Csütörtökön valósággal ralizik a Magyar Telekom, döntõen annak a Világgazdaságban megjelent értesülésnek a hatására, amely szerint a Deutsche Telekom ajánlatot kaphatott a vállalatban meglévõ 59,21 százalékos részesedésére.
Gyűjti a cég, magasabb oszti vagy kivezetés lesz. Napról napra csökken a közkéz, talán 35% sincs. 50 ft osztinál olcsóbb kivezetni, februárig eldől minden.
Aranybánya-üzemmódba kapcsolt a Magyar Telekom A Magyar Telekom részvényárfolyama egyetlen hónap alatt, vagyis szeptember 11-től október 10-ig 453 forintról 590 forintig ralizott, ami testvérek között is bő 30 százalékot hozott a távközlési papírban bízó befektetők konyhájára. A stabil fundamentumokra tekintettel továbbra is pozitívak a várakozásaink a Magyar Telekom részvényeivel kapcsolatban – mondta el a VG-nek Varga Dániel, a KBC Equitas részvényelemzője. Van még tartalék a ralibanA befektetőket izgató kérdés mindazonáltal az, hogy a jövőben mi várható az elmúlt 12 hónap folyamán aranybányának bizonyuló Magyar Telekomtól, osztja-e a KBC derűlátását a cég papírjait követő többi elemző.Nos, úgy tűnik, van még tartalék a raliban, tekintve, hogy a hazai piacvezető telekommunikációs vállalat részvényeit követő elemzők továbbra is egyöntetűen vételre ajánlják. A Refinitiv elemzői konszenzusában – amelyben a KBC nem szerepel – figyelembe vett hat elemző közül kettőnél nemcsak vételen, hanem erős vételen áll a papír.A részvény medián célára 609,5 forint, ami még mindig 3 százalékos prémiumot tartalmaz. A korábbi elemzését a múlt héten frissítő Erste ugyanakkor 668 forintra emelte a célárát, amit a márciustól bevezetett inflációkövető árindexálással, annak működési eredményre gyakorolt pozitív hatásával, valamint a magyarországi közműadó 2024 januárjától való eltörlésével indokolt.Az Erstén kívül még három elemzőcég tartja legalább 600 forintra a Magyar Telekomot, köztük a Concorde 600 forintra, a Santander Bank lengyel leánya pedig 619 forintra taksálja, illetve van még egy 650 forintos célár is a palettán egy anonim elemzőtől.Az viszont óvatosságra intheti a befektetőket, hogy a Raiffeisen csupán 575 forintos, a cseh Wood pedig mindössze 546 forintos célértéket adott meg.
Nem drágák a Magyar Telekom papírjaiA mostani felvásárlási pletyka kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a Magyar Telekom papírjai nem drágák: A vállalat részvényei az egyik legalacsonyabb EV/EBITDA-szorzón forognak a szektorban, igaz, az elemzők által várt EBITDA-növekedés is a Magyar Telekomnál az egyik legalacsonyabb.
Állítólag 2 milliárd eurós ajánlatot kapott a Deutesche TelekomAz elmúlt napokban jelentős árfolyam emelkedést láthattunk a Magyar Telekom piacán, amelynek hátterében döntően az a piaci pletyka állhat, hogy a Deutsche Telekom ajánlatot kaphatott a Magyar Telekomban meglévő 59,21 százalékos részesedésére. Az ajánlattevő kiléte ugyan ismeretlen, de az ajánlati ár a Világgazdaság mai írása szerint 2 milliárd euró lehet, igaz azt pontosan nem lehet tudni, hogy ez az összeg a Deutsche Telekom részesedésére szól-e vagy az ajánlat ekkora összegre értékeli a Magyar Telekomot. Ezzel a durván 645 milliárd forintos összeggel kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy a lap által megkérdezett befektetési szolgáltatók irreálisnak tartják. Ennek hátterében az állhat, hogy a Magyar Telekom piaci kapitalizációja jelenleg 422 milliárd forint, a saját tőkéje pedig 547 milliárd forint. Éppen ezért, ha az ajánlat a teljes cégre vonatkozna, akkor az 18, míg ha csupán a Deutsche Telekom részesedésére vonatkozna, akkor 99 százalékkal haladja meg a saját tőkét, míg a kapitalizációnál 53, illetve 158 százalékkal magasabb. A Magyar Telekom sajtóosztálya nem kívánta kommentálni a hírt. A Bloombergnek adott nyilatkozatában a Concorde elemzője, Gaál Gellért viszont kiemelte, hogy a piaci pletyka a Világgazdaságban megjelent cikken alapul, és a befektetők ebből esetlegesen azt a következtetést vonhatják le, hogy az ajánlat mögött állami háttérrel rendelkező cégek állhatnak. A Concorde elemzője szerint a fentebb említett állítólagos prémium csábító lehet a Deutsche Telekom számára, azonban Gaál szerint nem világos, hogy a Deutsche Telekom miért akarná eladni magyar érdekeltségét.Kik a Magyar Telekom tulajdonosai?A mostani értesüléssel kapcsolatban érdemes elmondani, hogy a Deutesche Telekom 59,21 százalékos tulajdoni hányada mellett a Brandes Investments Partners rendelkezik még 5 százalékot meghaladó részesedéssel, míg a közkézhányad mértéke 35,63 százalék. Itt fontos megjegyezni, hogy amennyiben a vételi ajánlat csupán a Deutsche Telekom 59,21 százalékos részesdésére vonatkozna, akkor a vevőnek kötelező vételi ajánlatott kellene tennie a maradék 40,79 százalékos részarányra, mivel átlépné az alap tranzakció során a 25 százalékos ajánlattételi limitet. Ez pedig azért lenne nagyon érdekes, mert ennek eredményeként már 3 milliárd eurót meghaladó tranzakcióról lenne szó - hívta fel a figyelmet a lapnak adott válaszában Nagy András, az Erste elemzője.
Ralizik a Magyar Telekom - Felvásárlási pletyka hajtja
Ugrás a cikkhez