Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2005. 10. 10. 09:31
Előzmény: #43419  Törölt felhasználó
#43420
Én a synergont tartom több mint biztatónak...
Csipszekben meg inkább nem gondolkodom,mert a multhéten szanaössze égettem magam velük...
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 09:25
Előzmény: #43418  Törölt felhasználó
#43419
Én is indítottam egy shortot 390-ről nemrég, már 485...
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 09:20
#43418
Erős pozitív korrekció várható ma a BÉT-en, ugyanis ma shortolok... :( Már el is kezdődött... :(
bpmcwap
bpmcwap 2005. 10. 10. 09:07
#43417
miért ilyen üres ez a könyv???hétfõ van?
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 08:59
Előzmény: #43415  Törölt felhasználó
#43416
Jó reggelt!

Lesz még ebbõl a phylbõl valami szerintetek, vagy használjam el a mellékhelyiségben?
Köszi
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 00:08
Előzmény: #43413  Törölt felhasználó
#43415
ja, és sok szó esett a növekvő marginok miatt a finomítói kapacitásokról... hát az OMV ebben is messze elhúz a MOL mellett.
a MOL-t én abban látom frankónak, hogy mindenfele tekintget, és ha jól keverik a kártyát, a közel-keleten még azelőtt kaszálnak egy jókorát, mielőtt az amcsik begazolnak Iránra is, és szétdurrantanak mindent (ha ügyesek a MOL-nál, még az ezt követő áremelkedésből is tudnak kaszálni)
mondjuk nemtom, az orosz kártya mekkora adu, mert a ruszkik se hülyék, hogy komoly falatok jussanak a MOL-nak a sajtjukból
aztán D-Ameikában már elég komolytalan a MOL-jelenlét, holott politikailag stabil régió (közel van az USA-hoz, és távol Istentől, mint pl. Mexico :)
de hogy +-umot is mondjak: a 99%-osan kénmentes olajat ontó finomítói minőségileg OK (csak a menniységgel kellene még haladni...) az EU örül az ilyen mintagyerekeknek :)

ha már az OTP-t annyiszor felhoztam: ez szvsz a leggyengébb láncszem ma a BUX-ban funamentálisan (amitől még teljesíthet jobban a papír a többitől)
nem értem, mit veszeget a management - lehet csak humbuk és az opciós programhoz kell a sajátrv. de megpróbálják úgy beállítani, mintha azért vennék, mert ilyen áron megéri nekik...
szóval mivel nagy machinátorok kezében van (ill a fő machinátoréban :) nem biztos, hogy érdemes most belepiszkálni akár shortba, akár longba... sztem még sok újdonság fog kiderülni erről a lóról :))))

ja, és egy kérdés: csak nem a reorganizációból kinyerhető nyereség miatt emelkedik a MCOM???
ki mit tippel?

másik dolog: merre megy a HUF árf. (USD, EUR)?
255 ill. 220 mikor lesz?

na, reggel kiderül, merre kezdjük a hetet :) attól tartok, megyünk még felfelé is. nem kéne még...
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 23:35
Előzmény: #43413  Törölt felhasználó
#43414
Hali!
Szó sincs róla, hogy a MOL rossz papír lenne, de azért ugyanúgy gyenge az OMV-hez képest, mint pl. a Rafkóhoz képest az OTP (na jó, azért utóbbiaknál nagyobb a méretbeli különbség)
INA: még mindig vehet belőle az OMV, mert tovább megy a priv.

"Az hogy részt vesz az OMV-ben, szerintem nyugodtan tegye, ha jó befektesésnek tartja, és sikerül neki."
ahh, most kezd leesni, hogy tényleg mondott H.Zs. ilyet az OMV kapcsán... én meg már azt hittem, bolondgombát evett és a MOL általi bekebelezésről nyilatkozik (vagy hogy később ez reális lesz)
Merthogy ugyebár a MOL-ban van 10% pakkja az OMV-nek, és nem fordítva, és azért még mindig nagyobb az OMV
(bocs, hogy nem fordítom le, de íme az adatok:

Konzern-Umsatz: EUR 9,88 Mrd | EBIT: EUR 926 Mio
– Markt-Kapitalisierung: EUR 12 Mrd
– 6.495 MitarbeiterInnen (Petrom: 50.737 MitarbeiterInnen)
– Aktionärsstruktur: ÖIAG 31,5 Prozent, IPIC 17,6 Prozent, Streubesitz 50,9 Prozent
– Wichtige Beteiligungen:
35%-Beteiligung an Borealis A/S | 50%-Beteiligung an der AMI Agrolinz Melamin International GmbH | 10%-Beteiligung an der ungarischen MOL | 45% an der BAYERNOIL Raffineriegesellschaft mbH | 50% an der EconGas GmbH | 51% an Petrom SA )

én mindig is MOL drukker voltam (kivéve amikor mégis megshortoltam :) de azért a piac valahogy mostohán bánik vele a többi bluehoz képest - és ezt mindig is f..ságnak tartottam (kivéve persze most :)

ennek ellenére azonban (bár jobb sors vár rá, mint az OTP-re :) könnyen megkophat a mai fénye a politikusok húzásai miatt + a versenytársak se kímélik

+ erős a gyanúm, még mindig nem kezelik kellőképp a kockázatukat (olaj, dodó)
amikor 316 körül volt USD, akkor legalábbis sz...tak rá, épp H. Zs. ismerte el, hogy korábban nem fedezték ezt le. ha még csak most kezdték el kiépíteni ennek a munkatársi infrastruktúráját (azaz most vesznek fel ilyen területre embereket, persze lehet hogy ez már bővítés...), akkor ez még gyerekcipőben jár (2000 körül még BIZONYOSAN NEM volt nekik ilyesmi, ill. ha volt is, mást állítottak :) szóval van még pár sötét folt... ja, én spec. azt sem értem, TVK-ból miért kellett bevásárolniuk anno (mondjuk örültem neki :)
lehet, akkor jónak tűnt az elgondolásuk (mellékterméknek biztosítják a felvevőpiacot) de az árf. azóta is uott van, mint a felvásárlás előtt volt. (a mai TVK-árnál még én is jóval olcsóbban vettem 2000-ben, pedig én nem értek a vegyiparhoz :) és novemberben ki is szórtam...

no mind1, nem ez az 1etlen, amit nem értek... de azért az ember elvárja (néha) olyanoktól, akik gigafizetéseket visznek haza, hogy gyakrabban döntsenek jól...
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 21:08
Előzmény: #43411  Törölt felhasználó
#43413
Szeva!
Érdekes dolgokat írsz itt le!
Hogy az OMV megszerezte a legjobbakat (mik azok a legjobbak???), Petrom volt az egyetlen jó húzása, ezt tényleg elrontotta a Mol, hogy nem tett komoly ajánlatot, de Slovnaftot, és INA-t megnyerte! Ha jól emlékszem OMV mindent megadott volna, hogy megszerezze az INA-t (ráígért Mol-ra stb.). Ha a Mol megszerezte volna a Petromot is, durva szóval kérdezhetnénk, mi is az az OMV.
Az hogy részt vesz az OMV-ben, szerintem nyugodtan tegye, ha jó befektesésnek tartja, és sikerül neki. Előbb utóbb a 2 cég összeolvad egymásba, ez a 2 szinte egyenlő fél azonos érdeke lesz.
A Mol volt az idei év legjobb, és legkiszámíthatóbb papírja eddig szerény véleményem szerint!
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 20:37
Előzmény: #43411  Törölt felhasználó
#43412
amúgy 1etértek a lufidurranással kapcsolatban, a Veress-bejelentést már nagyon vártam...ja, és az Infórádióban a rafkós elemző nagyon "okosakat" mondott erről: közvetlenül a bejelentés kapcsán (és után) még arról szövegelt, mennyire nem nyugodtak még meg a kedélyek, és hogy a köv. héten tovább parázhatnak a külföldiek... aztán elkezdett erősödni az index (szákkmájfákkindex :) és már kapásból arról dumált, hogy a bejelentés voltaképp meg se lepte a piacot :))) így aztán megy minden a normál kerékvágásban :)
azóta tudjuk, hogy nem jött be a blöff (a ravasz, az agy... amúgy is jobb volt :)))
mondjuk ez még nem bear, de akár az is lehet belőle (ha a piacnak lenne számológépe, az lenne) :)
de a piac józan ítélőképességére nem szabad hagyatkozni... ergo a sokak által megálmodott 30k is lehet még ebből, sőt akár idén is... (bár ha szétterjed a para, még sokáig nem merészkednek ide a bikahívő minosziak :))) hadd vesszenek csak el a labirintusukban :)
arra azért kiváncsi vagyok, mikor szakad a cérna...
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 20:27
Előzmény: #43094  Törölt felhasználó
#43411
Hernádi Zsolt, mint egy jó masiniszta mindig dobot rá egy lapáttal:
-olajat találtunk Üzbegisztánban!
-miénk románia!
-gázvezetéket építünk sokakkal -Törökországból, Ny.Európába
-Miénk lesz az INA teljesen
-eladjuk a gázüzletágat.......stb.stb.
(Amikor azt mondta hogy megvesszük az ÖMV-t is

ez komoly? tényleg mondott ilyet? hát az ÖMV megveszi őket kilóra... sokkal jobb cég, pont a legjobbakat szerezte meg a MOL orra elől (mármint akv. célpontokat)
a Slovnafttal is jól be...pták
ha ilyen hülyeséget mondott H. Zs. akkor k..va nagy gáz lehet!
Mikor mondta? Vki felhomályosítana?
előre is thx
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 20:22
Előzmény: #43099  Törölt felhasználó
#43410
háát, elég hülye az, aki úgy farol ki egy papírból, hogy dob az árfolyamán (saját vételei révén) +40%-ot... hátha még ezt megjátssza az összes kosár-papírral, akkor ő nem lehet más, mint Bill Gétsz (gazdag és loof..hoz sem ért :)
ámbár meglehet, sokan bedőlnek neki...
az viszont tény, hogy akár találnak elég légvárépítőt, akár nem, messze nincsenek akkora lehetőségek a magyar piacon/-ban, mint sok helyen máshol... ott van pl. egy elemzés, amiből azt hozták ki, mekkora frankó az OTP, miközben a számok (P/E, EPS növ.) a Rafkót, Erstét, HVB-t sokkal jobbnak mutatták... ezek is terjeszkednek ezerrel uott, ahol az OTP, csak épp nagyságrendileg több pénzük van erre, és -nem egészen mellesleg- egy sokkal inkább kompetitív piacon állják meg a helyüket (gondolok itt az OTP javára hozott brutális állami megrendelésekre, ahol is az OTP min. szlavezetőként "van megbízva") na és az OTP megszerzett 2 nagy bankot külföldön és mellé 2 jelentéktelent (saját adatait publikálva az OTP bankóban is feltűnő, milyen kis minibankokat sikerült megszereznie a többi -valóban jelentős - szerzemény mellé)
Szóval most csak kiemeltem egy fontos index-papírt, ami eléggé túl lett fújva...
sztem az elemzésekben sok a körítés, a számokat soxor csak beteszik, hogy tudományosan nézzen ki (remélem, azért az adatok megbízhatóak...), és aztán a konklúzió esetleg totál ellentmond a számoknak... a hülye amcsija úgyis csak a szövegi részig jut el, mert azt legalább megérti (legalábbis nagyjából :)
spade 2005. 10. 08. 13:26
Előzmény: #43408  spade
#43409
Buxi,

Ha Schröder félreáll is, nagyon a helyzetet nem befolyásolja, látod az SPD több miniszteri posztot kér mint a CDU/CSU és ráadásul a pü miniszterséget is...szvsz elfogadhatatlan feltételek...de szerintem politikai harakiri bármelyik pártnak bemenni a nagy koalába....és nem fognal megoldani semmit...
spade 2005. 10. 08. 13:21
Előzmény: #43406  Törölt felhasználó
#43408
arp,

Babolcsai bácsi ujabban nem mond semmit ? :)
Faggasd ki az öreget hogy látja a piacot ? dodo/Eur/Huf/Bux/Dow/Dax :)
skera 2005. 10. 07. 19:52
Előzmény: #43406  Törölt felhasználó
#43407
remélem hogy decemberben az én eszembe
is jut mert ha addig nem áll talpra rosszul zárom az évet........................
Törölt felhasználó 2005. 10. 07. 19:48
Előzmény: #43405  skera
#43406
Helo skera,

Nem tudom mi az a fotex, elfelejtettem. Majd decemberben eszembe jut. :o))))
skera 2005. 10. 07. 19:44
Előzmény: #43404  Törölt felhasználó
#43405
arp!

a fotex szétverése is szándékosnak tünik , nem? legyen honnan ismét riplázni, duplázni?:)
Törölt felhasználó 2005. 10. 07. 19:23
Előzmény: #43403  Törölt felhasználó
#43404
teljesen egyetértek veled - egyébként szándékosan korrekciónak nevezem.

Azért kell a stop, meg észnél kell lenni - pici a hun piac - relatíve könnyen manipulálható.
Törölt felhasználó 2005. 10. 07. 19:15
Előzmény: #43402  Törölt felhasználó
#43403
az a jó, ha a hati optimista kézbe kerül (persze, hogy a shortosoknak), hiszen minden újabb eséssel, foszlik a cérna, és aztán pedig elszakad. És aztán jön a brumi! Ez még nem az!
Törölt felhasználó 2005. 10. 07. 18:56
Előzmény: #43401  tko_
#43402
TotalK.O.!

Ilyen gyorsan ekkorát szakadni kettő gap-pel egymásután ez nem mindennapi.

Láttam egy-két ilyet élőben - ebből nem szoktak hirtelen felállni, sőt ezek a min. 8-10%-os korrekciók jellemzői.

Nem tom, én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy meglévő pozit kell managelni.
tko_ 2005. 10. 07. 17:49
Előzmény: #43400  Törölt felhasználó
#43401
Arp,

Ezt kifejtenéd bővebben?

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók