Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 08. 14:03

Devizahiteles mentőcsomag: ez így nem fog tetszeni a kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Több elemében sem felel meg a kormány elvárásainak a bankszövetségnél készülő devizahiteles javaslatcsomag, amelyet a szervezet az augusztus 20-i hosszú hétvége után mutat majd be a kabinetnek - értesült a Figyelő. Pedig Varga Mihály és Rogán Antal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=187664
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 20:41
Előzmény: #78  Alilou3
#80
Nem tudok mit kommentálni, mert a fröcsögésen és személyeskedésen kívül mást nem írtál. Ha írsz, majd reagálok szívesen. Abban, amit itt művelsz, nem veszek részt a továbbiakban.
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 20:38
Előzmény: #74  Alilou3
#79
Ezzela stílussal pont az ellenkezőjét éred el, mont szeretnéd: lejáratod a devizahiteleseket és az egész ügyet. Ez csak jó tanács, nem kell megfogadd.
Alilou3 2013. 08. 08. 20:34
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
hahahahahaha !!!!! na látod, éppen ezaz, én konkrétumokat írtam, bankot nem nevezem, milyen fajta hitelt nem fogod megtudni,,,azt hiszem értelmesen írtam, világosan, aki egy kicsit csak utána tud nézni ezek után, hogy miket írtál, akkor rá fog jönni, hogy te ide vagy téve mint egy bábú, aki ismételgeti azt, hogy a devizahiteleseknek nincs igazuk...erről ennyi...még egy dolog, még mindig nem kommentáltad a jogi oldalát a tényeknek, pedig világosan leírtam, vagy a hallgatásod azt jelentené, hogy nem találtad benne kifogást hmmm?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 20:25
Előzmény: #75  Alilou3
#77
"Na mi van ilyenkor? nem találsz kifogást? nem mered leírni azt, hogy igazam van?"

Ezen a szinten és stílusban, amit itt produkálsz, nincs értelme a vitának. Majd akarsz és tudsz normálisan beszélgetni, szólj. Konkrétumokat nem írsz, nem válaszolsz, te nem beszélgetni jöttél ide, hanem fröcsögni. Ebben nem beszek részt.
Alilou3 2013. 08. 08. 19:49
Előzmény: #75  Alilou3
#76
ahol devizahitel téma van ezen az oldalon, mindig megjelenik a két sas, pénznyelő, meg a szignál....két beépített emberke, ha valaki nem hiszi el, akkor járjon utána !!!!
Alilou3 2013. 08. 08. 19:46
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
Na mi van ilyenkor? nem találsz kifogást? nem mered leírni azt, hogy igazam van? ismervén a hozzászolásaidat akkor már ellentmondásban keveredsz? Itt papoltad a kamatot, úgye nagyon jól tudod, hogy a kamat képzést nem csak a svajci, ill az eur árfolyamtól függ? Jó lenne ha kérnél bocsánatot azoktól, akiket itt félre vezettél, és mindig a bankokat védted, ráadásul a szemedben úgy fest mintha mindenki analphabéta aki chf vagy eur hitelt vett fel....
Alilou3 2013. 08. 08. 19:12
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
Nem neked fogom elmondani, te egy tiszteségtelen alak, pénznyelő, és bank"nyaló" ...olvassd vissza amit írtam, és azokat a jogi paragrafusokat kommentáld, azt vártad tőlem tegnap, hogy írjak konkrétumot, itt van tessék!!!! Most azzal jössz, hogy mondjam neked, h melyik bankot perelek....? nooorrmmmáááliiiiiiiiiiiiiissssssssssss
Alilou3 2013. 08. 08. 19:09
Előzmény: #71  Alilou3
#73
Ezekre reagáljál, te agyszegény, probálsz itt mindenféle trükköt, de van aki mentálisan erősebb nálad, most már elhúzhatsz innen a főnökeidhez, és mondd meg nekik azt amit most leírtam...hátha észbe kapnak, és azt mondják jeehhhhhhh, tényleg becsaptuk az ügyfeleket....
Javaslom Rogán Antalnak, hogy kérje a bankoktól a képletet amivel kiszámolták, nézzék meg milyen tényezőkre hivatkoztak, és kötelezzék a bankokat az említett tv paragrafus ismeretében, hogy mindenkit kártalanítssanak, úgy hogy amit annó alkalmaztak kamat emelésre most visszafelé kamat csökkentésre, senkinek sem fog tovább fájni sem a feje, sem a pénztárcája....Hajrá Rogán, szedd szét a bankok belét, mert megérdemlik
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 19:08
Előzmény: #69  Alilou3
#72
Egy ilyen fórum pont arra való, hogy a véleményen kívül az ilyen tapasztalatainkat is megosszuk egymással. Gondolom, sokan kíváncsiak lennének rá.
- Pontosan mit is perelsz?
- Mióta?
- Hogy áll a dolog, hány tárgyalási forduló volt eddig, mit vizsgáltak, mit nem, mit tudtál bizonyítékként használni, stb?

Szerintem ez itt sok embert érdekelne.
Alilou3 2013. 08. 08. 19:02
Előzmény: #70  Alilou3
#71
1-Tisztességtelen az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó olyan kikötés, amely a fogyasztóval szerződő pénzügyi intézmény számára – a fogyasztó hátrányára – indokolatlan és egyoldalú előnyt nyújt. Tisztességtelen – adott esetben jogszabályba ütköző – az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó kikötés, ha:

A- " az egyoldalú szerződésmódosítás feltételei nem tételesen meghatározottak, vagyis ok-listát nem tartalmaz, vagy az ok-lista csak példálózó jellegű felsorolást tartalmaz (tételes meghatározás elve);"
B-az ok-listában meghatározott körülmények ténylegesen nem, vagy nem olyan mértékben hatnak a kamatra, költségre illetve díjra (ténylegesség és arányosság elve);
Alilou3 2013. 08. 08. 18:58
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#70
elárulod végre kinek dolgozol ? melyik szervezetnek nyelsz?
Alilou3 2013. 08. 08. 18:57
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
nagyon jól halad, és nem veled fogom megosztani az eredményt ...
Alilou3 2013. 08. 08. 18:56
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Csak annyit tudok mondani, hogy te egy mentál romboló vagy, probálsz psychisen ráhatni és bizonyítani, hogy mindenki maradjon otthon tétlenül, és várja meg a végrehajtót...miért nem reagálsz a többi leirtakra, miért mindig egy mondatot probálsz csürni csavarni ..heehhhhh te okos tojás ahhoz mit szólsz, vagy talán nincs igazam?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 18:53
Előzmény: #65  Alilou3
#67
Mikor perelted be a bankod? Hogy áll a per?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 18:51
Előzmény: #65  Alilou3
#66
"Mind ezek után, ne probálkozz hülyének nézni a hitel felvevőt"

Érdekes, eddig az volt a szöveg, hogy szegények azt se tudták, mit vesznek fel, rábeszélték őket, stb. stb. Most meg azt mondod, nem hülyék. Akkor most mi van?
Alilou3 2013. 08. 08. 18:48
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#65
Julius 26. volt a PFen egy cikk" MENNYIT BUKTAK VALÓJÁBAN A DEVIZAHITELESEK" ott pontosan levezették 2007 óta menniy volt mennyi lett és időközben mennyit változtak a következő tényezők: CHF Libor, CHF banki alapkamat, MNB alapkamat nagyon fontosak számomra azok az adatok, mert a perem a bankkal szemben éppen azon van a hangsúly. Kérdezem én, a szerződésben az van, hogy a bank egy oldalúan bármikor emelhet kamat, de csökkentésről nem esik szó..2008 ban felvettem a hitelt, 2009 marciusban emeltek először kamatot, a fenti felsorolt tényezőkre hivatkozva, megnevesítve és számokkal indokolva, mert irásban kértem, hogy indokolják meg.Tavaly írtam egy panasz levet mindazok a tényezők más irányban fordultak és javamra kellene h lépjen a bank kamat csökentésel. Itt felmerült egy BIBI mert a válasz levélben csak általánosságban beszéltek a tényezőkről, elfelejtették számszerüen említeni. Jogi téma:
Tisztességtelen az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó olyan kikötés, amely a fogyasztóval szerződő pénzügyi intézmény számára – a fogyasztó hátrányára – indokolatlan és egyoldalú előnyt nyújt. Tisztességtelen – adott esetben jogszabályba ütköző – az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó kikötés, ha:

" az egyoldalú szerződésmódosítás feltételei nem tételesen meghatározottak, vagyis ok-listát nem tartalmaz, vagy az ok-lista csak példálózó jellegű felsorolást tartalmaz (tételes meghatározás elve);"
3-az ok-listában meghatározott körülmények ténylegesen nem, vagy nem olyan mértékben hatnak a kamatra, költségre illetve díjra (ténylegesség és arányosság elve);

Mind ezek után, ne probálkozz hülyének nézni a hitel felvevőt, és nem kell okolni a hitel felvevőt azért, mert felvett CHF hitelt, vagy eur-s hitelt, itt többről van szó, mint kizsákmányolás ....Biztatok mindenkit, hogy nézesse át az ügyvédjével a szerződést, mert vannak benne trükkök, csak rá kell jönni, hogyan kell sarokba szorítani a bankot...
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 18:33
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 18:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
1. Miért nem váltottál bankot?
2. Miért nem Ft-osítottad?
3. Mióta perelsz, ha perelsz?
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 18:31
Törölt hozzászólás
#62
Törölt felhasználó 2013. 08. 08. 18:30
Törölt hozzászólás
#61

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek