Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Magicmaan
Magicmaan 2009. 07. 05. 21:42
Előzmény: #479  stock33
#480
Megérdemlik persze!

Én csak arra gondoltam, nehogy pont a visszájára süljön el, hogy nem derül ki semmi, nem kap büntetést senki, viszont elterjed széles körben, hogy az RVF-nél volt valami... és emiatt sokan akik tervezték, hogy vesznek majd, bizalmatlanná válnak.
De ezt nem tudom, hogy előállhat-e, csak úgy hangosan gondolkodom.
stock33
stock33 2009. 07. 05. 21:31
Előzmény: #472  Magicmaan
#479
Én teljes mellszélességgel az RFV mellett vagyok, sokmillió Ft-om fekszik a cégben. Azt kívánom legyen 1 év múlva 5 számjegyű az ára, euróban.

De amit nem szeretnék az az, ha phylaxia/humet szintjére sülyedne a megbízhatósága. Eddig minden szép és jó volt. Most elbizonytalanodtam. Legyen csak tiszta a kép, mindenki számára.
Én úgy érzem, hogy a 2750-2755-ön álldogálók nem véletlenül álltak épp oda (semmi bajom a 2945-ön vett 28db-bal.... Bár most nem néztem meg, hogy ott épp mennyit vettek :) ). SZVSZ tudták előre, hogy mi fog történni. És ha ez valóban így van, akkor ez max nekik gond, mi meg nyugodtak lehetünk, hogy büntetlenül ilyet nem lehet csinálni, nem fog senki se átvágni minket, részvényeseket 2-3 hónap múlva. Gond az itt bárkinek is ha kiderül a benfentes keresskedés, és az elkövetőket lehúzza a PSZAF pármillával? Nem érdemlik meg?
Magicmaan
Magicmaan 2009. 07. 05. 21:26
Előzmény: #476  stock33
#478
Értem, amit írsz.

Azt nem figyeltem, hogy ott állnak ezek a vevők, mert inkább otp-n volt a szemem akkor, csak néha pillantottam az RFV árra, és grafikonra, pont előtte 1 seccel kb. mikor betették a 200k-t.
Tényleg most utólag ahogy visszaemlékszem egyből volt vétel, ahogy bekerült a könyvbe!

Nem tudom mennyit ártana az, ha tényleg olyan címek jelennének meg a neten, hogy vizsgálat van RFV ellen, szerintem sokat.
Törölt felhasználó 2009. 07. 05. 21:23
Előzmény: #475  stock33
#477
ki kellett volna használod a lehetőséget. (te is tudtad)

player, remélem nem ment el a kedved a továbbiakban! és ezer thx!
stock33
stock33 2009. 07. 05. 21:20
Előzmény: #474  Magicmaan
#476
Nem az a probléma, hogy 2750-ig leöntik, majd ott elkezdik veszegetni a népek. Erre max annyi a reakcióm, hogy "de jó lett volna, ha...". Megjegyzem ez egy évek óta tőzsdézővel hetente min. egyszer előfordul.
Az az érdekes, hogy ott vártak rá a nagyobb vevők, bent állva a könyvben. Pontosan ott, 15%-kal a piaci ár alatt. Így kicsit más a leányzó fekvése. Ha ők is a leöntés után 23mp-cel vesznek bele, akkor most gratulálnék nekik. Azzal, hogy pont ott vártak rá már mást gondolok az esetről.
stock33
stock33 2009. 07. 05. 21:16
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#475
Szerintem az van, hogy valaki pontosan tudta, hogy mikor és mennyin, hogyan történik az otp kiszolgálása. Pontosan tudta, hogy 2750-ért annyit vehet majd, amennyi nem fáj. Így nem volt neki lelki probléma eladogatni 3000-3200 körül, mert tudta, hogy úgy is vissza fogja kapni, 10-20%-kal lejebb. Akár még a felhúzásban is benne lehetett, azt a látszatot keltve, hogy valami nagy dolog készül.
Ez innentől kezdve benfentes kereskedés, Rahimkulov óta mindenki tudja hogyan büntetik.

Nekem se lenne különösebben gyanús a dolgo, ha nem áltak volna bent a könyvben ezerszámra venni 2750-2755-ön. Nem 2925-ön, vagy 2890-en. 2750-en várakoztak. Miközben a tőzsdei ár 3200 volt. Persze fölötte is álltak rendesen, 50-100db-os tételekkel. Az ezresek 2750-en, 2755-ön érezték jól magukat.... Nekem inkább az a megdöbbentő, hogy valakinek ez a fórumon tök természetes. Egyből rámszál, holott valszeg mindenki tudja, hogy RFV-ben utazok, még akár azt a nagy titkot is elárulhatom, hogy több ezer db részvényem van. És mint kisbefektető, jogom van tudni azt, hogy nem játszotta ki senki se a többieket. Én ezt az OTP-s akciót külső szemlélőként pislogtam végig, nem buktam azzal, mert kiszórtam a papírjaimat (nem adtam el semmit), és nem nyertem, mert jól belevettem (nem is vettem). Nem érzem magam átvágva, mert vehettem volna, hisz nem is volt tervbe véve a vétel. Egyszerűen csak tisztán akarok látni, nem szeretem, ha a pénzem körül valaki tisztességtelenül játszik.

Mivel nem hiszek az ilyen véletlenekben (2750-en csoportosuló vevők a könyvben), ezért mindenkképp rákérdezek a PSZAF-re. Max formalitás lesz, és kiderül, hogy valaki(k) qrvára érzik a tőzsdét, pontosan, forintra oda állnak be a könyvbe, ameddig később majd leöntik....

A lényeg az, hogy a benfentes kereskedőnek előnye van a többiekkel szemben, Ezért is szankcionálják ezt nagyon keményen a világon mindenhol.
Te se örülnél neki, ha valaki megveszi a betett papírjaidat 2800-on azért, mert Ő már tudja, hogy 10 perc múlva ki fog jönni egy hír, miszerint az RFV-t felvásárolta XY 15000Ft-os részvényenkénti áron, és ennyi a nyilvános ajánlata is. Vagy fordítva, Ő már tudja, hogy csődöt jelent a cég, rád önti a papírjait, majd 5 perc múlva jön a hír.
Most ez játszódhatott le kicsiben.
Magicmaan
Magicmaan 2009. 07. 05. 21:13
Előzmény: #472  Magicmaan
#474
Én is pislogtam, amikor ~3300ról hirtelen megjelent a 2750-es 200ezres pakk és leugrott az ár!

Kb. 30 másodpercet gondolkoztam, utána eladtam az összes otp-met és vettem 2750ért RFV-t.
Nem tudtam semmit, nem készültem semmire, fél perc alatt döntöttem.

Addig csak figyelemmel kísértem a céget már egy ideje.

Szóval lehet más is így vett, nem biztos, hogy mindenki bennfentes volt, aki csípett valamennyit!
Törölt felhasználó 2009. 07. 05. 21:10
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#473
Így van,vizsgálják csak,hadd hulljon a férgese,ha visszaélt az infoval....
De azért nem ártana a lényeges"bennfentes"infókra is figyelni:nevezetesen, hogy nemzetközi szinten az ESCO cégek a legkeresettebbek manapság,itthon pedig ez a cég az egyetlen,melynek üzleti modellje a leginkább eladható az OTP-nél is jóval nagyobb alapkezelők számára...
Szóval kinek a pap,kinek a papné. Nekem viszont a jegyzés.....
Magicmaan
Magicmaan 2009. 07. 05. 21:07
#472
Szerintem csak magunk alatt vágjuk a fát, ha PSZÁF-ezünk, meg egymást szapuljuk!!!

Ez kb. olyan, mint amikor egy szigeten összezárnak néhány barátot, és egy idő után nincs mit enni, és megölik, megeszik egymást!

Ne legyünk már ilyenek!

Én az OTP részvényt (meg sok mást) figyelemmel kísérek (gondolom Ti is sokan), na ott lehetne PSZÁF-ezni, amikor futik mennek felfelé, minden happy, OTP-t meg ~3650ről lerántják ~3490-re 15 perc alatt! Na ott van a mutyi!

Szerintem örüljünk, hogy ígéretes az RFV, akinek van pénze az befektet és szépen hosszútávon várja, hogy a befektetés megtérüljön!
Mindig is voltak és lesznek spekulánsok, inkorrekt emberek stb.
Felesleges rajta idegeskedni!

Ugye közülünk egyik részvényes sem akarja a gazdasági hírportálok címlapján látni, hogy PSZÁF vizsgálat az RFV ellen!!

Persze már ez fel van fújva kicsit, amit írok, de akkor is!

Jó éjt és nyugalom! ;)
Törölt felhasználó 2009. 07. 05. 20:52
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#471
Ne vitatkozzatok már!
Nyugi van polgártársak!
Stock33, Téged kérdeznélek!
Mire gyanakszol?
1. RFV főrészvényesei áron alul adotak el az OTP alapoknak, amivel megkárosította a kisbefektetőket. Korábban elég bullish volt a hangulat és 4-6k közé várták az árat, ezért húzták felfelé
2. Valaki túl sokat vett 2750-en. Esetleg előtte és utána is 3000 körül, illetve felett adta. Vagy az otitól vagy az RFV-től kiszivárgott az info az árról és valaki kihasználta?
3. Egyéb
Aztán azt is kérdezném, hogy szerinted ki sérült? Mennyiben lett volna más a helyzet, ha nem szivárog ki az info? Nem adták volna le ugyanúgy 2750-ig a tulajok? Esetleg már 3400 lett volna az árfolyam, mert nem lett volna "bennfentes" eladó? Kevesebbet adtak volna el a nagytulajok, ezért kisebb lenne a közkézhányad? Ha kiszivárgott az info, miért nem adták a "déjtrédererek" pl. 2850-ig, akkor is lett volna rajta 100 ft nyerő?!
Egyébként egyetértek a pszáf feljelentéssel. Szerintem csak ők győzhetnek meg téged, annyira bepörgetted magad.
Hajrá!
Törölt felhasználó 2009. 07. 05. 19:57
Előzmény: #469  stock33
#470
Szia Stock33!

Érdekes felvetéseket vonultattál fel, és szerintem sem érdemtelenül. Nem volt tiszta az ominozus pénteki kereskedési nap, és pont a "mindent tudó" barátunk "hencegett" itt már csütörtök délután a pénteki kereskedéssel kapcsolatban. Most meg nagyon védi a mundér becsületét, gondolom Ő is részesülhetett abból a "pár" 6-7% százalékból, ami valójában 15-20% is lehetett. Szerintem is megér egy levelet a PSZAF felé, mert a törvényeket be kellene tartani, nem pedig "hencegni" a benfenktes információkkal, és legfőképp kijátszani a kisbefektetők rovására!
Szóval menjen az a levél "Stock 33!!!!
stock33
stock33 2009. 07. 05. 19:26
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#469
"Egyébként írjál a PSZAF-nek nyugodtan, nem hinném, hogy jogellenes dolgokat találnak."

Jaja, írni fogok nekik, hétfőn. Csak hát előtte fel kell hívni őket, mert nem világos pár dolgo a formanyomtatványon, és hát vasárnap gondolom ők se dolgoznak :)

A hozzászólásod többi részét nem minősítem, önmagáért beszél.
Törölt felhasználó 2009. 07. 05. 19:22
Előzmény: #466  stock33
#468
Irígy kis ..cs vagy,akinek az fáj a legjobban, ha valakinek valami sikerül,mert ő láthatólag képtelen összefüggésekből normális következtetést levonni.
Ha akkora lúzer voltál, hogy 3200-n vettél, de 2700-on csak pislogtál és anyáztál, az csak téged minősít.Hagyjuk már ezt a részvényesek érdeke dumát..
Szerintem pedig elég transzparens a cégmenedzsment kommunikációja,én csak ebből tudok következtetéseket levonni.A legkomolyabban te háborodtál volna fel,ha a részvényesek nem tudtak volna a nagybefektetőkhöz hasonló áron és módon vásárolni...
Én kimaradtam a jóból, de nem lepődtem meg.Volt papírom 6000-en, de vettem 2250-es átlagon is,sávosan...De a nagy pakkot a jegyzéskor akarom megvenni,s szerintem aki így kivülről össze tudja rakni a sztorit, rájön, nem igen lesz már itt a részvény a következő években. Az okok egyértelműek,ha neked nem világos, nem tudok segíteni...
Valóban,nem követem mindig a fórumot, mert a hozzád hasonlók hozzászólásának a színvonala nem üti meg a minimál mércét,nincs benne új info,szempont,csak a biliben megy a viharkavarás.
Egyébként írjál a PSZAF-nek nyugodtan, nem hinném, hogy jogellenes dolgokat találnak. De ha bennfentesek kereskedtek, azok valóban megérdemlik a büntetést, de remélem a gondolatok szabad áramlását, következtetések közzé tételét még nem büntetnéd....Bár szombat óta látom:érzitek,hogy szorul a hurok....
stock33
stock33 2009. 07. 05. 18:40
Előzmény: #465  Törölt felhasználó
#467
Hoppá, visszakerestem ki volt az, aki a topic-ban célozgatott valamilyen esemény bekövetkeztére....... Egész jó "tipp" volt.
stock33
stock33 2009. 07. 05. 18:28
Előzmény: #465  Törölt felhasználó
#466
Mi a f.sz bajod van?????
Lehet neked természetes, hogy páran többezer db vétellel áltak bent 2750-2755-ön, miközben a tőzsdei ár 3200 volt, nekem nem az, túlságosan átlátszó. Olyanról tudtak, amiről nem lett volna szabad tudniuk. Ez pedig ellenes azzal, hogy minden befektetőnek egyforma joga van az információhoz, egy időben.

"Kinek az érdekében irogatsz ide, ha kérdezhetem?" Én a részvényesek érdekében, akik pislogtak a történtek során, miközben páran az információk bírtokában kijátszották őket.
Valszeg érdemes lenne írni a PSZAF-nek, egyben felhívni a figyelmüket erre a topic-ra is, mert itt is volt valaki, aki mintha előre tudta volna mi fog történni.... Márpedig ez benfentes kereskedésre adott lehetőséget, amit szankcionálnak, alég csúnyán.

Amúgy Te kinek az érdekében írogatsz ide? Olvasod is a topic-ot, vagy csak akkor nézel be, ha érdekeid úgy kívánják?
Törölt felhasználó 2009. 07. 05. 15:01
Előzmény: #464  stock33
#465
Stock 33!

Tipikus magyar betegségben szenvedsz: sárga-irígység kór akut változata ütötte fel benned a fejét.
Ahelyett hogy örülnél egy vérzivataros időkben végrehajtott, 10 éve nem tapasztalt eseménynek, ahol stratégiai beszállás történt egy magyar magánvállalkozásba, tőkebevonás fog történni a piacról,mely egy halvány jele a még pislákoló magyar tőkepiac funkció-betöltésének, azon rinyálsz, hogy valaki-valakik kerestek --ha egyáltalán -- netto 6-7%-ot egy papíron,mely papír jó esetben éven belül duplázódni fog.
Ahelyett, hogy gyűjtenél a jegyzésre, és mondjuk beszállnál 1-2 ezer darabbal, hogy aztán talán még idén milliókat zsebelhess be,fáj, hogy egyesek --ismétlem, ha egyáltalán -- a,informáltabbak voltak nálad, b, csak tudtak gondolkodni és realizálni c, jegyzésre készülve eladtak.
Küldenéd a hatóságot azokra, akik kihasználják, ami a tőzsde lényege:az ármozgást. Gondolom, ha tehetnéd, oszlatnál is, ahogy a mestereidtől szombaton láttad....Hogy aztán mi maradna a romok mögött, már ne érdekeljen....
Kinek az érdekében irogatsz ide, ha kérdezhetem?
stock33
stock33 2009. 07. 03. 20:52
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
A tőzsdei ár az otp beszállása előtt pont azért alakult úgy ahogy, mert egyesek pontosan tudták mi várható. Nem a tőzsdei ár befolyásolta az otp vételi árát, hanem pont fordítva.

Ebben 100%-ig biztos vagyok. Elég megnézni a kötéseket. Nem 3000 alá tologatták az árat, épp ellenkezőleg, felhúzták 3000 körülre, majd realizálgattak, amíg csak tudtak. A leöntésnél meg már várták vissza a fent eladottat.
Tisztességtelen játék volt, ennyi. Hogy melyik oldalról szivárgott az infó, azt nem tudom, szívesen megnézném, hogy kik vették 2750 körül (akár már bent álltak a könyvben 2755-ön, akár csippentettek pár ezret a ledobott pakkból), majd összevetném a korábbi eladásokkal. Nem feltétlen egy számlán belül keresgélnék, megnézném mi a kapcsolat a 3k körül nagyobb csomagot eladók, és a 2750-en vevők között. Majd jöhet a részvényenkénti 1000 Ft-os bírság (nyereség 4x-ese).
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 20:19
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
Nem tettem hozzá: az összes átkötés érne meg egy misét!
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 20:18
Előzmény: #461  stock33
#462
És tegyük hozzá, volt 15-20 perc, hogy bármelyik kisbefektető vegyen ugyanazon az áron, mint az oti.
Én beszéltem velük (felhívtam) és azt mondták, éppen azt akarták elkerülni, ami általában lenni szokott: átkötés egy kedvező áron.
Gondold végig, mindenki vehetett, ha csak negyed óráig is...
Szóvel szerintem is megér egy pszáf vizsgálatot!
stock33
stock33 2009. 07. 03. 19:18
Előzmény: #460  Boavista
#461
Szerintem a tőzsdei árnak semmi ráhatása nem volt a kialakult 2750-es vételi árhoz. A tőzsdén kispekik adják-veszik az 283 db-os pakkjaikat, amikkel adott esetben 10-15%-os elmozdulást tudnak generálni. Komolytalan lett volna bármelyik féltől, ha a tárgyalás során az épp aktuális tőzsdei árra hivatkozott volna.

De egy dolog az ominózus otp beszálló óta nem hagy nyugodni: túl sokan, relative nagy pakkokkal áltak 2750-2755-ön vételen a leöntés előtt..... Ennyire azért nem hiszek a véletlenekben. Sajnálom, hogy így kijátszották a többi részvényest. Bár nem giga tételekről van szó, de egy PSZAF vizsgálatot megérne, vajon milyen infó alapján álltak be többezer db vétellel pont a leöntési árra, meg a fölé 5Ft-tal...

Ugyanezt látom a mögött is, hogy az adásvétel előtt megrántották 3k fölé, majd nyomták be az eladásokat. Valakik nem tiszta lappal játszottak. Sajnálom....

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek