Topiknyitó: HoStrucc 2019. 04. 26. 12:01

Set Szekta és trú ÚRRRRAKKKK fenklubja  

Szekta hívő topik. Trollok egyéni moderacio alapján felszólítás és indoklás nélkül repülnek :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 02. 18. 00:47
Előzmény: #38917  bagolyles
#38920
Vezetőket, képviselőket kène büntetni , rögtön lenne tàjèkoztazás.
Törölt felhasználó 2023. 02. 18. 00:45
Előzmény: #38918  Zille
#38919
Kösz
Zille 2023. 02. 17. 18:44
Előzmény: #38917  bagolyles
#38918
Nem tudom mire megy ki ez az időhúzás,de nagyon sajnálom a beragadt részvényeseket.
bagolyles 2023. 02. 16. 20:44
Előzmény: #38916  Zille
#38917
Még, hogy balfék ,egy huncut csapat aki élvezi , hogy a felügyelet  évente többször megbünteti , a híradásokban reflektor fénybe kerülnek. A mostani büntetés 500 000 ft
ez még haggyán, nem több millió ft. Nem tudom , hogy mi lesz ennek a vége ,a frászt 
hozza rám ,ha még egyszer megbüntetik őket.Ezt a pénz inkább még egy könyv vizsgálóra  is költhették volna inkább.
Zille 2023. 02. 16. 19:04
Előzmény: #38915  Zille
#38916
Balfék brigád!
pinkfloyd
pinkfloyd 2023. 02. 16. 10:05
#38914
Úgy látom az iAxons....törlés alatt vagy meg is szünt cég....vajon mi lesz a részvényeinek a sorsa .Az Apelso Trust  reménykeltő vagyonkezelő talán....
user01
user01 2023. 02. 14. 10:27
Előzmény: #38908  jofej
#38912

Ja és tegyünk még hozzá egy kulisszatitkot: a beszámoló elkészülte után a könyvvizsgálónak még kb. annyi feladata van, hogy a jelentését aláírja.
Lévén a beszámoló elkészülte a könyvvizsgálat vége előtti utolsó lépés.
user01
user01 2023. 02. 14. 10:21
Előzmény: #38908  jofej
#38911
Ja, és akkor ne beszéljünk erről, még csak messze se kell menni:
 
"A K-E-S AUDIT Kft. az alábbiakban részletezettek szerint mondta fel a szerződést:
„2.1. A Megbízási Szerződés VI/2., VI/6-7. pontjai alapján folyamatos együttműködési és
rendelkezésre állási kötelezettség terheli Társaságukat, miszerint minden szükséges
információt, adatot időben hozzáférhetővé kell tenniük, és meg kell adniuk a könyvvizsgáló
részére. Társaságunk, mint a SET GROUP Nyrt. választott könyvvizsgálója a könyvvizsgálat
lefolytatásában 2022. áprilisa óta akadályoztatva van (hatókör korlátozás)."
user01
user01 2023. 02. 14. 10:18
Előzmény: #38908  jofej
#38910

Miután 2000. óta, azaz az elmúlt 23 évben kb. 40 könyvvizsgálatban vettem részt vezető tisztségviselőként (többnyire ügyvezetőként), ezért van halvány fogalmam arról, hogy mit is csinál a könyvvizsgáló a könyvvizsgálat alatt. Nem is beszélve arról a többszáz esetről, amikor a partnereink könyvvizsgálatához kellett a könyvvizsgálójuk megkeresésére adatokat szolgáltatni, nyilatkozatokat tenni, stb. Nem, nem a beszámolójuk elkészülte után, hanem év elején.
Most is folyamatban van egy könyvvizsgálatom, illetve egy másik cégnél ügyvezetőként már több nyilatkozatot kiadtam a partnerek könyvvizsgálóinak (folyamatban lévő teljesítésekről, évközi teljesítésekről, teljesített, de nyitott tételekről, vitatott tételekről, stb.).  Épp tegnap nyilatkoztam arról az egyik partner könyvvizsgálójának, hogy lemondtunk a behajtási költségátalány érvényesítésének jogáról (lévén pár számlát késve teljesítettek).
Sehol nincs még a beszámoló elkészültre jelentése, felénél se tartunk, de a könyvvizsgáló sorra kéri be az anyagokat, ahogy tették azt az elmúlt 23 évben is. A könyvvizsgáló nem akkor kezd el dolgozni, amikor a beszámoló már kvázi kész. Hányszor belefutottam már olyanba, hogy a könyvvizsgáló szerint egy ügylet megítélése teljesen más, mint szerintem, és ment vele az adok-kapok. Ami alapjaiban más elszámolást jelent, máshogy kell szerinte és szerintem könyvelni, stb., és ezeknek a végére is el kellett jutni, akár külső szakértő bevonásával (volt erre is példa).
A könyvvizsgáló munkája még egy viszonylag egyszerű cégnél is 1-2-3 hónapos átfutású lehet. A könyvvizsgáló folyamatosan dolgozik, miközben a cég állítja össze a beszámolót. És tolja eléd a nyilatkozattételi felkéréseket, kéri be az analitikákat, néz át szerződéseket, keres meg partnereket, végez helyszíni bejárást (pl. leltárt ellenőriz véletlenszerű mintavétellel), stb.
 
És ahogy bonyolódik a cég (kapcsolt személyek és vállalkozások, konszolidált vállalkozások, transzferárazás, stb.), úgy válik bonyolultabbá és széleskörűbbé a munka is. Még a legelső könyvvizsgálatom (2000-ben, egy kisebb kkv-nál) is volt vagy 2 hónap. Persze a nagyját leboltolta egymással a könyvelő és a könyvvizsgáló, de sok mindent tőlem kért be. És igen, a pályám elején futottam bele olyanba is, hogy a könyvvizsgálat során a könyvelőt ki kellett rúgni, mert kiderült, hogy nem minden arany, ami fénylik, és a könyvelőnek csak a híre volt jó.
 
Én magam nem vagyok könyvvizsgáló (könyvelő se), de így jutottam el oda, hogy kb. 15 éve a saját cégeimben gyakorlatilag folyamatosan könyvvizsgálatot csinálok, mindent olyan szemmel kezelek, ahogy azt a könyvvizsgálók elvárják, és várom el a könyvelőktől, hogy így dolgozzon.
duraczell 2023. 02. 14. 09:59
Előzmény: #38908  jofej
#38909
"Esetleges észreveteleivel" nem csak lehet, hanem illik is módositani. Különben nem írja alá a könyvvizsgáló (jobb esetben meg záradékol). ... és az se mellekes, h nem az első könyvvizsgáló intett már be a SET könyvelési szokásainak.
jofej 2023. 02. 13. 22:22
Előzmény: #38904  user01
#38908
"A beszámoló elkészítése ugyan a cégvezetés kötelessége, de a könyvvizsgáló folyamatosan dolgozik, tesz észrevételeket, amiket a beszámolók összeállítása során figyelembe kellene venni."   Ez nem igaz, rosszul tudod. A könyvvizsgáló akkor jön képbe, ha már a beszámoló elkészült. A könyvvizsgálat során tett esetleges észrevételeivel lehet még módosítani a beszámolót, mielőtt a könyvvizsgáló aláírja. 20 éves pénzügyi tapasztalat alapján mondom ezt, a cégünk könyvvizsgálója a PWC (big four). 
Zille 2023. 02. 13. 21:01
Előzmény: #38906  opusszeusz
#38907
Idő,idő,idő...
opusszeusz 2023. 02. 13. 12:31
Előzmény: #38905  Akko
#38906
Hátha, végre beindulna a vonat...
Akko 2023. 02. 13. 07:14
Előzmény: #38904  user01
#38905
Igen, beszamolok nelkul teljesen mindegy mit tesznek kozze! Bizzunk benne hogy lesz uj konyvvizsgalo hamarosan!
user01
user01 2023. 02. 11. 06:51
Előzmény: #38899  jofej
#38904

Szerintem elég jó rálátásod lehet a beszámolók állapotára, miután a cégnek könyvvizsgálója sincs, tavaly augusztusban lemondott:
https://bet.hu/site/newkib/hu/2022.08./Rendkivuli_tajekoztatas_128774333
 
A lemondásuk indoklásának 2.2. pontja meg önmagáért beszél. Amíg nincs könyvvizsgáló, addig a beszámolókkal érdemi munka nem végezhető, mivel a könyvvizsgáló feladata nem annyi, hogy az elkészült anyagot átlapozza és mond egy áment. A beszámoló elkészítése ugyan a cégvezetés kötelessége, de a könyvvizsgáló folyamatosan dolgozik, tesz észrevételeket, amiket a beszámolók összeállítása során figyelembe kellene venni.
 
Ami most történik az időhúzás, valószínűleg be lettek fenyítve, hogy jön a BÉT-ről való kirúgás. Ezzel ezt próbálják elodázni, illetve arra utaló magatartást próbálnak mutatni, mintha a cég érdekében járnának el. Bíróságon lehet majd erre hivatkozni ("de hát mélyen tisztelt bíró úr, teccik látni, mi osztán tényleg mindent megtettünk, meg még többet is, szó sincs itt csalásról").
Az MNB nyomására egyrészt közzétették, hogy éveken át folyamatosan félrevezették a befektetőket. Ennek kapcsán nem csodálkoznák egy százmilliós nagyságrendű bírság kivetésén. Azt kellene az MNB végre meglépje, hogy az ilyen jellegű szándékos félrevezetéseknél az igazgatóság tagjait sújtsa bírsággal, egyetemleges felelősség elve mellett. Kinullázott cégek büntetése nem elrettentő. Az is tiltott tőkepiaci manipuláció, hogy ilyen adatokat nem tettek közre, és ennek sorozatos elmaradása a cégvezetők tudatos döntése, szándékosan így alakították ki a szitut. 
 
Másrészt bevezetik a részvényeket, amire a BÉT alapszabályzata kötelezte őket. Itt is belebegtethették nekik a BÉT-ről való törlést, lévén nem feleltek meg a szabályzat előírásának.
kronil81 2023. 02. 10. 22:13
Előzmény: #38901  Törölt felhasználó
#38903
Úgy legyen!
Törölt felhasználó 2023. 02. 10. 22:13
Előzmény: #38901  Törölt felhasználó
#38902
Ez volt a nyitánya ,a hireknek
Törölt felhasználó 2023. 02. 10. 22:12
Előzmény: #38899  jofej
#38901
Valszeg már elkészültek,nem csodálkoznék ha ropognanak a közlemények, a közeljövőben,eddig valszeg dolgoztak

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek