Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 23:21

Sielők világa a tőzsde világában  

Két ok miatt indítom ezt a topicot.

Egy, hogy ilyen még nem volt eddig emlékezetem szerint ebben a fórumban és hátha van valaki vagy valakik, akik hozzám hasonlóan szeretik ezt a téli sportot. Megtehettem volna, hogy más (szak)weblapokon kapcsolódok hasonló témákba, de nem szeretném elforgácsolni az erõmet és alapban azért a tõzsde világa, ahol jól érzem magam, e mellé szeretném másik kedvenc sportágamat becsempészni. Vagy lesz érdeklõdés vagy nem. Meglátjuk.

A másik ok pedig, hogy mostanában a tõzsde is igen csúszós lejtõn van, ha az nem is hóval van takarva. Bár a párhuzam kissé erõltetett :)), azért remélem senki sem fog megróni érte. Bár mondhatnám az ellenkezõjét!

Rögtön szólok, hogy a jövõ héten ne keressetek (ja, hogy a kutya sem keresett volna?!), mert a Hauser Kaiblingon fogok jóízûeket siklani. (Hát nem az itt szerzett profitomból megyek az biztos.)

Aki akar, velem tarthat. Itt úgysem történik mostanában semmi izgalmas..:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2009. 02. 05. 23:08
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#60
"Azért a szlovákokhoz nem megyek.
Legközelebbi terv vagy Obertauer vagy Nassfeld. Valamikor tavasszal."

Közben én is rájöttem, hogy abszolút nem érdemes, alig valamivel olcsóbb, ha olcsóbb egyáltalán.

Végül nem kanyarodtatok el utolsó nap Obertauern felé?
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 22:55
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
Conqui, jó az irány, nekem Nassfeld az egyik kedvenc helyem, Obertauernt meg ismerősök dícsérték nagyon.
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 22:02
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
conqui,

Csak hóesés, vagy köd is volt? Mert a hóesés, ha tiszta az idő egyáltalán nem gond, csak a sűrű köd, az tudja elvenni az ember kedvét a síeléstől...

Nassfelden nem voltam, ezért csak Obertauern tudom javasolni. Tavasszal inkább csak délelőtt, mert ha meleg van, délutánra már folyik a pálya, és az nem az igazi... :(
tokos. 2009. 02. 05. 20:36
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Akkor neked se jött túl jókor ez a Ft gyengülés.

Én mikor voltam kértem számlát, akkor 260 körül volt az Euro, aztán majd rövidesen megpróbálom elszámolni egézségpénztárban, az elszámolásnál meg már a napi árfolyamon számolnak...

Ha így halad, a végén kiderül, hogy ingyen síeltem.

:-). Vagy :-( ???

Neked három gyereked van?
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 20:21
Előzmény: #54  tokos.
#56
Hi tokos!
Valóban nem jelentkeztem be, miután visszajöttem, de nem volt topon a topic és belefelejtkeztem a politikába.
De minek?

Nos kérdésedre válaszolva: két nap napsütés, három nap hóesés, aztán megint egy nap napsütés. Pályák szuperek, infrastruktúra pazar (Hauser Kaiblingon egyetlen húzólift sincs csak kabinos meg búrás-ülős 4-6 személyesek), de mindezt elképesztő árakon: 6 napos bérlet 189 EUR. Szerencse, hogy a házinéni révén kedvezményt kaptunk, de így is otthagytam bérletre ötünknek 740 EUR-t.
Azért a szlovákokhoz nem megyek.
Legközelebbi terv vagy Obertauer vagy Nassfeld. Valamikor tavasszal.
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 11:28
Előzmény: #54  tokos.
#55
Az tuti. Válság vagy sem, annyian voltak a Jasnán, mint az oroszok. :)
Aki elkövette azt a hibát, hogy lejött a hegy aljához, annak befigyelt egy 20 perces tolakodás a felvonóhoz.
tokos. 2009. 01. 26. 10:41
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
Közben interneten utánanéztem, Jasna 20 km pálya, napi bérlet 28 EUR. Ez kb osztrák ár.

A kórság gondolta volna, de ez azt jelenti, hogy van ott fizetőképes kereslet is.
tokos. 2009. 01. 26. 10:39
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
Én is így szoktam a spórolásban, Sopronban megszállunk üdülésu csekkel, a semmeringi bérletet meg (ha sikerül) elszámololm egészségpénztárból.

Nem rossz a Stuhleck, ha nincsenek sokan, illetve ha sokan vannak akkor is lehet találni kevésbé tömött pályákat.

A Hirschenkögel nekem nem jött be.
Törölt felhasználó 2009. 01. 25. 23:35
Előzmény: #49  tokos.
#52
Én voltam karácsony után Donovalyn, és Chopok(észak)-on. Szvsz spórolni nem nagyon lehet az osztrákokhoz képest, ezért ne menj oda. (bérlet kb ua., hütte cca 80%). A pályák teljesen rendben voltak (=kb. osztrák szinvonal), hó is volt, meg hóágyú is :). Viszont az egyéb service időnként magyarosch (ha nem figyelsz átqrnak itt-ott, de legalább is bepróbálkoznak).
Talán egy 4-5 fős családnál kimutatható lehet a különbözet...
Törölt felhasználó 2009. 01. 25. 23:01
Előzmény: #22  sly36
#51
Szia sly, megnézzük, köszi
Törölt felhasználó 2009. 01. 25. 23:00
Előzmény: #21  tokos.
#50
Csak benéztem pillanatra, tokos, bocs, csak most olvasom, nemrég érkeztünk meg a síelésből. Mindkettőt próbáltuk már(Stuhleck), tegnap és ma pl. Hirschenkogelben voltunk: Meglepően nem volt tumultus...Sopronban szálltunk meg, panzióban...super hétvége volt! Megyek, hulla vagyok...
tokos. 2009. 01. 24. 12:16
#49
Az lenne a kérdésem, hogy kinek van tapasztalata az olcsóbb helyekkel?

Érdemes spórolni úgy, hogy Szlovéniába, vagy Szlovákiába megy síelni az ember?

Szerintem többen vagyunk úgy, hogy a szlovák buckákon tanultuk az alapokat, én már vagy tíz éve nem jártam arra, de lehet, hogy rá fogok kényszerülni nemsokára.
A sógorom egyszer nemrég járt, azt mondta, hogy azóta már sokkal jobb minden.
Azért félek tőle, mert, egyszer-kétszer ráfaragtam már a bombabiztos tanácsaira.

Aztán még egy kérdés, a magyar pályákkal mi a tapasztalatotok? Mátraszentistván? Eplény? Bánkút?

Én csak a szentistvánit próbáltam, vegyes tapasztalatokkal, ha érdekel valakit leírom.
Törölt felhasználó 2009. 01. 23. 22:29
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Most éppen ezzel barátkozom, ha nem jutnék el Sulden-ig, akkor itt is elég jó lehet:

link

Törölt felhasználó 2009. 01. 23. 22:24
Előzmény: #45  tokos.
#47
Én mondtam, hogy kalandos az út odáig... :)

Kérdés, hogy a kaland végül pozitív élményekkel zárul-e... :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 23. 22:22
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Már nézegetem is a szállodákat, a gyerek imád síelés után "wellnessezni", lubickolni, ezért az uszodás hoteleket keresem...
tokos. 2009. 01. 23. 21:59
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#45
Gyönyörű, de egy baj van vele, ha ide anyát is viszem, akkor nem fogunk síelni. Ki nem állhatja a szerpentineket, azon a szakaszon, amit itt a képen láttam, folyamatos lenne sikítozás és a fohászkodás, hogy csak ezt éljük túl....
tokos. 2009. 01. 23. 21:27
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
off
Én nem ragaszkodom Viktorhoz, mehet, ahova akar, csak az elvtársak tűnnének már el a pokolba.
Amúgy 20%-os lineáris adónál kevés jobbat tudnék elképzelni. Mondjuk a 0% ilyen, de ne legyünk telhetetlenek...
on
Törölt felhasználó 2009. 01. 23. 21:17
Előzmény: #40  tokos.
#43
Bocs, de közben csomagolás folyik, úgyhogy csak időszakosan vagyok..

Nos szerintem Suldenben próbáld meg a Hotel Alpina-t, tuti klassz hely. Amikor legutoljára a faluban voltunk ott szálltunk meg. Magyar volt a szakács, magyar a felszolgálókislány (baromi jól nézett ki és ráadásul aranyos és kedves volt, de hát oldalbordával voltam meg skacokkal...) uszoda, szauna, miegymás.
Korábban appartmanoztunk Untersuldenben, ami a hágó felénél van. Nem nagy szám, de olcsó (éppen ezért mindig tele van), tiszta és nagy kéglik voltak benne. Hátránya, hogy vagy minden nap autókázol vagy buszozol. Igaz, a busz az ajtóban állt meg, úgyhogy bírható volt.
Egyébként rengeteg szállás van arra, csodálkozom, hogy telítetnek érzted. Lehet, karácsony volt vagy szilveszter. Akkor a németek megszállják, mint Lengyelországot 39-ben.
Törölt felhasználó 2009. 01. 23. 21:13
Előzmény: #40  tokos.
#42
A KIA-val - de amúgy is - csak rosszul érezted volna magad...

Ha kifejezetten jó hó van tavasszal, hosszúnak ígérkezik a tél (az Alpokban), akkor érdemes megpróbálni az eredetileg kiírt szezon utolsó hete utáni hétre foglalni valahol magas helyen egy hétre...

Pl, ha április végéig tart a szezon, május első hetében, féláron úgy lehet síelni sok helyen, hogy a szokásos népek tizede van a pályán...

Süt a nap, meleg van, ha magasan vagy, még a hó is jó minőségű, de valóban egyedül Neked meg a sílift...

Idén biztos, hogy kipróbálom, mert már most látom, hogy ráérek... :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 23. 21:09
Előzmény: #16  tokos.
#41
Tokos, az elvtársakról, a két évről és a síelésről jut eszembe:

Idén Altaussee-nél síeltünk családilag. Egyik alkalommal az édesanyám mellé (síelő nagymama) ki szottyan be a hatos ülősbe? Orbán Viktor és két gyereke. Anyukámat nem kell félteni ilyen helyzetben, rögtön szóba elegyedett a nagy emberrel. Kellemesen elbeszélgettek erről-arról, majd a kiszállás előtt Viktor búcsúzóul ezt találta mondani: én balra megyek. Szóval ki tudja, mi lesz két év múlva. :-))

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek