Topiknyitó: Portfolio 2013. 11. 22. 07:55

Orbán: a bankok viseljék az árfolyamveszteséget  

Ugrás a cikkhez
Japánból adott interjút a közrádiónak a miniszterelnök. Az interjúban szó volt az egykulcsos adórendszerről, a devizahitelekről és a magyar gazdaságról is. Orbán Viktor a legutóbbi gazdasági adatok alapján azt mondta, hogy hasítunk. Megvédte a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=192081
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 11. 25. 18:11
Előzmény: #42  bigyula
#47
Nem tűnt még fel, hogy az ő egész politikájuk nem más mint egy permanens, főleg hazugságon, ellenségkeresésen, ill. ellene uszításon és önfényezésen alapuló kampány?
csendben 2013. 11. 25. 16:09
Előzmény: #45  filter
#46
ennyire hülye helyből nem lehet az ember,legfeljebb nekifutásból...
filter 2013. 11. 25. 16:02
Előzmény: #44  csendben
#45
nagyon egyszerű a helyzet. Egyszerűen hülyének nézik az embereket és ezt éreztetik is velünk, láthatjuk, így kell majd szavazni is!!!
csendben 2013. 11. 25. 14:30
Előzmény: #42  bigyula
#44
Nagy az Isten állatkertje...
rockmaster 2013. 11. 25. 14:25
Előzmény: #42  bigyula
#43
Agybetegség..
Képzeld el ezek után mi mehet az államigazgatásban. Tiszta Balkán..
bigyula 2013. 11. 25. 14:05
Előzmény: #41  kukutyinbenko
#42
Itt a legújabb baromság:

"Lakótársak, csökkent a rezsi!

... Például a közös képviselőknek is kötelező lenne beszámolniuk az elért rezsicsökkentésről."

link

Kormánypropagandára kötelezik a közös képviselőt!
kukutyinbenko 2013. 11. 25. 12:51
Előzmény: #1  Portfolio
#41
Ez a viseljék a bankok a terheket duma akkora hasba akasztó szöveg. Ez magyarul annyit jelent, hogy terítsük szét a költségeket. Ez pedig a lakosságot illetve a vállalkozásokat jelenti. Ennyi, a többi üres süketelés.
signal2
signal2 2013. 11. 25. 12:44
Előzmény: #37  morci
#40
Az emberek nagy része a gondolkodásába bele nem illõ tartalmak által okozott zavar elhárítására különféle elhárítómechanizmusokat alkalmaz. Sokszor tudat alatt!
Egyik ilyen, hogy egyszerûen nem nem megy bele olyan szituációkba, ahol ilyen tartalmakat kaphat. Ezért létezik az a jelenség is, hogy sokan csak egyféle médiumól tájékozódnak (ATV vs Hír TV). A híreket is szelektálják már a cím alapján, és amelyik feltételezhetõen olyan információt tartalmaz, amelyik kognitív disszonanciához vezet, azt el sem olvassák.

Mielõtt bárki példákat kezdene el felhozni, vagy bárkit bekategorizálni, nézzen magába! Ez a jelenség az emberek többségére jellemzõ! Az agyunk így mûködik.
bigyula 2013. 11. 25. 12:33
Előzmény: #37  morci
#39
"egyik fideszdrukker sem nyilvánított véleményt a rovat alapkérdéséről, hogy orbán utasítgatja a bíróságot"

Mert számukra ez a természetes...
S52Raptor 2013. 11. 25. 12:33
Előzmény: #37  morci
#38
Csak azért, mert amit orbán nyilatkozott, az nem a bíróságoknak, hanem a NÉP-nek szólt.
A bíróságoknak majd a navracsicsi elmondja a tutit - négyszemközt...
morci 2013. 11. 25. 12:20
#37
Hát szomorúan állapítom meg, hogy egyik fideszdrukker sem nyilvánított véleményt a rovat alapkérdéséről, hogy orbán utasítgatja a bíróságot. Ez nem a gerincesség jele...
Törölt felhasználó 2013. 11. 24. 19:40
Előzmény: #35  rockmaster
#36
Én magam is mindig olyan pártra próbáltam szavazni, akitől reméltem, hogy olyan irányba kormányozza az országot, hogy béke és jólét legyen.
Legutóbbi szavazáson épp a most hatalmon lévő pártra tettem voksom, de ritkán tévedek ekkorát.
Nem azt állítom, hogy minden rossz amit művelnek, de sok esetben már a kommunikáció stílusa a tartalomtól függetlenül is felháborító.
Ami a legjobban dühít, hogy kiszámíthatatlanok, ma még simogatnak, holnap meg hátba támadnak.
Mondhatjuk erre, hogy ugyan kérem ez csak politika.
De könyörgöm ezzel a mentalitással nem csak nem tudunk felzárkózni a nyugathoz, hanem még a régióban is sereghajtók leszünk (vagy már vagyunk?).
rockmaster 2013. 11. 23. 12:23
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Na mindjárt jönnek a konzi-náci Fidesz hívek, és kapod a mínuszokat, pedig szóról-szóra igaz amit írtál.
Bankok viselik az árfolyamveszteséget, az emberek pedig a következményeit, a kormány helyett.
Vicces volt a Japánból közvetített Orbáni szöveg h a bíróságnak a bankok helyett az emberek oldalára kell állnia. Bankokban nem emberek dolgoznak? Jó lenne ha végre egyszer a Fidesz is viselné valaminek a következményeit, amit ő generál, ahelyett h másra mutogat. Kinek az agyatlan kormányzása alatt szabadultak el a törlesztőrészletek, árfolyamok? Ha nem lenne ennyire dilettáns a kormány, akkor nem itt tartana ez az ország.
Törölt felhasználó 2013. 11. 23. 11:56
Előzmény: #1  Portfolio
#34
Ezt hívják diktatúrának.
Az van és lesz amit a nagy vezér mond.
De a fidesz ennél is tovább ment, nem csak az van amit mond, hanem attól vesz el és annyit amennyit akar.
Megboldugult családtagom elbeszéléseiben említette, mit kellett átélniük annak idején az államosítások alatt, persze gyerekként nem értettem mit is jelentett az valójában, nem is érthettem.
Sajnálatos módon a történelem ismétli önmagát, és most amikor már értem és átélem mit jelent az, hogy a "nép" nevében elvesznek tőlünk mindent, nem tudom már elmondani nekik, hogy most értettem me igazán.
A kommunizmus szelleme ragyog a fidesz elméiben, szerencsére magyarország méreteiben nem elég nagy ahhoz, hogy európai és világszintű bonyodalmakat okozzon a torz elméivel.
Pár adat az elmúlt 3 évből:
1) A magánnyugdíj rendszert szétverték az emeberek pénzét ellopták.
2) A magyar tőzsdét tönkretették, forgalma töredéke a fidesz előttinek, komoly külföldi befektetők csipesszel sem piszkálnák.
3) A bankrendszert tönkreteszik, minden szinten ellene kommunikálnak.
4) A biztosítók melyek sok esetben kapcsolódnak bankokhoz is megkapták a csomagjukat!
5) Az igazságszolgáltatást befolyásolják.
6) Új gazdasági elitet építenek ki, melyek saját érdekeiket képviselik.
Etc.
Ebbe a képbe simán belefér, hogy a világ másik feléről megmondja mi legyen, vagy ha nem akkor lesz ne mulass ha hazajön.
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 23:22
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
"A THM számítása körében kifejezetten az EGY ÉS UGYANAZON A NAPON adott napon érvényes eladási és vételi árfolyamok veendőek csak figyelembe a Korm. rendeletben meghatározott THM képlet szerint

a THM számításánál a deviza alapú hitelek esetében a pénzügyi szervezet által EGY ADOTT IDŐPONTBAN alkalmazott devizaárfolyamokat szükséges figyelembe venni, azaz a THM számításánál AZ UGYANAZON A NAPON számított vételi és eladási árfolyamot kell alkalmazni. …
 
egyrészt (i) a szerződés szerint a bank nem alkalmaz a fogyasztóval szemben árfolyamrést, mint szerződéses költséget, másrészt (ii) a bank adott múltbéli árfolyampár adatot alkalmaz a THM képletében, és azt nem az árfolyamrés fogalma szerint alkalmazza a képletben.”
link

„Az, hogy egyes időpontokban a pénzügyi intézménynél hogyan alakul a devizaárfolyam, és ezen keresztül két vagy több időpont vonatkozásában mekkora az árfolyamingadozás, és hogy ennek következtében hogyan alakulnak az aktuális, forintban kifejezett törlesztőrészlet, nem határozható meg előre, nem becsülhető, és sem a változás feltételei, sem a feltételek bekövetkezése, illetve hatása nem kategorizálható. „
A Legfőbb Ügyész szakmai véleménye

Ez alapvetően nem neked szól, hanem aki alant vitatja a THM statikus voltát.
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 23:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#32
"Hááát, az 1.5-ös eurchfből (ami 2007-ben még 1.68 fölött is volt) másfél év alatt paritás lett, talán ez nem igazán a gazdasági teljesítmények különbsége miatt.
2000ben pedig 300 felett volt az usdhuf, most mennyi? Közben hányszor köröztük le az usát?"

A pénzügyi árfolyamok nem a múltat, meg a jelent árazzák, hanem a várakozásokon keresztül a jövőt. Másrészt tök jó, hogy ezeket leírtad, de ettől még igaza lesz annak, aki lent az sugallta, hogy ezek az árfolyamok valaki(k) miatt következett be.
szivacs
szivacs 2013. 11. 22. 22:45
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#31
"Az igazságszolgáltatás nevében benne van feladata." - nem!
A bírák a törvény utasításait követik, akár az igazság ellenében is, ha az nem törvényes.
szivacs
szivacs 2013. 11. 22. 22:41
Előzmény: #13  Cosinusrider
#30
"Hát szerintem pedig a bíróságnak az a dolga, hogy igazságos ítéletet hozzon!"

Ugyan már, ne légy ennyire naív!
A bíróságnak nem "igazságos" ítélet meghozatala a dolga, hanem törvényesé.
Szerinted e kettő kivétel nélkül mindíg azonos?
Amikor nem, akkor "igazságos" ítélet kell hoznia vagy törvényeset?
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 21:37
Előzmény: #28  Alilou3
#29
Nem ismerem a szerződésedet, ha nem akarod az orromra kötni az egész mondatod, keress utána magadnak a THM rendeletben!
Alilou3 2013. 11. 22. 21:11
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Te írtad, azért tőled kérdezem (Kérdeztem) ha nem úgy van , és nekem kellene olvasnom akkor miért írtad ?
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 21:03
Előzmény: #26  Alilou3
#27
Ugye egyetlen szó jelentését nem lehet megítélni szövegkörnyezete nélkül... De ha nem akarod megosztani velünk, olvasd el a THM rendeletet.
Alilou3 2013. 11. 22. 20:32
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#26
(a THM statikus, nem változik) ehhez volna egy kérdésem, láttál már egy devizahiteles szerződést? ha igen akkor miért van az, hogy pl. az enyémében az áll THM 12,75 % tól..... hogy is van az, ha nem változik, akkor miért van a "tól" benne?
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 20:30
Törölt hozzászólás
#25
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 20:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
Mintha az USA a hónap elején még csődben lett volna, Magyarország meg jobban teljesít ! :-)
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 20:25
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Én pedig nem gondolom, hogy a 100-ból a selejtes 2 lenne az irányadó. Valami hasonló számot hallottam volna...

De ne vigyük félre a topicot.
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 20:23
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2013. 11. 22. 19:56
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Nem gondolom, hogy más szövegezése lenne a szerződéseknek...(bár nem vagyok szagértő, mégis azt gondolom, sablon szövegek ezek.. természetesen számokkal kiegészítve)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek