Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 29. 19:39
Előzmény: #5237  pomperj
#5240
Szia,

Itt 1 vagy 2$-os boltnak hivjak ill. kinai-nak...
Nem igazan szoktam oda jarni, eleg celiranyosan vasarlok, baratnom ismeri az ilyen dolgokat.
Viszont vettem mar kmart-ban kordbarsony farmert 1,60$-ert vagy fel tucat pamut polo 4$/db...
es inkabb vasarlok Black Friday sale-n egy tucat Polo Ralph Lauren (polokat )interneten 27$/db mint hogy elmenjek a plazaba es vegyek 100-120$-ert ugyanazt...
es igen kepes vagyok atsetalni 100-150metert es lemenni a mozgo lepcson az aldiba, mert a papirkeztorlo 50centel olcsobb, mint a bevasarlo kozpontban, vagy a lazac nem 13,99$ hanem 7,99$...
Lazacot szeretem,de nyersen, pacolva, marinalva, vagy fustolve; grillezve nem vagyok oda erte , akkor inkabb John Dory...
Tuna a kedvenc halam (sashimi) de nyersen...
Imadom a japan es francia konyhat ill. ezek otvozetet...
A hajamat oreg John vagja 18$-ert (20$ boravaloval) akinek 1969-bol vagy a licence-e 200metere a shoping centertol,de nem 50-100$ egy csiri-biri shopban...

Szeretem ha a penzemert erteket kapok, sajnalok kiadni 30$-t egy reggeliert ami pocsek es orommel kifizetek 80$-t ha jo...

Nem vasarlok elemeket csak rechargable-t, mert gazdasagosabb es kornyezet kimelobb...

es nem fizetek ki parkolasert 10-15$-t ha a bevasarlokozpontban ingyen tudok parkolni, par szaz metert pedig szivesen setalok...
;)
pomperj
pomperj 2017. 01. 29. 17:33
Előzmény: #5231  pomperj
#5239
Az ilyen "fordulat van" hangulatu napokban erdemes rogziteni a fo piacokra vonatkozo kilatast, hogy par honap mulva a szememre lehessen vetni, hogy mennyire elszurtam.

Akik majd akkor elojonnek a visszapillanto tukorbol jol lathato hibakkal, itt es most szinten megtehetik a sajat projekciojukat.

1)SPY
Nem vitasan egy kritikus idoszakban van. A kezenfekvo Elliott projekcio az, amit sokszor berajzoltam kulonbozo idotavokra itt; ez ismetles.

link

Ennel kisse erosebb bull valtozat eppugy lehetseges, mint egy azonnali bear is megkezdodhet.

2)Bond
Evszazadosan eszement FED, ECB, BOJ stb. kamatpolitika (negativ kamat!) utan elkezdodott a normalitasba valo visszateres. Meg igen sok van hatra a konszolidaltnak nevezheto allapotig.

link

A bond-ok ujabb aresese valoszinuleg eros "aha" pollanatot fog okozni, mas piacokon is, amikor a bond futures leszakad 147 ala.
A kamatlabak evekig emelkedo trendjet boritekolva latom. Az inflacio megugrott, legutobb USA-ban 2% fole, a nemet pedig 1.7% fole jutott.

3)A dollar marad a kiraly
Ahogy a 2007-9 valsag utan eloszor az Dollar kamatok mentek le zerora, ugy most a dollar kamatok indultak fel eloszor. Az USD tovabbra is a legjobb penznek latszik, szinte minden ellen.

link

4)Az aranypiac felfele korrigal

link

De eloszor at kell torni az eso trend ellenallast. Az eltarthat egy ideig, es csapkodos armozgast okozhat.

,
Tibi0002 2017. 01. 29. 08:59
Előzmény: #5233  Törölt felhasználó
#5238
Az elmúlt év vásárlói erejét látva ez is simán megtörténhet.
pomperj
pomperj 2017. 01. 29. 02:13
Előzmény: #5236  Törölt felhasználó
#5237
Mikozben olvastalak, az jutott eszembe hogy az investori es a hetkoznapi emberi magatartas kozott szerintem eros korrelacio van. Ahogy olvaslak, peldaul az gondolom, hogy szeretsz a 99 centes boltban nezelodni.
Igy van?

En peldaul szeretek. Venni 99 cent aron
-1/4 gallon motorolajat
-1 scientific calculatort
-1 nagy borotvahab flakont
-2 db Schick 6-penges borotvat
-8db jo golyostollat
-1 gallon jominosegu forrasvizet
-2db 9V akkumulatort
stb.
nos, jo uzletnek gondolom. Akkor is, ha egyebkent az ismeroseim zome snassz dolognak tartja a mexicoi nagymamakkal sokaig sorbanallni a penztar elott.

Mas dolgokat meg draganak tartok. Peldaul itt a 4 uncias lazac szep dobozban 9-10 USD, amit nagyon draganak gondolok. Viszont mellette van a melyhutoben egy teljes pulyka, 10-12 kg szinhus 15 USD-ert, ami szerintem olcso.

Viszont mar sok eve business repjegyekkel repulom az oceant 3x aron, mert a 12 oras uton alatt nem mindegy, mennyire faradok el, amire a rent-a- carbol kihajtok a Century-re az autoval. Viszont nekem eleg jo Newportig az Elantra is, nem kell a BMW, es a legolcsobb biztositast kerem, basic LDW-vel.

Ugyanakkor vegletesen nem erdekel a Plaza 3.emeleten a luxi uzletsor. Ott allnak bent az ures uzletben elegans ruhakban kifestve latvanyosan szep nok mint eladok; es legfeljebb 2 orankent teved be valaki, tobbnyire japan turista.
Inkabb beulok a konyvesbolt kavezojaba, elolvasgatom a napi folyoiratokat es fizetek 1.60-at a teaert.

Szoval, a value szemlelet atjon a hetkoznapokban is. Sokkal jobb programnak tartom lesetalni 200m-re az Ocean Blvd-ra es egy orat uldogelni az Inspiration Point padjain, mint beulni a golfklub sokkal elegansabb foteleibe es meginni egy kavet 6 dollarert (borravaloval es a valet fiunak is kell, szoval egy tizes).

link

Visszaterve: szeretsz 99 centesben vasarolni? En a cegeket is ugy szeretem venni, ahogy ott adjak: olcson es eleg jot.
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 22:35
Előzmény: #5234  Törölt felhasználó
#5236
Hat barhogy is nezegeti az ember a grafikont...abbol nem kovetkezik egyenesen, hogy 2500-2600-ig nem lesz korrekcio...
(ez inkabb hit vagy elkepzeles, ami vagy bejon vagy sem)...
ami inkabb kiolvashato, hogy 7-10 evente vannak emelkedo ill. eso ciklusok ahogy a gazdasag teljesitmenye valtozik...
(szoval mar 1 ideje erik 1 komolyabb korrekcio ill. eses, es 6-18 honapnyi gyengelkedo gazdasagi teljesitmeny).
emelkedhet meg a SPX 20,30,40 extrem jo esetben 50%-ot???
hat persze, de eshet ugyan ekkorat is sot...

Q1 eredmenyeit meg nem ismerjuk de az elozo adatok alapjan ha megtisztitjuk a mindenfele penzugyi manipulacioval krealt vallalati eredmenyeket akkor eves szinten attol fuggoen hogy melyik negyedevhez viszonyitjuk -4-7%-al "novekedtek az eredmenyek, profit"
csokkeno profitnal reszvenypiaci emelkedes nem szokott tul sokaig tartani...
Irtam korabban a dumb es smart money sentimentrol...(smart money 20-25%-os bullish) ez mar onmagaban sem tul biztato...
ha pedig hozza veszuk a Us consumer sentiment adatait eppen a csucsokhoz kozelit...
Szoval egyre tobb jel, indikator es gazdasagi adat ad figyelmezteto jelzest...

Persze lehet vakon venni es vakon hinni ill. lehet esszeruen felmerni a helyzetet...

Nem azt kell kereskedni ami a legvaloszinubb hogy megtortenik ma, holnao, jovo heten esetleg honapban; hanem amiben a legjobb a hozam/kockazat arany...hosszutavon ez ami mukodik ill. kifizetodo...

u.i.: nagy valoszinuseggel a torokoket adni fogjak a jovo heten, szoval erdekes lehet a TUR ill. hamarosan a TRY is...
(persze nem daytradere gondolok)...
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 22:17
Előzmény: #5234  Törölt felhasználó
#5235
Az macd-nek sztem tökmindegy, hogy lin vagy logcharton zajlik fölötte a szemfényvesztés.

;)
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 21:30
Előzmény: #5233  Törölt felhasználó
#5234
En nem vagyok kulonosebben kibekulve a linearis chartokkal, foleg ekkora idotavon: link

Leginkabb a 94-95os evek kornyekere hasonlit a mostani allapot, amikoris ugy tunt/ik, hogy "kesz a teto".
Törölt felhasználó 2017. 01. 28. 20:54
Előzmény: #5226  Tibi0002
#5233
2500-2600 közötti sávig nem túl valószínű komolyabb korrekció:

link

)
Keffer 2017. 01. 28. 17:24
Előzmény: #5231  pomperj
#5232
Nálam jelenleg a teljes vagyon kb. 90%-a gold, silver és USD. Akkor én most bunkerben vagyok... :D
pomperj
pomperj 2017. 01. 28. 13:01
Előzmény: #5230  felcsorgok
#5231
Lehetne azt mondani, hogy valami titkos ok miatt a hirek utolerik azt, amit a chart elmondott elotte a technikai elemzoknek.
A mostani pelda.

A Mexico tax bevezetese, es a 7 Kozelkeleti orszag viza-felfuggesztese akar nyilt agresszionak is tekintheto. Valaminek a vege es valaminek a kezdete.

Ez a hir talan eleg erosnek latszik, marmint a hirekre tradeloknak ahhoz, hogy eloszor elgondolkodjanak: talan valami baj lehet ebbol?

Am, a technikai elemzok idoban joval elottuk jarnak, ha megneztek 3-4 honapja ezt a 3 chartot. Ez most updated valtozat, de ugyanez a struktura volt itt 3-4 honapja is.

link

Mar par honapja vilagos volt, hogy valami nagyon medve kilatasu, de meg bull struktura vege fele kozeledunk; es most megerkezett hozza a hir is.

Ugyanazet mutatja az SPY chart is, van beloluk itt lejebb eppen eleg.

Kilatasok? Mostantol eros lehet a gyanu, hogy a profit-taking veszi at a fo szerepet a piacokon. A penz bunkerbe vonulasba kezd. Kinezni kell a legjobb bunkereket? USD, GLD, Realestate, etc.
Es az elsok kozott probalni jo helyet talani a pinceben.
Cash is king.
felcsorgok
felcsorgok 2017. 01. 28. 09:32
Előzmény: #5227  pomperj
#5230
Ha ezt tényleg bevezetik, akkor a gazdaságok egymásba ágyazottsága miatt, akár még recesszió is jöhet Usában, ami gyorsan megfordítaná a mostani emelkedő szélirányt.

link

eurocent 2017. 01. 28. 09:31
Előzmény: #5227  pomperj
#5229
link
Mely cégek építenek hadihajót, akik esélyesek elnyerni ilyen megrendelést?
kozi723
kozi723 2017. 01. 27. 15:45
Előzmény: #5227  pomperj
#5228
Olajszervízek kivételt képeznek továbbra is ez alól az esés alól, amit lejjebb említettél? DO csordogál, készülődök beszállni. 16,5-en már van limitem. Tartod amit vettél a héten?
pomperj
pomperj 2017. 01. 27. 15:42
Előzmény: #5226  Tibi0002
#5227
Nem volt evidens, en se ismertem fel hamar; csak marciustol vagyok bull; nagyjabol mostanig.

Azert kivetelesen a ma fo hirt megis bemasolom:
"Trump: Tax imports to pay for Mexico wall

The president seeks a 20 percent tariff on products from Mexico to fund his promised barrier on the border, a spokesman says."

Az a gyanum, ez kereskedelmi haboru nyitanya, ez nyilt haduzenet. Es mindenki mas is erteni fog belole.
Epp ideje megfordulni.

Tibi0002 2017. 01. 27. 15:25
Előzmény: #5225  pomperj
#5226
Kár volt kihagynom a tavalyi 1820 körüli sp500-at. Azóta majdnem 500 pontot ment, elképesztő.
pomperj
pomperj 2017. 01. 27. 14:59
Előzmény: #5224  Tibi0002
#5225
A blogban van a reszletes szzamozas.
Rovid tavon:
link

Kozeptavra nem merem prognosztizalni, latni kellene az elejet. Am, a lenyeg; sokkal lejjeb. Dow 15.500 kezdetnek?
Tibi0002 2017. 01. 27. 14:47
Előzmény: #5222  pomperj
#5224
Milyen időtávra mekkora esést vársz?
pomperj
pomperj 2017. 01. 27. 14:23
Előzmény: #5222  pomperj
#5223
Fantasztikus az idozites:
megerkezett 11:00 a pf cikke

link

A kiemelt mondanivalo?
" sokan várnak egy kiadós esést, de az csak nem jön. Talán idén nyáron. Talán."

Csak annyi biztos, hogy nem igy lesz.
pomperj
pomperj 2017. 01. 27. 13:29
Előzmény: #5220  goapsy1
#5222
A lenyegben egyetertek.

1)SPY kis korrekciot csinalt tegnap. Az utolso par napnyi rally beteljesiteni latszik a kis "ujabb ATH kellene" varakozasomat. Csutortokon (iv of v of 5) minuett hullam veget formazta. Innen meg egy keves emelkedes kellene, meg tartania kellene annyinak az utolso ATH lenduletbol, hogy az utolso bull hullam is aranyos 5-os szerkezet legyen oras charton.

Ezzel egyutt is a lenyegi szituacio ugyanaz, mint a Titanicon. A hajo oldala atszakadoban, a zenekar tovabb jaszik, vidaman tancolnak.

2)Alig hinnem, hogy a trumpizmus egyre agresszivabb, mindenhova belopakodo eroszakja ellen nem szakad el a cerna, valahol. Mindenki azt hiszi, hogy Trump legyoz mindent?

Vajon a mexicoi elnok, vagy mas noname politikus, talan vagy Xi lesz az, aki elsonek szembeszall? azt lehetetlen tudni. De igen hamar lesznek szovetsegesei.

3)befektetok szokasosan elobb erzik a hideg szelet megerkezni, elobb "hasogat a hatuk" mint masoknak. Nekem a bokam faj most, ahogy csucsok idejen szokott.
Es nem az idojarast erzi; mert naprol napra melegebb van, ma mar 20 fok lesz.

4)A szubjektiv erzesen kivul mi a valosag?
a)VIX 2 evtizedesen alacsony szinten van. Mi is tortent azutan, pontosan 2015 augusztus 6-at kovetoen, amikor utoljara volt hasonloan alacsony szinten VIX? A VIX 3 hettel kesobb mar a csucson jart, es azota se volt akkora tuske. Meg vad zuhanas.

b)Az SPY 2 napja a Bollinger sav folott zart, de tegnap mar csak hajszallal. Meg nem zart alatta. A sav kitagult az extremen szuk 2 pontrol 4 pontra; de ez meg csak a kezdet; tud az 35 pont is lenni.

C)A piac erzelmileg totalis bull, es nyugodt-pozitiv kozombossegi varakozas van. Felelem sehol, semennyi.

A Trump rally mar beszivta az osszes szabad penzt a tozsdekbe...mindenki betette es bull. Es akkor ki vesz holnap es azutan, hogy ott is maradjon?

5)Meg nem kell shortolni; ebben nem ertek egyet veled ..de nagyon nem allnek itt longra. A long poziciojaim? a sell gombon az ujjam.

Igen: elkepzelheto egy overthrow felfele akar ujabb 10-30 pont es 1-5 nap is lehetseges, egyre csokkeno momentummal.
Az zenekar talpa ala befolyt a viz.
Törölt felhasználó 2017. 01. 27. 00:56
Előzmény: #5220  goapsy1
#5221
audible.com

link

nem csak netezni lehet az okostelefonokkal, es az angolodat is karbantartja ha eppen nem vagy angliaban....
arrol nem beszelve, hogy segithet megtalalni ill. kialakitani a kereskedesi stilusodat...

havi 1 konyvet meg illene mindenkinek meghallgatnia, lehet munkaba menet, edzes vagy eppen fozes mellett is informaciokat szerezni....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek