Topikgazda: sanka 2009. 03. 21. 01:54

Bokros szerint a Fidesznek sincs válságkezelő programja  

Ugrás a cikkhez
Továbbra is a hitelesség, főként a forint iránti bizalom helyreállítását tartja a legfontosabbnak Magyarország számára az MDF európai parlamenti listavezetője. Bokros Lajos az InfoRádió Aréna című műsorában úgy vélte: a jelenlegi kabinet már nem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=112129
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 12:07
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
jaj... ez nem is a sanka topikja??... akkor má' itt se vagyok...:))
Törölt felhasználó 2021. 04. 29. 12:06
#139
No de hová tűnt Bokros Lajos??...:))
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 06:39
Törölt hozzászólás
#138
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 06:21
Törölt hozzászólás
#137
tokos. 2009. 03. 26. 19:17
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
Az állami egyetemeken is vannak fizetős helyek szép számmal,
Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 19:07
Előzmény: #134  tokos.
#135
tokos,

nem a fizetős magánegyetemeket kellene bezárni, hanem az államilag fenntartottat. Ha a fizetős magánegyetem el tudja tartani önmagát a tandíjakból, akkor működjön, ki bánja...

A tanári végzettségemet még a kommunizmusban - nyilván ingyen - szereztem. De a közgazdasági diplomámat már színtisztán magam fonanszíroztam, mert úgy éreztem, még hasznát vehetem.

Azt aztán senkinek nem tilthatod meg, még bokros sem, hogy munka mellett fizetős képzésre, akár egyetemi képzésre járjon...
tokos. 2009. 03. 26. 08:46
#134
Tegnap gondolkodtam a Bokros féle programon, és azért egy doolgo szöget ütöt a fejemben.

Aszondja, hogy be kell zárni a felsőoktatási intézmények 2/3-át. Ez jó, amúgy egyet is értek vele, hogy nem kell ennyi felsőfokú végzettségű, és inkább szinvonal legyen, csak azt nemtom, hogy ezt hogy lépné meg. Holnap bezárjuk, és kész? Vannak, akik két-három-négy évet kifizettek egy intézménynek, hogy okítsák őket.. Ezekkel mi lesz? Kidobták a zsét az ablakon? Vagy betömik őket a maradék 25-be? Az jó lesz? Javul a szinvonal? És ekkor milyen diplomát kap? És ha nem akkor visszafizetjük, amit beletett az eddigi oktatásába? Mert ugye némi jogbiztonság nem ártana az orszában (bár tudjuk, a következő adóváltozások is augusztus 14-én lesznek, hogy minden egyszerű legyen)...
Törölt felhasználó 2009. 03. 25. 01:19
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
"Mindezek ismeretében is furcsállod még, hogy a Fidesz ebbe a színjátékba nem kíván belemenni és inkább a jelen helyzetbe egyedül üdvözítőt választaná, az előrehozott válsztást, még akkor is, ha az neki népszerűségileg nem lesz túl kedvező?"
Ezt meg megint félreértelmezted. Semmi bajom azzal, hogy a Fidesz előrehozott választást akart. De még csak azt sem "furcsállom", hogy nem akar részt venni a bizalmatlansági szavazáson. Sőt, a helyükben én is ezt tenném, taktikailag ez a helyes válasz.
Én nem ezt írtam, de már nincs sem időm, sem kedvem leírni mégegyszer. Nem értetted meg, semmi baj, lépjünk túl rajta.
Törölt felhasználó 2009. 03. 25. 01:15
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Nem azt mondtam, hogy ahol ő nyilatkozik az jobboldali lap, hanem azt, hogy a jobboldali lapok újabban szeretik megszólaltatni őt. A két állítás nagyon különböző.
Törölt felhasználó 2009. 03. 25. 01:12
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
He-he-he, a hvg, mint jobboldali napilap, ezt sem gonmdolhatod komolyan, pénznylő!
Nem gondolhatod, hogy a hvg jobbról előzi a kurucinfót!
link

Szerinted a három új jelölt programjáról mi lehet a véleménye Bokrosnak!?
Nekik van válságkezelő programjuk? Hol tekintehtő meg az? Kíváncsi lennék rá!

Vagy az az igazság, amiot valamelyik MSZP-s nyiltkozott: az új miniszterelnöknek a megbukott miniszterelnök programját kell megvalósítani?

Mindezek ismeretében is furcsállod még, hogy a Fidesz ebbe a színjátékba nem kíván belemenni és inkább a jelen helyzetbe egyedül üdvözítőt választaná, az előrehozott válsztást, még akkor is, ha az neki népszerűségileg nem lesz túl kedvező?
Törölt felhasználó 2009. 03. 24. 22:23
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#130
Szerintem ha valaki ne dumáljon, az a Medgyessy. gyébként vicces, hogy az egyszer sokat szídott Medgyessy, ha a kormányt támadja, akkor azonnal a jobboldali lapok kedvence lesz. Pedig: 1. ne feledjük el, az ÁHT szétcseszésének egy igen jelentős része neki köszönhető. 2. logikus, hogy az az ember, akit eltávolítanak egy ilyen posztról, annak nem lesz puszi pajtása az őt követő. Ez ilyen egyszerű. Dehát a jobboldali lapoknál ilyenkor csak a kormányszídás számít, már a közelmúlt sem. Érdekes, ilyenkor mennyire feledékenyek, máskor ükapáig visszamenőleg felelős valaki felmenői tetteiért is, ha éppen arról van szó...
exley 2009. 03. 24. 21:29
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Megint megszólalt, bankár, őszintén ki kiváncsi a tolvaj bandára, még hogy kormányozzanak, persze kecskékre a káposztát.
Törölt felhasználó 2009. 03. 24. 20:59
Előzmény: #126  kerikoma
#128
Köszönöm.
:)
Törölt felhasználó 2009. 03. 24. 20:57
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#127
Pénznyelő, Te mikor hallottál olyat, hogy a Fidesz segít kormányfőt cserélni az MSZP-nek?

Olyan, mint egy súlyos megfázás folyamata, eleinte elég a C-vitamin (erősíteni a szervezetet, szakértői kormánnyal), utána már paracetamol kell (megszabadulni a kóros góctól és a tünetektől), a legvégén antibiotikum (likvidálni a kórokozókat).
De ha a beteg akkor amikor már antibiotikum kell azt óbégatja, hogy korábban az orvos azt állította, hogy elég a C-vitamin, könnyen belehalhat a betegségbe!

"Előre hozott választásokban látja a megoldást Medgyessy Péter, volt miniszterelnök, Gyurcsány Ferencnek pedig szerinte már az őszödi hazugságbeszéd kiszivárgása után le kellett volna mondania."

link
kerikoma 2009. 03. 24. 20:27
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#126
GaborGabor még sok boldog névnapot kívánok!
Törölt felhasználó 2009. 03. 24. 20:01
Előzmény: #115  pampa
#125
"Sajnos a jelenlegi Miniszterelnök a kampányban átlépett egy határt a nyerés érdekében amiről már nincsen vissza út."

Milyen határt lépett át?
exley 2009. 03. 24. 19:25
Előzmény: #123  exmnbs1
#124
Igen, nem lehet subjektív véleményt formálni. A kapitalizmust amióta létezik temetik. Nyugaton az emberek közönyös egykedvűséggel fogadják az ilyen híreket, hozzá szoktak, nem foglalkoznak vele. Nálunk ez nagyon újdonság. A Tervutasításosban a gondoskodó állam ezt elporlasztotta 20 évre, az sem volt jobb. Könnyen átesni és megy minden tovább. Látszanak a válság enyhülésének a tünetei, de a média az a katasztrófa hangulatot szereti akkor nő a példányszám, hát akkor reszkessünk, de az a tényeken mit sem fog változtatni.
exmnbs1 2009. 03. 24. 19:17
Előzmény: #122  exley
#123
ne magadból indulj ki
magához tér a gazdaság?
exley 2009. 03. 24. 19:09
Előzmény: #121  exmnbs1
#122
Gyurcsánynak lesz igaza, tavaly októberben időben kaptuk a mentő övet. Sztem nem szabad leváltani, most amikor újra magához tér a gazdaság. Hoznak egy új arcot és azonkívűl, hogy hol lehet felvenni a fizetést más nem fogja érdekelni. Gyurcsány, ha bénázott is, előbb utóbb beérik. Időt kellene neki hagyni, már nem olyan vészes a helyzet. tavaly augusztusban kellett volna elmozdítani, de akkor mindenki hallgatott.
exmnbs1 2009. 03. 24. 19:02
Előzmény: #120  exley
#121
eszkalálódik a balhé, cseh kormány megbukott

Topik gazda

sanka
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek