Én nem aktienanleihen-ről beszéltem, hanem borrow-ról. Aktienanleihen vagyis részvénykötvény, arról szól, hogy majd a jövőben,előre meghatározott napon és előre meghatározott árfolyamon a kötvényeidet átválthatod részvényre, ha akarod. Ez a strukturált termék olyan messze van ettől mint Makó Jeruzsálemtől, mégis ennek nevezik, mert a végén a fost a nyakadba öntik. Neked nincs döntési lehetőséged, a végén vagy részvényt kapsz + hozamot, vagy csak a hozamot. A borrow viszont más, pontosabban itt már borrow fee, vagyis a kölcsön adott részvények díja (kamata). Van nekem WDI-m, kölcsönadom neked, ezért te fizetsz éves kölcsön kamatot (borrow fee). A kölcsönkamatot sok minden meghatározza - kereslet, árfolyam, volatilitás, hírek stb -. De az idézett szövegben is benne van, hogy a "kölcsönzött részvények hitelkamata". Aktienanleihen-ről egy szó nem volt idáig.
nezd meg az előzményt, a te alábbi idézetedre reagáltam! Te idéztél 40% kamatról Aktienanleihen esetében, én pedig linkeltem, hogy 40 helyett 15 az... az engem is érdekelne hogy ennek mi köze a wirecardhoz, épp erre céloztam a válaszomban! “ 40%-ra ugrott a kölcsönzött részvények hitelkamata pénteken és ez tegnap is megmaradt. "Noch am Freitag gab es den überraschenden Anstieg der Leihkosten bis auf 40% in der Spitze - bestimmt eine Übertreibung, aber die Tendenz ist seit Wochen feststellbar: Aktienleihe bei Wirecard wird teurer"”
Igen de egy strukturált terméknek mi köze is van a WDI-hez, vagy egy WDI kötvénykibocsátáshoz? Mert alapesetben ez volt a kérdés. Nem az, hogy a bankok milyen strukturált termékeket építenek fel egy mögöttes termékre alapozva. Tehát itt nem a WDI kötvény fizet 10-15%-ot, hanem egy strukturált terméket kiíró bank, aminek csak mögöttes terméke a WDI árfolyama. Egyébként amit belinkeltél az szép kis átba**ás. Ha bank lennék és nagy tételben tartanék a polcomon WDI részvényeket, valószínűleg én is valami ilyesmivel fedezném le. 15%-ot beígérek, árfolyamnyereségből nem-részesedsz elégedj meg a 15%-al -, viszont az árfolyamkockázatot te viseled -42%-ig. Korrekt ajánlat. Igaz aki nem akar fogalalkozni vele akkor megelégedhet akár a 15%-al is, de legrosszabb esetben lesz a végén WDI részvénye, ami lehet csak felét fogja érni.
Thomas Eichelmann azt akarja, hogy egy fontos partner bekerüljön a pénzforgalmi szolgáltató ellenőrző testületébe. Samuel Merksamer kinevezésével,-aki a Softbank technológiai befektetési alapja, a Vision Fund egyik vezetője- szeretnék visszanyerni a befektetők bizalmát - jelentettte a Bloomberg hírügynökség szerdán. Egyre beljebb kerül a SB a cégbe és vele együtt az is aki fel szeretné vásárolni. Már korábban is volt olyan pletyka, hogy Eichelmann egy trójai faló, egyre inkább igazolódni látszik.
persze hogy aminek a barriere-re pár százalékra van a mostani árfolyamtól és esetleg a lejárat is közeli, annak lehet 40% évesített kamata... azért nem árt tisztában lenni a háttérrel , ha már strukturált termékek kamataival foglalkozunk...
40%-ra ugrott a kölcsönzött részvények hitelkamata pénteken és ez tegnap is megmaradt. "Noch am Freitag gab es den überraschenden Anstieg der Leihkosten bis auf 40% in der Spitze - bestimmt eine Übertreibung, aber die Tendenz ist seit Wochen feststellbar: Aktienleihe bei Wirecard wird teurer" A DWS pedig igazándibóll nem csökkentett, hanem kölcsönadott a shortosoknak. "DWS hat bereits am 22.05.2020 seinen Bestand an physischen Aktien von 4,47% auf 2,84% reduziert, dazu kommt ein unveränderter Rückgabeanspruch von 0,5% (also Aktienleihe der DWS an Shortwillige)."
nem volt idom még visszakeresni ,elég nehez is hetekkel ezelőtti akciós jegyzest megkeresni, eddig 20 perc alatt nem találtam meg. Elképzelhető , hogy részvényre kötelezően átváltható kötvényrol volt szó, de én nem így emlékszem
Javít, nem 5-ot hanem 5.000 darabot bocsátott ki 500.000.000 EUR értékben, de a lényegen nem változtat mivel a kötvények címlete 100.000 EUR volt, és közel kétszeres túljegyzés volt. Tehát nem éppen a kisbefektetőket célozták meg a kibocsátással.
Megnéztem, tavaly szeptemberben bocsátották ki a kötvényeket, de nem éppen a kisbefektetői kört célozták meg vele - tehát akik lejegyezték nem igazán foglalkoztak azzal, hogy a Moody"s -nak éppen milyen hasfájása van -, hiszen mindösszesen 5 db 100.000 EUR-s kötvényt bocsátottak ki. Ezt viszont nehezen árulhatja a ComDirect, kisbefektetőknek, hacsak valaki nem akar egyben 100,000 - most már csak 82.000 - EUR-t beinvesztálni.
Jelen pillanatban több mint 20%-os hozamot lehet elérni a tavaly kibocsátott 2024-ben lejáró kötvényekkel,i de nem éves szinten, hanem a futamidő alatt, vagyis 4 év alatt. Éves szinten ez egészen biztosan nem biztosít 10%-ot garantáltan. https://www.boerse-berlin.com/index.php/Bonds?isin=DE000A2YNQ58 Másmilyen kötvénye a WDI-nek nincsen, hiszen története során ez a tavalyi volt az első és ez idáig egyetlen kötvénykibocsátása. Hogy a ComDirect mit árul fix 10%-ért azt akkor tudnánk csekkolni, ha erről lenne valamilyen forrás. Addig csak városi legenda.
érdekes , akkor pár hete miért reklámozta a comdirect felületen hogy 10% feletti éves hozamot fizet a kötvényeire és jegyezzek? Szerintem itt a topikban a többség már -már alaptalanul optimista... csak egy médiát linkelgettek, aki nagy betűvel leírja disclaimerben hogy elfogult, bármi történik , már shortos vert láttok folyni, és mindenhol mindenki össze esküdött az ártatlan és kockázat nélkül wdi ellen, különösen az ártatlan ceo -ja ellen?
A WDI nem véletlenűl tette június 18-ra a 2019-es mérleg közlését. Ez pont a Hexxensabbat - angolul Triple Witching Day - előtti napra esik, Ha elég jól csinálják akkor 18-án zárás után, vagy csak 19-én kereskedés előtt teszik közzé a jelentést. Ebben az esetben a shorotosoknak nem sok idejük marad reagálni, kényszerhelyzetben lesznek. Már gyakorlatilag a májusi határidős derivativ termékek kifuttatására ill. esetleges meghosszabbítására is elő kellett rántaniuk egy olyan hírt (Al-Alam), amely már hetekkel ezelőtt is köztudott volt, de senki sem foglalkozott érdemben vele mindaddig, míg megfelelően fel nem nagyították. Tehát a shortosok mindenféleképpen kényszerhelyzetben lesznek - vagy esetleg az elmúlt napok emelkedése miatt már voltak -, hiszen a nagy derivatív kifutások napján mindenféleképpen dönteniük kell. Amennyiben az E&Y korlátozás nélkül aláírja a 2019-es mérleget, úgy minden korábbi állítás ami nyomás alatt tartja-tartotta az árfolyamot értelmét veszti, tehát beindulhat a shortzárás, amit tetézni fog a derivatív termékek kényszerzárása is, hiszen ilyen jellegeű termékekben a shortosoknak nem lesz mérlegelési lehetőségük, aznap minél előtt zárniuk kell. Ha nem írja alá az E&Y, vagy csak korlátozással, úgy ezek a termékek akkor is kifutnak, csupán a termékek birtoklóinak több mérlegelési lehetőségük lesz arra vonatkozóan, hogy kifutattják vagy más határidőre átkötik további esésben bízva. MB is azért vállalhatta be - még büntetés terhe mellett is -, hogy saját magának is vesz részvényeket, mert ezzel szerette volna egy kicsit kimozdítani a tespedésből az árfolyamot, ami sikerült is egészen mostanáig.
Megintcsak a manipuláció, a WDI-nek nincs szüksége vállalati kötvány kibocsátásra, hiszen egy pénzgyár. Egyetlenegy kötvénykibocsátása volt eddig a története során, az is tavaly a SB tulajdonszerzéséhez kapcsolódóan. Ezenkívűl valószínűleg soha az életben nem fog további kötvénykibocsátást végrehajtani, legalábbis pénzbevonási célból egészen biztosan nem. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy junk vagy prémium kötvény, hiszen soha nem lesz szüksége ilyesmi kibocsátására.
Wirecard