Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 23:21

Sielők világa a tőzsde világában  

Két ok miatt indítom ezt a topicot.

Egy, hogy ilyen még nem volt eddig emlékezetem szerint ebben a fórumban és hátha van valaki vagy valakik, akik hozzám hasonlóan szeretik ezt a téli sportot. Megtehettem volna, hogy más (szak)weblapokon kapcsolódok hasonló témákba, de nem szeretném elforgácsolni az erõmet és alapban azért a tõzsde világa, ahol jól érzem magam, e mellé szeretném másik kedvenc sportágamat becsempészni. Vagy lesz érdeklõdés vagy nem. Meglátjuk.

A másik ok pedig, hogy mostanában a tõzsde is igen csúszós lejtõn van, ha az nem is hóval van takarva. Bár a párhuzam kissé erõltetett :)), azért remélem senki sem fog megróni érte. Bár mondhatnám az ellenkezõjét!

Rögtön szólok, hogy a jövõ héten ne keressetek (ja, hogy a kutya sem keresett volna?!), mert a Hauser Kaiblingon fogok jóízûeket siklani. (Hát nem az itt szerzett profitomból megyek az biztos.)

Aki akar, velem tarthat. Itt úgysem történik mostanában semmi izgalmas..:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2010. 11. 12. 15:05
Előzmény: #99  tokos.
#100
Mondjuk az osztrák fekete pályákon azért ez nem igaz, ott meg kell küzdenem a lejtővel, ott a lift gyorsabb általában.
tokos. 2010. 11. 12. 15:03
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
Ja értem.

Mondjuk én szerintem gyorsabb vagyok a liftnél, legalábbis ha egyedül megyek. Ha családdal megyek, akkor 300 méteren rájuk verek 200-250 métert aztán várok.

Ahogy emlékszem, nekem mindig a felmenetel lassú, lefelé gyorsan haladok.
Törölt felhasználó 2010. 11. 12. 15:00
Előzmény: #93  myrath
#98
Igazából nem ezért volt.. ebben az egy színben volt ez a léc csak..
Úgyhogy adott volt:-))
Törölt felhasználó 2010. 11. 12. 14:58
Előzmény: #94  tokos.
#97
Ezt értem.. csak nálunk ez fordítás nélkül, egy kedvenc pályán régen így szólt..ezért mondtam..
Tepertek a fiúk, hogy mindig ugyanabba a liftbe üljenek vissza.))
A lényege ugyanaz..
tokos. 2010. 11. 12. 14:57
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Igazából eszembe nem jutott, hogy ekkora különbség van közöttük, ezért nem szarakodtam vele.

Legközelebb azért jobban körülnézek.
Törölt felhasználó 2010. 11. 12. 14:50
Előzmény: #85  tokos.
#95
Jó dolog, hogy lehet lécet kölcsönözni a pályákon..csak kell ahoz ragaszkodni, hogy profi lécet adjanak..
Pár fordulóként némi jattért lehet serélni a tipusokat és a fajtákat..
És akkor nem ér meglepetés a vásárlás után :)
tokos. 2010. 11. 12. 14:48
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
Nem teljesen azt jelenti, a fordítás:

mindig te vagy az első, hogy elérd a liftet...
myrath 2010. 11. 12. 14:48
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
:DD Értem! Megy a rucihoz! :)
Az asszony is 60 kg körül van, ügyes nagyon, de nem mer menni. Pedig szerintem jobban tudná nyomni mint én.
A gyerkőcök meg bot nélkül, non-stop evés-ivás nélkül föl-le egész nap. Megyünk 3-4 kört, pihenőt kérek tőlük, mire lecsatolok Ők már.....mennnyünk már-mennyünk máááár! :) Úgy lefárasztanak, h lépni sem tudok 2-3 nap után! :)
tokos. 2010. 11. 12. 14:47
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
Hát igen, anya is a színe alapján nézte ki. Természetesen a legdrágábbat :-).

De végülis nem baj, azt bántam meg inkább, hogy az enyén nem lett drágább.
Törölt felhasználó 2010. 11. 12. 14:45
Előzmény: #87  tokos.
#91
Jaja.. előbb leérni mint a lift mi?
..bár ez pálya és liftfüggő, hogy hol jelenti azt amit :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 12. 14:42
Előzmény: #88  myrath
#90
Ezzel egyetértek.. de az én 60 kilogrammomat szabályosan röpíti..)))))
Majd leírom a számát, meg a pontos tipusát..nem tudom sajnos, csak a színét..nőként az fontos szempont )))))
Neonzöld és sárga mintás fekete alapon..
(bocs. nem a színe miatt vettem pedig)))
tokos. 2010. 11. 12. 14:38
Előzmény: #86  myrath
#89
Köszönöm, rendes tőled, igazából nem szeretek kölcsönkérni, előfordult már, hogy valamit nem sikerült ugyanolyan állapotban visszaadni, mint kaptam. Szerencsére nagyon ritkán, és nem drága dolgokkal, de az ördög sohasem alszik.
myrath 2010. 11. 12. 14:37
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#88
Pedig azzal kanyarogni jó igazán, ha megy a carving. :)
tokos. 2010. 11. 12. 14:32
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#87
Cserélek veled szívesen :-).

Nekem Head volt az első, megmaradtam a márkánál, minden évben felmegyek a honlapjukra, és megnézem, hogy mit ajánlanak. Van egy programocska, ami az alapján, hogy mekkora vagy, hogyan síelsz, stb. ajánl lécet.

Van egy pont amikor a sebességre kérdez rá, és ott egy lehetőség:

"you are always the first to reach the lift"

Na, nekem ez stimmel leginkább.
Persze a versenyzők gyorsabbak, nem tudok mindig első lenni, de elég gyorsan síelek, lehet, hogy gyorsabban, mint amennyire tudok. Bár igazából burkolni nem nagyon szoktam, csak ha nagyon elfáradok.
myrath 2010. 11. 12. 14:28
Előzmény: #85  tokos.
#86
Ha eljössz érte kölcsönadom! :)
tokos. 2010. 11. 12. 14:25
Előzmény: #83  myrath
#85
Amikor rágyüttem az első síelésnél, hogy nem nekem való lécet vettem, akkor elkezdtem nézegetni, hogy milyen is kéne, az Atomic is szóba került, ha jól emlékszem GS9:18, vagy mi volt a száma, hasonló szintű lehetett, mint a tiéd, bár mostanában nem követtem a dolgokat.

Aztán a nagy szükség idején az ember kalkulált, és azt számolta ki, hogy vagy síléc, vagy síelés a családnak, és akkor mit lehetett tenni, mentünk síelni, én a gyengusz léccel. Anyának jót vettem, csak ő meg nem használja ki, a leglassabb a családban.
Törölt felhasználó 2010. 11. 12. 14:24
Előzmény: #81  tokos.
#84
Az enyém meg olyan gyors, hogy alig bírom visszafogni.. sokszor abba fáradok el..
De nem sikíthatom végig a pályát, úgyhogy próbálom tartani :))))
Az enyém egy emeltkötéses atomic fun carving versenyléc..
Mondjuk azt szeretem benne, hogy megáll a jégen is..nem csúszik el rajta az tuti..
myrath 2010. 11. 12. 14:20
Előzmény: #81  tokos.
#83
Atomic GS9 van nekem. 110kg vagyok. Jó kemény, tempós kanyarban sem csapkod az orra.
tokos. 2010. 11. 12. 14:17
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#82
"Oberlechbe megyünk. 600 km sípálya, "

Jujj de nagy a szád, legközelebb, ha Denverben lesz dógom csakazértis gurullok egyet a veil-i pályákon.
tokos. 2010. 11. 12. 14:16
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Lassú, bár ez néha nem akkora hátrány, de baromi puha, kezdő léc. Head C110, ha jól emlékszem.

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók