Nekem csak 2024-es TBSZ-em van náluk, aminek tart a gyűjtőéve. Már átkerült az új kódra, de nem jött az "TBSZ Account Funding Notice" email ("You have recently funded your TBSZ accountU****xxxx (TBSZ-2024) for the first time. To comply with the Hungarian legislation (Section 67/B (8) of the PIT Act) you need to submit a declaration of account funding to the Hungarian National Tax and Customs Administration (NAV).[...]"). A NAV-os lejelentésnél amúgy a friss számláknál nem kellene kivárni a gyűjtőév végét és a teljes idei összeget leadni, hogy legyen fogalmuk hogy mi az adóalap, ha fel kellene törni? A szerződés ténye a fontos akkor is, ha még fogok többet vezetni később?
A kedvezményezett a "Interactive Brokers Ireland Limited", övék a számla (bár ennek a Magyarországon belüli utalásoknál nincs jelentősége, mert a GIRO nem figyeli mit írsz be). A számlaszám a magyar számlaszám (ha itthoni bankból utalsz és nem pl a Revolutról): 13700016-08209014-00000000. A megjegyzés rovatot meg töltsd ki helyesen, mert azzal párosítják a bejövő pénzt a számládhoz. Ha eurót / dollárt fizetnék be, akkor más (külföldi) bankot és számlaszámot jelölnének meg, nem a magyar ING-nél vezette számlájukat.
HSTE? HSBC Hang Seng Tech UCITS ETF (a LSE-n meg a SIX-en van dollárban) vagy CTEC? iShares MSCI China Tech UCITS ETF (a Euronext Amsterdamon vagy SIX-en) - de ez egy diverzifikáltabb 100 céges index HS Tech 30 cégeséhez képest.
Ezzel jól leírtad miért hogy miért egy költséges zsákutca ez a hazai tőkés-magasnyomású irány. Hallottam egy olyan levezetést, hogy ezeknek a kiszórt "ingyenpénzeknek" (Széchenyi hitel-programok, Baross Gábor, stb.) 10% (de lehet hogy 5%) alatt van a valóban a reálgazdaságban hasznosuló és hozzáadott értéket képző része.
Ha valakinek akut gondja van, akkor cseh felügyeletnél ezen a form-on keresztül lehet panaszt tenni: https://www.cnb.cz/en/public/contacts/electronic-form/ Itt van a leírás: https://www.cnb.cz/en/public/contacts/complaints-concerning-financial-institutions/index.html
A múlt heti értékesítés eléggé földbe állt. Egyéves Magyar Állampapír (1MÁP)
12,2 Magyar Állampapír Plusz (MÁP Plusz)
0,1 Prémium Magyar Állampapír (PMÁP)
7,0 Bónusz Magyar Állampapír (BMÁP)
4,9 Fix Magyar Állampapír (FixMÁP)
12,0 nyomdai Magyar Állampapír Plusz (nyomdai MÁP Plusz)
0,0 Kincstári Takarékjegy (KTJ)
10,8
Nekem Cash accountom van és már többször előfordult hogy az ETF eladásomból befolyt pénzt meg aznap elköltöttem. Én úgy értem, ha eladsz valamit abból Cash lesz, ha kivárod a T+X napot akkor átvált Settled Cashre amit pl már ki is lehet utalni vagy fedezetként használni.
Azért olyan nagylelkűek a BMÁP prémiumával, mert az idei évre már be vannak tervezve olyan kormányzati intézkedések ami le fogja verni a DKJ-k árfolyamát mesterségesen. (Május-júniusban a befektetési alapkezelőknek megint kell majd vásárolniuk egy csomót pluszban Nagy Marci miatt.) Ez most egy beetető kör.
Európai Bitcoin ETF-ek: https://www.justetf.com/en/find-etf.html?query=bitcoin&groupField=none&sortField=fundSize&sortOrder=desc Ezek fenn vannak, régebb óta léteznek, mint az amerikaiak. Pl. A "WisdomTree Physical Bitcoin" (BTCW, GB00BJYDH287) elég normálisnak tűnik. Normális alapkezelő, alacsony költség, magas kezelt vagyon / forgalom. Elérhető EUR-ban és USD-ben is.
Kizártnak tartom, hogy ez megtörténhet anélkül, hogy te megbízást adnál (legalább digitális csatornán) beazonosítva és a megfelelő dokumentumokat kitöltve. Miért kellene elhinniük bemondásra hogy a transzfer másik oldalán is te vagy.
TMS-nek igaza van. A fióktelep csak egy működési forma, azt jelenti hogy jogilag olyan mintha a cseh (vagy korábban belga) cég kapcsolt része lenne a magyar egység. Azt viszont nem határozza meg egyáltalán hogy a feladatokat hogy kell felosztani a magyar fióktelep és a cég között. Emiatt lehet hogy korábban itt tartottak minden érdemi tevékenységet (a számlavezetést, a hozzá kapcsoló értékpapír műveletek végrehajtását, IT-t); de a csehek dönthettek úgy hogy elég ide pár ügyfélszolgálatos aki beszél magyarul, a többit megoldják máshol. Nem kötelező hogy Magyarországon legyen infrastruktúra, ha az MNB tudomásul vette.
Ez az alap (ETF) be van vezetve USD devizanemben a londoni és svájci tőzsdére, akkor IB01 a ticker. Dollárban veszed, dollár eszközök vannak benne, szóval csak a rövid dollár kötvények hozamai befolyásolják a teljesítményt. Ugyanez az alap be van vezetve EUR devizanemben a német gettex tőzsdére, akkor IBC1 a ticker. Ott megveheted euróban, de a pénzed ugyanúgy dollárban költik el, szóval a befektetésed érték befolyásolja hogy hogyan változik euró/dollár árfolyam. Ha megnézed, akkor látod, hogy ez egy Írországban kibocsátott alap, szóval nincs rá semmilyen hatása adóegyezménynek: https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE00BGSF1X88#overview
Van egy "Értékpapír átvezetés" gomb a Tranzakciók kötött. Ott meg kell adni az illető nevét, kincstári értékpapír számlaszámát és az adóazonosító jelét. Utána kiválasztani a papírt és a volument.