Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:51
Előzmény: #1614  Törölt felhasználó
#1620
Nem... hál' Isten nem lehet közvetlenül hasonlítani hozzá. Bár -és ez a rossz indulatú megközelítésem- csak azért, mert azóta eltelt 50-60 év.
A totális hatalomra való törekvés viszont egyértelmű!!
És ezt jelképezi a szobordöntés.

Az utána bekövetkezett gusztustalanságok már csak a csőcselék reakciója. Ami intő jel lehet mindkét oldalnak. Könnyű indulatokat gerjeszteni... de aztán nehéz kordában tartani.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:46
Előzmény: #1613  Törölt felhasználó
#1619
Pénzt tuti nem!!!
De ha ügyes, jó elvtárs és jól helyezkedik, akkor egy trafik, vagy néhány hold föld,vagy akár egy állami állás, megbízás még leeshet!! :) Vagy legalább is lehet reménykedni benne.

Épül a hűbérbirodalom!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:45
Előzmény: #1616  Bekre_Pal
#1618
De, mint tudjuk nem az a fontos, hogy mennyire dús, hanem, hogy milyen fanatikusan nyírják. ;)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 02. 18:45
Előzmény: #1615  Törölt felhasználó
#1617
Valóban, de ők még nem nyomtak le minket, csak csökkent a kontraszt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 02. 18:43
Előzmény: #1614  Törölt felhasználó
#1616
Sztálin bajsza pl. dúsabb. Úgyhogy nem hasonlíthatóak össze.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:43
Előzmény: #1611  Bekre_Pal
#1615
Én is!!
És én is ezt érzem, illetve látom, elnézve a rokonokat, ismerősöket.
És még kiegészíteném a listádat Romániával is. Erdély pl. úgy fejlődik, szépül, hogy ihaj!!!

Na ja... a szabadságharc sokba kerül!! :(
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:41
Előzmény: #1598  Törölt felhasználó
#1614
Ha látod miket szoktam írni, akkor látod, hogy látom... meg azt is, hogy Sztalin elvtárshoz soha nem hasonlítanám Viktort, mert erős lenne. Ettől függetlenül egy szobordöntés még bele is fér az ízlésembe... a szétrugdosása, meg szétvégása már nem, vagy egy égetés sem. Persze ez ízlés kérdése... nekem túl morbid.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:38
Előzmény: #1596  Törölt felhasználó
#1613
"Én sem gondolom, hogy pénzért csinálja (csinálják) ... inkább lelkesedésből."

Persze, kétség kívül. Más kérdés, hogy ezért nem is valószínű, hogy pénz adnának.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:38
Előzmény: #1605  Hegyesi2
#1612
Hát ja ... és ezt még sokáig fogjuk nyögni.

Ezért is kéne óvatosabban bánni az elvonásokkal ... vagy, ha már ekkora az elvonás, akkor nem (magán)birodalmat kéne építeni belőle.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 02. 18:32
Előzmény: #1609  Törölt felhasználó
#1611
Szoktam járni a környező országokban. A szlovákok az elmúlt 3 évben lenyomtak minket, de ugyanúgy a lengyelek, a csehek, az osztrákok meg végképp. Pontosabban mi mélyen alájuk hanyatlottunk.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:31
Előzmény: #1603  tokos.
#1610
Hát ez az!!!
Eladósodtak!!

És a megváltozott jövedelem viszonyok miatt nincs elég zsozsó az új fogyasztási (!!) hitelekhez. Illetve nyilván a mostani helyzetben már óvatosabbak.

Egyébként az első fidesz kormány idején, amikor behozták a kedvezményes lakáshiteleket, akkor igencsak felpörgött az építőipar.. és ez sok más ágazatot is húzott magával (pl. akkoriban teltek meg ismét az addig üresen tátongó éttermek). Csak épp túl sokba került.

De jelenleg, a fogyasztás a létfentartásra korlátozódik és ennek egyik oka épp a sok elvonás.

Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 18:26
Előzmény: #1607  tokos.
#1609
"A beruházások már a fidesz hatalom előt meredeken zuhanni kezdtek, ezek alapján messze nem biztos hogy az Óóbáán tehet róla."

Én nem azt írtam, hogy kizárólag ő tehet, hanem leírtam azokat a tényezőket, amik mindenképpen a beruházások ellen hatottak. Hogy már előtte se volt rendben, az ettől függetlenül igaz.

"A legnagyobb zakót meg épp Bajnai alatt kapta."

Persze. A gazdaságtörténelem elmúlt 80 évének legnagyobb globál válgása volt. Emlékeztetnélek rá, hogy a német gazdaság is 5.5%-al esett abban az évben. Ez egy külső sokk. Ettől teljesen más, ha a beruházások esésének jól beazonosítható hazai gazdaságpolitikai okai (is) vannak. A kettőt egy választási kampányban a megfelelően hozzá nem értő célközönségnek össze lehet mosni, itt talán nem kéne.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 02. 18:23
Előzmény: #1607  tokos.
#1608
Megnézném. Adsz linket?
tokos. 2013. 10. 02. 18:17
Előzmény: #1606  Törölt felhasználó
#1607
A beruházások már a fidesz hatalom előt meredeken zuhanni kezdtek, ezek alapján messze nem biztos hogy az Óóbáán tehet róla. A legnagyobb zakót meg épp Bajnai alatt kapta. Nemrég volt erről cikk a portfólión.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:53
Előzmény: #1603  tokos.
#1606
"A fogyazstást nem ez ültette le, hanem az, hogy megszűnt a hitelezés."

+ ne feledkezz meg az eső beruházásokról. Az is igen fontos tényező. És annak esésében pedig döntő szerepe van a gazdaság szétadóztatásának (meg a kiszámíthatatlan gazdaságpolitikának).

Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 10. 02. 17:48
Előzmény: #1603  tokos.
#1605
HVG , egy idevágó cikk. :link
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:41
Előzmény: #1570  _pampa
#1604
Mondok egy másik példát is, hátha ezt megérted. A butaság sem létező jogi kategória, te mégis gyakran elköveted.
tokos. 2013. 10. 02. 17:39
Előzmény: #1595  Törölt felhasználó
#1603
A fogyazstást nem ez ültette le, hanem az, hogy megszűnt a hitelezés. Az sem azért, mert a bankok nem akarnak kölcsönadni, ez hanta, azért nincs hitelezés, mert az emberek épp eléggé eladósodtak eddig is, és most azt törlesztik. Az az igazi baj, hogy akkor sem pörgött a gazdaság, mikor az emberek orrba-szájba vették fel a fogyasztási hitelek, plusz még az állam is folyamatosan túlköltekezett.

Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:24
Előzmény: #1589  _pampa
#1602
Te tényleg fogyi vagy?

"Hogyne,és azt is tudom, hogy számtalan bírósági ítélet született kampánycsendsértés miatt. A napokban írtam róla, hogy egyik ismerősöm körzetében szintén volt ítélet ezért, de nem rendeltek el ismétlést."

"Veszékyeztetés" ügyében is sok ítélet születik. Egyik esetben kaphatsz érte vagy 10 évet is, vagy még többet is ("halált okozó..."), másik esetben böri nélkül is megúszod. Mi az oka? Segítek: ez egy jogi KATEGÓRIA. Azon belül a konkrét tett minősítése, körülményei teszik súlyossá, vagy kevésbé súlyosság.

Ilyen a "kampánycsendsértés" is. Ha én a választás napján buzgó aktivistaként kiteszek 2 plakátot egy köztérre, akkor megtörtént a kampánycsendsértés. Ennek a súlya azonban teljesen más, mint a szavazók szervezett szállítása. A kettő között kurva nagy különbség van, ezért más is az ítélet.

Inenntől két eset van:
1. Mindezekkel vagy tényleg nem vagy tisztában, akkor az a helyzet, hogy retenetesen buta vagy;
2. vagy pontosan tudod, akkor viszont tudatosan hazudozol itt kampánycéllal.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:20
Előzmény: #1597  Törölt felhasználó
#1601
De hát folyamatosan csalnak!!!!
Csak egyre gátlástalanabb a módszer.

Amióta a földosztás körüli anomáliák miatt senki sem ütötte meg a bokáját, azóta látszik, hogy bármit szabad... majd agyonhallgatjuk.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek