Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 10. 10:02
Előzmény: #60119  Törölt felhasználó
#60120
Kedves p5qlpro!
1.) Még nem válaszoltál a múltkori kérdésemre, hogy milyen szinten vagy érdekelt a KEG-ben.
2.) Az, hogy egy cég stratégiailag kicsi, vagy nagy az államnak, azt majd eldöntik az illetékesek....ha netalántán érdektelen lenne, az állam számára, az még nem jelenti azt, hogy szabadon lehet rabolni, a kisembereket kiforgatni a vagyonkájukból...egy szakemberek által jó célra felépített céget, nem lehet pénzmosodának használni...
3.) Légy kedves nekem megmagyarázni, hogy mi készteti ezeket az "üzlet"embereket arra, hogy két év óta csak öntik bele --a máshol megkeresett-- pénzüket ebbe a "csődtömeg" cégbe.
4.) Előbb utóbb csak fel fog tűnni az illetékeseknek, hogy mit művel a jelenlegi vezetés a céggel!
5.)Milánék ne reménykedjenek abban, hogy mindenféle trükkökkel kiebrudalhatnak minket a cégből...hogy egyszerű manőverekkel, kényelmesen rátehetik a kezüket a cégre.
Innen is üzenjük nekik, hogy ne érezzék magukat biztonságban! ott lihegünk a sarkukba! Az általuk is ismert kemény mag ígéri, hogy az utolsó leheletünkig fogunk küzdeni....mindenütt keresztezni fogjuk útjaikat...azt a napot is átkozni fogják, mikor elkezdtek a céggel foglalkozni....De!! Kompromisszumos megoldásra is hajlandóak vagyunk!
A Géza által, az előzőekben felsorolt javaslatok, jó tárgyalási alapot képezhetnének . Felhívhatnád az szlovák illetékesek figyelmét ezekre!!
Üdv. Temesvári Péter..alias THOKJO

Törölt felhasználó 2015. 11. 10. 08:46
Előzmény: #60117  Törölt felhasználó
#60119
Véleményem szerint a keg nem üti meg a stratégiai fontosságú szintet az államnál. Piaci mérete, szerepe jelenleg elenyésző.
Törölt felhasználó 2015. 11. 10. 04:43
Előzmény: #60117  Törölt felhasználó
#60118
De az is lehet, hogy tévesek a felvetéseim! Hamarosan kijön a legfrissebb időközi jelentés, ami lehet hogy rácáfol a negatív feltevésekre.
Törölt felhasználó 2015. 11. 09. 19:06
Előzmény: #60116  Törölt felhasználó
#60117
De az is lehetséges, hogy nagyon is tisztában van a piac adta lehetőségekkel!!! Lehetséges, hogy egy - tudatos - negatív gazdálkodás eredményeként szeretnék az árfolyamot letörni? Ezt azt hiszem egy - a tőzsdét felügyelő - alapos MNB vizsgálat bármikor kiderítheti! Magyar emberek tették bele a nehezen megtakarított pénzüket!!! Nem hiszem, hogy a MAGYAR ÁLLAM szemét lehunyva végignézné egy - ráadásul stratégiai - energetikai cég TUDATOS tönkretételét!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 08. 18:28
Előzmény: #60112  THOKJO
#60116
Machalik igazi üzletember, de véleményem szerint a magyarországi Pb piacra nincs rálátása. Én is úgy vettem észre, hogy - bizonyos szintig - hajlandó kompromisszumos megoldások átbeszélésére. Neki is az az érdeke, hogy nyereséget termeljen a KEG.
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 08. 07:31
Előzmény: #60114  Törölt felhasználó
#60115
Szia Géza!
Küld légy szíves az email címed...a
thokjo31@gmail.com -ra... akarok valamit írni Neked.
Üdv. TP
Törölt felhasználó 2015. 11. 08. 07:08
Előzmény: #60111  Törölt felhasználó
#60114
Ön biztos jobban tudja! Én kérek elnézést!
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 23:50
Előzmény: #60111  Törölt felhasználó
#60113
Szép estét kedves Cityline!
Merre járt, hogy csak most került elő.
Tetszett foglalkozni a Visonkával?
Ráfér...ott elég rosszul mennek a dolgok, ahogy az árfolyam kinéz mostanában!!
Honnan tudja, hogy nem nő p5qlpro?
Tetszik tán ismerni személyesen? Talán együtt is dolgoznak...mindenesetre, jó hétvégét Önnek és magunknak is!
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 23:43
Előzmény: #60100  Törölt felhasználó
#60112
Tisztelt Hölgyem/Uram!
Szerintem Önnek nem lesz újdonság, amit írok!!
Magam személyes résztvevője voltam az áprilisi tárgyalásnak....rengeteg javaslatunk volt..melyekről nem áll módomban részletesen beszélni...bármit javasoltunk...teljes elutasítás volt a válasz...a közgyűlésen ugyanez...
Kérem adja át üzenetemet!!
Ha Meciar úr tárgyalni akar, ám legyen...állunk rendelkezésére...tudja, hogy érhet el...már áprilisban is tudott üzenetet hagyni számomra....ha bármilyen--számunkra elfogadható-- javaslata van, ami a Cég előrehaladását szolgálja....meghallgatjuk....ha kell mi is hozzátesszük a miénket...Én a kompromisszum híve vagyok...ezt tudja Machalik úr és Milan is....
Machalik úrban érzem a hajlandóságot...tett nekem egy gesztust a közgyűlésen...amit most is köszönök...ő tudja, hogy én a megegyezés híve vagyok, csak nem mindenáron!!! A különböző beszámolók számai nekem azt sugallják, hogy a mostani vezetés tévúton jár...vagy valami baj van velük...nekem teljesen érthetetlen, hogy magukat jó üzletembereknek valló (gondoló) emberek...miért öntik a pénzt ebbe a cégbe, ha folyamatosan veszteséges....én a helyükben szabadulnék egy ilyen cégtől , amelyben ráadásul a kicsik folyton keresztbe tesznek...Vagy arra kell gondolnom, hogy mégis termel a cég hasznot...csak valahogy a mi számunkra ez láthatatlan...Nekik is nekünk is hasznot hozna, ha meg tudnánk egyezni, ha nem fognák vissza mesterségesen a céget....nem tudom sajnos, hogy mi folyik a cégben, de azt hiszem hamarosan látogatást fogok tenni, mint részvényes...hogy első kézből szerezzek tapasztalatokat....majd viszek magammal szakértőt, aki megtámogat a szakmai kérdésekben...már rég voltam a telephelyen...úgy érzem kicsit körül kell néznem megint...a többire Géza válaszolt ...ezekkel nem kívánok most foglalkozni....
Az értelmes vitában továbbra is szívesen részt veszek!
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 21:54
Előzmény: #60110  Törölt felhasználó
#60111
a bakter nem hölgy
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 21:32
Előzmény: #60100  Törölt felhasználó
#60110
Feltételezem.... Hölgyem!

A "Kedves" szót most és ezután is kihagynám!
De engedje meg nekem, hogy zárójelben reagáljak a felvetéseire!

Ön is szakember, Sunwo is, és másokat is be lehet szervezni.(Szerintem vannak nálunk jobb szakemberek is!!!) Tőkéje elvileg van a szlováknak(biztos Ön ebben?), a "magyar" fél részéről kellene szándék(A "magyar" felek szándéka egyértelmű, tisztességes, korrekt!!!) tisztességes, korrekt. Erre alkalmas a 2 millió darab begyűjtése.(Önnek is ismernie kell a szavazati arányokat, ez 2 milliót meghaladja!!!) Legyen érdekelt komoly menyiséggel az, aki a cég fejlődését akarja. (Az előzőekben leírtak alapján azt gondolom nem szorul különösebb magyarázatra!)
Közös szlovák-magyar vállalat nem ördögtől való! (Milyen ismerős ez a kifejezés :-D )

Érdekegyeztetés, kompromisszum. azt is meg merem kockáztatni, hogy a 2 millió darab vétel előtt is le lehet velük ülni tárgyalni a cég jövőjéről. ( Biztos Ön ebben? Erre már volt próbálkozás, ha jól tudom! De a hataloméhség ezt felülírta!) Persze csak akkor ha közösen meg tudnak állapodni a múlt lezárásában. ami történt megtörtént, senki nem perel senkit( miért is? Van valakinek oka a perlésre???!!!), nézzék meg mit lehet kihozni a társaságból, ki mit tud hozzátenni(van mit, ezt elhiheti!). Kikötőfejlesztés, olcsóbb szlovák gáz, vagy bármi ami előnye lehet a cégnek. régebbi kapcsolatok stb.(olcsóbb szlovák gáz??? miért pont szlovák? és miért olcsóbb? Eddig drága volt???!!!)
aki nem így gondolkodik, hanem továbbra is ellenséges, attól meg kell válni, ki kell rekeszteni.(Kedves Hölgyem! Ez a megosztó politika - bármennyire is szeretné - nem fog összejönni! A "kis" részvényesek összetartóbbak mint valaha! ) ez így nem mehet tovább. Ha ekkora a potenciál, minden nap késlekedés kidobott nyereség.(Ha ekkora a potenciál és "minden nap késlekedés", számomra azt jelenti, hogy szakmailag dilettáns a vezetés!

Üdvözlettel:
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 21:02
Előzmény: #60103  Törölt felhasználó
#60109
"ahol a vezetőnek nincs részvénye az a cég halálra van ítélve"

Hölgyem? Melyik vezetőre tetszik gondolni? Az Operatív vezetőre vagy a Társaság vezető szervére, az Igazgatótanácsra?

Ha az előbbire, akkor tisztában kell lennie azzal, hogy egy "normálisan" működő részvénytársaság rendelkezik saját részvény állománnyal és ebből dotálja az operatív vezető pozitív teljesítményét!(Tételezzük fel, hogy a Társaság beszáll az autógáz kereskedelembe és az itt keletkező profitot máris saját részvény vásárlásra fordíthatná!) Ha az utóbbira, akkor az volna a tiszteletteljes kérdésem, hogy a jelenlegi IT tagok mennyi részvénnyel is rendelkeznek?

Komolyra fordítva a szót! A közgyűlési szavazati arányokat elnézve, nem hiszem, hogy 2.000.000 részvényt kellene bárkinek is vásárolni, hiszen a szavazatok számából egyértelműen látszik, hogy az egységes részvényesi szavazatszámok túllépik az általad kívánt darabszámot!
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 17:52
Előzmény: #60107  Törölt felhasználó
#60108
Saját véleményem szerint ugyanaz kell legyen Mindenki célja, mégpedig a KEG nyereséges működése, a lehetőségek kiaknázásával.
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 17:36
Előzmény: #60103  Törölt felhasználó
#60107
Amennyiben a jelenlegi vezetés komolyan gondolja az együtműködést a "kis" részvényesekkel, le kellene ülniük - a KEG jövője érdekében - tárgyalni. Egyenlő arányokat biztosítani az IT-ban, stratégiát egyeztetni és SZAKMAI operatív vezetőt keresni a napi szintű irányitásra.
Ha komolyan gondolnák a részvényesekkel való együttműködést, erről ma már nem kellene beszélni.

THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 15:52
Előzmény: #60103  Törölt felhasználó
#60106
Nekik van részvényük..Mach Trade és 1 Sps
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 15:51
Előzmény: #60103  Törölt felhasználó
#60105
Mondom...már volt ilyen!!!
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 15:34
Előzmény: #60102  THOKJO
#60104
Többet erről nem lehet mondani...ez nem titok...
Törölt felhasználó 2015. 11. 07. 15:34
Előzmény: #60099  THOKJO
#60103
nem azt mondom , hogy te vegyél meg a barátaid. szakmai felet kell bevonni. Neki kell venni, de a legfontosabb, együttműködési szándék jelzése a vezetés felé. Leülni, lezárni a múltat és bemutatni a leendő partner. Nem ellenségeskedni kell, a 2 millió darab sem arra kell, hogy kitúrják őket, hanem a kellő bizalom megadása a cég jövője érdekében. ahol a vezetőnek nincs részvénye az a cég halálra van ítélve.
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 15:33
Előzmény: #60100  Törölt felhasználó
#60102
Már volt ilyen...teljesen eredménytelen...
THOKJO
THOKJO 2015. 11. 07. 15:32
Előzmény: #60096  Törölt felhasználó
#60101
Szeretném ha színt vallanál !!! érdekelt vagy a cégben bármilyen szinten!!???
Van részvényed?....ha nincs, akkor mi az, ami arra késztet, hogy ennyire szeretnéd, hogy leváltsuk a mostaniakat....én magam például nem írogatok olyan topikban, amelyikben nem vagyok érdekelt!

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók