Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 21:08

Tőzsde kezdőknek  

Itt szeretnék olyan emberekkel beszélgetni akik hasonlóan hozzám kezdők ebben a témában.

Szó lenne minden változatáról a tőzsdei kereskedelemnek.

Én nagyrészt csak határidőztem de ha valki más mással fogélalkozott engen nagyon érdekelnének a részvények is hosszú távon.

Röviden ennyi...

Remélem mindenkinek tetszeni fog...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jocek ma, 14:24
Előzmény: #100  NZI
#101
Egyik legjobb
NZI ma, 13:56
Előzmény: #94  Kismukk
#100
A befektetésekhez nagyon ért, és érthetően mond el mindent. https://www.youtube.com/@bencebalazs/videos
ronaldinyo ma, 13:55
#99
őszre borulnak a tőzsdék
NZI ma, 13:55
Előzmény: #94  Kismukk
#98
Az ő videóit is érdemes megnézni. Szokott ijesztgetni is. Na meg sokat elmélkedik.  https://www.youtube.com/watch?v=NL65WI-CH58&t=3s
Jocek ma, 13:44
#97
Aki most kezdi annak ajánlok egy pakk Appeninn vételt
NZI ma, 13:42
Előzmény: #95  NZI
#96
Először a Richterrel példálózok, mert ott lett feltéve a kérdés.
NZI ma, 13:30
#95
Egy kicsi infó a certikkel kapcsolatban a TL long, és a TS shorttal kapcsolatban. -NZI- (2024. 04. 25. 16:33)
Kismukk ma, 13:13
Előzmény: #93  NZI
#94
Köszi szépen.. értékpapír számlát már nyitottam az otp nél..régebben..vettem is otp meg opust..      ezekkel a szavakkal vagyok hadilábon.. pl.. ellenállás , tl , Ts , korrekció , srv , hihi..de azért köszi.. majd figyelek.. azt sasolok...
NZI ma, 12:57
#93
Kismukk :  Először utána kellene olvasnod sok mindennek.  Nyitni egy ingyenes demószámlát, és azzal játszani. Aztán nyitni egy értékpapírszámlát. Ha jó emlékszek épp tegnap volt szó ilyesmiről az ezüst topikban. Ott visszakeresed, és láthatod mennyi a vételi, eladási költség, na meg  módosítási díj stb. Na mi ott long szektásak vagyunk. Ha valami kérdésed van írj ide nyugodtan, lesz aki válaszol.
Törölt felhasználó 2020. 09. 28. 15:22
Törölt hozzászólás
#92
jani86 2020. 07. 08. 12:46
#91
Sziasztok!
Tudom, hogy a hozzászólás nem ide tartozik, de már 2 éve nyomom a demó számlám napi szinten és a fórumot is követem! Azt gondolom lassan elérkeztem oda, hogy szeretnék "rendesen" kereskedni.
Mivel napi szinten "követlek" titeket is, így a véleményetekre nagyban adok!
Egy kérdésem lenne csak:
Melyik szolgáltatónál lehet a legolcsóbban kereskedni? (A portfolio go demo-ban a megbízási díja szerintem nagyon magas, mert kell 2-3 százalék +- változás, hogy egyáltalán 0-án legyek....)
Válaszotok előre is köszönöm! Bocs az off-ért!
Törölt felhasználó 2006. 08. 18. 10:39
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy mit gondoltok a mai határidősről?
Merre fog menni?
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 09:23
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Nagyon köszönöm a választ

Lala
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 08:45
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Lala!
A futures, mint ahogy a nevében is benne van, az adott index alakulásával ( emelkedésével, csökkenésével ) kapcsolatos jövőbeni várakozásokat tükrözi. Tehát ha a futures-ök pirosak, negatív a szentiment ilyen téren, tehát joggal lehet csökkenésre számítani az index növekedését illetően, ha zöldek a futures-ök, akkor pozitív a szentiment. Ugyanakkor ne vegyél mérget soha a futures-ök alapján a prompt indexek aznapi alakulására vonatkozóan, mert jól láthatóan ma már ezt is totál szívatásra használják.
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 08:19
#87
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a futures miben különbözik a hagyományos US tőzsdéktől. Sokszor említitek, hogy az egyik éppen minuszos, a másik éppen plusszos. Mire lehet ezek kapcsolatából következtetni?

Lala
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 07:17
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Egy adott nap kereskedését befolyásoló érzelmi, hangulati tényezők összessége.
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 06:27
#85
Kis segítséget kérnék: tul.képpen mit jelent a "szentiment" kifejezés. kösz.
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 12:14
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
A jutalék mértéke az árf.érték 0,35-1 %-a.
Természetesen vételnél és eladásnál is.
Szept.1.-e után vásárolt papírnál ez csökkenti
a bruttó nyereségedet.(már ha van).
Számlavezetési díj:havi fix v.a készleted bizonyos %-a.
Real adatok:2500/hó.
Idő,fáradtság,sajtó,internet,gyógyszerek stb.:-))
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:35
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Mindenki csak azt mondja a határidős nem jó l kell felejteni, sok pénz eszik, financiális öngyilkosság.
Szóval az már állatira el van felejtve. :-))
Én arról kérdeztelek hogy részvényeknél milyen díjakat számolnak fel?
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:27
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Határidőt felejtsd el.Legyen tapasztalatod a piacról."Olvass sokat,látogass múzeumokat."
Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:16
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ez lehet akár pár napis ez a jóval kevesebb ?:-)
És még azts zeertném megkérdezni hogy nagyban eltér a bróker díj a határidőstől?
hogy pl vételnél hogy számolják fel a díjat?

Topik gazda

szevee
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek