Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:35
#1001
Te Ma-Gabbal,vagy egy csónakban,a stílustok,olyan mint ahová tartoztok.Szalonképtelen,SZÁNALMAS.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:38
#1002
De jutott,művelni magam,és nem ilyen lenni mint:DLPH,MA-GAB.Szélsőségesek,a stílusban,saját magukat járatják le,meg szerencsére a pártot akire szavaznak.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:38
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1003
Hogyan is jött létre ez az államiság ?
...
Vajon mennyire jogos és kit illet ennek megkérdőjelezése ?
...
Véleményem szerint ha a kormány a nemzet gazdaságát tönkreteszi, igenis a vesztét okozhatja a hozzá nem értésével.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:42
Előzmény: #1003  Törölt felhasználó
#1004
Félreértés ne essék én a kurdok és a palesztinok államiságát is ugyanúgy támogatom illetve támogatnám. Persze, hogy minden új államot csak egy meglévő másik rovására lehet megalapítani.

A z hogy jelenleg az ország gazdaságának tönkretétele vagy csak a régi struktúrák megváltoztatása folyik, megítélés kérdése. Én az utóbbira szavazok.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:44
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1005
"Félreértés ne essék én a kurdok és a palesztinok államiságát is ugyanúgy támogatom illetve támogatnám."

az arabokat meg kiirtanád, mint voltál oly kedves ezt egy fél éve nem egyszer kihangsúlyozni

nagy fazon vagy, igazi jó ember
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:44
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1006
Így már lehet ez a gondolat a vitaalap ...
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:49
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1007
dlph

Szállj már le rólam öreg! Ki a franc kérdezett?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:56
#1008
Te gy politikai tahó vagy,a stílusodat illetően sajnos,kikezded,akik nem szélsőséges,mint te.Lehet tapasztalt vagy,de,más is az.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 13:57
#1009
Conquit,is csak,támadod,az oldaliság miatt.Szánalmas vagy.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:00
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1010
Madmax!
Ezt jelzők nélkül is meg lehetne fogalmazni ...

matgab 2007. 11. 05. 14:25
Előzmény: #995  Törölt felhasználó
#1011
Például Mo. terültei integritását azt gondolom Trianon óta nem ismerik el...
Vagy ugynailyen lelkes lennél, ha mondjuk Izrael területe 1 km2 lenne? Az ugyanaz az ország lenne?
Nem.

Igen Krisztus nem küzdött fizikailag és Gandhi sem bár ez két teljesen más téma.
Krisztus nem egy ország volt és pont ő is megmutatta, hogy egyéneknek megéri feláldozni önmagukat, egy magasabbrendű cél érdekében.
A keresztény vallás létezik, de nem vallásokról, hanem országokról és népek önvédelméről beszéltünk...
Márpedig mondjuk Vatikánt leszámítva nem nagyon van a keresztény egyháznak önálló állama.

Gandhi szerinted meddig éhezhetett volna, ha az angolok a hatalmuk teljében vannak és nem omlik magától össze a birodalmuk?
És azóta is India é sPakisztán folyamatosan küzd egymással, mert ez bizony egy elvarratlan szál a történelemben...

matgab 2007. 11. 05. 14:26
Előzmény: #1011  matgab
#1012
Conqui,
Mi a kurdok államalapításához való jogáról a véleményed?
matgab 2007. 11. 05. 14:31
Előzmény: #1012  matgab
#1013
bocs közben már válaszoltál az utsóra...
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:36
Előzmény: #1011  matgab
#1014
"Például Mo. terültei integritását azt gondolom Trianon óta nem ismerik el...
Vagy ugynailyen lelkes lennél, ha mondjuk Izrael területe 1 km2 lenne? Az ugyanaz az ország lenne? "

Az állam szuverenitását - adott esetben gazdasági hatalmát - nem a területének nagysága határozza meg. Természetesen egy nagyobb területű országnak nagyobb sansza van arra, hogy olyan természeti kincset tartalmaz, amely akár stratégiai jelentőségű is lehet. Szerintem az oroszok pl. sehol sem lennének, ha nem lenne olajuk. De ott van Monaco vagy Lichtenstein. Senki sem mondhatja, hogy szegény országok. Ha Izrael kisebb lenne, a rajta élő nép akkor is megteremtené azt, amire szüksége van a túléléshez, sőt. De ehhez a környezetében élő népek részéről is megfelelő hozzáállás (béke) kell.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:38
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1015
Svájc helyzete milyen volt az elmult evszázadokban?
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:45
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1016
Tovább folytatod ezt a hős szadesz fellép az agyongyötört zsidó nép védelmében című olcsó játék hüklyegyerekeknek jellegű szerepet.

A kutya sem kért fel benneteket erre. A zsidó nép és a hazai zsidó szervezetek sem, némelyik már megdöbbenésének is hangot addot, hogy lehet ez a gyűszűnyi kis semmi párt kéretlen védelmezőjük? Meg tudják védeni magukat értelemszerűen. Mint bármely nép, amelyik valóban nemzetnek hiszi magát, összefog a saját maga védelmében.

Álságos, szánalmas propaganda ez a szadesz részéről népszerűségének és fasisztázásának életben tartása érdekében.

Te pedig portáslelkű megrendelésre folytatod a szövegelésedet.

Nem vagy zsidó. Mi közöd hozzájuk?
Ne szólj bele. Ennyi hozzáértéssel főleg ne.
A magad érdekében mondom, csak égeted magad nyilvánosan.

--------------------------------------------
Vagy felkért téged valaki erre?

Biztosan sokan kíváncsiak , miként váltál közel-kelet szakértővé.

Engem is érdekel.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:47
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Ez most ...
Kinek is szól?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:55
Előzmény: #1017  Törölt felhasználó
#1018
Annak,aki tartozik egy bocsánatkéréssel Morvai Krisztinának.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 14:56
Előzmény: #1018  Törölt felhasználó
#1019
OK.
Ezt nem vitatom.
Csak az én hsz.-emhez kapcsoltad ...
pampa 2007. 11. 05. 15:03
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1020
"De ehhez a környezetében élő népek részéről is megfelelő hozzáállás (béke) kell"

No,ez nem fog bekövetkezni sohasem.
Ahhoz az elnyomó hatalomnak kellene olyan hosszútávú engedményeket adni amit ők nem tesznek meg.
Így egyedüli kiút a válságból az egyik népcsoport felszámolása,áés ezt mind a két fél tudja.
Van még egy lehetőség,ha az egyik fél csomagol és elköltözik.
De melyik lesz az???
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:03
#1021
Te tartozol bocsánatkéréssel,itt egy pár fórumtársadnak.Sajnos.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:05
#1022
A jelzős szerkezetű,mondatokat,korábban nem én kezdtem,szellemi képességekre vonatkozólag,hogy durvábbakat ne is említsek,többek közt,kezdte:Dlph,Mary_M,is.Ha,már azt vitatjuk,mi volt elöbb,a tojás,vagy a tyúk.Légy,jó fórumtársam.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:07
#1023
És,ha én Zsidó vagyok,illetve volt a családban,ilyen ember,aki az volt,csak sajnos nem él már.Dlph,miért Zsidózol,antiszemita vagy?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:43
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1024
Nos, meglehet, igazad van ...
Mindenesetre most kezdtem ismét olvasgatni és ebbe az írásba akadtam bele. Sok fórumozó fogalmaz meg - szerintem megengedhetetlen modorban - komoly dolgokat.
Ennek moderálása valóban nem rám tartozik. De az általad ismételteket nem tudtam megállni szó nélkül.
Ezelőtt sem és ezután sem nyomom a mod-nak szóló gombot inkább leállok vitázni - persze csak ha érdemes.
Sok pénzt !
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 17:12
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1025
Madmax !

Utoljára méltatlak néhány sorra.
Legelőször is : azt a 20 évet ami köztünk van, azonnali hatállyal kezdd eli tisztelni.
Itt koslatsz utánam kisfiam mintha az apád lennék és az esti vacsorádat követelnéd rajtam lefekvés előtt.Amikor először felbukkantál a fórumon, a szélsőséges és buta véleményedért többen neked estek.
Én pedig megemlítettem, talán nem vagy te rossz ember, csak megtévedt. És felhívtam társaim figyelmét, legyenek elnézőbbek veled.
Erre még inkább nyomtad , ugye emlékszel még? És jól nekem is estél hálából.

Leszélsőségeseztél , lenáciztál fűt -fát , hsz-eid egy roppant primitív kisfiú sztereotípiái, sablonos , gondolkodást nélkülöző vélemények. Mondod, amit az újságban olvasol, amit az atv-n mondanak neked.

Azonnal rácsatlakoztál minden konkiféle ultraliberális szélsőséges nézetre, és személyesen nekem intézve soraidat, azóta is provokálsz. Önsajnálatodban azt elfelejtetted megemlíteni Gábornak, hogy az előzménye ez volt annak, hogy kiakadtam rád.
Talán kellett volna .Nem? Fiatalember....ejnye-bejnye.

Utóbbi időben felvetted azt a rossz szokásodat, hogy leszólítgatsz itt engem, mint egy fürdős kurvát, mintha együtt őriztük volna a falu határában a disznókat.

Maxi. Egy kicsit gondolkodj. Mit tudsz te rólam? Szerinted mennyit engedek sejtetni a hsz-eimben magamról? Szerinted elmondok mindent?

Ti beszéltek itt a zsidókról, (konki ), mert ez a dolgotok.(dolga). De miért csatlakozol be ebbe a komédiába? Én valóban ismerek több jó zsidó embert, ők barátaim. És nem szegénylegények. Ahogy én sem. Ezért a vagyonért mindannyian megdolgoztunk.
Szerinted ők vagy én mit gondolunk rólatok?

És mi van, ha én is zsidó származású vagyok?Mindaz, amit az szdsz művel e témakörben nevetséges, a zsidó értelmiséghez köze nincs majmok hülyítésére szolgál. Az szdsz nem képviselhet senkit, csak ha erre felkérik. Nem gondolod? Ilyen alapon a tuszi törzset is képviselhetnéd itt vehemensen, lejáratva magad cakk-pakk.
Gondolkodjál maxi !. Hátha nem minden az, aminek látszik.

És szállj le rólam fiatalember. Csajozz, menj szórakozni, téged még el kell tartani, magam pedig családfenntartó vagyok. Éld az életet, ugye nem akarsz teljesen hülyét csinálni itt magadból a fórumon?

Mondtam már többször : a sok mesüge kiveri itt a hepajt, és mindjárt kész a córesz.
Ne szállj be közéjük.

Sok sikert a tőzsdén felebarátom.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 17:38
#1026
Kedves Barátom!Csak,mert idős vagy,még nem foglak tisztelni,azt ki kell érdemelni,családfenntartó vagy,szép tisztelem,de kérdezte valaki?Te védtél,engem,ez igaz,aztán rugtál belém,keményen.Hogy én hogy vagyok,ahhoz nincs közöd.Én nem szálltam rád,de ne hidd,hogy csak úgy beszélhetsz velem,dolgoztál már,ki nem?Nem fogok tőled,félni ne is álmodj róla.Egyébként nem célom veled,a konfliktus,ha lehetne veled normálisan beszélni.Megpróbálhatnánk?Várom szeretettel a válaszodat.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 17:52
Előzmény: #1026  Törölt felhasználó
#1027
"Csak,,mert idős vagy,még nem foglak tisztelni,azt ki kell érdemelni"
Erre ajánlom Gudakest, beszélj vele erről.
A kijelentésed sajnos minősít téged.
Maxi. anno elvégeztem egy egyetemet.
Nálad idősebbeket tanítottam is ott.
A gyermekeimet felneveltem, annyi idősek mint te. Ez nagyon sok lemondás, öröm, fájdalom. És ami emberré tesz, a szenvedésekkel teli élethelyzetek sora, melyből győztesen kerül ki az ember Az életben sokszor előfordult, hogy másokon segítettem, sosem vártam el érte cserébe semmit.

Hogy azt ki kell érdemelni? Kinek? Nekem?
Én már bizonyítottam. Vagy a fórumon? Mit?
Mi a fenét bizonyítsak egy internetes fórumon.

Ti, hiszonéves kis nyikhaj legénykék ezen a fórumon családos negyvenes jogászokkal, orvosokkal úgy beszéltek, mint egy kocsmában sörözve a haverokkal.

Tudod maxi, a magamfajtának sem valójában sem látszatra nincs ellensége. Valami oknál fogva vagy őszintén, vagy álságosan, de az életben mindenki nyomul. Mert akar valamit. Ami neki nincs, Vagy összeköttetést, ismeretséget, vagy tetszik neki a sok pénz közelében lófrálni és ragadni mint légy a mézre.....satöbbi.

Te most min munkálkodsz?
Szerinted ha mindketten bajba kerülnénk, ki tudna segíteni a másikon?Szerintem ne az ellenségeket gyűjtsd. Abból mindíg több van mint kéne.Gondolkodj el ezen.

Maxi. te sértettél meg először, tőlem azt kaptad, amit adtál. De erre már nem emlékszel.Kérj elnézést, aztán én is, és tárgyalhatunk szeretben. Állok elébe.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 19:35
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1028
deviáns elpéhá

Olyan a stílusod, mint egy utolsó kocsisé. A családodnak már biztos elege van belőled, no de sebaj.
Azért megkönyörülök rajtad és veszem a fáradtságot egy rövid válaszra.

"Tovább folytatod ezt a hős szadesz fellép az agyongyötört zsidó nép védelmében című olcsó játék hüklyegyerekeknek jellegű szerepet. "

Bármennyire is meglepő ez számodra, de nem a "hős szadesz" beszél belőlem, pusztán a saját véleményemet mondom. Nem kell ugyan elhinned, de ez van.

"A zsidó nép és a hazai zsidó szervezetek sem, némelyik már megdöbbenésének is hangot addot, hogy lehet ez a gyűszűnyi kis semmi párt kéretlen védelmezőjük? "

Ezt már párszor elsütötted, eleddig azonban nem ismerek egyetlen zsidó szervezetet sem (lévén, hogy egy van), amelyik bármilyen értelemben is kikérte volna magának a "kéretlen védelmet". Ezzel szemben tudomásom van olyanról (arról az egyről), amelyik igenis kikérte magának a Magyarországon tapasztaélható antiszemita megnyilatkozásokat, amelyek éppen a te elvbarátaid szájából hangzanak el nap mint nap, nem beszélve a baromagyú zsidó-összeesküvés-elmélet-gyártó, mélymagyarokról. Üdvözöllek.

"Te pedig portáslelkű megrendelésre folytatod a szövegelésedet."
Nem, nem vagyok bértopicoló. - Most látom,meglepődtél.

"Nem vagy zsidó. Mi közöd hozzájuk?
Ne szólj bele. Ennyi hozzáértéssel főleg ne.
A magad érdekében mondom, csak égeted magad nyilvánosan."

Hihetetlen erőfeszítést téve ugyan ennek érdekében, de fején találtad a szöget.
Valóban. Nem vagyok zsidó. Ez is mily meglepő. Sőt, mint többször említettem vala, katolikus vagyok.
E tekintetben valóban semmi közöm hozzájuk. Hacsak az nem, hogy a keresztény világ legnagyobb vallása egy zsidótól eredeztetik. Persze nem vagyok vallásos sem, úgyhogy ez a tény is hidegen hagy.
Ettől függetlenül beleszólok. Mert miért ne tenném? Azért biztos nem, mert egy kopaszagyú deviáns antiszemita ezt kéri tőlem.
Beleszólok, mert van véleményem egy témában, amiben többen beleszóltak. Normálisan, érvekkel vagy ellenérvekkel.

Tudod volt idő, amikor nagyon haragudtam matgabra. Nem értettem azt a számomra furcsa gondolkodást, ami a hozzászólásaiból kisütött. Ma sem értem, de elfogadom. Pontosabban tudomásul veszem. Matgab ugyanis véleményét nem a másik anyázásával köríti illetve pótcselekvésként nem érvek helyett anyázik. Matgab vitapartner. Ezért ha nem is értem, tisztelem.
Te ezzel szemben nem vagy vitapartner. Kizárólag a másik fél lelkiállapotát és értelmi képességeit veted górcső alá. Ez pedig egy vitához kevés. Ha viszont szándékodban sem áll vitatkozni, mert "ezekkel a szadeszes álzsidó bértopicolókkal" te nem állsz le vitatkozni, akkor - mégegyszer lassan kérdezem - m i a f r a n c o t k e r e s e l i t t?
Ha valaki égeti magát ezeken a fórumokon, az éppen te vagy. Ezzel a stílussal, ezzel a mentalitással, ezzel a kisszerű mégis - alaptalanul - fölényes, lekezelő hozzáállással.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 19:50
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1029
konki! bocs, hogy beleszólok dlph-val folytatott dicstelen vitádba, merthogy te sem mész a szomszédba egy "kisszerű mégis - alaptalanul - fölényes, lekezelő hozzáállás"-ért, de nem ebbe akarok beleszólni.
engem személyesen sért "a baromagyú zsidó-összeesküvés-elmélet-gyártó, mélymagyarokról " szóló megjegyzésed. ugyanis én szinte csak az összeesküvéselméletekben hiszek, vallom és állítom, hogy a világ nem is működhetne összeesküvések nélkül. tehát légyszi a "baromagyú" és a "mélymagyar" kifejezéseket vond vissza - legalább irányomból. nyilatkozz légyszi, hogy rám nem vonatkoznak e kifejezések. köszi.

ui. aki ilyen kifejezéseket használ, annak nincs erkölcsi alapja kikérni magának hasonlóan sértő kifejezéseket. persze, ha vállalja, hogy őt magát is sértegessék, akkor sem jogosíthatja föl magát arra, hogy sértő megjegyzéseket tegyen másokra (pl. rám).
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 19:55
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1030
Az utolsó gondolatoddal teljesen egyetértek.
Ezt minden fórumban megfogadhatnák.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:08
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1031
ma-ga

Veled kapcsolatban visszavonom a "baromagyú" és "mélymagyar" kifejezéseket.
Te az összesküvéseket bizonyos szempontból kitágított értelemben használod. Ez ugyan filozófiai mélységű megközelítés, ami sok esetben a lényegről tereli el a figyelmet, de kétségtelen, hogy az összeesküvés-kifejezés élének tompításával nem válik értelmezésed fegyverré.

Ami pedig a dlph-val szembeni stílusomat illeti: csak azt a fegyvert használom a párbajban, amit az ellenfél választott.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:19
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1032
dúl a liberalizmus...
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:21
Előzmény: #1032  Törölt felhasználó
#1033
Ma jelent meg a Fitch legújabb országértékelése, melyben Magyarország minősítését változatlanul hagyta, ugyanakkor a kilátásokat pozitívra módosította.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:21
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1034
konki! köszi!

ha van olyan egy "párbajban", hogy tanácsadó, akkor én azt tanácsolnám neked, hogy gondold át újra: valóban olyan fegyverrel harcolsz-e, amit dlph választott? és ha igen a válaszod, akkor is lehetőséged volna rá, mint szabad embernek, hogy más fajtára válts.
én ugyanis kivülállóként nem úgy látom, hogy dlph párbajozni akarna veled, és főleg nem tűnik úgy, hogy rád kényszerítené eme csekély értékű fegyverzetet. légy szabad és válassz másfélét, ha párbajozni akarsz - vagy hagyd a csudába az egészet.
és bocsi, mert különben ez a te dolgod.
kissherceg 2007. 11. 05. 20:24
Törölt hozzászólás
#1035
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:33
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1036
Ma-Ga!

Engedd meg, hogy ebben az esetben én lehessek DLPH segédje!
:)
Igaz, nem kért fel de remélem nem utasítja vissza.
Amíg a kulturáltság és intelligencia keretein belül "ütköztök meg" ...
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:38
Előzmény: #1027  Törölt felhasználó
#1037
Kedves madmax, teljesen egyetértek Veled. De felejtsd el, ez az ember engem nőként is porig alázott nagy nullaként, és a végén palotapincsiként támadt rám...
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:39
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1038
ma-ga

Én már rég hagytam volna csudába az egészet, ha nem kötne belém folyton. Olvasd lécci vissza ezt a napot, aztán ítélj belátásod szerint.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:42
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
madmax?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:43
Előzmény: #1039  Törölt felhasználó
#1040
Nincs ...
Kersztben lenyelte DLPH !
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:47
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1041
madmax, gyere, pisilnem is kell, és tényleg mennem is kellene....
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 21:01
Előzmény: #1036  Törölt felhasználó
#1042
ez természetes!
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 21:02
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
bocs! ez gáborgábornak szólt.
sly36
sly36 2007. 11. 05. 21:08
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1044
Madmax, gyere már, mert bepisil ez a Kinga itten:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 21:13
Előzmény: #1044  sly36
#1045
sziasztok
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 21:17
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1046
Még egy lovag ...
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 21:22
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1047
Ma nem voltam jó lovag mert bevittem a málnásba kingát a synivel :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 21:44
Előzmény: #1047  Törölt felhasználó
#1048
Inkább étterembe vitted volna ...
:)
Akkor nem lenne ilyen emberevő hangulatban ...
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 22:27
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
Arabkiirtó liberális nagy testvérem.
Utolsó hsz-ednek mi köze brámihez? Csak személyeskedés. Vigyázz a biztosítékra.
Itt zsidózol te mesüge ....kiröhögteted magad.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 23:29
Előzmény: #1049  Törölt felhasználó
#1050
?
Ezt megint véletlenül csatoltad a hsz-emhez?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 23:42
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1051
Na nézzük te álügyvéd miket hordtál itt össze.
"deviáns elpéhá " még egy ilyen, és kimész erről a fórumról, aztán ha még egy, akkor a fantáziádra bízom

"Bármennyire is meglepő ez számodra, de nem a "hős szadesz" beszél belőlem, pusztán a saját véleményemet mondom. Nem kell ugyan elhinned, de ez van. "

amit kérdezel sem
lebuktál nemegyszer, ügyvédnek hazudtad magad, lebuktál, ennek fél éve kb, több nicken írogattál egymás után saját magadat dícsérgetve, lebuktál,
nagy liberális dúlásod közepette minden arabot ki akartál irtani, nem egyszer úszító náci szöveget nyomtál - csak már erre nagybecsű hallgatóid nem emlékeznek
és még mindig itt vagy a fórumon a rasszista szövegeid után is
van bőr a képeden engem leantiszemitázni.....

"Ezt már párszor elsütötted, eleddig azonban nem ismerek egyetlen zsidó szervezetet sem (lévén, hogy egy van), amelyik bármilyen értelemben is kikérte volna magának a "kéretlen védelmet". Ezzel szemben tudomásom van olyanról (arról az egyről), amelyik igenis kikérte .."

látod mennyi eszed van? honnan is tudnád, te világ mesügéje te

"Nem, nem vagyok bértopicoló. - Most látom,meglepődtél. "
semmin sem lepődöm meg arcátlanul hazudsz,

"Ha valaki égeti magát ezeken a fórumokon, az éppen te vagy. Ezzel a stílussal, ezzel a mentalitással, ezzel a kisszerű mégis - alaptalanul - fölényes, lekezelő hozzáállással."

Tényleg szolgalelkű?

ezt nemrég ki mondta?

"dlph
Ki nem sz@rja le a véleményed? Deviáns!"

Ezt a stílust és mentalitást te nyomod egy éve már mindenkinek, aki nem ért veled egyet.
Azonnal. A biztosítékra vigyázz.
De először a bocsánatkérés...tudod.....

Egy 1 %-os álliberális párt hű szolgája nyomja ezen a fórumon reggeltől estig a politikai hsz-eit, dicsóítve gazdáit, megtámadva élőt és holtat.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 23:45
#1052
Úgy látom, elég kemény színvonal bear van a topicokban, sõt, az elmúlt néhány napot akár krachnak is hívhatnánk.
És hát az ilyeneknél azt se lehet tudni, hol az alja:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 23:58
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1053
Miért is? Ja persze.. Aki itt színvonalat képvisel, az nyilván te vagy.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 07:09
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1054
Liberálisaink csak a saját véleményüket tolerálják. minden mást lefitymálnak, bélyegeznek. Ez a liberalizmus?
Ha az szdsz-t elnézem, akkor ez.
Sikerült megint adót csökentenie, pedig most maszop nélkül is tudott volan. De nem csak beszéljünk róla.
Egyébként, ha a béremelkedés mértékével beszórzom a terevezett (de aztán elvetett) sávhatár emelést, akkor csak szinten tartást jelentett volna. Ez most gyakorlailag emelés...
Na szóval nem csak a forumon van színvonal, kedves Pénznyelő.
matgab 2007. 11. 06. 11:22
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1055
kár, hogy ez nem egy zárt topik, vagy nem lehet korlátozni bizonyos hozzászólók beírásának lehetőségét...

Több rendőr kell az utcákra, erre a célra a Belváros több pénzt is szánt: kétszeresére növelte a hatóság támogatására fordított pénzt - mondta az InfoRádióban Rogán Antal.

Ebben az évben 177 millió forintot adtunk az V. kerületi rendőrkapitányságnak. Megnégyszereztük a térfigyelő kamerák számát, amit megint meg fogunk duplázni - tette hozzá.

A polgármester szerint egy valamit még meg kell tenni: fel kell lépni a bűnözés melegágyának számító utcai koldulás és hajléktalanszigetek jelenléte ellen.

A fideszes politikus közölte: a belvárosi önkormányzat szigorú szabályozást alkot ezekben az ügyekben.

Meglehetősen szigorú rendeletet fogunk alkotni. Némi türelmi idő után egy csikk eldobását is büntetni lehet majd. Tavasztól egyre szigorúbban fogunk majd fellépni - tette hozzá.

Mindenesetre az alábbi trenddel messzemenőkig egyetértek, aki szemetel a városban, vagy falfirkákat csinál, vagy a közlekedeésben szabálytalankodik (persze ehhez a közlekedési táblákat is előbb ésszerűsíteni kellene) azokat drákói szigorral büntettetném én is...

Jövő év elejétől kemény bírságra számíthat az, aki akár egy csikket is eldob a belvárosi utcákon. Az V. kerületi önkormányzat ugyanis az év végéig rendeletet alkot a szemetelők, a koldusok és a hajléktalanok ellen. Erről a kerület polgármestere beszélt az InfoRádióban.

Rogán Antal közölte: megteremtik a jogi alapját a koldusok és a hajléktalanok kiszorításának is.

Minden közösségnek joga van arra, hogy megvédje magát. Attól, hogy valaki szociálisan nehéz helyzetben van, és az utcára kényszerül, nem ok arra, hogy az utcán végezze a szükségét - mondta a polgármester.
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 12:20
Előzmény: #1055  matgab
#1056
Rogán nagyon jól végzi a dolgát. Korábban is az egyik kedvenc politikusom volt.
csuloktata 2007. 11. 06. 12:46
Előzmény: #1055  matgab
#1057
Firenzében a csendőrök a sétálóutcában elküldték a kolduló románokat.
Nálunk a többsávos kereszteződésben sem szól rájuk a rendőr. Vajon miért? Ez sem az Ő dolguk?
Törölt felhasználó 2007. 11. 06. 12:47
Előzmény: #1056  Törölt felhasználó
#1058
Kár, hogy fideszes...:-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 07. 19:07
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
Politika és társadalom ahogy BOGÁR LÁSZLÓ látja. :)

Ez az, amit a közszolgálati médiáink, és az idegen kezekben levő médiák "bölcsen" elhallgatnak. :(

A magam részéről a lényeget másként fogalmaztam volna meg.
Szvsz. még mindig azt tartom a legfontosabbnak, hogy egy országnak a nemzet működéséhez szükséges stratégiai cégeket meg kell tartani nemzeti tulajdonban, az eladottakat pedig vissza kell szerezni.
BÁRMI ÁRON.
Ez a mai honvédelem legfontossabb STRATÉGIÁJA.

"Gyurcsányt a globális hatalom tartja a székében
Bogár László: Orbán megállíthatja a társadalom mélyrepülését
2007. november 7. 05:55


Gyurcsány Ferenc azért van még a helyén, mert a globális hatalomnak pontosan ilyen figurára van szüksége, mint ő: arra a gátlástalanságra, cinizmusra, amellyel nem egyszerűen végrehajtja a diktátumokat, hanem még elébe is megy azoknak – fogalmazott az MNO-nak Bogár László. A közgazdász professzor a rendszerváltással kapcsolatban úgy vélekedett, hogy az csupán egy birodalomváltás volt.

A jelenlegi kormányzat közel hat éve rendelkezik mind a gazdasági, mind az emberi erőforrások felett. Milyen összefüggés figyelhető meg kormányzásuk, illetve aközött, hogy egyre-másra azt jelzik a társadalom állapotát jelző mutatók: a magyar társadalom lejtmenetben van. Hiszen elég csak arra gondolni, hogy a KSH folyamatosan a népességfogyásról ad hírt, drámai mértékben megnövekedett a csecsemőhalálozások száma is.

– A kormányzat csak formálisan rendelkezik az erőforrások felett, hogy ki dönt, az egy másik kérdés. Ahhoz, hogy megértsük, milyen helyzetben vagyunk, először is tudomásul kell venni két, egymással szorosan összefüggő dolgot. A válság sokkal általánosabb, illetve mélyebb, mint amilyennek általában a közbeszéd – akár a radikális jobboldali közbeszéd, hiszen az is egy-egy szegmensét ragadja meg a problémának –, azt láttatja. Itt egy sokkal mélyebb, illetve egy sokkal régebbi időktől húzódó válságról van szó. Azt azonban leszögezném: ez a legcsekélyebb mértékben sem ad semmiféle felmentést az elmúlt évek ténykedéséhez, az elmúlt hat évre vagy az egész rendszerváltozásra vonatkozóan. Ez csupán annak a ténynek a rögzítése, hogy amit most átélünk, az egy sokkal régebbi keletű válság kumulálódása. Ha ezt nem értjük meg, és megelégszünk annyival, hogy elég a kormányt leváltani, az nem elég. Az szükséges, de nem elégséges feltétel. Én óvnám attól az illúziótól a magyar társadalom jóhiszemű részeit, a társadalom többségét, hogy valóban elhiggye: attól, hogy bármilyen formában ezt a kormányt eltávolítjuk, akkor ezek a rendkívül kínzó, évtizedek óta – bizonyos értelemben lassan egy évszázada – mélyülő válsága a magyarságnak pusztán a kormány leváltásától megoldódna.

Rögzítenünk kell: a válság mélyebb és időben is sokkal távolabbra nyúlik vissza. Ebből az is logikusan következik, hogy ha lesz is – és reménykedjünk benne, hogy lesz – visszafordulás erről a lepusztulási lejtőről, ami a magyar társadalmat, a nemzetet sújtja, annak gigantikus ára lesz. Elképesztő nehézségekkel, áldozatokkal jár, és nagyon hosszú ideig tart majd. Ezt azért fontos leszögezni, mert bármilyen jóhiszeműen is, de hajlamos lehet az átpolitizált társadalom hitelt adni azoknak a szuggerált elképzeléseknek, hogy itt van egy egyszerű, gyors és olcsó megoldása annak a helyzetnek, amibe keveredtünk. Ez nem így van. Ennek a válságnak több szintje van, amelyek összefüggnek egymással. E válságrétegek önmagukban is olyan hatalmas nehézséget jelentenek, hogy az egyes válságszintek megoldatlansága is reménytelenné tesz mindent.

Melyek ezek a szintek?

– A legkézenfekvőbb dolog, hogy rengeteg példázat szól arról: ha összekeverednek a nyelvek, ha egy közösség nem tud szót érteni, az a lehető legsúlyosabb probléma. Egy közösséget nem érhet nagyobb csapás, mint amikor egyre inkább képtelenné válik önmagával szóba állni, vagyis nem tudja megbeszélni a saját közösségéhez tartózó közös ügyeket. Képtelen erre, mert a nyelve, amit használ, szétroncsolódott. Alkalmatlan keretekkel, illetve fogalmakkal próbálja leírni a helyzetet. Ez, mivel így nem sikerülhet, az ebből fakadó feszültsége, frusztrációja még indulatosabbá teszi. Ennek következtében még inkább alkalmatlanná válik a beszéde és a kommunikációja arra, hogy fel tudja dolgozni azt a szituációt, ami körülveszi. Ez a szint azért a leglényegesebb, mert ha ezt nem tudjuk megoldani, tehát ha a nemzet változatlanul nem tud önmagával szóba állni, nem tudja egy értelmes, tárgyilagos, higgadt hangfekvésben, értelmezési keretben leírni, hogy miről van szó, és ebben nem tud megegyezni, ez önmagában véve is teljesen lehetetlenné tesz bármilyen megoldást. Mondjuk ki nyíltan: ez egy kvázi polgárháborús állapotot rögzít. Máris benne vagyunk egy verbális polgárháborúban. Az a tény, hogy Magyarország egyaránt kifosztott két nagy tömbje egymást pusztítja végtelen indulattal, elvakultan, miközben mindannyian kifosztottak – nagyon elszomorító. Ennél nagyobb szolgálatot a minket kifosztó globális birodalomnak, illetve hazai kollaboránsainak nem is tehetnénk, mint azt, hogy a két kifosztott 45-45 százalék egymásnak esik.

A második szint, ami ebből logikusan következik: a rendszerváltás rendszerének az egész válsága. Nem egyszerűen arról van szó, hogy a rendszerváltás alapvetően jó; hogy mégiscsak demokráciában, illetve jogállamban élünk. Az a logika, hogy a rendszer jó, ám vannak még hibák, engem a ’70-es, ’80-as évekre emlékeztet, akkor mindig azt mondták, hogy vannak még hibák, elvtársak, de egyébként a rendszer – a szocializmus – a lehető legjobb. A jobb- és baloldal többsége a közbeszédben szintén azt hangsúlyozza: nem szabad a rendszert bántani, mert alapvetően jó, csak vannak hibák, amelyeket persze a másik oldal testesít meg, tehát tükörképei egymásnak, egymásra mutogatnak.

Maga a rendszer van válságban. A szisztémáról egyre inkább kiderül, hogy nem elromlott, hanem kezdettől fogva alkalmatlan, mivel ez csak egy másolati példánya volt a nyugati rendszernek. Lemásoltuk, bevezettük a demokratikus intézményeket, a díszletek a helyükön vannak, de Ugandában is minden díszlet a helyén van. Ez a rendszer – és ez okozza a válságát is – nem más, mint a globális hatalomgazdaságnak – amelyet a multinacionális vállalatok, a Valutaalap, a Világbank, a globális média testesít meg, amelynek nincsen központja, hanem az országok feletti térben testesül meg – a megléte. Ezt mi sem jelzi jobban, mint hogy például 1988 és 2008 között a reálbérek évente 0,7 százalékkal emelkedtek, míg a profitok 23 százalékkal, vagyis 33-szor gyorsabban, mint a reálbérek. Ma Magyarországon az összes megtermelődő profitnak a 92 százaléka a külföldi tulajdonú multinacionális vállalatoknál összpontosul, sőt növekvőben van. Ha egy országban az anyagi erőit megtestesítő többletjövedelem döntő többsége egy olyan hatalom birtokában van, mint ahogy Magyarországon, akkor teljesen logikusan tételezhetjük fel: ez a hatalom a szó szoros értelmében diktál a mindenkori magyar kormánynak. Ez a diktátum persze soft eszközökkel és rejtett terekben működik a különböző kamarákon, fórumokon keresztül. Ha jót akarnak, akkor engedelmeskednek az „ajánlásnak”. És ennek engedelmeskedni szoktak a rendszerváltás kormányai.

A közszolgáltatások piacosítását akkor a WTO szorgalmazhatja ilyen puha eszközökkel...

– Abszolút így van. A globális birodalom egy hármas hatalmi rendszer. A multik kényszerítő hatalomként működnek, amelyek közvetlenül megjelennek a lokalitásokban. Jobbik esetben nekik dolgozik az ember, vagy beszállító-kiszolgáló gépezetként kapcsolódik be a rendszerbe. És marad a harmadik osztály, ahová a legtöbben tartozunk, kinek a megszorítások jutnak. Tehát háromféle bennszülött van: a favorizált, aki közvetlenül a multiknak dolgozhat, a másodosztály, aki legalább beszállító-kiszolgáló. A harmadik csoport az az alávetett pária, aki azoknak a megszorításoknak a következményeit nyögi, ami pont amiatt következik be, mert a magyar gazdaságban megtermelődő javak rohamosan növekvő hányada felett nem a magyar társadalom diszponál, hanem egy olyan erő, ami természetesen nem a magyar társadalom érdekeit tartja szem előtt. Nekik a részvényeseik a fontosak. Ez nem gonoszság a részükről. E hatalmat teljesen hidegen hagyja, hogy a társadalom a lejtőn lefelé megy, és nem tudja elemi szinten sem újratermelni önmagát. Csak az a parancsa, hogy minél több profitot termeljen. Ha ezt azon az áron teszi, hogy a magyar társadalom egyre inkább lepusztul, magánemberként, részvényesként sajnálhatja, de azt mondja: amíg nem akadályoznak meg a profitszerzésben, miért hátrálnék meg? Ez szabályozás kérdése, azonban a dilemma nem új: Magyarország 500 éve birodalmi függőségben él. Elég csak a török, a Habsburg-, a harmadik és a negyedik birodalomra gondolni. Az ötödik az államok feletti térben létező globális birodalom.

A magyar elitek között mindig volt konfliktus abban, hogy úgymond népnemzeti, radikális kuruc vagy behódoló, kollaboráns, komprádor labancok legyenek. Mindig kialakult valamilyen kombinációja a két szélsőséges értéknek. Az utóbbi húsz évben az egyre teljesebb behódolásnak lehetünk tanúi. Ennek következtében a túlhatalomra szert tevő globális erők egyre inkább lehetetlenné teszik a nemzet elemi szintű újratermelését. Maga a rendszer azért kerül válságba, mert kiderül róla: ez egy rejtett birodalmi diktátum termékeként jött létre. Így érthető, hogy a közbeszéd zavarossá tételében – fájdalmas kimondani, de – valamennyi politikai érdekcsoport érdekelt. Ha ugyanis kiderülne, hogy a rendszer eleve hamis alapokra épült, az a politikai osztály azonnali összeomlásával lenne egyenlő.

Mintha Magyarországon erőteljesebb lenne az együttműködési hajlam...

– Az én olvasatomban az, amit rendszerváltásnak hívunk, csak egy birodalomváltás volt. A szétomló szovjet kísérletből áttoltak minket a most már egyetlenként létező, uralkodó, nyugatias globalitás függési rendszerébe. De maga a függés és az erőforrásaink kiszivattyúzása nem sokat változott, sőt rosszabb lett, nagyobb fokozatba kapcsolt. Ez a hatalom lényegesen intenzívebben és rejtettebben foszt ki minket, mint a szovjet birodalom. Az elmúlt húsz év döntően azon múlott, hogy az elitek ezen a bizonyos szuperkuruc vagy szuperlabanc szélsőségekben meg tudják-e találni azt az optimális sávot, ahol az ügyes alkudozás következtében amolyan jut is, marad is helyzet áll elő, vagyis egyezzünk meg döntetlenben: hagysz annyi értékhányadot, hogy a számodra való kifoszthatóság állapotába mindig felhozhassuk magunkat. Úgy néz ki, hogy ebből a szempontból egyértelműen Magyarország az utolsó a környező, térségbéli országokhoz képest. Sikerült a nemzet hosszú távú jövője szempontjából a lehető legrosszabb alkukat megkötni, ami annak a következménye, hogy kudarcot vallottak az elitek.

Orbán Viktor azonban kivétel: kísérletet tett egy óvatos rendszerkorrekcióra, de ennek látjuk a következményeit is. Vagyis, ahogy ő is fogalmazott: útban van. Ez a globális rendszer mindent megtesz annak érdekében (ezek a fuvolázó hangok, hogy egy Orbán nélküli Fidesszel szívesen összefeküdne az SZDSZ, ezek azt jelzik), hogy még mindig büntetésben van Orbán Viktor. Láthatólag súlyos támadásoknak néz elébe, aki akár csak arra vetemedik, hogy megpróbál a nemzetnek egy kicsit előnyösebb rendszerkorrekciót véghezvinni vagy alkumechanizmust kiharcolni. Az orbáni kísérlet kudarca azt igazolja, hogy itt nemcsak arról van szó, hogy az elitek itt váltak a leginkább kollaboránssá, hanem olyan iszonyú nyomás alatt állnak, amely nem is engedi ki őket ebből a helyzetből. A globális hatalom a legcsekélyebb jelét sem mutatja annak, hogy szóba állna azzal, aki a lehető legóvatosabban is csak a rendszer korrekciójáról beszél.

Annak ellenére, hogy Gyurcsány Ferenc meggyengüléséről lehet hallani mostanában, mindennek tükrében úgy látszik, hogy a jelenlegi miniszterelnök igen jó választás volt 2004-ben.

– Ez teljesen egyértelmű. Gyurcsány Ferenc éppen azért van a helyén, mert minden globális erőnek szüksége van, ha nem is személy szerint rá, de arra az eltökéltségre, gátlástalanságra, cinizmusra, amivel nemcsak mintaszerűen végrehajtja a birodalmi diktátumokat, hanem még elébe is megy. Mindezt úgy állítva be, hogy a magyar társadalomért, annak üdvéért teszi.

Akkor a bábeli zűrzavar segédkezet nyújt Gyurcsányéknak, hiszen képesek elhitetni a társadalommal, hogy mindez, amit tesznek, nemcsak érted történik, de még jó is neked...

– Ez pontosan így van. És amíg a diskurzus tere, a nemzet önmagával való szóba állásának irányítása a részvényesek birtokában van – és az ő kezükben van, sőt ők uralják a fogalmak értelmezési rendszerét is –, addig sikeresen kommunikálhatják az intézkedéseiket.

Miképpen lehetséges a változtatás?

– Ha nem lesz valamilyen szereplője a magyar nemzetnek – ez intézmények, személyek rendszere –, amely a problémákat, a válság természetét őszintén, higgadtan kimondva létre tudja hozni azokat a kommunikációs tereket, ahol megvalósulhat a párbeszéd, amelyben a nyilvánosságban visszavonhatatlanul tematizálhatja és korrekt javaslatot tehet a rendszerek korrekciójára, ha ez nem történik meg, akkor mi állíthatná meg a jelenlegi válság mélyülését? Én nem hiszek abban, hogy ez magától megállhatna.

Vannak most olyan szereplők, akik képesek lehetnek ezt a korrekciót véghezvinni?

– Ahogy említettem, Orbán Viktor személye kétségtelenül a legnagyobb ígérete ennek, de látjuk a beszorított helyzetét. Kiss Péter és Szili Katalin elvileg érzékelik a problémákat, és időnként a megnyilvánulásaik is erre engednek következtetni. De ide kell sorolni Gazsó Ferencet is. Mindez azt jelzi: nem teljesen lehetetlen a lejtőn való megállás. A Fideszben Orbán Viktor és Mikola István, emellett az MSZP-ben is létezhetnek olyan reprezentánsok, akik felérik ésszel a válság súlyosságát. Az SZDSZ szóba sem jöhet, mert a globális rendszernek egy közvetlen nyúlványa, és ebből a szempontból az MDF-et sem tekintem másnak."

link
matgab 2007. 11. 15. 14:39
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1060
Draskovics Tibor

A Pénzügyminisztérium két vezető köztisztviselője, köztük Draskovics Tibor akkori közigazgatási államtitkár ellen folytatott "Hézag" fedőnéven titkos nyomozást 1996-ben az Országos Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi főosztálya - derül ki a rendőrség honlapján közzétett, feloldott titkosítású olajügyi dokumentumokból. A gyanú szerint a két vezető hatalmával visszaélve utasította a Vám és Pénzügyőrséget egy üzemanyag-forgalmazó cég bírságának mérséklésére, de a nyomozást végül további intézkedés nélkül lezárták.
matgab 2007. 11. 20. 10:50
Előzmény: #1060  matgab
#1061
Orbán:
"Az embereknek a sarkukra kell állniuk, és azt kell mondania: elég volt, nem tűrjük tovább. Az embereknek egyszer maguknak kell megváltoztatni a dolgok menetét - jelentette ki Orbán Viktor, majd hozzátette: azt nem tudja, hogy ez a változtatás parlamenti formájú vagy másfajta lesz."

Szerintem nem az embereknek kéne a sarkukra állni, hanem az ellenzéknek, és nekik kellene kiállni az emberek elé és megmondani, hogy mit tegyenek azért, hogy a helyzet megváltozzon...Szólítsák fel az embereket akár sztrájkra, akár demonstárciókra, akár útelzárásokra, blokádokra, bojkottra, vagy egységes hitelvisszafizetésmegtagadásra, vagy adó meg nem fizetésre, vagy közmű meg nem fizetésre... Ezt hívják passzív ellenállásnak... Vagy lehetne aktív ellenállás is, persze nagyobb kockázatokkal, nagyobb elvárható hozam mellett...

Nem csak pofázniuk kellene , hogy mit és hogyan kellene, lehetne tenni ha eljő az idő, meg ha ez meg ha az meg mese habbal...
Persze ez így egyszerűbb...Kihívni az embereket az utcára, elmondani nekik, hogy nagy szarban vagytok , de a tüntetés végén mindneki menjen haza, stb.stb....
matgab 2007. 11. 21. 11:39
Előzmény: #1061  matgab
#1062
Az egész nagyon egyszerű... A MÁV-ot ugyanúgy le kell építenie a kormánynak, mint a magyar folyam és tengerhajózást.
Mert amíg büntetlenül vehetik meg az orosz adósságszolgáltatás ellentételezéseként fizetett tengerjárókat 1, azaz 1 USD-ért a párt holdemberei és a MAHART helyett holland német és ukrán hajók viszik az árukat, addig a MÁV még mindig szállít...

Tehát ha leépítik egy részét, akkor a nagy vízfej miatt , csak egyre veszteségesebb lesz az egész. Az, hogy egy-egy szárnyvonalra milyen költségeket allokálunk rá, az csak azon múlik, hogy mit akarnak kimutatni...

Viszont milyen "szép lesz", ha már a német vállalkozók fuvarozhatják a magyar síneken svájci vagonokban horror áron a keleti nyersanyagokat nyugatra és a nyugati árut vissza...
Mindezt környezetbarát módon...

Amúgy meg az olajlobbi is jól fog járni, hiszen a kieső vonalakon meg majd benzinnel fognak járni, környezetszennyező módon...

Na, akkor ki fog itt megint hosszú távon jól járni és ki fog szívni?
Egy hajót ha elvesztünk annak pótlása 3 év, ha egy flotta renoméját veszítjük el , azt 300 év visszaszerezni...Ezt valami brit mondta...

Az sem mellékes, hogy míg mára a termelő és kereskedelmi cégek szinte összes érdekvédelmi szervezetetét leépítették megszüntették, addig az állami szektor nagy cégeiben ez még mindig működik úgy ahogy.
Márpedig, ha egy szakszervezet képes 2-100.000 fő szervezett mozgatására, az minidg veszélyt jelent az aktuális kormányra, főleg, ha az emberek érdekei ellenében cselekszik...

Mit kell tennie a kormánynak? Szét kell vernie ezeket a szervezeteket is! Azaz a MÁV-ot csökkenteni, végül csődbevinni privatizálni, a Postát privatizálni, az oktatásban is a magániskoláknak egyre nagyobb szerepet szánni...
Melyik multinacionális cég alkalmazottai mennek el sztrájkolni azért mert a nyugdíjrendszerüket és az eü-i ellátórendszerüket tönkre akarják tenni?

Semelyik! Mert még egy nyamvadt sztájkot sem lehet egyikben sem megszervezni...Különben ott van a holnap mást találunk helyetted tábla. A managereknek meg ott a bónusz amit teljesíteni kell...Az se fogja saját cége ellen összefogni az embereit...

Pedig elvileg 100 (200(?)) fő feletti cégeknél kellene, hogy legyen szakszervezet, de ügyesen ki lehet játszani ezt mindenféle trükkel (consellor rendszerrel stb. stb.)

Az emberi összefogás potenciális szintjét le kell vinni az ego szintjére, mert így lehet a legegyszerűbben buta, bologató, fogyasztó rabszolgává tenni az egész társadalmat, amin a kiválasztottak felső 1%-a nyugodtan uralkodhat és bármit megtehet.

Csak a vak nem látja...

matgab 2007. 11. 21. 12:20
Előzmény: #1062  matgab
#1063
Úgy látszik a külföldiek is felismerték, hogy a magyar gazdaság teljesen szarban van, Gyurcsányt le fogja mondatni az mszp, és elkezdett menekülni a külföldi tőke.
Tőzsde le, Forint zuhanni fog.Yuppie , dübörgünk wazzeg!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 12:23
Előzmény: #1062  matgab
#1064
Gyurcsány és társai hülyének nézik a "magyar embereket".
Hülyék is vagyunk, ha elhisszük nekik, hogy ingatlanjainkat jobb eladni külföldieknek és visszabérelni tőlük. (Lásd, kormányzati negyed, székházak, stb...)
Hülyék is vagyunk, ha elhisszük, hogy mindegy ki a cégutlajdonos hazánkban, magyar, vagy külföldi.
Hülyék vagyunk, ha nem követeljük meg a kormánytól a magyar nemzeti vagyon megőrzését, mert CSELÉDDÉ TESZNEK BENNÜNKET!!!

Hülyék is vagyunk, ha tovább tűrjük ennek a kormánynak az antimagyar tevékenységét...

Lassan nem lesz miből fejleszteni, nem lesz meg a nemzeti hozzájárulásunk az EU-s fejlesztések lehívásához, erre a bitang, külföldön jótékonykodik, pl. kórházakat épít külföldön, külföldi egyetemeket támogat, külföldieknek adja magyaroknak szánt EU-s fejlesztési forrásokat...
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:21
Előzmény: #1063  matgab
#1065
"Úgy látszik a külföldiek is felismerték, hogy a magyar gazdaság teljesen szarban van, Gyurcsányt le fogja mondatni az mszp, és elkezdett menekülni a külföldi tőke."

Te matgab
Ha ennyi év tőzsdei jelenlét után is képes vagy ilyen indokokra alapozni a jelen tőzsdei bocsot, akkor semmit sem tanultál, de mindent felejtettél.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:39
Előzmény: #1061  matgab
#1066
"Szólítsák fel az embereket akár sztrájkra, akár demonstárciókra, akár útelzárásokra, blokádokra, bojkottra, vagy egységes hitelvisszafizetésmegtagadásra, vagy adó meg nem fizetésre, vagy közmű meg nem fizetésre..."
Adó meg nem fizetésre... És akkor úgy jó lesz?

"Ezt hívják passzív ellenállásnak... Vagy lehetne aktív ellenállás is, persze nagyobb kockázatokkal, nagyobb elvárható hozam mellett..."
Aktív ellenállás? És az mi lenne, kedves Matgab: verjük meg, aki nem azt mondja, amit én?
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:54
Előzmény: #1063  matgab
#1067
"Úgy látszik a külföldiek is felismerték, hogy a magyar gazdaság teljesen szarban van, Gyurcsányt le fogja mondatni az mszp, és elkezdett menekülni a külföldi tőke.
Tőzsde le, Forint zuhanni fog.Yuppie , dübörgünk wazzeg!"
Ha ezt a mai nap alapján írtad (az "elkezdett" erősen erre utal), akkor javaslok egy linket:
link
Nézd meg melyik fontosabb index van pluszban, ill. melyik esett többet, mint mi.

Itt pedig a cseh, lengyel és magyar tőzsde elmúlt 5 havi összehasonlítása:
link
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:56
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1068
3 havi:
link
5 havi:
link
1 évi:
link
3 évi:
link
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:57
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1069
Aktív ellenállás? Nehogy ne értsed: persze, hogy forradalom.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:59
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1070
Én értem. Csak tőle szerettem volna hallani.
matgab 2007. 11. 21. 15:01
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1071
Én az utóbbi 2 hónapra mondtam...
Szerintem valakik már tudják/tudni vélik, hogy az elnöknek mennie kell majd...
Egyre több szoci politikus egyre bátrabban üzenget, hogy ezt így nem tovább...
Mindegy, hogy azért, mert félnek hogy nem lesz ember aki a szocikra szavaz és így nem lesz kenyerük, vagy jóérzésből, vagy irigységből, de menekülnek ki alóla egyre nyíltabban...
Január végén már nem úgy fogják hívni a miniszterelnököt, hogy gyf.
Kiugrik alóla a párt, a kormány (Kóka már elegánsan menekül) és az szdsz, aki aztán mondhatja 2010-ben, hogy mi megmondtuk, hogy ha elakadnak a reformok, akkor ilyen szar lesz...Nem hittetek nekünk, most itt van az eredménye...
Persze,ha keresztülverik a "reformokat", akkor is ott lennénk, de ki tudná ezt bizonyítani?
matgab 2007. 11. 21. 15:06
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1072
Forradalom, mint népi kezdeményezésű megmozdulás szerintem nem is létezik.

Ha egy ellenérdekelt hatalmi-gazdasági vezetőségnek van elég pénze és népszerűsége, akkor lehet forradalomat csinálni, szervezni.

Ha meg még kevesebb pénze van, akkor meg lehetnek a terrorista hadműveletek.

Magyarországon 99%-ban már csak a birka Bélák és azok leszármazottai élnek, ha a szánkba akarna szarni vki, akkor a mai magyar társadalom lemondóan csak azon vitatkozna, hogy mekkorára tátsuk ki a szánkat...
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:08
Előzmény: #1071  matgab
#1073
Az, hogy Feri előbb-utóbb menni fog, az szerintem is erősen sanszos. Már írtam is. Ennek több oka van: 1. párton belüli ellenzék, akiknek a nagy rendszerek fenntartásaihoz érdeke fűződik, vagy valóban szocialista felfogású; 2. párton belüliek, ill. SZDSZ, akik szerint Ferivel nem lehet választást nyeri.

Viszont van egy ellentmondás a szövegedben. 1. állításod: szerinted Feri nagyon rossz. 2. állításod: Feri már a külföldiek szerint is rossz. 3. állításod: Feri menni fog és ezt már tudják pl. a külföldiek, ezért adnak. Kérdésem: ha a rossz megy, akkor miért adnak a külföldiek?
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:10
Előzmény: #1071  matgab
#1074
"Én az utóbbi 2 hónapra mondtam..."
2 havi chart pont nincs itt, de az elmúlt hónap:
link
matgab 2007. 11. 21. 16:27
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1075
mert a kiszámíthatóan rossz az néha jobb, mint a kiszámíthatatlan környezet...
matgab 2007. 11. 21. 16:30
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1076
Mármint ha a befektetéseimet nézném külföldi szemmel...
Eddig tudta, hogy rossz a népnek, de legalább még meg tudja szépen fejni...Egyre kevésbé, de még egy ideig tud.
Most meg nem tudja, hogy tud-e majd fejni...
Ezért. Nekik pl. Hankook, ami nekünk rossz az nekik nem rossz. Nekik az a rossz, hogy nem tudják, hogy a számunkra rosszat , egy számunkra rossz követi -e, vagy számukra rossz követi-e, vagy egy mindkettőnk számára jó, vagy rossz követi-e...
Hát ezért inkább adnak...
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 16:46
Előzmény: #1076  matgab
#1077
Szvsz. árazzák Ferkó bukását... :)))))
Külföldön is. :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 17:41
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1078
Ezért esik az FTSE, DOW, SP, NAS, CAC ...?
Basszus ez a Ferkó nagyon nagy hatalmú ha az egész világ az Ő táncát járja, meg kellene tartani.:o)
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 08:35
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1079
Már régen megfogalmazódott bennem, hogy a dinoszauruszok kihalásáért is a Gyúccsány a felelős...
Hmm... télleg mennie kell.
saru 2007. 11. 22. 08:40
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1080
"Az, hogy Feri előbb-utóbb menni fog, az szerintem is erősen sanszos." ;

mikor leírtam már ezt, pedig a vak is láthatta... !
matgab 2007. 11. 22. 10:08
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1081
kanyisz, minden esik, de mi jobban esünk...Ráadásul amikor a többiek emelkednek vagy stagnálnak , akkor mi még mindig esünk...

Persze mindig lehet magyarázni a bizonyítványt, de minek? Hacsak nem azért, hogy a hülyék továbbra is rájuk szavazzanak...

Más:
Mi lenne, ha minden demonstrátor Sajtós mellényben jelenne meg a következő tüntetésen?? :)
Kit vinnének be a rendőrök?

link
Mert aki elesik, azt beviszik, de ha médiás, akkor el is engedik....De mi van azokkal, akik nem médiások? Azoknak kussti van...
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 10:18
Előzmény: #1081  matgab
#1082
matgab, azért ne túlozz: a px50 3%-kal, a wig20 2%-kal jobb egy évre a buxnál, ez valójában semmi
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 10:44
Előzmény: #1081  matgab
#1083
"minden esik, de mi jobban esünk...Ráadásul amikor a többiek emelkednek vagy stagnálnak , akkor mi még mindig esünk..."
Matgab, én véleményt nem is írtam, mert leszoktam róla, mert nem kívánok részt venni idióta vitákban. Csak tényeket írtam, abban viszont kérlek ne vitatkozz.
5 havi összehasonlításban a BUX, a PX50 és a WIG20 teljesen ugyanott áll jelenleg (a cseh enyhén alulmúlja a BUX-ot 5 havi teljesítményben), elmúlt 1 évet tekintve is nagyjából ugyanott állnak (itt a BUX a legrosszabb), 3 évnél pedig szintén (itt a cseh a legszarabb), 5 évnél meg a lengyel.

Ezek a tények. A többi engem nem érdekel.
matgab 2007. 11. 22. 10:53
Előzmény: #1083  Törölt felhasználó
#1084
én meg az elmúlt 2 hónapról beszélek, mióta kiderült, hogy évi 1%-kal dübörgünk és behozták a lex MOL-t...
Ezért mondom, hogy két különböző dologról beszélünk...
Nézheted tőlem 15 éves távlatban is meg a DAX-hoz képest is...Meg azt is nézd hozzá, ha mondjuk az utóbbi 3-6 hónapokat nézed, hogy a HUF CZK és a PLN árfolyam hogyan alakult emellett...
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 11:28
Előzmény: #1084  matgab
#1085
3, ill. 1 hónapra visszatekintve a BUX enyhén alulteljesíti a cseheket és lengyeleket. 5 haviban pedig a cseheket felül. Egyébként ez leginkább a 30% BUX komponens MOL-nak köszönhető.
matgab 2007. 11. 22. 17:00
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1086
Pénznyelő,
Azért az nem jó, hogy a mostani esést a nagyrészt kipukkadó MOL-nak tudod be míg az emelkedést nem...
Hol lettünk volna a MOL spekuláció nélkül szerinted? Akkor nem is emelkedtünk volna így és még mindig nem vagyunk ott, ahonnan a speka vitte fel...

Azonkívül meg az árfolyamokat is vedd figyelembe, mert a HUF elég rendesen gyengült.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:06
Előzmény: #1086  matgab
#1087
"Azért az nem jó, hogy a mostani esést a nagyrészt kipukkadó MOL-nak tudod be míg az emelkedést nem..."
Sehol nem írtam, hogy az nem amiatt volt. Ha figyelmesebben olvasol, akkor láthatod, hogy leírtam, hogy az elmúlt 3 hónapban alul, az 5 havi visszatekintésben meg felül teljesítettük a visegrádiakat. (mindkettő elhanyagolható egyébként, néhány %). Erre az egész jelenségre, azaz a kettőre együtt írtam, hogy nagyrészt a MOL miatt van. Azaz ezzel azt állítottam, hogy a fel is és a le is emiatt van.

Ha nem volt teljesen érthető, akkor sorry. Szerintem, aki akarta, értette.
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 16:06
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1088
Morvai Krisztina: az unió hasson oda, hogy a kormány hagyja abba az emberi jogok megsértését.

...
– Eközben családok feje felől árverezik el a házat adó- vagy a lejárt banki tartozás miatt. Ha a cégeket megilleti a csődvédelem, a családokat vajon miért nem? Úgy tudom, Angliában a bankoknak is viselniük kell a kockázatot a kihelyezett hiteleikért, és törvény védi a fizetésképtelenné vált családok otthonát, és bíróság állapíthatja meg csődbe jutott családnak még elviselhető törlesztőrészletet.
– Amiről ön beszél, ahhoz emberközpontú társadalompolitikára, gazdaságpolitikára lenne szükség, de Magyarországon a jelenlegi hatalom kizárólagosan profitközpontú társadalom-, illetve gazdaságpolitikát folytat. Ezért volt olyan nagy a gyurcsányi hazugság. Mi is azzal kezdtük az előadásainkat Amerikában, hogy elmondtuk, miért van Magyarországon emberi jogi krízishelyzet. Az ok-okozati összefüggéseket mindig világosan kell látni. A kiváltó ok a hazugságbeszéd botrányának kirobbanása volt tavaly szeptember 17-én. Megpróbálták bagatellizálni, mondván, "minden politikus hazudik, nem olyan nagy dolog". De mi volt ennek a hazugságnak a lényege? Az, hogy a választási kampányban egy jóléti típusú, baloldali természetű, emberközpontú programot hirdettek a meghamisított gazdasági adatokra támaszkodva. És helyette a fordítottját, egy profitközpontú, népnyúzó, neoliberális programot hajtanak végre. És ennek érdekében kell elnyomni a polgári és politikai szabadságjogokat. Ezért kell félelmet kelteniük, hogy az emberek ne merjenek az utcára menni tiltakozni. Tehát önnek igaza van abban, hogy összeáll, mint egy puzzle, a gazdasági szociális és kulturális jogok köre és az emberi jogok másik nagy családja, a polgári és politikai szabadságjogok. És itt vannak még a kollektív jogok. Mint például egy nemzet önrendelkezési joga. Az a jogunk, hogy közösen meghatározhassuk, mi legyen az országunk fejlődésének fő iránya. Ezt pedig a választásokon kell eldönteni. És a legutóbbi választáson ezt a menüt senki nem kínálta fel az embereknek. Ami itt most folyik, ahhoz a jelenleg egyszázalékos SZDSZ-nek a programja hasonlított, de az emberek többsége nem olyan pártra szavazott, amely több-biztosítós modellt akart, vagy amelyik a falvak tönkretételét akarta.

– Említette, hogy ENSZ-szakértőkkel is tárgyaltak. Ezt hogy sikerült elérniük, és miről tárgyaltak?

– Négy évig szakértőként dolgoztam az ENSZ-ben, és jó kapcsolatokat sikerült kialakítanom, ennek köszönhetően sikerült megszervezni egy háttérbeszélgetést számos tisztviselővel és diplomatával. Ezen a megbeszélésen kikristályosodott, hogy alapvetően rossz lóra tettünk, amikor úgy döntöttünk, csak a Nyugattól várunk segítséget az emberi jogi krízishelyzetünk megoldásában. Úgy tűnik, a nyugati diplomáciát is a gazdasági érdekek és érdekcsoportok mozgatják, és nem fognak tűzbe menni azért, hogy Magyarországon ne lődözzék ki az embereknek a szemét, és ne legyenek megfélemlítve a másként gondolkodók. Ezért azokat az országokat kell megnyernünk, amelyeket folyamatosan leiskoláz az Európai Unió, mondván, nem biztosítják megfelelően az emberi jogokat. A megbeszélésen elmondtuk, hogy tavaly ősz óta sem a felelősségre vonás nem történt meg nálunk, sem az áldozatok, a jogsértettek kártalanítása. Elmondtuk, hogy még most is folynak a koncepciós perek, és hogy semmi garancia nincs arra, hogy ez nem fordulhat elő még egyszer, sőt a miniszterelnök úgy nyilatkozott: nagyon reméli, hogy a magyar emberek tanultak a tavaly őszi leckéből. És elmondtuk, hogy ezt eltűri az unió. Tárgyaló partnereink alig akarták elhinni, hogy miközben az Európai Unió képviselője nap mint nap feláll az ENSZ-ben, és pökhendi módon előadást tart az emberi jogokról, és állandó számon kér más országokat, aközben abban az Európai Unióban ilyesmi előfordulhat. Azt javasolták nekünk, ne arról beszéljünk, hogy Magyarországon milyen emberi jogsértések történtek, hanem mondjuk azt, hogy az Európai Unióban durva emberi jogsértések történnek, mert ez a tény. El kell érnünk, hogy az Európai Unió azt érezze, hogy veszélyben van a presztízse.
– És az ENSZ kínzás elleni bizottsága után ismét egy ENSZ-fórum elé kerül a magyar emberi jogi kérdés?

– A szakértők azt javasolták, hogy a Civil Jogászbizottság jelentéséből készítsünk egy öt-hat oldalas összefoglaló jelentést, és juttassuk el az ENSZ különböző szerveihez és a kétszáz tagállamnak. Nem hiszem, hogy a címzettek mindegyike úgy fog reagálni, ahogy az Európai Unió tette a "semmi különös nem történt", illetve a "ne tessék már annyi gumilövedéket használni" típusú pihe-puha nyilatkozataival. Az uniónak módjában állt volna megfenyegetni Magyarországot azzal, hogy ha így folytatja, akkor felfüggesztik uniós tagságát. Ezt nem tette meg. Ezért az ENSZ-en keresztül szeretnénk nyomást gyakoroltatni az Európai Unióra azoknak az országoknak a segítségével, amelyek ki vannak bukva az unióra, pökhendiségéért, a kioktató nagyképűségéért. Most előállt egy olyan helyzet, hogy az unió felsőbbrendűsége megkérdőjeleződött, hiszen eltűri a magyarországi erődemonstrációkat, félelemkeltéseket. Ezért kell az igazságot a világ elé kell tárni, és ezért kell a tényekkel szembesíteni azt az uniót, amely magát az emberi jogok letéteményesének tartja. El kell érni, hogy az unió vagy hasson oda, hogy a magyar kormány hagyja abba az emberi jogoknak a megsértését, vagy mondjon le arról a státusáról, hogy neki szava lehet az emberi jogok tekintetében a világon.

link
matgab 2007. 11. 27. 18:56
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1089
kedves szokeandras!
Szerintem meg a nemzetközi befektetők is kezdik látni, hogy szar van a palacsintában.

Már mi a frásztól menne a magyar tőzsde? Én már tavaly is azon gondolkodtam, hogy mitől emelkedik ez még? De el tudtam mondani magamnak, hogy a likviditásbőség az egész világon ott van, tehát nálunk is.
Most meg, hogy egy kis gebasz van, akkor honnan fogják kivenni a pénzt? Onnan ahol bizonytalan a politikai helyzet, ehhez társul egy 8%-os hivatalos infla mellé egy 2% alatti, de inkább 1%-os GDP növekedés...Azaz ez évi 7%-os gazdasági csökkenés...
Amellett ez genrálhat egy HUF kilengést 300 HUF/EUR felé, és akkor miért ne innen vennék ki a pénzüket, mint mondjuk romániából, vagy a csehektől.
Tök racionális...Én azt nem értem, hogy a HUF miért tarja még magát...Valszeg azért, mert óriási kamatot fizetünk az államkötvényeinkre, és ezért a külföldiek még veszik a forintot.
De majd ha világos lesz, hogy nem tudjuk az adósságot visszafizetni, akkor majd a kereslet is csökken és a HUF-nak is vége...
Ennyi, aztán majd , hogy ezt hogy kommunikálja sikerként az akkori kormány, az már az ő baja...
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 20:02
Előzmény: #1089  matgab
#1090
Ennek a Morvainak tényleg teljesen elment az esze.
Beteg ember.
A Baló hogy nem válik el tőle? Menthetetlen.
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 20:49
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1091
"Ennek a Morvainak tényleg teljesen elment az esze.
Beteg ember. A Baló hogy nem válik el tőle? Menthetetlen. Conqui"

Morvai Krisztina a valóságról tájékoztatta az amerikai szervezeteket, amelyek meghívására az USA-ban előadásokat tartottak.
Kiderült, hogy a hazánkban uralkodó média terroristák teljesen flretájékoztatták a világ közvéleményét.
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 21:18
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1092
Akasztófahumor:

A Csendes Többség felhívása a hangos kisebbséghez

Mi, a Csendes Többség vagyunk maga a nép, a lakosság, beee!
Mi bemegyünk reggelente dolgozni, beee.
Nem érünk rá demonstrálni, utcakövet hajigálni, hidat lezárni, gárdákat alapítani, zavarogni, rendetlenkedni, beee.
Mi a családunkkal töltjük az időnket, a kutyánkkal, macskánkkal, élettársunkkal, és a gyerekünkkel, ha tartunk, beee.
Esténként a Mónikát, Balázst bámuljuk, beee.
Hétvégenként kirándulni visszük a családot a közeli plázába, beee.
Mi nem politizálunk, csak szidjuk az árpádsávos csőcseléket, és a Zorbánt, beee.
Mi már látjuk, hogy be fognak érni a reformok, de megértjük, hogy addig ez némi áldozatokkal jár, beee.

Mi szívesen fizetjük a növekvő adókat, vizitdíjat, gázszámlát, ha majd nem tudjuk, megfagyunk, beee.

Beszálltok közénk, hogy együtt építhessük a dübörgő jólétet?

Válaszotokat várja:
a Csendes Többség Beee!
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:45
Előzmény: #1092  Törölt felhasználó
#1093
Horn Gábor:
"Ha felrúgnánk a koalíciót, akkor rövidtávon jól járnánk, hiszen kiszállnánk egy hiteltelen, elutasított kormányból."

Magánál van ez az ember?
Az MSZP hitelességét éppen az ásta alá, hogy az SZDSZ ráerőszakolta a kormányra az országot kiárusító "reformjait". :(((

link
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:49
Előzmény: #1093  Törölt felhasználó
#1094
Xd
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 23:41
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1095
cetas
Médiaterror alatt bizonyára a Hír Tv-t, az Echo Tv-t továbbá a Kurucinfót és a hozzá hasonló Mélymagyar Igazság-ot hirdető honlapokat érted.
Akkor valszeg igazad van...
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 00:56
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1096
Szia matgab! Szeretnék kérdezni valamit, küldenél egy mailt a gyferenc@vipmail.hu -ra, és akkor megtudom a címed.
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 07:34
Előzmény: #1089  matgab
#1097
matgab!
a 8%-os inflációt nem levonni kell az 1%-os növekedésből, mert az utóbbi reálérték, hanem hozzáadni (pontosabban szorozni). Ekkor megkapod a nominális növekedést, ami a te számaiddal 9-10%. (valójában kevesebb, mert az infla kevesebb, a GDP inflája - deflátor - meg még annál is kevesebb)
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 08:37
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1098
"Tök racionális...Én azt nem értem, hogy a HUF miért tarja még magát...Valszeg azért, mert óriási kamatot fizetünk az államkötvényeinkre, és ezért a külföldiek még veszik a forintot.
De majd ha világos lesz, hogy nem tudjuk az adósságot visszafizetni, akkor majd a kereslet is csökken és a HUF-nak is vége... "

matgab,

Rossz hírem van számodra. Több is. Az óriás kamataink nem olyan óriásiak egyrészt (a jövőre várt 5+ %os inflációhoz képest csak 2,5% a reálkamat!), és világos hogy tudjuk fizetni az adósságot. Jelezném hogy 2008-9-ben várhatóan a költségvetés elsődleges egyenlege (azaz a kamatfizetés nélküli) nullás vagy pluszos lesz, a teljes hiány a kamatfizetésből (korábbi adósságból) származik, és 4% körül lesz GDP arányosan, aminek a finanszírozása nem jelent problémát.

A Te érvelése körülbelül olyan mintha a 98as orosz válságot ráfogtuk volna Viktorra. Egyrészt valóban volt benne szerepe a kisgazdák kormányba való bevonása révén, ugyanis ettől nagyon paráztak a külföldiek (tehát nagyobb eladás volt mint lett volna enélkül), de e nélkül is lett volna bear, akkor is ha az MDF van, akkor is ha MSZP, akkor is ha MIÉP.

Nyilvánvalóan a hazai gazdasági lassulás GYF "érdeme" és lett volna jobb, növekedésbarátabb csomag. Ennek hatása a hazai tőzsdei vállalatok profitkilátásaira viszonylag kicsi, így egy másfajta csomaggal lehet hogy 400 ponttal feljebb lennénk. De lehet hogy nem.
Törölt felhasználó 2007. 12. 01. 23:32
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
És még így is van kegyelem

Beszélgetés Makovecz Imrével

Makovecz Imre és a Magyar Művészeti Akadémia tagjai nemrég nyílt levelet írtak a jóakarat, a becsület és a szépség nevében. Úgy érezték, fel kell emelniük szavukat "az emberi élet szentségének sárba rántása ellen". A levélben felszólítják a hatalom birtokosait, hogy értsék meg végre, milyen borzalmasan leromlott állapotban van az ország, és hagyják abba a hazudozást, valamint javaink elherdálását.

– Magyarország súlyos állapotban van. Fásult. A felhívások, szónoklatok leperegnek a hatalom birtokosairól, a tüntetéseket pedig szétveri a rendőrség. Az emberek lelkében elhaltak azok a receptorok, amelyeknek érzékelniük kellene, milyen súlyos a helyzet, és amelyeknek mozgósítaniuk kellene. Mi értelme van ebben a helyzetben egy nyílt levélnek?
– A Magyar Művészeti Akadémia zaklatott és különös körülmények között született meg annak idején, és ma százhatvan tagja van a Kárpát-medencében. Úgy gondoltam, hogy az akadémiának kutya kötelessége megszólalni, akármennyire fásult is az ország. De először is a fásultság vádjára kell reagálnom. A folyamat Trianonnal kezdődik és a ’19-es kommünnel folytatódik. 1945-ben pedig, huszonöt éves pauza után ugyanaz következik be. Ennek a folyamatnak a lényege az, hogy ’49-ben az emberektől mindent elvettek, és fölszámolták a történelmi folytonosságot. Gyerekkorom falujában, Nagykapornakon kétezer embernél több élt akkor. Négy jól működő asztalosműhely volt, a parasztoknak pedig nyolc-tíz hold földjük volt. A jezsuitáknak persze sokkal nagyobb földjeik voltak. Egy nyolc-tíz holdas ember gondoskodni tudott a családjáról abból, amit ott megtermelt. Ez a képlet két generáció alatt kihalt. Ugyanez a falu most nyolcszáz fős, nincs benne iparos, a néhai parasztudvarok begyepesedtek, a szederfa, amelynek a gyümölcsét a kacsák ették, eltűnt, örökzöldek vannak az udvaron, mellettük autó áll. Sehol aprójószág nincs, és ha megkérdezzük, miért nincs, akkor azt felelik, hogy ahhoz táp kellene. Holott annak idején konyhai hulladékkal etették a tyúkokat. Pokoli átalakuláson ment át Magyarország. Gyalázat, amikor birka népről beszélnek, és az is gyalázat, ha fásultságról beszélünk. Mert ez nem fásultság, hanem tönkretétel. Szisztematikus, kemény tönkretétel, amelynek az a célja, hogy ez a körülbelül tízmillió ember tudat nélküli alkalmazottá váljon, olyan lénnyé, akinek vagy van munkája, vagy nincs, és akit nem feltétlenül szükséges emberszámba venni. Természetes, hogy ilyen gyilkos folyamatok közepette az embereknek nem nyilvánvaló, hogy legalább három gyereket kell nevelni.

– És a szellemi pusztításról akkor még nem is beszéltünk.
– A szellemi pusztításnak egyszerű példáját hoznám föl. Mi még a Rákosi-érában azt tanultuk, hogy a nemesek és a földbirtokosok úgy kizsákmányolták a jobbágyot, hogy sokszor a feleségét kellett az eke elé befognia. De azt nem tanították meg nekünk, hogy mekkora volt egy jobbágytelek. Negyven magyar hold volt. Az harminchat kataszteri hold. Az egész jobbágyságot Rákosi kuláknak minősítette volna. Mi kell harminc holdhoz? Egy lovas fogat, egy ökrös fogat, udvaros, cseléd és nagyon nagy család. Hogy adózott ez a jobbágy? Kilencedet és tizedet fizetett. A kilenceden megváltotta a katonaságot, mert az a nemesség feladata volt, a tizeddel pedig megfizette a papokat, akik gyógyítottak, tanítottak és igét hirdettek. Ezenkívül volt tizenkét nap közmunkája, amelyet robotnak hívtak. Hogy adózunk mi? A nettó adóhányad a bevétel hatvan százaléka, és ha az összes elvonást összerakom, akkor az jön ki, hogy száz megkeresett forintból nyolcvanötöt vissza kell adni. Ennek következtében a magyar kis- és középvállalkozások felszámolódnak. Még akkor is, ha megpróbálnak ebben a minősíthetetlen játszmában csalni. Mert nem tudunk úgy csalni, hogy számottevő eredményt produkáljunk. Ezt tetézi, hogy a jogászkodás és a virtualitás eluralkodik a valóságon. Aminek eredményeképp aláírt szerződés mellett, elvégzett munka után nem fizetnek. Az én cégem így kínlódik. Sok tízmillió forint olyan kintlévősége van, amelynek a peres úton való behajtása reménytelen. Ebben a helyzetben, látva az ország pusztulását, a Magyar Művészeti Akadémiának meg kell szólalnia. Még akkor is, ha a szellemileg és fizikailag kisemmizett nép erre nem tud reagálni. A kommunistákról nem beszélek, mert az ő reakcióikra nem vagyok kíváncsi. De hozzáteszek valamit, ami lehet, hogy szokatlan. Ma éjszaka azzal kínlódtam álmomban, hogy ha megpróbálnánk leválni erről a nemzetközi világról, és megpróbálnánk reprivatizációval visszaadni az embereknek a földet, hogy kezdjenek el gazdálkodni, továbbá ha új adózási rendszerrel a magyar iparosságot megpróbálnánk talpra állítani, akkor mi lenne. Akkor olyan tökéletes összeomlás következne be, amelyet föl se tudunk mérni, mert két generáció kisemmizettsége után a mai fiatalok mögött nincsenek ott az apák és anyák, akik kellő erkölcsi-szellemi eligazítást adhatnának. Az álmom végén Antall József szavát hallottam. Várjon, fölolvasom.

– Leírta?
– Igen, fölriadtam álmomból, és azonnal leírtam. "Az ellenzéknek az a dolga, hogy a kormányt ne hagyja tévedni, és az ellennel szemben erősítse. A dombokon túl most is jobb minden, mert nincs ott az ellen." Sajátos szöveg. A "dombokon túl" talán Lengyelországot, Csehországot, Ausztriát jelenti. A dombokon túl már nem síkság a világ. Magyarországot kíméletlen eszközökkel gyarmatosítják, és ehhez az egész nemzetközi világ hozzájárul.

– Sőt.
– Sőt.

– Baló György azt mondta a múltkor a tévében, hogy a magyar szülőknek versenyképes gyerekeket kell nevelniük. Ezt a versenyképességet a mai gyerek úgy éri el, hogy tápot kap ő is. Szellemi tápot. Ez a táp arra való, hogy megakadályozza a gondolkodást, és a gyereket ránevelje arra, hogy a tévéből és a bulvárlapokból értesüljön a világ dolgairól. Magyarul: kiszakad a szellemből. Az Akadémia levelében van egy olyan kitétel, amely szerint a szellem emberei valamikor még összekötötték a földet az éggel. Lehet olyan mély a romlás, hogy ez a kapcsolat megszakadjon?
– Nem lehet. Sosem szakad meg. Ez a művészet lényege. A bennünket manipuláló háttérpénzemberek nagyon szerencsétlen emberek. Mert halandók vagyunk, és amikor megszületik egy gyerek, mindig kezdhetik elölről. Reménytelen. A művészek megszenvedik ezt a korszakot. Nincs megrendelés. A köztéri bronzszobrokat pedig rendszeresen ellopják, és eladják egy színesfémtelepen. A Gellért-hegy oldalában Eurázsia beavatottjai állnak körben. Szenzációs, erős hangulatú szoboregyüttes. Volt. Mert ezt is sikerült elvinni. Amikor erről beszélgetünk, akkor sajnos automatikusan beugrik a cigánykérdés. Én nem szeretem kikerülni ezt a kérdést. Gyerekkoromban – tehát a harmincas-negyvenes években – a cigányoknak volt egy belső közigazgatási struktúrájuk. Vajdák vezették őket, akik igazságot tettek, ítélkeztek és rendet tartottak. A cigányságnak foglalkozásai voltak. A vályogvetőtől a gölöncséren keresztül az ácsokig és a cigány kovácsokig ősi foglalkozásaikat rendkívül magas színvonalon űzték. Csak az oláh cigányok voltak azok, akik gyümölcsöt loptak. Akkoriban egy idős cigányember úgy nézett ki, hogy hatalmas harcsabajsza volt, fehér inge, fekete csizmája, ezüst fejű botja. Nem ez a tönkretett, szétzilált, egymást is meglopó világ volt, hanem rend uralkodott. A politika még véletlenül sem próbálja meg ezt a szerkezetet visszahozni. Nem arról van szó, hogy ezt a struktúrát a magyar társadalomhoz kellene igazítani. Hagyni kéne, hogy a saját belső hajtóerejük a megfelelő struktúrát megtalálja. Ameddig ez Romániában, Szlovákiában és Magyarországon nem történik meg, addig egyre súlyosabb problémát jelent. Egy cigányputri a gyerekkoromban mindazt tartalmazta, ami egy szegény magyar család házában megvolt. Nézzük meg, most mit tartalmaz, hogyan élnek, milyen körülmények között kell a gyerekeiket fölnevelniük. Se magyar-, se cigánypárti ez ügyben nem vagyok. Itt sunyiban megy a cigányozás reggeltől estig, ugyanakkor a cigányokban bizonyos politikai erők a magyargyűlöletet élesztgetik. Az SZDSZ-re gondolok, és az olyan alantas, pótcselekvésekre indító fogalmakra, mint például a másság, valamint az ünnepélyes buziesküvő, ami az én számomra felháborító és szomorú. Nehogy már azt higgye bárki, hogy aki homoszexuális, az boldog. Boldogtalan állapot kell hogy legyen.

– És nem attól boldogtalan, hogy nálunk még mindig tilos házasodniuk.
– Pontosan. Itt egy olyan álvalóságot építenek, ami ellen a Magyar Művészeti Akadémiának meg kell szólalnia, még akkor is, ha a becsület egy zárt dobozban marad. De ugyanezzel a dramaturgiával intézik a szlovák–magyar, a román–magyar, a ruszin–magyar viszonyokat. Mondok egy példát. Az elcsatolt Komáromban dolgozunk. A régi és az új várost épületekkel rakjuk tele: lakóházakat, óvodát, bölcsődét, mindenfélét tervezünk oda. A komáromi építésztársamat Litomerickinek hívják, aki magyar. A szlovákot Vargának. És innen megy Makovecz. Ez a Kárpát-medence. A magyarság népszellemének nem a szűkre szabott nacionalizmus a lakhelye. A magyar történelemnek – amely nem Szent Istvánnal kezdődik – az egyetemesség volt a tétje. Maga a Szent Korona-tan is az egyetemességről szól. István király Szent Imre herceghez írott intelmeiben is az áll, hogy az a nemzet erős, amely több lábon áll. Én járom az országot: Szlovákiát, Romániát, Beregszászt és így tovább. És tapasztalom, hogy amikor konkrét munkáról van szó, amikor szolgálatról van szó, akkor nincs különbség román, magyar és ruszin között. Kiknek érdeke, hogy a szellemileg egységes Kárpát-medence darabokra legyen szakítva? Nyilván azoknak, akik egy idegen hatalmi szféra érdekeit szolgálják. Mást nem tudok elképzelni.
Törölt felhasználó 2007. 12. 02. 08:33
#1100
A magyar nép küldetése itt véget ért, mehet vissza az Atlantiszba.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek