Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 22:47

Így csaltok ti  

"A Kecskeméti Törvényszék törölte a múlt vasárnapi időközi önkormányzati választás eredményét, az ötből egy (a 32.) szavazókörben meg kell ismételni a választást. A szombati dátumú végzés szerint a bíróság a rendelkezésére bocsátott videófelvétel alapján megalapozottnak találta a kifogást, hogy az érintett helyen a választói akaratot befolyásolva szervezetten szállítottak embereket a választókörbe:ez kampánycsendsértésnek minősül.

..."



A magyar demokráciában példanélküli, bíróság által is bizonyítottnak talált választási csalás.



Mi lesz itt 2014-ben...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 14:09
Törölt hozzászólás
#600
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 14:07
Törölt hozzászólás
#599
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 14:06
Törölt hozzászólás
#598
ts3 2013. 10. 20. 14:05
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#597
Azt meg tudod mondani, hogy 2010-hez képest a fidesz és az mszp (vagy a baloldal) támogatottsága, hogyan változott?
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 13:58
Előzmény: #593  ts3
#596
"No ezt én nem fogom megcsinálni, hogy leellenőrizzem a statisztikádat.(Churcillt gondolom nem kell idéznem)"

Pedig nem olyan nehéz. 95 jegyzőkönyvet kell megnézni, de abból csak 55 adat a releváns. A többi Excel. De látod: én összeszedem neked az adatokat - amire te nem vagy hajlandó - mire te burkoltan statisztika hamisítással vádolsz, mert nem tetszik az eredmény.

"A századvég statisztikájából semmilyen következtetést nem lehet levonni."

Azt én is írtam, hogy a jelöltek és a győztesek túlnyomó többsége is független. Viszont ha csak a pártjelölteket nézed, akkor 8,84 % Fidesz az 1,36 % baloldallal és 0,68 % Jobbikkal szemben.
Ráadásul a Századvég még kicsit kedvezett is a baloldalnak, mert nem számolta a Fideszhez a Lungo Drom győztest Komlón, holott az Fidesz támogatottságú volt, míg a baloldalnál számításba vette a nyírbátori győztest, holott az hivatalosan függetlenként indult.

Ha nem akarod elfogadni a valóságot, akkor elnézést kérek, hogy holmi tényekkel zavartalak. Nyugodtan gondolt azt, hogy én is statisztikát hamisítok, meg a Századvég is.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 13:38
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#595
Van.

Az elmúlt 6 országgyűlési választásnál 32 párteredmény és 163 kutatói mérés összehasonlítása. Mindig a választást legalább 1 héttel, legfeljebb 1 hónappal megelőző utolsó normál, azaz nem exit poll méréseket vettem alapul. A biztos pártválasztók megoszlását néztem. Minden eredményt az adott pártot az adott választás előtt mérő kutatók méréseinek átlagával vetettem össze. Értelemszerűen csak a hiba abszolút értéke számít, iránya első közelítésben nem.

Az átlagos hiba 1,8 % volt. A hibák 90 %-a belefért 4 %-ba, azaz 32 összehasonlításból a negyedik legnagyobb hiba 4 % volt. A 75 %-os valószínűségen belüli, azaz a 9. legnagyobb hiba 2,5 % volt. A medián hiba 1,2 %-ra adódott, azaz a mérések fele ezen belülre esett.

A legnagyobb hiba a közvélekedéssel ellentétben nem 2002-ben jött ki, hanem 2010-ben, amikor 7,2 %-kal mérték felül a Fideszt. Még a második legnagyobb hiba sem 2002-es, hanem 1994-es. 2002-ben "csak" 4,3 %-kal és 4,0 %-kal mérték félre a Fideszt és az MSZP-t. De mivel ez a szoros eredmény mellett azt jelentette, hogy a kutatásokban győztes Fidesz bukta a választást, mindenkiben ez maradt meg legnagyobb hibaként.

A hibák abszolút nagysága igazodott az eredmények abszolút nagyságához. A legnagyobb hibát akkor mérték, amikor a Fidesz 50 % fölé került. Nagy pártoknak - ami az én kategorizálásomban 20 %-os, vagy nagyobb eredményt elért pártot jelent - átlag 2,3 %-os hibával, 10-20 %-os középpártoknak átlag 2,0 %-os hibával és 10 % alatti kis pártoknak átlag 1,4 %-os hibával mértek.

Néztem a Fidesz méréseinek átlag hibáját is , ami 3,3 % és 6-ból 5-ször felülmérték. Az MSZP-nél 2,0 %-os az átlag hiba és 3-szor mérték felül, 3-szor alul. A Jobbikot és MIÉP-et egy kategóriába raktam. Átlag 1,7 % hibával minden esetben alulmérték őket (igaz az a közvélekedés miszerint a radikális szavazók szeretnek rejtőzködni). A kis pártoknál 15 esetből 9 volt az alulmérés és 6 a felülmérés.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 13:33
Előzmény: #588  loliense
#594
"Az már jól megfigyelhető itt a pf-n is,hogy az ország gyökerebbik felét(fideszes)abszolút nem zavarja egy választási csalás "

te,akkor a másik feléhez tartozol: az a
TUSKÓ !!!
ts3 2013. 10. 20. 13:31
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#593
"A valasztas.hu-ról származó hivatalos adatok. Mint írtam, "idénre" összesítettem őket. 2013 összes időközi választásának adatai."

No ezt én nem fogom megcsinálni, hogy leellenőrizzem a statisztikádat.(Churcillt gondolom nem kell idéznem)

"A Századvég is csinált egy ilyen statisztikát, csak az nem olyan részletes, mint az enyém: "

Független 87,75%
FIDESZ-KDNP 8,84%
MSZP-DK-Együtt PM 1,36%
Jobbik 0,68%
Roma Polgárjogi Mozgalom 0,68%
Lungo Drom 0,68%
Összesen %100%
A századvég statisztikájából semmilyen következtetést nem lehet levonni.
_pampa 2013. 10. 20. 13:06
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#592
Valamelyik topikban szerepel. Megverték a kocsma előtt és belehalt.
Valószínűleg halált okozó súlyos testi sértés volt a vád.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:48
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#591
"Érdekelt a gyakorlati hibájuk."

Ez engem is kifejezetten érdekekne, van erről valami rövid összefoglalód?

Azt az részét meg hagyjuk, hogy szerinted nekem mivel mennyi energiám, időm megy el.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:43
Előzmény: #586  ts3
#590
A valasztas.hu-ról származó hivatalos adatok. Mint írtam, "idénre" összesítettem őket. 2013 összes időközi választásának adatai.

link

A Századvég is csinált egy ilyen statisztikát, csak az nem olyan részletes, mint az enyém:

link
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:35
Előzmény: #584  Törölt felhasználó
#589
Elemzéssel foglalkozom, csak nem politikaival, hanem gazdaságival.

Az adatok valóban a valasztas.hu-ról származnak. Nem a hozzászólás kedvéért csináltam statisztikát. Az megvolt, csak frissíteni kellett a végső bajai eredménnyel. Azért gyártottam, hogy lássam, mennyire megbízhatók a közvélemény-kutatások. Ha figyelmesen olvasod a beírásaimat, akkor láthatod, hogy ennek ellenőrzésére más statisztikát is gyártottam. Az elmúlt 6 parlamenti választás párteredményeit vetettem össze az előzetes mérésekkel. Összesen 32 kutatói átlagot az eredménnyel. Érdekelt a gyakorlati hibájuk.

Mindkét statisztikához nagyjából fél nap volt összevadászni az adatokat a netről. Nem egy olyan nagy ügy.

A hozzászólásaimból az is látható, hogy én soha nem egy közv.kut. intézet méréséből indulok ki, hanem az összeséből. Ez jelenleg az Ipsos, Nézőpont, Medián, Századvég, Tárki és Iránytű. Átlagot is számolok és mediánt is, hogy a módszertani hibákat minél jobban kiejtsem. Nézem a biztos pártválasztók arányát is és az összes megkérdezett közt mért arányt is, amit felszorzok úgy hogy a pártok összesített eredménye 100 % legyen.

Érdekel a politika, de 10-ed annyi politikai hozzászólásom sincs, mint neked. Az elemzéssel együtt is kevesebb időt/energiát fordítok rá, mint te.
loliense 2013. 10. 20. 12:31
#588
Az már jól megfigyelhető itt a pf-n is,hogy az ország gyökerebbik felét(fideszes)abszolút nem zavarja egy választási csalás

Ez egy igen féreg hozzáállás az élethez, hatalomhoz,joghoz,demokráciához,erkölcshöz,-azt gondolják, amíg mi csináljuk az rendben van,-hát nincs,sőt ez volt az utolsó dolog,amiben még hihettek a magyar polgárok(szabad választás),de ezt is lerombolta a mostani hatalom,ti meg mosolyogtok rajta

Jó nagyot belétek,gyökerek

Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:24
Előzmény: #581  _pampa
#587
Ez elég kevésnek tűnik, de nem ismerjük a részleteket, körülményeket. Tudsz egy linket az esetre? De ettől függetlenül, ez nem egy tipikus ítélet. Egyedi, szélsőséges esetek bármiben előfordulhatnak, az ember mint faj testmagasságára sem egyetlen 110 centis törpéből vonhatsz le következtetéseket.
ts3 2013. 10. 20. 12:16
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#586
"Az összes párttámogatott jelöltre leadott szavazatok közül 10.131, azaz 67 % esett Fideszre, 3.286, azaz 22 % baloldalra, 1.563, azaz 10 % Jobbikra és 95, azaz 0,6 % LMP-re. "

Honnan vannak pl. ezek az adatok, milyen időszakra vonatkozik?
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:15
Előzmény: #582  Törölt felhasználó
#585
Pontosítanálak: Csak alapesetben 3 év.

"81. § (1) Bűnhalmazat esetén egy büntetést kell kiszabni.
(2) A halmazati büntetést a bűnhalmazatban lévő bűncselekményekre megállapított büntetési nemek, illetve büntetési tételek közül a legsúlyosabbnak az alapulvételével kell kiszabni.
(3) Ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül legalább kettő határozott ideig tartó szabadságvesztéssel büntetendő, a büntetési tétel felső határa a legmagasabb büntetési tétel felével emelkedik, de nem érheti el az egyes bűncselekményekre megállapított büntetési tételek felső határának együttes tartamát."

Ha valódi lenne a videó, itt több bűncselekmény is felmerülne.

"89. § (1) A különös és a többszörös visszaesővel szemben - ha e törvény másként nem rendelkezik - az újabb bűncselekmény büntetési tételének felső határa szabadságvesztés esetén a felével emelkedik"

Márpedig Gilián Róbertnek állítólag van priusza.

"91. § (1) Azzal szemben, aki a szándékos bűncselekményt bűnszervezetben követte el, a bűncselekmény büntetési tételének felső határa a kétszeresére emelkedik"

Ha naponta annyit számolunk a börtön ellenértékeként, amennyi az átlagkereset egy munkanapra jutó összege, azaz 10 ezer Ft-ot, akkor bűnszövetkezeti elkövetés esetén akár 6 éves börtönért akár 22 milliót kellene fejenként kapniuk, hogy bevállalják. Ehhez képest, ha valódi a videó, akkor a lefizetettek kaptak 50 ezret meg 2 köbméter fát, a közvetítő meg gondolom legfeljebb pár százezret. Nem tűnik túlzottan jó üzletnek. Még mindig nem értem, hogy ha valódi a bűncselekmény, akkor az elkövetői miért készítettek róla felvételt és miért hozták nyilvánosságra. Ebből nekem még mindig az következik, hogy kamu a felvétel, mert akkor csak vétséget követtek el és nem bűntettet, ami max. 1 év és azt is csak magánvádas eljárásban kaphatnák, azaz közel sem biztos hogy egyáltalán megindítják. Rágalmazásért, becsületsértésért ritkán szabnak ki letöltendőt. Nem is tudom, hogy valaha megtette-e bíróság. Ez így már sokkal barátibb. Akár be is vállalható kellően sok pénzért.

Egyébként ha hatóság is meg fogja állapítani, hogy hamis a videó, akkor majd azt kell figyelni, hogy a megrágalmazottak kérik-e a magánvádas eljárás megindítását, vagy indítanak-e hírnévrontásért polgári pert. Ha nem, akkor a gyanús, hogy Fidesz csaliról van szó a baloldal beugratására.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:07
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#584
Megkérdezhetem, hogy te mivel foglalkozol, hogy ilyen összesített, részletes adataid vannak az összes időközi választásról? Mert világos, hogy ezek nyilvánosak, a valasztas.hu-t én is ismerem és nézegetem is rendszeresen, de azt nem hiszem, hogy egy topic beírás miatt nekiálltál egyesével kikeresni és összeadogatni az eredményeket...
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 11:40
Előzmény: #576  _pampa
#583
Ne aggódj, mert dolgoznak azon, hogy lehessen életfogytig tartó ELŐZETES!
Egyébként az emberölésnek 5 év az alsó határa.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 11:36
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#582
A felső határa így is 3 év, de 5 év sem biztos, hogy nagy idő, ha úgy jössz ki, hogy mindened megvan. (Márpedig egy választás megnyerése minden pénzt megér.)
_pampa 2013. 10. 20. 11:02
Előzmény: #579  Törölt felhasználó
#581
"_pampa (2013. szeptember 17. - 15:24)
És neked arról amit a napokban bemásoltam. Ketten agyonvertek egy férfit. 3 ill. 3,5 börtön. A másik robbantással fenyegetett egy bíróságot amennyiben nem engednek
Téma: Miért NE szavazzunk Bajnaira?"

Topik gazda

penznyelo_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek