Nem az volt a kérdés, hogy van-e joguk sztrájkolni. Az a kérdés, hogy mi a célja a sztrájknak. A törvény ellen vagy a munkáltatók törvényellenes magatartása ellen kell-e most sztrájkolni? Vagy egyáltalán miért is?
Elképesztõ hír jelent meg a vizes világbajnokságról2017. 08. 02. 07:42
Az EU semmit nem írhat elő Magyarországnak, amivel mi nem értünk egyet. Ha ilyesmi előfordulna, az lenne pl. egy kilépési ok. De ilyesmi eddig még SOHA nem történt, éppen ellenkezőleg, az összes eddigi vitában (kötelességszegési eljárásban) legföljebb részengedményeket kellett tennünk, egyetlen egyszer sem sikerült semmi olyasmit ránkerőltetni, ami súlyosan sértette volna az érdekeinket vagy a szuverenitásunkat. Legföljebb kompromisszumok árán, de MINDEN ÜGYBEN maradt az az álláspont, amit az ellenzékünk teljesen elfogadhatatlannak és Unió-ellenesnek gondolt.
Az más kérdés, hogy van, akinek meg ez nincs az ínyére, de hát sokan, sokfélék vagyunk, nincsen ezzel sem semmi baj.
Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)2017. 04. 30. 09:23
Semmiben sem kell meghátrálni. Semmiféle "recommendations", "commitment", "request" nem kötelező. A jogi eljárás végén, vagy annak következtében előállt megállapodást kell betartani. Ahogy az alkotmány, a médiatörvény, a bírók nyugdíjazása, az MNB, az igazságszolgáltatás függetlensége, az egyházi törvény vagy éppen legutóbb az atomenergia kapcsán.
Akinek nem tetszik a magyar álláspont, mind bekaphatja. Vagy elmehet szavazni jövőre.
A vicc az, hogy egy öncsőd még nagyobb veszteséggel járna. Ha nem sikerül valahogy a törvényhozást megakasztani, a bankoknak fizetni kell. Nem keveset, sokat.
Ha a kúria ítélete "bankmentés", akkor a bankokat most majd a Navracsics törvénytervezete jól "megmenti"... szeptemberre meglesz a tövény, ami szerint forintban kell törleszteni, felvételkori árfolyamon, a bankoknak meg lehet leírni sovány malac vágtában az egész buktát.
Lehet lesz nekik talicskával behordani a pénzt otthonról.
Itt a válasz: ezért adott el Csányi 8 milliárdért OTP-t2013. 07. 21. 17:24
Egyrészről tökmindegy, hogy ki van a hatalmon, a politika nem mehet el érzéketlenül a devizahitelek ügye mellett, másrészről meg Csányinak joga van oda tenni a pénzét, ahova kedve szottyan.
Aki nem akar "jobbágy lenni", köpködjön, legyen gyökér kicsit itt, ha attól jobb neki. Ameddig nem a saját pénzével és nem annyival játszik, mint a Csányi, nagyjából csak gürizhet meg reménykedhet a jószerencséjében. Akarjon több lenni, a jóisten is megsegíti.
Itt a válasz: ezért adott el Csányi 8 milliárdért OTP-t2013. 07. 21. 11:45
Látom, azért írtam. Pedig nyilvánvaló: ha igaz, amit írsz és egyfajta Orbán-Csányi meccs van a dologban, akkor valójában nem ketten vannak a kórteremben, hanem azok a bankok is ott vannak, akiknek most zsákban kell betölteniük a pénzt a veszteségeik pótlására és azok a magánszemélyek is, akik mindent elbuktak, ha valaki melléjük nem áll.
Hallod, jó nagy az a kórterem.
Itt a válasz: ezért adott el Csányi 8 milliárdért OTP-t2013. 07. 21. 11:07
Normális piacgazdaságban is van szabályozás - inkább az ott is a jellemző, hogy a szabályozókat személy szerint egyenként zsebreteszi a pénz érdeke. Ezt ott úgy hivják, lobbizás. Ebből a szempontból nálunk is a lehető legnormálisabb a piacgazdaság, csak az ország baxott rá, "nem kicsit, nagyon".
Azzal semmi baj nincsen. Kockázat nélkül nincs nagy bukta sem, ezt tudjuk régen. A baj sztem azzal volt, hogy a kockázatra se korlát nem volt, se fedezet. Hiszen ha lett volna, mindjárt kevésbé lett volna vonzó a devizahitel, nem lehetett volna akkorát akasztani rajta.
Szabályozási hiba, itt az államnak be kellett voln avatkoznia még 2008 körül.
A sztori apró részletei is ismertek már. Szerintem eléggé sunyi dolog utólag a hitelt felvevőt hibáztatni, amikor a tanácsadó és a bank minden érdekeltsége arra irányult, hogy deviza alapon hitelezzen. Ha a forint alapú hitelezésen nagyobbat lehetett volna akasztani, akkor nyilván minden hitel felvevő is ebbe az irányba ment volna. Ez a szakma profikból áll, nem amatőrökből.
Valami oka mégis volt, hogy máshol, pl. Ausztriában, Lengyelországban stb. ezt a fajta deviza alapú hitelezést a szabályozás rövid úton tiltotta meg. Ha jól emlékszem annak idején nálunk is a kormány előtt volt a jelzálog bejegyzésének törvényes tiltása devizaalapú hitel fedezetére, csak nálunk valamilyen okból nem ment át.
Itt a válasz: ezért adott el Csányi 8 milliárdért OTP-t2013. 07. 20. 20:39