Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2013. 10. 02. 12:48
Előzmény: #1579  bigyula
#1580
Miért tenne ilyent,hisz nem ez a dolga...
bigyula 2013. 10. 02. 12:45
Előzmény: #1574  _pampa
#1579
"2002-re nem emlékszem már. Közben volt 2 választás és "fölülírta " a rendszer.Akkor is volt csalás?"

Ha egy kicsit kutakodsz, akkor a vesztes fél (fidesz) hetekig "újraszámlálást" követelt, illetve csalást emlegetett...

Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 12:45
Előzmény: #1569  Törölt felhasználó
#1578
Értem,

és bocsásd meg nekem, hogy a sok-sok átmásolt beírásod közt nem sikerült fellelnem a magas szinvonalon kifejtett véleményed. De most már legalább a számba rágtad!!

Tehát, aki lát bármi párhuzamot Orbán és Sztálin módszerei közt, az nem normális ember???

Nos... pont az ilyen általad nem normális embereknek gondoltak döntötték le most műanyag-Orbán szobrát... utalva azokra, akik átélték a terrort, a diktatúrát.... akik aztán a Sztálin-szobrot is ledöntötték.

Miért is nem tehetnek normálisan gondolkodó emberek olyat, hogy egy jelképet ledöntenek??? Ezt szeretném, ha kifejtenéd nekem, nem normálisnak.

És attól, hogy te ezt elítéled, attól én még nem gondolom azt rólad, hogy nem vagy normális. Persze ez is biztos csak azért van, mert nem vagyok normális.
csendben 2013. 10. 02. 12:45
Előzmény: #1576  _pampa
#1577
Azért,mert nem reagálok minden hsz-edre,figyelem a produkció(i)dat. :-)

Többen is vagytok:látom a kiosztott "+" és "-" jelekből. :-)

Ami azt illet:penznyelo -szerintem!- meggyőződésből írja,amit ír.

Rólad ezt nem merném leírni...

_pampa 2013. 10. 02. 12:39
Előzmény: #1573  csendben
#1576
Nem követed a fejleményeket. :)))
Többen is vagyunk itt penznyelo szerint akik "bértopikolók". :))))

"Mi" nem tudjuk vele felvenni a
versenyt! :))))

Amennyiben így folytatja elveszítjük a megélhetésünket és mehetünk a konkurenciához munkát "kunyerálni"... :))))
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 12:38
#1575
Bajnai Gordon beszéde 2013. szeptember 29-én, a Szolidaritás születésnapi, A döntés napja (D-day 2.0) elnevezésű rendezvényén.
(részletek)

"Ezért az általunk javasolt új szolidaritási szerződésnek két pillére van: az egyik, hogy mondjuk ki újra négy év után: a társadalom többségének, annak, aki megengedheti magának, kutya kötelessége segíteni azokon, akik önhibájukon kívül nem tudnak segíteni magukon. És ugyanennek az új szolidaritási szerződésnek van egy második pillére is: az pedig az, hogy aki nem tud segíteni önmagán és ezért a többség támogatására szorul, neki pedig kutya kötelessége mindent megtenni azért, hogy kitörjön a nehéz helyzetéből. Hogy éljen, a neki felkínált eséllyel, hogy munkát keressen, hogy munkát vállaljon, hogy képezze magát. És ha olyan nehéz helyzetben van, hogy saját magán már nem tud segíteni, akkor tegyen meg mindent, hogy a következő generációra, a saját gyermekeire ne örökítse tovább a nyomort. Ebben kell őket segíteni és támogatni."

"Meg kell küzdeni értük /a külföldön dolgozó magyarokért/, hogy ők visszajöhessenek Magyarországra! A mi szövetségünk világos ajánlatot küldött a külföldön dolgozó fiataloknak, csináljunk egy jó üzletet: Ha Orbán megy, ti végre hazajöhettek."

Bajnai Gordon az ATV Voks című műsorának vendége volt 2013. szeptember 17-én, ahol a következő választ adta a műsorvezető kérdésére:

Havas Henrik: Orbán Viktor azt mondta, hogyha Németországban ötszörös bért fizetnek, akkor oda megy a magyar vendégmunkás. Mit tud Ön arra mondani, mikor lesz az, hogy belátható időn belül, ha nemis ötödannyit keres egy magyar munkás, mint egy német kollégája, de legalább megközelítően annyit?

Bajnai Gordon: Megmondom: 2015. január elsejétől. Ugyanis ha 2014 közepén elkezdünk kormányozni, akkor azonnal eltöröljük azt az igazságtalan adórendszert, amelyet Orbán Viktor vezetett be Magyarországon, ami a legjobban kereső, felső 10 százaléknak többet ad, de mindenki mástól, 10 emberből 9-től elvett. Helyette egy olyan rendszert vezetünk be, ami a minimálbértől messze az átlagbér fölötti szintig azonnal érzékelhetően több pénzt hagy majd a munkavállalók zsebében. Akkor lehet, hogy többen maradnak itthon, és többen látnak itthon perspektívát."

Aha.
Tehát az ajánlata 2015. január elsejétől:
Fiatalok (csak ők?) gyertek haza!
mert én vagyok már és nem orbán!
tőlem meg
vagy kaptok németet megközelítő béreket és kutyakötelességet, hogy igazságosan segítsetek azokon, akik nem dolgoznak (ki is fogja adni ezt a négyszeres bért???)
vagy kaptok negyed-ötöd német béreket, amiből a minimálbértől messze az átlagbér fölötti szintig azonnal érzékelhetően több pénzt hagyunk majd nálatok, mint eddig hagytunk volna ha nem mentek ki.

Vajon ki fog emiatt az ajánlat miatt hazaköltözni?
Ez lenne a program alappillére?
_pampa 2013. 10. 02. 12:34
Előzmény: #1571  bigyula
#1574
Hazudott Gyurcsány...és buta módon beismerte. Az 2006-ban volt.

2002-re nem emlékszem már. Közben volt 2 választás és "fölülírta " a rendszer.Akkor is volt csalás?

Az volt a Medgyessy-Orbán összecsapás.
Ott ígért az MSZP ingyen jogsit,ingyen nyelvvizsgát,igérte a 2006-os EURÓT... talán 7 új Duna hidat... 500 (?)km autópályát...stb...
Rég volt. Ennyi rémlik.Ez sem biztos.

szvsz
csendben 2013. 10. 02. 12:28
Előzmény: #1570  _pampa
#1573
"képtelenek vagyunk felvenni a versenyt"

ti "pampák" ???

Ti tudjátok!
csendben 2013. 10. 02. 12:27
Előzmény: #1569  Törölt felhasználó
#1572
Tiszteletben tartva véleményedet,egy kérdésem azért lenne,ha meg nem sértelek:
Te ,aki "normális ember" vagy és "felelősen" gondolkodsz,hogyan tudod Bajnait összemosni a szobordöntögetőkkel (de leginkább a ledőlt szoborról letört fejjel agyaló bunkóval) ?

Azon,hogy szivacs bevág egy olyan képet,amin szerinte Bajna látható a díszes csapatban -de mint kiderült,ő se látja a képen Bajnait!-, ezen egy cseppet sem csodálkozok.
De az elmúlt napokban érdekes hsz-eket írtál....
bigyula 2013. 10. 02. 12:19
Előzmény: #1570  _pampa
#1571
Ezek szerint elismered azt is, hogy 2002-ben az MSZP sem csalhatott, mert ilyen ugye nincs...
_pampa 2013. 10. 02. 12:14
Előzmény: #1559  Törölt felhasználó
#1570
penznyelo után szabadon:

"igaz,a magyar jogrendszerben nem szerepel a választási csalás....de a FIDESZ elkövette"..:)))))

a másik gyöngyszem: (nem pontosan idézve!)

"bírósági ítélet van arról,hogy a FIDESZ választási csalást követett el"

Ezzel a "tudással" már képtelenek vagyunk felvenni a versenyt...:))))
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 12:11
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1569
Persze,hogy van véleményem.
Szerintem nem olyan magas színvonalon fejtettem ki idáig,hogy ne jött volna le neked is.
Nem vonok párhuzamot Orbán és Sztálin között, mert én normális ember vagyok.
És normálisan gondolkodók ilyet nem tehetnek.
Egyébként én sem a Gyurcsány sem más személy szobrát nem döntögetném és egy felelősen gondolkodok ilyet nem tesznek.
Vannak akik igen. Ilyen a világ,de engedd meg ,azt a jogot nekem,hogy ezt elítéljem!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 12:01
Előzmény: #1567  Törölt felhasználó
#1568
Fideszes!
Nem kell a te szurkolásod, írjál inkább te is valami értelmeset!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:57
Előzmény: #1565  wgl
#1567
Nem semmi ami itt megy, ez a karaja csávó nagyon döngeti a balosokat.Csak így tovább!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:53
Előzmény: #1564  Törölt felhasználó
#1566
Neked mi a személyes véleményed erről a szobordöntésről???

Nem abból a szempontból, hogy kinek jó, kinek rossz... hanem látsz-e párhuzamot Sztálin és Orbán közt??

Szerinted jó ötlet volt vagy nem???
Ha már nem pénzért csinálod, akkor csak van valami saját véleményed!!
wgl 2013. 10. 02. 11:49
Előzmény: #1562  Törölt felhasználó
#1565
2006-ban hol volt?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:47
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1564
Neked furcsa ugye,hogy valaki NEM pénzért csinál valamit.
Igaz a neved nagyon találó: "penznyelo"
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:46
Előzmény: #1562  Törölt felhasználó
#1563
"Róna Péter a hétvégi szobordöntésről is beszélt, ami szerinte egy nagyon csúnya történet volt. Kijelentette: "Én ilyet még nem láttam, csak az arab világban.""

Pedig 2006-2010 között ennél sokkal csúnyábbakat is művelt a jobboldal.

Úgyhogy, ha nem lenne ennyire elvakult, akkor bizony látott volna már ilyet.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:42
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1562
Róna Péter a hétvégi szobordöntésről is beszélt, ami szerinte egy nagyon csúnya történet volt. Kijelentette: "Én ilyet még nem láttam, csak az arab világban."
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:42
Előzmény: #1560  Törölt felhasználó
#1561
Mennyit fizetnek neked a kampányolásért?

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek