Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 21:02

Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!  

sziasztok
van egy ügyfél aki 10 év tőzsdézés után visszavonulna
van 150 millio Ft-ja, és nagyjából 100 millio ingatlanban
dillemázik azon hogy meglépje-e csak a kamatokból eléldegélhetne
van aki tudna tanácsot adni?
köszi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2018. 03. 14. 00:24
Előzmény: #137  MetalHeart
#140
hiába igyekszel nem süllyedek a szintedre
gyáva is vagy ráadásul
ez igen
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 14. 00:00
Előzmény: #134  gambadoro
#139
"nyilván karatebajnok vagy 
szájkarate már megy"
Egyik sem... csak tudnod kell, hogy hol a helyed...
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 13. 23:56
Előzmény: #132  gambadoro
#138
"arra kell tanítani az embereket, hogy mihez kezdjenek a szabadidejükkel"
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 13. 23:56
Előzmény: #134  gambadoro
#137
veled semmilyen körülmények között nem találkoznék, mert rögtön a WC-t keresném... hiába a gyomrom nem bírja az ilyeneket...
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 13. 23:53
Előzmény: #135  MetalHeart
#136
ebben a fórumban amúgy ennyi elég is volt, amit szerettem volna megtudni az megvan... amit pedig te írogatsz... nos ha nem vetted volna észre akkor megsúgom... a kutya sem kíváncsi rá...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 13. 23:52
Előzmény: #134  gambadoro
#135
téged tiszteltek ? nem hinném... egy dolgot tudsz ... jelenteni... ennyi
gambadoro 2018. 03. 13. 23:35
Előzmény: #129  MetalHeart
#134
na akkor ezt kivételesen bejelentettem
régóta szorgalmazok egy topik találkozót
ott elmesélhetnéd mindezt személyesen is
nyilván karatebajnok vagy 
szájkarate már megy
voltam hétvégén a shaolin eb-n
csupa tisztelettudó embert láttam
gambadoro 2018. 03. 13. 23:31
Előzmény: #124  NoOneHearsYou
#133
gyerek koromban sokat voltam ügyeletben az egyik szülőmmel emlékszem arra is
és azt is tudom most mi a helyzet
és azt is mi a helyzet más országokban konkrétan kettőben
továbbra is állítom: betegirányítás magyarországon zéró felesleges adminisztráció egekben orvosok jövedelme szintén (mihez képest persze)
szakszemélyzet megbecsülése nulla
ami a legszomorúbb, hogy az orvosok jelentős része is semmibe veszi őket
az pedig, hogy te nem láttál működő eü robotot az nem jelent semmit
majd fogsz
bár ha elfáradsz a honvédba, még inkább az onkológiára láthatsz az is igaz
gambadoro 2018. 03. 13. 23:26
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#132
na ja csak a gőzgép nem tudott másik gőzgépet gyártani, ha nem tévedek
az oktatást valóban meg kell reformálni
arra kell tanítani az embereket, hogy mihez kezdjenek a szabadidejükkel 
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 13. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#131
ő is ezt mondta
.
például akkoriban sokkal kevesebb szoftveres volt, kevesebben dolgoztak a turisztika területén, vagy a repülőtéri földi kiszolgálásban, kevesebben gyártottak fitness táplálékkiegészítőket, hogy egyéb példákat most ne kelljen idecitálni
Törölt felhasználó 2018. 03. 13. 08:34
Törölt hozzászólás
#130
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 13. 08:33
Előzmény: #122  gambadoro
#129
"minden ember pontosan ugyanannyit ér, te sem érsz többet másoknál egy hajszállal sem"
Junior, éppen ideje lenne anyádékról leszakadnod, albérletbe költözni és munkát keresni... 1-2 év alatt megtanítja neked a nagybetűs élet, hogy mi a világ rendje, azaz fent és lent... a magadfajta skinny-s juniornak fogalma sincs az életről, sajnos a katonaság, a fegyelem, a tisztelet hiánya pont ilyen az ilyen köcsögöket nevelte ki, mint amilyen te vagy... de csak nevetünk a szériádon, majd pár év múlva rájössz, hogy csak te gondolod azt, hogy mindenki egyenlő, és te csak egy kibaszott "átlag Jóska" szint vagy, amiből ezer egy tucat... semmi olyat nem tudsz felmutatni ami érték különbözetet adna neked sokakkal szemben és előrébb vinne a nagybetűs életben. Egy here vagy aki, amely másokon él, lásd "megfelelő állampolgárság", hol mennyi a minimálbér meg a segély, na ezeket kívülről fújod... ez tipikusan valami aktivista köcsög nézete. Már több fórumról is kiszúrták, hogy mekkora ökörségeket nyomsz, de csak hajrá, hülyének lenni állampolgári jog !
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 13. 08:24
Előzmény: #121  gambadoro
#128
remélem semmi közöd nem lesz az egészségügyhöz, de még betegszállító, -tologató sem (ha egyáltalán felvesznek ilyen szellemi szinttel), mert akkora marhaságokat nyomsz megint, hogy ha ezt anyád tudta volna előre, lecserélt volna egy majomra...
:D
Törölt felhasználó 2018. 03. 13. 08:14
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
“...Náluk az ingatlan gondot jelen, fűnyírás, hólapátolás, karbantartás és még sorolhatnám. Igaz van kertész, de az is pénzbe kerül. Inkább járnak szórakozni, minthogy a házuk rabjai legyenek.“
 
ez kb. tényleg így van... és inkább járnak még utazgatni (is), mint hogy a “saját“ ill. többnyire ott is jelzáloggal terhelt ingatlanjaikban ücsörögjenek.
Törölt felhasználó 2018. 03. 13. 07:11
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#126
A saját ingatlan nem csak a mobilitással függ össze.
Tényleg van röghözkötő hatása, tehát letelepedni azt is jelenti, hogy saját házat építesz. Ez inkább volt jellemző a földművelőkre, de a kisiparos emberek sokat vándoroltak.  Mit is mond Lúdas Matyi...talján építőmester, külországi doktor. Bizony ezek mentek a munka után, hisz nem mindennap kezdtek olyan építkezésbe, ahol el tudtak helyezkedni.
A másik ok az ingatlanok ára. Szociban nem volt értéke, mivel az árak nyomottak voltak és a család összeállt felhúzni a házat. Ez nyugaton, főleg a városokban nem így volt. Egy nyugati ismerősöm akkor csodálkozott, hogy munkaidő után miért nem pihenünk. Náluk még a paraszt is leáll négykor, a vendéglős meg akkor nyit.
2010 ben az osztrák főnököm nevetett rajtam, mikor balatoni nyaralót keresgettem. Bolondnak nézett, hogy miért akarom a nyaraimat egy helyhez kötni, ráadásul egész éves gondot venni a nyakamba, a karbantartással.
Náluk az ingatlan gondot jelen, fűnyírás, hólapátolás, karbantartás és még sorolhatnám. Igaz van kertész, de az is pénzbe kerül. Inkább járnak szórakozni, minthogy a házuk rabjai legyenek.
Törölt felhasználó 2018. 03. 13. 06:02
Előzmény: #121  gambadoro
#125
A gőzgéppel sem lett kevesebb munkahely, a kocsisnak lett más munkahelye. Ha anno ahelyett, hogy kénytelen volt mást megtanulni, inkább adtak volna neki alapjövedelmet, annak katasztrófális következményei lettek volna. Nem az alapjövedelem kell, hanem működő oktatási rendszer.
NoOneHearsYou 2018. 03. 13. 05:57
Előzmény: #121  gambadoro
#124
Én csak remélem hogy igy lesz.. azt is mondtam hogy nekem 10 ember is eleg lenne , nem kell robot :) de amig te nem igy elsz addig ugysem fogod megérteni...  tehat teljesen idegen szamodra amit magyarázni próbálok.. es cinikussagnak iteled meg , egyebkent felajanlottam gyere velem egy 12 oras műszakot..es ha azt mondod h igy van helyén minden akkor utolag elnezest fogok kérni  :)
Vortex 2018. 03. 13. 00:10
Előzmény: #121  gambadoro
#123
gambadoro 2018. 03. 13. 00:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#122
de, téged pontosan úgy neveltek
irigy vagy és vaskalapos
egyébiránt leírtam: aki itt megosztja, hogy neki mennyi pénze van az szánalmas
főleg, ha ennyire kevés, és ezzel büszkélkedik
hozzátenném, hogy minden ember pontosan ugyanannyit ér, te sem érsz többet másoknál egy hajszállal sem
gambadoro 2018. 03. 13. 00:02
Előzmény: #116  NoOneHearsYou
#121

én nem mondtam h mindenhol robot fog dolgozni
annyit állítok, hogy a robotizáció olyan mérvű lesz nagyon rövid időn belül, ami az emberi munka nagy részét feleslegessé teszi
azt is mondtam, h már ma vannak olyan komplex diagnostic and treatment gépek ROBOTOK, amik sokkal kisebb emberi ráfordítással képesek gyógyászati tevékenységet végezni
azt is mondtam, h nem vagyok mentős
most pedig azt, hogy a kocsis sem hitt a gőzgépben és mégis mi lett
semmelweisnek pedig azt mondták, hogy a gyermekágyi láz a föld káros kigőzölgései miatt alakul ki
a te cinikus hozzászólásod utóbbi szintet sem üti meg, mert azok legalább professzorok voltak
összefoglalva, világot kéne látni, belenézni kicsit a jövőbe az sokat segít, hogy aztán ne kelljen sírni...

Topik gazda

nick2015
2 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek