Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 08. 14:03

Devizahiteles mentőcsomag: ez így nem fog tetszeni a kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Több elemében sem felel meg a kormány elvárásainak a bankszövetségnél készülő devizahiteles javaslatcsomag, amelyet a szervezet az augusztus 20-i hosszú hétvége után mutat majd be a kabinetnek - értesült a Figyelő. Pedig Varga Mihály és Rogán Antal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=187664
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 08:20
Előzmény: #98  signal2
#100
" munkahely elvesztése vagy a jövedelem csökkenése áll"
Ebben is benne vannak a bankok...(kezdve a kkv-k deviza eladósodottságán keresztül, a vásárlóerő, hitelek miatti visszaeséséig)
Igen... nem csak a bankok hibásak ezekben a dolgokban, de ŐK IS!
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 08:17
Előzmény: #97  signal2
#99
Jó reggelt!
Részben igazad is lehet.. viszont a bank milyen jogon terheli rá a nemfizető ügyfelek sarát a még fizetni képes ügyfelekre?
A bank adó, ha fáj is valamilyen szinten érthető (ugyan úgy az e-útdíj is bele kerül a tej árába.. ezen nem sok vita van). Viszont a z ügyfélnek van választása... nem vesz annyi tejet legfeljebb!
Az adósnak semmi esélye nincs.. ez kb olyan, mint ha a munkaadó nem pénzt adna a munkásnak hanem utalványt, és meg lenne határozva hogy csak 1 bizonyos boltban vásárolhatja azt le. A boltos pedig, mert tegnap nem fogyott el az összes kenyere ,ma megemeli duplájára az árát... mert tudja h x számú vásárló csak nála vásárolhat!
Szerintem ez maga már jogszerűtlen dolog!
Hol beszélünk akkor banki kockázatról? (jó tudom, nem tudja az egész sarat ráverni a másik ügyfélre.. de ez akkor is nonszensz)
szerintem!
signal2
signal2 2013. 08. 09. 08:17
Előzmény: #81  togyozo
#98
Alapvetően jogos, hogy a Ft-hitelesek közül is rengetegen bajban vannak, hiszen a nemfizetés fő okai között például a munkahely elvesztése vagy a jövedelem csökkenése áll, ami ugye független attól, hogy milyen típusú hitele van valakinek.
Azonban az nem igaz, hogy a Ft-hitelek NPL rátája magasabb lenne, mint a devizalapú hiteleké. A májusi Stabilitási Jelentés alapján (link 40.o):
Forint lakáshitel 7,37
Deviza lakáshitel 15,51
Forint jelzáloghitel 9,78
Deviza jelzáloghitel 19,84
Fedezetlen forinthitel 15,76
Fedezetlen devizahitel 14,00
Teljes hitelállomány: 16,16

Az persze kérdés, hogy a nemfizetésben mekkora szerepet játszik a moral hazard, azaz hogy egyesek azért nem fizetnek, mert várják az állami segítséget.
signal2
signal2 2013. 08. 09. 08:00
Előzmény: #73  Alilou3
#97
Nos.
Egy bank bevétele a hiteleken elért kamatbevétel. Kiaádsai a kamatkiadás és az egyéb költségek, ugye?
Ha a költségek közé bizonyos nagy mértékű plusz tételek jönnek be, mit tehet egy bank?
Bevételt növel, más költségeket csökkent.
Egészen konkrétan a bankok beépítették a bankadót és tranzakciós illetéket valamint a nemteljesítő hitelek bevételkisését a hitelkematokba, ezért nem követték a referenciakamatok +felárak csökkenését. ÉS sok bank még így is veszteséges!
Viszont most, hoyg a betétekre fizettt kamatok jelentősen csökkennek, szerintem van esélye annak hogy a következő periódusra csökkenjenek a hitelkamatok is.
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 22:45
Előzmény: #93  Alilou3
#96
Sikerült sokszorosan lejáratnod magad egyetlen topicban. Megmutattad, hogy csak fröcsögsz, személyeskedsz és hogy milyen korrekt ember vagy. Itt persze könnyen megteheted, hogy visszajössz majd egy másik nickkel. Az életben ez nem megy.
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 22:13
Előzmény: #92  Alilou3
#95
a kaszt témát elkerülted, a lecsót meg nem ismered :)
mit lehet tenni? lehet hogy hasonló tájékozatlanság miatt jártál így jártál a dev. hitellel is?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 22:06
Előzmény: #93  Alilou3
#94
Nem olyat kérdeztem, ami problémát okozhat. A mikori, milyen hitel, mikor perelted, hanyadik fordulónál tartotok, nem ilyenek. De a korrektségedről sokat elárul, hogy te nem válaszolsz (nem is lepődtem meg).
Alilou3 2013. 08. 08. 22:03
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Folyamatban lévő perről, semmiylen információt nem adhatok ki, sajnálom
Alilou3 2013. 08. 08. 22:02
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
A hozzaszólásod viszont olyan kemény mint a bivalyszarv ....amúgy a lecsóban nem teszek szalónnát és nem bográcsban készítjük...úgyhogy forgalmam sincs milyen a szalonnabürke a lecsóban !!!
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 21:58
Előzmény: #90  Alilou3
#91
- autóhitel: CIB, 2010. május, megnézem, most nincs nálam a papír.
- a lakáshitel pedig: K&H, 2012. január (végtörlesztés új Ft hitellel), 10,80-ról 8,94-re (éves kamatperiódus).

Várom a lenti kérdésekre a te válaszaidat is.
Alilou3 2013. 08. 08. 21:54
Előzmény: #88  Alilou3
#90
Melyik Banknál van euros hiteled? mikor vetted fel a hitelt? mennyivel csökkent a kamat?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 21:53
Előzmény: #78  Alilou3
#89
Ha szabad kérdezni te melyik dev.hiteles kaszthoz tartozol,
-azokhoz akik "töröljék el a
devizahiteleket" táblákkal tüntetnek,
-vagy akik a (maradék) törzstőke
visszfizetésének kötelezettségét nem vitatják ?

...amúgy kemény vagy mint bográcsoslecsóban a szalonnabűrke,
a topiknevet átírhatnád "beszólok pénznyelőnek"-re
és ne bánkódj a dev.hiteled miatt,
egy stílusversenyen simán lekőröznéd a sakktábla első sorát
Alilou3 2013. 08. 08. 21:51
Előzmény: #86  Alilou3
#88
Többet nem vitatkozok veled, mert ezen a szinten nem vagy vita partner, csak azért mert elfogytál a neked adott szövegből, gondolom úgy nyomták a kezedben, hogy mindegy ki mit ír, ezeket nyomjad és kész !!!! a másik az, egyáltalán fongod sincs az egészről, és csak úgy teszel mintha értenél hozza, sok szerencsét neked....
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 21:51
Előzmény: #86  Alilou3
#87
Százszor leírtam, többek között ma is már megtettem: a banki kamatárazást valóban szigorúbban kellene szabályozni és ellenőrizni. Mert átláthatatlan, ellenőrizhetetlen, stb. Ez a kormány azonban inkább populista lózungokkal erőből unortodox módon pénzt szed be, mert az egyszerűbb, mint a profi, szakmai szabályozás.

"és ha az ügyfél javára kell változtatni a kamaton, azt miért nem teszi a bank?"

Ez ilyen általános formában tuti nem igaz. Nekem jelenleg egy eurós autó-, meg egy Ft-os lakáshitelem van, mindkettőnek csökkent a kamata az elmúlt évben pl.
Alilou3 2013. 08. 08. 21:45
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
melyek azok a tényezők amit figyelembe veszük a kamat meghatarozásánál? hogyan alakultak az évek során? és ha az ügyfél javára kell változtatni a kamaton, azt miért nem teszi a bank?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 21:37
Előzmény: #71  Alilou3
#85
A kamatváltoztatás egyoldalú szerződésmódosítás nélkül is változtatható, ha a szerződés nem fix kamatról szólt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 21:31
Előzmény: #81  togyozo
#84
A szabadfelhasználású Ft hiteleknek magasabb a nemfizetési aránya, mint a szabad devizásnak. De a lakáshiteleknél fordítva van, igaz, néhány hónapja érte csak a devizás a Ft-ost, mert eddig az is alatta volt.

Itt egy jó PF cikk erről:
link
Alilou3 2013. 08. 08. 21:27
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
Aki olvassa a topikot, nagyon jól jó tudja, hogy mit írtam, és miért nem reagász rá...három pontban írtam le...vagy így akarsz csúsztatni? én mondtam h mentálisan kikészíted azokat a hszolókat akik igazat írnak a devizahitelesek javára, Te mindig azzal jössz h itt fröcsögünk...kár, hogy lejáratod magad, most világos mint a nap, hogy ki lehetsz
Láma
Láma 2013. 08. 08. 21:12
Előzmény: #81  togyozo
#82
és akkor még ott van a rezsi-adósok nem kis tábora is
togyozo 2013. 08. 08. 20:49
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Tudjátok én mit nem értek?

Mindenki a devizahitelesek problémájáról beszél, holott a HUF lakás és szabadfelhasználású jelzáloghitelesek NPL rátája már magasabb, mint a devizahiteleseké!!!

Pedig ezen hitelek túlnyomó része 2010 második fele után lett folyósítva, amikor már jócskán túlvoltunk a világgazdasági válság mélypontján!!

Akkor hogy is van ez? pedig ott nem volt árfolyamgyengülés meg a kamatok is BUBOR-hoz kötöttek...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek