Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 18:55
Előzmény: #3554  szarvasvadasz
#3580
EZ NEM 2008, SOKKAL INKÁBB 2011

2014, Október 15 - 21:06
Beerősödött a recessziós para, és ma az amerikai nyitásban különösen a kötvénypiacon volt elképesztő agyeldobás, de a részvényekben is jól megijedtek. Azt gondolom ugyanakkor, hogy szó sincs arról, hogy a 2008-ashoz hasonló események köszöntsenek be, a jelenlegi helyzet ugyanis sokkal inkább hasonlít 2011-hez.

Akkor is az volt a helyzet, hogy míg az USA-ban stabilan ment előre a gazdaság, addig Európa recesszióba esett, és az efeletti aggodalom számos kockázatos eszköz árát magával rántotta. Később persze kiderült, hogy az európai recesszió ellenére sem lassult számottevően az amerikai gazdaság. Most a helyzet annyiban más, hogy szerintem Európában sem lesz vagy csak igen rövid életű lehet a recesszió, és 2015-től ismét növekedés, USA-ban pedig komoly növekedés lehet.

Az európai növekedés lassulását számos egyszeri tényező váltotta ki:a korábbi megszorítások áthúzódó hatása, az ECB stressztesztjei miatti hitelösszehúzódás, a feltörekvő piacokról és Kínából érkező lassulás. A megszorítások politikájának azonban jól láthatóan vége (bármennyire is nem tetszik ez a németeknek, FR-SP-IT nyomásra még költségvetési lazítás is lehet!); a stressztesztes balhé október végével lezárul; miközben az euró gyengülése és az olajárak esése komoly ösztönzést ad az európai gazdaságnak. Európába tehát vissza fog térni a növekedés. USA-ban a fellendülés - hála az extrém monetáris stimulusnak - önfenntartó, ráadásul a korábbi fiskális megszorítások itt is véget érnek. Az olajáresés szintén nagy plusz, ami ellensúlyozza a feltörekvő országok lassulását és a dollár erősödését. Lesz tehát növekedés, és dollárban lesz kamatemelés is - tehát a dollárbika folytatódhat 2015-ben.

A recessziós para tehát véleményem szerint erősen túl van méretezve, és ebből számomra az következik, hogy ezt a pánikot - amely azonban a negyedik negyedévben simán kitarthat - részvények (CEE, Kína, Európa) vásárlására, és kötvények shortolására (főleg USA) kell majd kihasználni. A pontos időzítés persze kérdéses, de alapvetően érdemes lehet kockázatos eszközökben nézelődni. Azt is gondolom, hogy - eltérően az eddigiektől - nem V-alakú felpattanás lesz a piacokon, hanem lassabb, nehézkes mélypont építése, amely jó néhány héten át eltarthat.

***

A másik nagy érdekesség (számomra) jelenleg a kínai bankok árazása. Mindenki biztos benne, hogy Kínában hitelbuborék van, ami kipukkanóban, és ha rájuk szakadnak a rossz hitelek, akkor ez el fogja sodorni a kínai bankrendszert. Ezért aztán 4-5-ös P/E-vel, 1-es P/BV alatt, tehát hallatlanul olcsó árszinten vannak ezek a bankok. Valószínűleg ez lenne az első bankválság a világtörténelemben, amit így előre látott és beárazott a piac :)

Természetesen magam is hajlok a populáris (fenti) magyarázatra és el tudom képzelni, hogy sokat esnek még innen is ezek a bankok (mert az államnak kell majd belépni, és ezzel kihígít mindenkit), de mi van ha mégsem? A 80-as évek közepén/végén mindenki meg volt arról győződve, hogy az USA-ban hitelboom alakult ki, amely nagyon csúnya véget fog érni. Igazuk lett egyébként, csak 20 évet kellett várniuk. Lehet, hogy Kínában is hasonló a helyzet. Mi van, ha még jópár éven át fennmarad a statusquo, a bankjaik termelik a 20%-os ROE-t, fizetik az osztalékot, és nőnek szépen éves 10%-kal? Akkor bizony ezek a bankrészvények 2-3-4-szerezni fognak a következő években.

Jó lenne tudni persze az esélyeket, de ha 50%, hogy bekövetkezik a konszenzus, jön a kínai hard-landing, és 80-90%-ot lehet még innen is bukni kínai bankrészvényekkel, de 50% annak is az esélye, hogy tripláznak, akkor az várható értékben nem is olyan rossz lehetőség. Csak a pozícióméretezést kell jól eltalálni, és imádkozni, hogy a jó 50% jöjjön be...
emerald 2014. 10. 16. 18:30
Előzmény: #3578  pomperj
#3579
Jaj, még le....:(
De köszönöm, majd figyelek ;)
pomperj
pomperj 2014. 10. 16. 17:45
Előzmény: #3576  emerald
#3578
GDX-nel meg maradj ovatos.
Nekem az utolso 6 napban egy szukulo haromszogben latszik billegni. Ez szokasosan (4) hullam, ahonnan leszurhat 20.25 ala.
De, 20.10-re mar szabd tenni egy limites vetelt, az par napra ra jo lehet.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 10. 16. 17:23
Előzmény: #3576  emerald
#3577
Mar az olajosok is ugy neznek ki, mintha megtalaltak volna az aljat.

NEM kell elkapni a legalso pontot.
Eleg a 2-3 hetes korrekcios rally 2. napjan beszallni. Amikor mar biztos.
emerald 2014. 10. 16. 17:06
Előzmény: #3575  pomperj
#3576
Az jót tenne a bányászoknak is :)
pomperj
pomperj 2014. 10. 16. 16:53
Előzmény: #3573  emerald
#3575
Nocsak,
SPY megprobal ma eloszor 4 hete,
egy recovery osszehozni napkozbeni szinten.
Ha sikerulne a tegnapi top fole kitorni, nos, az veteli pont lehet par napra.

Good luck.
b4ndyTA 2014. 10. 16. 16:07
Előzmény: #3572  pomperj
#3574
Köszönöm az ilyen, és hasonló hozzászólásokat! A+
emerald 2014. 10. 16. 16:03
Előzmény: #3570  Törölt felhasználó
#3573
Az jól hangzik :)
Mármint ha szűk stoppal tudsz kereskedni velük.

Én most eur/usd-al, gyakorlatozom :)
Épp csak tanulgatom a forexet.

pomperj
pomperj 2014. 10. 16. 15:59
Előzmény: #3566  Törölt felhasználó
#3572
Az olajos tema nyilvan "kanari" a tobbi temban is.

Ertem a megfontolasaitokat, hogy 80 ala senki nem akarja engedni.

De meg mindig megvan a 2 ellenervem:

1)Fundamentalisan ugye a legnagyobb valtozas, hogy 10 eve USA az olaj szukseglete 60%-at importalta, most meg talan 5%-ot. Ekozben ugyan Azsia tobbet importal, de nem annyival amennyit USA megsporolt a sajat kitermeles felfutassal.

A masodik legnagyobb valtozas a furasi technologia 2 ujitasa: a fracking es a vizsintes iranyu furas. Ettol tobb a hozam, meg olcsobb is.

Szoval, ezt a 2 funda valtozast az olaj arak eddig bizony nem diszkontaltak le, mert mondjuk ma az ar kb. ott van, ahol 2010 elejen volt, szoval 5 eve. Tehat boven van mit diszkontalni.

2)Technikailag soha nem lehet lebecsulni a commodityk (foleg nem az olaj) kepesseget a zuhanasra se, az emelkedesre se.

Jellemzoen a commodityk az elso (1) hullamban esnek legkisebbet, a masodikban nagyot korriganak, a harmadikban (3) jellemzoen az (1)-nek 1.62 -szereset szoktak esni, a (5)-ben meg megduplazzak, amit addig osszesen estek...
ez a jellemzo karakterisztika felfele is, lefele is.

Azt mar tudjuk, hogy az (1) eses 20 USD volt, a korrekcio meg kb. 78% (ezert is nem sokan vettek eszre hogy elindult le).

Am, akkor most a (3)-ban lefele kb. 32 USD korul kellene essen a fenti okol-szabaly szerint, mondjuk 112 idei csucsrol, az ugye kb. 80 target, es tenyleg van 78-on support. Ott felpattanhat, nezegetjuk is.

Csakhogy, innen egy eleg lapos korrekcio varhato, es azutan johet (5) hullam, ami leviheti ujabb 32*2=64-al...
szoval, az mar nagyon eros zuhanas. A vegszam az, amit tegnap is irtam itt. Majdnem hihetetlen (?)

3)Szoval, ertem amit irtok.
Ha azonban atterunk arra, hogy ne remenykedjunk a tortenelmi tapasztalatokkal (TA-val) szemben. Inkabb azt kene kitalalnunk, hogy lehet, ha igy lenne, akkor ebbol sokat profitalni.

good luck.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 15:52
Előzmény: #3569  emerald
#3571
Ha tovább esünk valameddig összejöhet, naposon jol néz ki
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 15:45
Előzmény: #3569  emerald
#3570
GBP /AUD/NZD párokkal probálkozom röviden szük stopival
emerald 2014. 10. 16. 15:37
Előzmény: #3568  Törölt felhasználó
#3569
Arany egy visszapattból, 1270-ig?!
Én megpróbálom.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 15:13
Előzmény: #3565  Törölt felhasználó
#3568
Ez most nem jött össze .
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 13:53
Előzmény: #3565  Törölt felhasználó
#3567
Szerintem sem, mivel még nincs giga pánik, de megfontolandó Vuki és Pomperj véleménye,de Én sem tartom valószínűnek ezt a forgatókönyvet.Főleg nem gázban, de az igaz hogy minden nagyobb menetelése előtt feltépték benne rendesen a stopokat szóval simán benne van a 3.6000-3.5000 közti tartomány 1-2 napra aztán csúzli.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 09:22
Előzmény: #3565  Törölt felhasználó
#3566
szia,

azt meg ertenem, hogy ok nem engednek,de sajnos ok csak a fizikai piacot kepesek befolyasolni, hataridos piacon "papiron"
sajnos nem ok a hang adok...., ugyan ugy mint az aranynal, a hataridos piac es a fizikai kozott kezd noni a spread.....

nem szeretek Yen parokban shortra menni,de ha a piac folytatja az utjat akkor GBP,EUR,AUD/JPY shortok erdekesek lehetnek....
Technikailag eso trendben vannak, a fundat meg mi ugyis ismerjuk....(de a kozponti bankok es befektetesi bankok tepik az allamkotvenyeket az elmult par hetben,nagy baj lesz meg ebbol egyszer)
Nem tudom lattad-e mi tortent az allamkotvenyekkel!!!!
Szerintem nehany Hedge fund meg szep csondben vasarolgatja a CDS-eket....
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 08:45
Előzmény: #3562  Törölt felhasználó
#3565
szia

Szvsz 80 usd alá nem nagyon engedik az oilt a szaudiak

Yen mintha kicsit gyengülne lehet kicsi korrekció
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 07:45
Előzmény: #3563  Törölt felhasználó
#3564
Helyes meglátás, Én sem az alját szoktam keresni, nem tudom,hogy most mi történt velem...
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 00:27
Előzmény: #3562  Törölt felhasználó
#3563
Szia,

Ne felejtsd amcsiknak egyelore erdekuk az olcso olaj, van 1 kis felre ertes a Szaudiak es koztuk, most az oroszokat hagyjuk.....
Szerintem eleg az USD figyelni, ha az erosodik egyelore minden nyersanyag esik(persze vannak kivetelek cocoa vagy kave)....
Szerintem pedig a dollarbika meg nem mult ki csak megpihent, hallgassuk meg Plossert es velemenyet a kamatemelesrol ill. hogyan reagalja ezt a piac....
Ha a USD elkezdene gyengulni akkor venni kell arany,ezust,olaj stb...stb....
Egyelore nem latom ezt, nem akarom eltalalni az aljat, meghagyom masoknak,de felugrok a vonatra ha elindul.....
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 23:26
Előzmény: #3561  Törölt felhasználó
#3562
Szia Vuki!

Indexekben egyet értünk, de a nyersanyag az szerintem más tészta lesz most, mivel a " nagy " szakadás előtt , nem volt igazán megrallyztatva az olaj, ahogy az lenni szokott W1 -en volt egy behalt kitörés aminek a célárát már 3x is teljesítette, persze benne van amit mondasz és az ideges csapkodás is azt láttatja Velem, hogy elfordultak az olajtól , ezért a kis felpattanás után várható egy dupla vagy tripla alj is . nem látom a jövőt ( sajnos ) , de más időket élünk, mint mikor 2008-ban leszúrt az olaj, most minden megvehető és szinten tartható, a tartósan alacsony nyersanyagárak , nem csak egy ország munkahelyeit teszi bizonytalanná, hanem az exportot és az ország devizamegbízhatóságát is veszélyezteti, aminek megvédése sokkal többe kerül ( összességében ) , mint az olaj és annak származtatott termékeinek árupiaci feltornászása, most tök mindegy, hogy a carbon , vagy a cotton, milyen árfolyamon mozog, de az olaj ára , minden nyersanyagra - nemcsak a szállítási költségek miatt -hatással van.

Szerintem megtapasztalták hogy milyen hatással van az elolcsósított olaj a gazdaságokra , többet ilyen nem lesz, csak gigapánikban szvsz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 23:11
Előzmény: #3558  Törölt felhasználó
#3561
Szia,

Igazad van realisan nem sokaig mehet az olaj ara 78$ ala...vagy az arany mint korabban targyaltuk 1180-1200USD ala.....,de jelenleg kezd noni a felelem a piacon, es elobb utobb beontik oket....
Szoval nagyon konyjen beleszaladhatunk egy 15-20% korrekcioba, es 30%-os esest se lehet kizarni....
De szamoljunk amire nagyobb esely van, ha pedig maradunk a 15-20% korrekcional....
akkor igenis eshet meg az olaj....
A kovetkezo par het erdekes lehet.....
olajnak 78 ala kellene szurni es ha onnan kepes lenne pattani es vissza menni legalabb 85-88$ ott erdemes lehet venni....
Persze nem biztos, hogy lesz pattanas es lehet, hogy meglatogatjuk a 65-78-as savot...
Nyilvan ha jovore nem kamatemeles lenne hanem QE4 akkor siman visszanezhetunk az olajban 100-120$ koze ill. aranyba 1500-1800USD-ra a kovetkezo 12-18 honapban.....

Szoval ovatosan a long pozikkal,tevedes jogat fenntartom!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek