrei hasznaljak folyamatosan...

arrol is irtam korabban, hogy nem nehez 1 strategiat kovetni mindaddig amig nyereseges kereskedeseket produkal, a problema ott van hogy nincs olyan strategia ahol ne lennenek veszto sorozatok...(az emberek nagyon nagy szazaleka pedig nem tart ki 1 olyan strategia mellett ahol az elozo 3,4 esetleg 5 kereskedes veszteseges...most nagyobb sorozatokrol meg nem is beszeltunk)....
es ilyenkor a lelkes de annal tapasztalatlanabb kereskedo jelolt 1 uj strategia utan nez...es azt kereskedi amig ott bele nem szalad 1 rossz sorozatba, majd 1 ujabb strategia utan nez...
es ez igy megy amig fel nem adja, esetleg valami csoda folytan: "meg nem vilagosodik"...

egy masik problema a kockazat kezeles, szamla meret es idosik...
errol is irtam sokat es nem csak en...
az erdekesseg az egeszben, hogy olyan emberek probalnak minket meggyozni, hogy bizonyos dolgok nem fontosak akik eppen ilyen dolgok miatt nem kepesek ill. voltak kepesek nyeresegesen kereskedni..
;)

1 F1-es versenyauto, esetleg 1 szamuraj kard arra alkalmatlan szemely szamara sokkal nagyobb kockazatot hordoz mint erteket...

de tegyunk 1 probat, mivel Valentines day van:

Long belepes feltetelei:
1. Zaroar > 100 (napos) MA-nal { emelkedo trendben vagyunk}

2. Zaroar < 5-napos MA-nal {az emelkedo trend 1 visszatesztjebe vagyunk}

3. “Minimum” 3 egymast koveto nap lower low { uj aljakat csinal az arfolyam}

Ha az osszes feltetel teljesul elhelyezunk 1 limit aras veteli megbizast az elozo napi zaroar alatt 0,5*10napos ATR-el

Pozicio zaras ha a zaroar magasabb az elozo napi zaroarnal.



Short nyitas feltetelei:


1. Zaroar < 100 napos MA-nal {lefele, csokkeno trendben vagyunk}

2. Zaroar > 5napos MA-nal {csokkeno trend visszatesztjeben vagyunk}

3. 3 egymast koveto “higher highs” emelkedo ill. magasabb zaroar


Ha az osszes feltetel teljesul es a kovetkezo nap az arfolyam emelkedik 0.5*10napos ATR ertekevel akkor limitaras eladasi megbizast adunk.


Pozicio zaras ha az ar alacsonyabb az elozo napi zaroarnal.



(ez 1 vegtelensegig lebutitott strategia ami rv-ken nagyon jol mukodik, es a parameterek valtoztatasaval is jo eredmenyeket lehet kapni (lasd 3 nap helyett lehet hasznalni 5 naposat is)
nem csak rv-ken, de fx-en es nyersanyagokon is mukodik
a kockazat kezelesi reszt mindenkire rabizom...(azon azert sok mulik) es a tranzakcios koltsegek aranya a szamlamerethez viszonyitva is meghatarozo lenne....
(de mint tudjuk ez nem annyira fontos egyesek szerint, szerintem meg ezen allhat ill. bukhat az egesz)

Ebben a hsz-ban leirt strategia kimondottan informacio kozles es megosztas celjabol kerult leirasra, NEM FELHIVAS KERESKEDESRE, MINDENKI CSAK SAJAT FELELOSEGERE HASZNALHATJA!!!

es mivel lehetne ezt a hsz-t frappansan lezarni:

link

"Rules You wont follow dont matter!!!"
pomperj
pomperj 2016. 02. 13. 11:14
Előzmény: #3650  pomperj
#3658
1)Az vilagos, hogy GLD 3 het alatt visszahozta, amit 1 ev alatt esett.
Az is vilagos, hogy GDX banyasz-indexben is ugyanez a helyzet.

2)Ma azzal a szandekkal neztem, hogy vajon a korabbi tapasztalatok alapjan, ha ekkora egy indulo bull impulzus, akkor vajon hogyan projektalhato a bull piac tovabbi haladasa? Meddig fog tartani, es mekkora lehet?

3)Tegyuk fel, hogy kesz most GLD-ben az elso hullam, ami +17% es kb. 180 pont volt.

Elliott alapon becsulve, impulziv hullamban a GLD-re jellemzo 1, 1.62, 2.0 Fibo aranyokkal es 0.5, 0.38 szokasos korrekciokal, ebbol...
500-600 pontos emelkedes johet ki, tehat GLD varhato target az 1600-as magassagban is lehet.

3)Hasonlosagi alapon is eros bull lehet belole. GLD-ben ekkora elsohavi mozgas bottom utan 2008.12 es 2009.11-ben volt. Mindketto utan 40-55% tovabbi emelkedes kezdodott.

4)A GDXben (HUI) a helyzet nehezebben merheto fel. Annyi biztosnak latszik, hogy hasonlo melypontok utani 1-2 evben 100-300% meretu emelkedesek indultak; de az altalanos trend megdol, ha a reszvenypiac kozben osszeomlik. Akkor itt nem ervenyesulnek a varakozasok: A GDX emelkedesere a GLD ar is, a reszvenypiaci Index is, kb. egyenlo mertekben hat.
Tibi0002 2016. 02. 12. 10:14
#3657
ha már tartok arany etf-et, és még bővítenék, ti aranyat v. ezüstöt vennétek a helyemben? És miért azt? Most tekintsünk el az etf és a fizikai arany közötti vitáról.
Törölt felhasználó 2016. 02. 12. 10:03
Előzmény: #3654  Törölt felhasználó
#3656
Esetleg, ha nem nagyon titkos, hozzá lehetne jutni a stratégiád leírásához? Kíváncsi lennék rá :)
goapsy1
goapsy1 2016. 02. 12. 08:47
Előzmény: #3654  Törölt felhasználó
#3655
köszi, de goapsy, nem goaspy, ha kérhetem :D
bár éppen így se rossz :)

nem bővült semmivel, a szabály eddig is megvolt, csak nem tartottam be.
nálam, ha valami láthatóan nem jön be, és buktába megy el, alapjáraton szabály lenne, hogy mikor visszakorrigál, nullában vagy kisebb mínuszban akár, de ki kell vágni, akkor is, ha utána még jó irányba menne, és nyerő lenne.
ezt csesztem el hétfőn, amikor a 3 kontin összesen 7 font veszteség volt.

a stratégiát még nem néztem, jó, h mondod, mert nem minden nap járok azon a mélcímen. köszi!
remélem, rövidtávú strati :)
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 23:19
Előzmény: #3646  goapsy1
#3654
Csiplek goaspy1...
Az pedig hogy vallalod a feleloseget a tetteidert ill. a veszteseges kereskedeseidert kiemel a nagy tomegbol es az is hogy kepes vagy az atlagostol elteroen gondolkodni....
(persze a kivitelezessel meg problemak vannak de jo uton haladsz)

Kivancsi lennek mit tanultal az esetbol?
ill. arra hogy milyen uj szabalyokkal feltetelekkel bovult a kereskedesi rendszered ill. szabalyaid?
"Ezt én csesztem el"(ez tokeletesen igaz)----- nem a számla hibája----meg nem tudod hogy a szamlad merete is problemat okoz, ne aggodj rajossz erre is elobb-utobb...

Halkan megjegyeznem, hogy a strategia amit kuldtem jan.25-e utan nem ad shortos jelzest az aranyra!!!
Hazid pedig hogy megnezd H4-en hanyszor es mikortol kaptal longos belepesi jeleket ( a stratival)...(persze piciket mashogy kell kereskedni nyersanyagokat es FX-et mint indiket vagy rv-ket,de azert az alapok nagyon hasonloak!!!

Legyen szep hetveged!
Tibi0002 2016. 02. 11. 21:36
Előzmény: #3652  Tazsomaru
#3653
2014. vége óta már nem merek kötvényt tartani. Opciózáshoz meg túl lusta vagyok. :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 02. 11. 21:21
Előzmény: #3651  Tibi0002
#3652
szintén. :)
csak nekem inkább ETF-eim vannak.
egyedi részvényeket csak most kezdtem.
ezeken a szinteken TLT-t és GDX-et csökkentem.
Ezekből osztalékos cégek lesznek.
EDV és GLD-vel még várok.
-----
OVX napról napra emelkedik.
Vele együtt az olaj opciók ára is.
március 16-i lejáratra szép mennyiséget kiírtam már OTM PUT-okra. CALL oldaltól félek. Ha bejelentenek valami megállapodást olajjal kapcsolatba, akkor nagyon megindulhat az árfolyam, de tisztességes korrekciónál elkezdem azokat is kiírni.
Most 18tól lefelé vannak a PUT-ok.
Ezekből is idővel szép osztalékot fizető cégek lesznek.
Tibi0002 2016. 02. 11. 20:49
Előzmény: #3649  emerald
#3651
Mint value investor, nem tudom, mi és meddig esik, így 900 pontos sp500-ig osztottam be a casht, vásárolgatni. Lefelé haladva egyre nagyobb adagokat.
Ha innen emelkednénk, van elég részvényem. Ha esünk, van elég cash.
Ha a piac oldalazik, akkor hozammal rendelkező papírokból realizálok, és igyekszem jobbakra cserélni.
pomperj
pomperj 2016. 02. 11. 20:38
Előzmény: #3643  Törölt felhasználó
#3650
World Gold Council
Full year 2015 in summary Report

Jewellery demand in H2 2015 was strongest for 11 years; full year 3% weaker.
Full-year jewellery demand declined 3% to 2,414.9t, pulled lower by the weak H1. Demand in H2 was much stronger, increasing by 2% to 1,299.9t – the highest H2 total since 2004. India was the best-performing market, contrasting with losses in Turkey, Russia and much of the Middle East.

Marginal growth in bar and coin demand led by China, India and the US.
Investment demand grew by 8% in 2015, to 878.3t. Bar and coin demand inched up (to 263.5t) in the fourth quarter, resulting in marginal full-year growth. ETFs saw another year of outflows, although at 133.4t these were smaller than in 2014.

Ongoing quest for diversification fuelled central bank purchases.
Central banks added 588.4t of gold to their reserves in 2015, marginally above the previous year’s total. Demand was concentrated in the second half of the year: 336.2t was bought between July and December, compared with 252.1t in the first half.

Volumes of gold used in Technology continued to decline.
Familiar themes – of substitution and thrifting – were behind a 5% decline in annual gold demand in the technology sector. Slowing final product sales in key sectors were an added factor. Fourth quarter demand contracted by 7% to 84.5t. Continued development of new uses for gold in technological applications may offset the long-term downtrend.

Total supply fell 4% to 4,258.3t, under pressure from both mine production and recycling
Mine production grew by just 1% in 2015 – the slowest rate of growth for seven years – and recycling fell to multi-year lows. Annual de-hedging of 20.8t further reduced the supply of gold.

emerald 2016. 02. 11. 19:42
Előzmény: #3648  Tibi0002
#3649
Az jól hangzik.
Tibi0002 2016. 02. 11. 19:12
Előzmény: #3647  emerald
#3648
Nálam lefelé emelkedik a kitettség, felfelé pedig csökken. Ez távolról hasonlít ahhoz, amit te is írtál.
emerald 2016. 02. 11. 19:06
Előzmény: #3645  buyandhold
#3647
Ti nem szoktatok olyat h eladjátok a felét, aztán lejjebbről visszaveszitek?
Így marad ha megy tovább, de ha esik akkor is van haszon realizálva.
goapsy1
goapsy1 2016. 02. 11. 18:34
Előzmény: #3641  Törölt felhasználó
#3646
"a befektetok, kereskedok tobbsegenek nincs stopja!!! "

igen. és a kereskedők döntő többsége veszít a tőzsdén. :)

"esetleg te ugy dontottel hogy 150-200GBP-s szamlan nyitsz 2-3 mikro kontrakt arany shortot"

Ez igazából 1 kontrakt volt, csak időközben emelkedésben lett kibővítve. Igen, ezt elcsesztem, nem kicsit, sajnos a martingale-módszernek néha (gyakran) nehezen tudok ellenállni.
Ha 1 kontit nyitok, és azt időben lezárom (sőt, még ha a 3-at is időben lezárom) nincs gond.

"Ne vedd bantasnak,de 200GBP szamlaval nincs igazan sok ertelme belevagni!!! "

Nem veszem bántásnak, de most sajna csak ennyi van :)
És imádok kereskedni. Erre jó a mikro számla, h lehet kis pozikat nyitni.
Aranyban is nyithattam volna olyat, h 1 dolcsi aranyár változás csak 1 dollárcent (0,007 penny) mozgást okoz a számlámon.
Ezt én csesztem el, nem a számla hibája.
buyandhold 2016. 02. 11. 18:28
Előzmény: #3644  Tibi0002
#3645
hat en erosen gondolkozok, hogy mindent amiben 10% feletti pluszban vagyok, eladom, mert tuti vissza fog esni...hanyszor volt mar hogy nem adtam el, es visszaesett brutalisn.
most ugy nez ki hogy csak emelkedni tud... tavaly ilyenkor is igy volt, emlekszem...
Tibi0002 2016. 02. 11. 17:48
Előzmény: #3643  Törölt felhasználó
#3644
Végre plusszos vagyok az etf-emmel, és a bányászrészvények nemesfém szekciója is elkezdett vágtázni. Hurrá. Persze, ki tudja, meddig tart ez.
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 17:42
Előzmény: #3642  mkbr220
#3643
Egyetertek.. raadasul ezust mintha ma torte volna a masfel eves eso csatit.. kis kesessel lekoveti az aranyat
mkbr220 2016. 02. 11. 16:19
#3642
Sziasztok!

Csak én látom úgy, hogy SLV lemaradt GLD-hez képest, és várom, hogy behozza a lemaradást valahol 16.0 felett?

Ahogy látom SLV esetében, ha 15,7/15,75 ellenállás határozottan átüti, akkor 16,1-16,2-ig nincs megállás. Vélemények?
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 14:04
Előzmény: #3639  goapsy1
#3641
a befektetok, kereskedok tobbsegenek nincs stopja!!!
kockazat kezelest meg inkabb hagyjuk...
(sokan azt hiszik, hogy az kockazat kezeles ha valaki 1 veszteseges pozicioval ellentetesen nyit 1 masik pozit)...
esetleg te ugy dontottel hogy 150-200GBP-s szamlan nyitsz 2-3 mikro kontrakt arany shortot ( ennek nem sok koze van a kockazat kezeleshez, ha lehet ezt annak nevezni).
Ne vedd bantasnak,de 200GBP szamlaval nincs igazan sok ertelme belevagni!!!
Meg 1000-1500GBP szamla is elege a hatarokat feszegeti mikro kontraktusoknal...
nem mondom, hogy ennel kisebb vagy ekkora osszeggel nem lehet elkezdeni,de extra hatrannyal indulsz...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek