TL39-cel szerintetek mit érdemes jelen helyzetben tenni? Kiszállni belőle önként, vaskos bukóval, vagy reménykedni hogy azt nem ütik ki? Rosszabbul jár az ember a KO-val, mint az önkéntes (bukóban) eladással?
Mi történik, ha "nagyon átugorja" lefelé az árfolyam a korlátárat? Pl. zárás után kitör egy újabb háború a szomszédban kereskedési időn túl, így másnap már reggel 9-kor 2000-es mínuszban kezdjük a kereskedést. Ez egy 1500 Ft-os certinél -500 Ft-os árfolyamot jelentene. Lehet vele többet veszíteni, mint maga a tőke?
Köszönöm! Igen, az árfolyamértéket látom (bár azt sem értem miért nem az aktuális árfolyamértékkel számolja, miért csak az utolsó záróértékkel..), csak az összeg kevésbé érdekel, az már inkább, hogy százalékosan hol tart egy pozícióm.
Sziasztok, Netbrokeren, vagy akár Netbroker pro-n van lehetőség arra, hogy egy adott instrumentumbeli (még le nem zárt) pozícióm aktuális hozamát lássam %-os formában? Tehát pl. az adott részvénybeli pozíciómon az eddigi átlag bekerülési áram 10.000 Ft volt, az aktuális árfolyam 10.500 Ft, akkor 5% a még nem realizált hozamom. Az interactive brokersben minden készletbeli eszközömnél ez az egyik első feltüntetett adat, a netbrokerben viszont még eldugva sem találom sehol..
Sziasztok, kérlek erősítsetek meg, hogy jól értem a random díjait. Ha 5M Ft-ért szeretnék eur vagy usd alapú értékpapír venni, akkor az alábbi díjaim keletkeznek. 1. HUF beutalas saját számláról - RC részéről ingyenes, a saját bankom átutalási díja a költség (bankkártyás fizetésre nincs lehetőség), ez mondjuk OTP-nél max 6e Ft 2. Deviza konverzió huf-ról eur/usd-ra - 0,3%, azaz 15e Ft 3. Részvény vásárlás költségei: 0,15%-0,3% - azaz 7,5e-15e Ft 4. Deviza konverzió vissza huf-ra: 0,15% 5. Kiutalás díja: 0,1% - azaz ~5e ft Ez a költség így összesen már valamivel 1% felett van, adózás nélkül. Ti is így csináljátok? Transferwise-t néztem, 5M Ft eur-ban való átutalásának költsége huszonpárezer Ft, tehát érdemben nem nyerek az 1. és 2. pontokhoz képest.