Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 08. 14:03

Devizahiteles mentőcsomag: ez így nem fog tetszeni a kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Több elemében sem felel meg a kormány elvárásainak a bankszövetségnél készülő devizahiteles javaslatcsomag, amelyet a szervezet az augusztus 20-i hosszú hétvége után mutat majd be a kabinetnek - értesült a Figyelő. Pedig Varga Mihály és Rogán Antal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=187664
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alilou3 2013. 08. 09. 14:01
Előzmény: #177  signal2
#180
Vissza lehet olvasni, hogy ki kezdte az obszén szavakat!!! egyébként kár volt ide írni, mert nem változtatott semmit a dolgon, rajtad és a pénznyelőn kivül senki sem ért a banki ügyletekhez...
togyozo 2013. 08. 09. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#179
Kisk!

Ne haragudj én közgazdász végzettségű ember vagyok, de én nem tudom mi az az extra profit. Magyarázdd már el nekem légyszíves!!
togyozo 2013. 08. 09. 13:56
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#178
"Én azt gondolom, hogy jelenleg 2 réteg van (3 volt, de az végtőrlesztett)
-Az aki még nyögi, de kenyérre is alig jut
-Az aki már képtelen nyögni, mert kenyérre sem jutna!
A számokkal lehet játszani, de meg kell nézni az életszínvonalat... és ezt nem "csak" a kormány intézte el így, hanem a bankok is nyakig benne vannak!"

Szerintem ez eléggé leegyszerűsítése a valóságnak már ne haragudj. Kb. annyira, mint hogy általánosan 80% feletti LTV-jű hiteleket adtak, csak azért mert te pár ilyenről tudsz.

Szintén elfelejted, hogy a hitelfelvevők viszont a hitelfelvételkor éltek jobban mint amit megengedhettek volna maguknak, és ennek most láthatjuk a másik "végét", amikor meg rosszabbul élnek, mintha nem vettek volna fel hitelt.

"Na már most... szted, ha tényleg 16-18%-nál lenne baj, akkor azt ennyire megérezné a gazdaság?"

Itt azért meingt több dolog van:

1) azért nálnuk nem esett 15-20%-kal a lakossági fogyasztás, mint mondjuk a balti állaokban vagy Görögo.-ban
2) nemcsak hitelesek vannak ám! Van aki hitelfelvétel nélkül is szarabbul él, mert mondjuk elvesztette a munkáját
3) Szinteén elfelejted, hogy most már viszont annyira alacsony a hitelezési aktivitás Mo-on, hogy azok sem vesznek fel hitelt akik "megtehetnék". Gondolj bele hogy hanem kapsz 50%-os LTV mellett lakáshitelt csak 30 mellett, akkor mennyibe időbe telik amíg a lakás árának 20%-át még előteremted saját forrásból. És addig nem fogsz úgy fogyasztani
signal2
signal2 2013. 08. 09. 13:55
Előzmény: #175  Alilou3
#177
Amíg a nyílt és őszinte vélemény nem tartalmaz obszcén szavakat, vagy nem sért meg másokat, addig rendben van a dolog.
Alilou3 2013. 08. 09. 13:55
Előzmény: #175  Alilou3
#176
Kedves Alilou3!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2013-08-09 06:22: Tisztelt Felhasználó!

A moderálási elveinknek megfelelõen figyelmeztetésben részesítünk. A személyeskedésért kitiltás jár.
További higgadt fórumozást kívánunk!

Portfolio.hu

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!

GRATULÁLOK !!!
Alilou3 2013. 08. 09. 13:53
#175
Ez a fórum olyan mint a bankok, ha valaki nyíltan és egyenesen megmondja a véleményét akkor kinyírják...köszönöm a feljelentőknek !!!
signal2
signal2 2013. 08. 09. 13:48
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#174
'Kicsit én másként látom a dolgot! Igaz hogy a nem teljesítési arány nincs 90%... viszont akik fizetik, azok az összes pénzüket oda fizetik, ezért áll a gazdaság, mert máshova nem jut! Nem emléxem pontosan hogy ebben a tmában, vagy az előzőben, de volt egy szám, hogy kb 16-18%-a nem fizeti a törlesztőrészletét! Na már most... szted, ha tényleg 16-18%-nál lenne baj, akkor azt ennyire megérezné a gazdaság?" - nem csak olyanok nem fogyasztanak most, akiknek hitele van, hanem akár a megtakarítással rendelkező egyének is óvatosabbá válhattak. Plusz új hitelkihelyezés sincs, ami korábban hajtotta a fogyasztást.

"Én azt gondolom, hogy jelenleg 2 réteg van (3 volt, de az végtőrlesztett)
-Az aki még nyögi, de kenyérre is alig jut
-Az aki már képtelen nyögni, mert kenyérre sem jutna!"
Nyilvánvalóan több kaegóriába ehet sorolni a hiteleseket. Van, akinek nem okoz gondot a törlesztés.

"2) az, hogy valaki nem teljesítő adóssá válik-e azt nem az határozza meg, hogy mekkora LTV-jű hitelt kapott, hanem az, hogy a törelsztőrészlete X-ről 2X-re vagy 3X-re emelkedik, illetve, hogy a jövedelme Y-ról Y/2-re vagy Y/4-re csökken-e "

Szerintem meg épp a kiinduló helyzet a mérvadó.. nem mind1 hogy a 2 duplázódik vagy a 4! - nem értem ide, mit akarsz írni. A LTV-nak sehogy sincs köze a nemfizetéshez. Az LTV akkor számít, ha végképp leírjnak egy hitelt, de a fedezet kevés, ezért a szegényemebernek továbbra is marad tartozása. Azonban az kizárható, hogy a magas LTV miatt került nemfizetési helyzetbe.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 13:48
Törölt hozzászólás
#173
szivacs
szivacs 2013. 08. 09. 13:38
#172
Milyen is volt az ide kreált világ akkoriban?
Minden sarkon volt egy bankfiók vagy hitelközvetítő. Még a csapból is a "devizahitel" reklám folyt. Autóra is akkor kaptál kedvezményt, ha nem fizetted ki, hanem hitelből "finanszíroztad".
Totya, Emese, stipistopi, pápápápá...
Csak néhány a rengetegből:
CIB: link
link
Raiffeisen: link
BB: link
K&H: link

Akkor: link
és most: link
sebaj, váltsd ki!: link
és a vége: link

egy kuriózum: link
egy apró hibával: „Feltöltés ideje: 2011.12.12.” – eső után köpönyeg…

Megérte vajon...?
signal2
signal2 2013. 08. 09. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#171
Viszont nemcsak a devizahiteleknél, hanem a forinthiteleknél is így van/volt Magyarországon. Tehát akkor azok is hibás termékek?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 13:33
Törölt hozzászólás
#170
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 13:14
Törölt hozzászólás
#169
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 13:11
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
"A bank is viseli a kockázatokat"
A bank is viseli a terhet !
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 13:10
Előzmény: #161  togyozo
#167
Az a baj, hogy az érvek amik elhangzanak olykor ütik egymást (nem 1 személytől jövő érvek ezek)
PL:
A bank is viseli a kockázatokat (veszteséges) vs jól vállalta a kockázatokat!

"1) abból amit mondasz az következne, hogy a devizahiteleknél kb. 90% lenne a nemteljesítési arány "

Kicsit én másként látom a dolgot! Igaz hogy a nem teljesítési arány nincs 90%... viszont akik fizetik, azok az összes pénzüket oda fizetik, ezért áll a gazdaság, mert máshova nem jut! Nem emléxem pontosan hogy ebben a tmában, vagy az előzőben, de volt egy szám, hogy kb 16-18%-a nem fizeti a törlesztőrészletét! Na már most... szted, ha tényleg 16-18%-nál lenne baj, akkor azt ennyire megérezné a gazdaság?

Én azt gondolom, hogy jelenleg 2 réteg van (3 volt, de az végtőrlesztett)
-Az aki még nyögi, de kenyérre is alig jut
-Az aki már képtelen nyögni, mert kenyérre sem jutna!
A számokkal lehet játszani, de meg kell nézni az életszínvonalat... és ezt nem "csak" a kormány intézte el így, hanem a bankok is nyakig benne vannak!

"2) az, hogy valaki nem teljesítő adóssá válik-e azt nem az határozza meg, hogy mekkora LTV-jű hitelt kapott, hanem az, hogy a törelsztőrészlete X-ről 2X-re vagy 3X-re emelkedik, illetve, hogy a jövedelme Y-ról Y/2-re vagy Y/4-re csökken-e "

Szerintem meg épp a kiinduló helyzet a mérvadó.. nem mind1 hogy a 2 duplázódik vagy a 4!

Vélemény?
togyozo 2013. 08. 09. 13:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#166
De itt az a kérdés, hogy mik voltak az "egyéb" emelések, mert ha az a kedvezményes kamatperiódus lejárta volt, akkor nincs miért reklamálni
togyozo 2013. 08. 09. 13:06
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#165
Ezért jó a statisztika, mert annak "több mindenről van tudomása"
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 13:03
Törölt hozzászólás
#164
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 12:57
Előzmény: #161  togyozo
#163
Én csak azt tudom mondani, amiről tudomásom van!Másban nem tudok nyilatkozni... és bizony azok 80% körüli finanszírozással voltak!
togyozo 2013. 08. 09. 12:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#162
kisk!

"kezdő 100000-ret állapítanak meg törlesztőként ,és az 3év múlva már 180-200"

1) nem tudom milyen árfolyamon vetted fel a hitelt, de ha mondjuk 150 körül, akkor a mostani 240-250-es árfolyamon a 100K törlesztőből kapásból 160-165K lesz.

2) arról nem is beszélve ha valami akció keretében vetted fel, ami az első X hónapban alacsonyabb törlesztőt biztosított.

Nilván ilyen árfolyamelmozdulásra senki sem számított, nekem is nagyon sok pénzügyileg képzett ismerősöm vett fel FX hitelt, mert ők sem hitték volna, hogy így elmáaszhat az árfolyam. De éppen ezért tartom bullshit dumának azt, hogy "nem tájékoztattak a kockázatokról"
togyozo 2013. 08. 09. 12:51
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#161
Akkoris!

"Nyilván SEMMILYEN kockázatot nem épített be a bank, ha a becsült érték 80%-t finanszírozta!
A ft hitelnél (jelenleg, erste) is 80-85%-ot finanszíroz(hat) és zért egy ft és egy dev hitel között vannak kockázati különbségek!"

1) abból amit mondasz az következne, hogy a devizahiteleknél kb. 90% lenne a nemteljesítési arány

2) az, hogy valaki nem teljesítő adóssá válik-e azt nem az határozza meg, hogy mekkora LTV-jű hitelt kapott, hanem az, hogy a törelsztőrészlete X-ről 2X-re vagy 3X-re emelkedik, illetve, hogy a jövedelme Y-ról Y/2-re vagy Y/4-re csökken-e

3) nagyon sokat általánosítasz. A deviza jelzáloghitelek esetében a 80%-os vagy afeletti LTV egyáltalán nem volt általános a hiteleknek kevesebb, mint a fele esett ebbe a kategóriába

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek