Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sonnyredpro péntek, 13:14
Előzmény: #50807  sonnyredpro
#50808
olaj: long😇
sonnyredpro péntek, 13:14
Előzmény: #50806  komodoi
#50807
long
komodoi péntek, 09:22
Előzmény: #50804  Pipacs20
#50806
erste xar helyett pl.  pb6gas. Ott nincs kiütés csak a rollover dolgozhat ellened, de az meg mindegyik terméknél. 
TElek péntek, 08:12
Előzmény: #50802  randomly
#50805

Van rá esély , hogy megjön a 40 fok feletti meleg a jövő héten a nagyvárosokban.
jul.10- -ig kb meleghullám van , de tovább is tarthat. Meglátjuk mire lesz elég.
A dollár erősödések persze itt be tudnak kavarni időnként. 
Pipacs20 péntek, 06:50
Előzmény: #50798  buythedip
#50804
Köszönöm a kifejtős választ! Ez nekem túl bonyolult - felismerve komodoi észrevételének rám vonatkozó igazságát. ;) A primkó kis certi nekem bőven megfelelő - ha jó felé megy! :) Itt sztem a leglényegesebb, h. nem szabad kihegyezni a magamfajta kezdőnek, kellően távoli legyen a KO, legyen lehetőség korrigálni/kiszállni. Mini pakkomat tartom továbbra is.
randomly csütörtök, 22:02
#50803
JUL 2026 -ban megörült  a piac +2,2%? Mi az AUG 2026, szépen csorgunk lefelé -0,18% ... reggel még 4000 / 16000 volume volt a JUL/AUG most meg 77.000  / 188.000 https://ibb.co/BKSGM6zh
randomly csütörtök, 21:34
Előzmény: #50801  buythedip
#50802
Igen ez a gáz egy fura állatfaj. Nem is tudom , én kb. úgy kereskedek benne hogy mikor tempósan húzzák fel akkor szigorú stopokat rakok, 3-4-5db ot amik picik, összesen 20% a NG portfóliómnak így skalpolok ha ez a jó szó. Többet nem adok el egy nap. A vételt azt pedig tavasz vége mikor már nincs fűtés de még klíma sincs. illetve október november. Már szinte csak az áprilisi és májusi vételeim vannak meg, júniusi talán egy-két darab ... nagy káosz az Excelemben nem tudom pontosan :-) ... Még 2 adagom van szeretnék már végre egy $3,4 feletti árat is látni, de nem akarják addig felhúzni pedig már június vége van. De ha 1x felhúzzák júliusban meg augusztusban akkor is jó :-) Persze ha megyünk $3 alá akkor muszáj lesz vennem nyáron is de arra pici az esély. Ha jól értem akkor ma elértünk az 5 éves átlag tároló töltöttséget. Kisebb lett a "csökkenés" de csökkentünk. 
buythedip csütörtök, 17:40
Előzmény: #50785  buythedip
#50801
NG leesett, de csak fél órára.
buythedip csütörtök, 17:25
Előzmény: #50799  buythedip
#50800
Jól beijesztettek az első pullbackkel, az ötödik ötperces gyengélkedőben adtam el, az volt az alja a nagy emelkedés előtt.
buythedip csütörtök, 17:04
Előzmény: #50797  buythedip
#50799
Lezártam az emelkedés utáni gyenglékedésben pluszban, és azonnal felment utána.
buythedip csütörtök, 15:33
Előzmény: #50796  Pipacs20
#50798
Futures, és néha opció futuresre, de az van olyan rossz, mint a certifikát :)
Ez maga az alaptermék, ezt követik a derivatívák, és aki eladja a certifikátot, etf-et, cfd-t, az is ezt veszi hogy delta-semleges legyen.
Előnye:
-nyitva van 23 órában heti ötször
-könnyebb célárat beállítani, mert derivatíváknál ha mondjuk azt várod, hogy $80 legyen a WTi, nehéz kiszámolni a certifikát vagy opció célárát
-van belőle mini meg micro is
-letétet kell letenni, egy natgas futures $4439 letétet igényel ma és 10000 mbtu, egy mininél ez $970 és 2500mbtu, micronál $447 és 1000mbtu
-innentől kezdve a kitettséged $3.327xszorzó, és 23 órakor jóváírják a változást, ha marad ez a +2%, akkor ma aki tartott belőle, az egy futuresnél $640-et kap, mininél $160, micronál $64, lefelé ugyanígy működik
Célszerű megosztani, mert akkor tudsz részlegesen kilépni-hozzáadni.
Annyival másabb, hogy vannak lejáratok, ezek ára eltér, és néha más irányban is tudnak mozogni.
Kedden azért adtam el, mert ma lejár, a szolgáltató már tegnap reggel lezárta volna.Lehet hogy ez a lezárási hullám is benne volt az esés okaiban, bár a dollár is ralizott.
Lejárat hó végén van, és nem arról a hónapról van elnevezve, mert a következő hónapra való anyagra lehet szerződni, ez azoknak fontos, akik valóban kérik a terméket (az én szolgáltatóm nem engedi meg, de aki lejáratkor benne marad, megkapja a narancsot, nyersolajat, élő sertést, sokan nem tradelni vannak ott, hanem tervszerűen vásárolják-adják el a nyersanyagot a tevékenységhez. Ha felmenne 5$-ra a natgas, lehet hogy sok kitermelő dobálná be a következő fél évre az eladásokat, és lejáratig kitermeli a gázt és leszállítja.)
Futuresre opciót is lehet venni, az jóval kockázatosabb, és nehezebb kiszámítani a célárát, és persze simán lejárhat nullán. Inkább kombinált stratégiákhoz ajánlott, pl. covered call. De enélkül is lehet élni.
buythedip csütörtök, 15:14
#50797
Meglongoltam a WTI-t, de csak daytrade-re.
Pipacs20 csütörtök, 14:38
Előzmény: #50794  buythedip
#50796
Nem jól fogalmaztam: az NGt milyen termékkel kereskeded, ha jól emlékszem határidős opciókkal, ugye? (Csak tudnám, h. mi az :D ) Tehát nem Erste certifikáttal, mint pl. én. Miner tette fel a kérdést, és komodoi válaszolta meg röviden, de határozottan a certis lehetőséget elutasítva. Viszont alternatíva nem volt téma, h. ki miben utazik. Ezért ismételtem meg a kérdést. Nekem a certifikáttal a fő problémám a kereskedési időkorlát. Pl. csak nyitvatartási időben értelmezhető a stop, ami komoly meglepetéseket okozhat éjjel... A spread 10 Ft-ról 5-re csökkentése szerintem kicsiben is értelmezhetővé tette ezt a formát.
randomly csütörtök, 12:49
#50795
HENHUB NG +85Bcf lenne az 5 éves átlag növekedés de +52 - +57Bcf a tegnapi várakozás ... ma még nem foglalkoztam vele. Csak eladtam 3 pakkot. $3,4-re várakozást elengedtem. USD/HUF is úgy nézett ki hogy ellenem fordul. Így már csak a harmada maradt meg.
buythedip csütörtök, 11:17
Előzmény: #50791  Pipacs20
#50794
Most semmit, kukoricát tartok, de borzalmas. Ma export meg tározó jelentés abban is, 30-án éves termésjelentés.
A lejárat miatt lezártam a natgas longot pluszban, gondolkodtam a visszavételén, de én is lemaradtam, pedig az időjárás bullish, nincs konkrét BCF tippem én inkább a chartot nézem.
gyula1971
gyula1971 csütörtök, 10:21
Előzmény: #50792  gyula1971
#50793
-Földgáz.-A csökkenő trend törése óta long trendben van. Az utóbbi hetek oldalazása is inkább trenderősítő formáció lehet, amely további emelkedést hozhat. A vastag zöld trendvonal él, felette a vételt érdemes keresni. Az első erősebb ellenállás a 4,68 környékére tehető, tehát lenne tér felfele. Minden túladott állapot már long beszálló hely lehet.
Ellenállások: 3,906; 4,688; 6,25; 7,04; 7,81.
Támaszok: 2,344; 1,953.
gyula1971
gyula1971 csütörtök, 10:20
#50792
-Private Banking friss:-WTI - Olaj
Trendszerű mozgás folytatódott a héten. Az emelkedő trend törése már egy hónapja bekövetkezett a 93,75 letörésével. Elérte a nagyon erős támaszt a 68,75 körül, ahol már jelentősen túladott lett. Napon belüli fordulatra lenne szükség ahhoz, hogy némi emelkedési esély nyíljon. A piros trendvonal már messze, rövid távon egy korrekció is már méretes tudna lenni. Alul tehát a  68,75, míg felül a 93,75 zárhatja közre a mozgási lehetőségeket. A 68,75 alatt esetleg a 62,5 is elérhető lehet.Ellenállások: 93,75; 100; 118,75; 125.
Támaszok: 68,75; 62,5; 59,38; 56,25.; 50.
Pipacs20 csütörtök, 09:50
Előzmény: #50790  buythedip
#50791
Igen, hajnalban még jobban nézett ki. Én Erstén certikkel matekozok (ld. még komodoi kolléga ellenjavallata, de ez van), az meg 9től van. Onnantól emelkedett, megpróbáltam a FOMO hibát - mohóságot elkerülni, és így az emelkedést is sikerült. Így a kisebb pakkommal utazok csak ezen a fel hullámon. Te min kereskedsz? Vajon a tározói jelentésre mi várható? Mi a várakozás, tudsz róla?
buythedip csütörtök, 09:32
Előzmény: #50789  Pipacs20
#50790
15 centet ment tegnap hajnal óta, ami elég szép, ebből is kimaradtam.
Pipacs20 csütörtök, 08:28
Előzmény: #50785  buythedip
#50789
ez a kör mindenesetre elment. Vártam egy kisebb visszanézést, ami meg is történt 15.30-kor, de megint sokalltam a 3,15-öt beszállónak, úh. most várok újabb lehetőségre. Meglátjuk az adat után mi történik!
buythedip szerda, 10:59
Előzmény: #50782  Miner
#50788
Megoszthatod a technikai ötleted, hol vennél, hol adnál el, akár rajzot is.
buythedip szerda, 10:45
Előzmény: #50786  Pipacs20
#50787
Ugyanakkor meg a gáz szépen megy felfelé, aki eu nyitásban vett, annak daytradre már pluszos.
Pipacs20 szerda, 09:28
Előzmény: #50785  buythedip
#50786
Köszi! Remek, ha valaki tényekre is alapoz, s ír, nem csak úgy, mint én: sejtésekre.... :D Én is várok egyelőre. Olajba már belevettem, egyelőre úgy tűnik, h. túl hamar, 73,6-nál. :S
buythedip szerda, 09:21
Előzmény: #50783  Pipacs20
#50785
Holnap 16:+0 tározó adat, ma meg olajra.
Alig van WTI, a mai jelentés megmozgathatja az ng-t is, de csak picit.
Én nem longolnék csak ha leesik holnap, és akkor is inkább pénteken.
Pipacs20 szerda, 08:03
Előzmény: #50783  Pipacs20
#50784
egy perc sem telt el, 3,13 -->3,16. A ffffene, h. 9től van csak bót'. Remélem 3,16-ról még lefordul és aláesik a 3,13-nak.
Pipacs20 szerda, 07:51
#50783
NGben lassan új kör, új beszálló. Hogy látjátok?
Miner
Miner kedd, 10:57
Előzmény: #50767  komodoi
#50782
Köszönöm mindenkinek az építő jellegű kritikákat. Maradok egyenlőre figyelője az itteni eseményeknek. 
TElek kedd, 07:30
Előzmény: #50780  Pipacs20
#50781

Jövő héten bevörösödik az egész USA térkép (Ventusky).
Szóval alap talán  van rá.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek