Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 14. 11:26
Előzmény: #3539  Törölt felhasználó
#3540
Addig szípen csipegessetek gyerekek...:)
Törölt felhasználó 2009. 10. 14. 11:16
#3539
hír legkésőbb nov- 15-én várható. a gyorsjelentés. reméljük jó lesz...
gilgalad 2009. 10. 14. 10:58
Előzmény: #3536  Törölt felhasználó
#3538
Szia,

A Bollinger szalag nagyon beszűkült, már csak valami fincsi szám, vagy hír kell és akkor elindulhat ismét fel. (véleményem szerint!!)
Törölt felhasználó 2009. 10. 14. 10:51
Előzmény: #3535  Törölt felhasználó
#3537
Az a baj, hogy ezt akkor nem lehetett tudni, amikor bagóért adtak mindent. (Mármint , hogy túl van shortolva.) Most legalább ők is buknak egy csomót, nem csak azok, akik longban ültek sokáig aztán eladtak, megunva az újabb mélypontokat.
Törölt felhasználó 2009. 10. 14. 09:53
Előzmény: #3535  Törölt felhasználó
#3536
Jól tetted, én már 1-2 hete csipegetek. Én tartottam és növeltem a csomagomat 30%-al.

Továbbra is a tartás-csipegetés úton fogok haladni...
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 22:47
Előzmény: #3534  Törölt felhasználó
#3535
Én is összecsipegettem ma az első ezrest.....

Nem nagyon akar esni a magyar piac, hihetetlenül túl van shortolva,amíg ezeket ki nem rázzák, nem lesz itt tisztességes esés.
Az RFV forgalma is szépen visszajött,leült,stabil a vevői kör,eladók nagyobb tételben egyelőre elmaradoznak.

Szóval az első tétet megtettem ma,nyitott pénztárcával várom a folytatást.....
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 11:51
Előzmény: #3533  Törölt felhasználó
#3534
Szép a vevői oldal és annál szebb az eladói...

Én ma is csipegettem..:)

Kirántottam a 150 -et 4005-ön...
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 09:20
Előzmény: #3531  Arminda
#3533
V 688 4000
E 25 4020
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 09:19
Előzmény: #3531  Arminda
#3532
4000
Arminda
Arminda 2009. 10. 13. 09:11
#3531
realt pls
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 09:07
Előzmény: #3529  prfecó
#3530
Genikét ne szidjuk, ma sikerült a tegnapi vételemet limiten eladni. Azért 20% overnight hozam nem annyira rossz szerintem :)
prfecó 2009. 10. 12. 09:41
Előzmény: #3514  Törölt felhasználó
#3529
Akinek illeti tudja.

A kerületbe nyugodtan jöhet RFV . rossz helyen próbálkozott.

Egyébként "minden szép , minden jó , mindennel meg vagyok elégedve " Ferenc József KuK sk. állnak rendelkezésre.

Ilyen kamat mellé is részarányomnak megfelelően biztosítok pénzt RFV. managmentnek, mint kistulajdonos!!! , nem tud hír vagy nem hír.

Jut a transparens Geneből :-))
stock33
stock33 2009. 10. 12. 08:46
Előzmény: #3503  Törölt felhasználó
#3528
Csak most néztem be, látom a "hírt". Nem értem mi ezen a kivetnivaló. Ennyiért kapnának máshonnan is hitelt. És ez biztos pénz.

Ami kicsit negatív szagú, legalább is amíg nincs bővebb infó róla: miért szorult rá a cég, hogy a vezetők adják a hitelt, miért nem banktól jött.
Persze akin rózsaszín szemüveg van azt látja, hogy a vezetőség nagyon megbízik a cégben, és még hitelt is ad neki.
Törölt felhasználó 2009. 10. 11. 18:44
Előzmény: #3526  guruk
#3527
Üdv Mindenkinek!

Lehetett hallani arról, hogy a Közép-Kelet Európai Bankok hitelkihelyezései nem a legjobban sikerültek és talán a Raiffeisen Bank még az átlag felett szerepel ebben a kimutatásban. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy a bankoknak éppen olyan szükségük van a hitelt visszafizetni tudó vállalatokra, mint fordítva, és természetesen a hitelek kihelyezéseit is szigorúbban ellenőrzik, olyan vállalatoknak hiteleznek, akiknek a működésük stabilnak mondható. Nem mondok remélhetőleg új dolgot, hogy az RFV Nyrt. ezen, vállalatok közé sorolhatjuk, vagyis feltételezhetjük, hogy hitelező pénzintézetének igen fontos a további együttműködés is…..
guruk 2009. 10. 11. 17:27
Előzmény: #3525  Törölt felhasználó
#3526
a "magyar bank" sok szempontból jól hangzik, persze csomo hátulütője is lehet...

A Raiff 2010 2.negyedévében újra indul, ezt sugták bécsből... nem kell készpenznek venni, de jó lenne.

Az RFV nek remélem a következő 1 évben még 1-2 bankkal azért sikerül partneri viszont kialakítania.
Törölt felhasználó 2009. 10. 11. 11:10
Előzmény: #3524  Törölt felhasználó
#3525
A Rafinál ez az elmélet...
A gyakorlatban pedig szinte minden döntési jogkört kivettek a magyarok kezésből és áttolták Bécsbe...

Szóval gyerekek, a legfontosabb hogy legyen végre egy Magyar Bank....
Törölt felhasználó 2009. 10. 11. 09:43
Előzmény: #3523  Törölt felhasználó
#3524
Sziasztok!

A tuilajok részéről azért szerintem ez sem olyan rossz biznisz, ha most bankba teszi a pénzét 9%-nál nagyobb kamatot nem sok helyen kap (BUBOR+1,5% forrásköltséget azért kevesen tudnak/akarnak most már bevállalni), annak a 80%-a pedig szerintem nagyjából ott van mint a 11,5%-nak a 64%-a.
A jegybanki kamatcsökkentés ezt a költséget tényleg erodálni fogja, de azért 10% alá nem hinném hogy csökkenni fog (6%-nál kisebb alapkamatot azért egy ideig még nem fogunk látni)
Abban egyetértünk művezető hogy jelen helyzetben nem az a legjobb megoldást az összes szabad cash-t egy projektbe betolni, épp azért kérdeztem hogy Ti hallottatok-e valamiféle banki finanszírozásról ezen kivitelezésnél. (Gondolom igen, vagy legalábbis biztos tárgyalnak, csak információm nincs róla) Amúgy a Rafi finanszírozás - bármennyira vannak gondjai - sem kizárt, hiszen ő kapott MFB-s pénzt energiatakarékossági projektek finanszírozására, akkor számunkra evidens is volt ez az RFV-nek jól jöhet.
Törölt felhasználó 2009. 10. 10. 10:59
Előzmény: #3521  Törölt felhasználó
#3523
Szia "catles"

Szerintem azt jelenleg senki sem vitatja, hogy a Raiffeisen banknak gongjai vannak, de vannak olyan hitelintézetek akik "tengernyi" pénzkupacon ülnek, és keresik azt az ügyfelet vagy ügyfélkört akiknek "biztonságosan" ki lehetne helyezni hiteleket.... Nem sok olyan cég van aki 20% önrészt be tudna mutatni a beruházásai megvalósításához...
A társaságna befektetett összeg jelenlegi kamata valóban 11,5%, de figyelembe véve a jegybanki alapkamat csökkentési sorozatát, hamar 10% alá csökkenhet...
Nem gondolnám, hogy egy cég, a meglévő cash teljes egészében egy beruházásra fordítaná, főleg a mai világban, hiszen akkor a saját fejlődését akadályozná ezzel a lépéssel, főleg a mai világban...
tigus7313 2009. 10. 10. 10:52
Előzmény: #3507  matgab
#3522
nem annyira okos megoldás, ha magánszemélyként adták, mert nem kamatjövedelemként adózik, azaz nem 20%, hanem egyéb összevonandó jövedelem, ami így bizony rendes 36%-kal adózik.
az igaz, hogy TB-t nem kell a cégnek utána fizetni.

ha a saját cégükből adták, bár a közzététel nem ezt tartalmazza, akkor más a helyzet.

egyébként a saját erőhöz még annyit, hogy a tulajok által megvett Sípálya Kft (most Nordica, nemrég volt egy cikk róla a Portfolóin) is tartozott vagy 300 M-val a csoportnak.
miután a tulajok megvették a céget az RFV-től névértéken...., és lett pénzük a RFV részvények eladásából ezt is illett visszaadni (gondolom megtették). ha megtették, ennyivel több saját erő van a cégben.
Törölt felhasználó 2009. 10. 10. 10:37
Előzmény: #3503  Törölt felhasználó
#3521
Sziasztok!

Őszintén szólva számomra nagyon pozitív volt ez a hír (vagyis jelenleg inkább negatív, mivel minden részvényemet eladtam, bár ezt alapvetően átmeneti állapotnak gondolom .)). Én folyamatosan kételkedtem abban hogy a tulajdonosok az OTP-től kapott pénzt direktben visszaforgatják a cégbe, de ez most egy nagyon pozitív üzenet volt részükről. A BUBOR+ 4%-ot kicsit ugyan sokkallom (ez jelenleg 11,5%), szerintem van más külső forrás amellyel olcsóbbban lehet finanszírozni a céget, de ez tényleg sokkal egyszerűbb (nincs fedezeti elvárás, kockázatkezelői vélemény stb.) (A bejelentés amúgy természetes, az APEH miatt bizonyítani kell hogy piaci kamatfeltételek között jutott hitelhez a cég)
Ez a hír viszont felvetett bennem egy gondolatot. Sehonnan nem jött visszajelzés hogy a gyergyói projekt kivitelezését a Rafi végülis finanszírozta-e, illetve honnan sikerül a beruházás forrásigényét kielégíteni. Első blikkre ez a 700 mFt erre kell, de szóljatok ha nagyon elnéztem így "reggel"

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek