Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2005. 03. 30. 09:27
Előzmény: #1739  matgab
#1740
nekem van egy gigamegahiper pakkom...:)))
120dar ab...:) megtartom disznek a polcra..:)
matgab 2005. 03. 30. 09:23
Előzmény: #1598  mogul
#1739
Semmi hír? Ki tartja még? Wedge?
Törölt felhasználó 2005. 03. 22. 18:18
Előzmény: #1737  oszlopos
#1738
Ja, pl. lehet, hogy valaki a -1000-es napon sokat bukott a hati longjain és likvidáltak a papírjaiból...
oszlopos 2005. 03. 22. 09:48
Előzmény: #1736  Törölt felhasználó
#1737
tegnap rém izgalmas volt a papír...ment a nagy farkasszemezés....sz erintem elmondható, hogy a múlt heti eladásokat finanszírozási problémák generálták.magyarán ha áll a piac, nagyobb tételek már nem jönnek...
Törölt felhasználó 2005. 03. 21. 18:59
Előzmény: #1735  Törölt felhasználó
#1736
Az első cikk megszületett, valszeg nemsokára jönni fog egy gyenguszka bejelentés is újabb megrendelésekről, mindenesetre szépen előkészítik a terepet a vásárlásokhoz...lega lábbis most így érzem. Elvégre a Berenbergék maradék csomagjának decemberi eladását is pár nappal előtte előkészítették, hogy mégcsak véletlenül se tünjön bennfentesnek a dolog...akkor a belsők előre eladták papírjaikat majd a berenbergéktől szépen visszavették természetesen alsó limiten...a portfolió meg két napon keresztül szajkózta, hogy biztos azért esik limittel a papír mert elvesztették a hm tendert....ugye emlékeztek még??
Most mi lesz vajon? Most HM tendert fognak nyerni és két napon keresztül ezért fogják tépni a papírokat?? A francokat érdekel ilyen meg olyan tender amikor nemsokára a peres ügy is végleg lezárásra kerül??
Törölt felhasználó 2005. 03. 21. 11:27
Előzmény: #1734  Törölt felhasználó
#1735
Figyelembevéve a 3,5 milliárd éves árbevételt, tényleg hatalmas dobás lenne a per (12 milliárd + kamat...esetleg ennek egy része)megnyerése!!!
Törölt felhasználó 2005. 03. 21. 09:08
Előzmény: #1733  Törölt felhasználó
#1734
Milyen egyéb pozitív dolgok?
Itt van a cikkben:
"...illetv e a soron következő honvédségi tenderek és szállodaipari megrendelések pozitív folyamatnak tekinthetők.."
Ugye önmagában egy tender mitől lenne pozitív folyamat, hacsak azt már nem nyerte meg.....:)
Törölt felhasználó 2005. 03. 21. 09:02
#1733
Pannon-Flax: üzemi szinten nyereség 2005-ben2005.03.21 08:30
A tavalyi 3.3 milliárd forintról 3.5 milliárd forintra kívánja növelni a Pannon-Flax 2005-ös árbevételét. Az árbevételnövekedés motorja az export lehet, amely a tavalyi 60% után idén 25%-kal bővülhet- mondta Teimel Gézáné vezérigazgató a Világgazdsaságnak.
Hirdetés

Tavaly az árbevételből 1.7 milliárd forintot tett ki a belföldi és 1.6 milliárdot a külföldi értékesítés. A társaságot az erős forint az importbeszerzéseken keresztül segíti (export ágon sújtja). Az alapanyagköltségek felét kitevő pamutfonal már teljes egészében importból kerül beszerzésre, míg a másik felét adó lenfonal fele az import.
A cég költségtakarékossági programba kezd, egyes gazdaságtalan tevékenységeket leállítanak, illetve kiszerveznek. Ennek következtében a tavalyi 108 milliós üzemi veszteség, hasonló nagyságrendű eredménybe csaphat át.
******************* *******
A külföldi értékesítések felfuttatása erőteljes kényszer a társaság számára, hiszen a tavalyi honvédségi tender eredményeként a társaság elvesztette egyik legfontosabb ügyfelét. Bár a beszerzések import alapra terelése, illetve a soron következő honvédségi tenderek és szállodaipari megrendelések pozitív folyamatnak tekinthetők, a társaság ettől még a Magyarországon immár nem túl jó pozíciókkal rendelkező textiliparban tevékenykedik. Kulcsfontosságú lehet a társaság számára a dollár erősödése, a mostani szintnél egy erősebb amerikai deviza mellett lényegesen könnyebb lenne a cég helyzete.
matgab 2005. 03. 19. 08:50
Előzmény: #1731  Törölt felhasználó
#1732
Milyen egyéb pozítiv dolgok?
Tegnap azért nem írtam ebbe a topicba, mert a lélegzetem is elakadt, mikor megláttam a 800-at!
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 21:01
Előzmény: #1730  Törölt felhasználó
#1731
Az hogy lecsökkent?? Hát kérem szépen:
Tavaly december közepe előtt - elvileg ugye ez lett volna a döntés időpontja - még az össz nyitott konti a hatin olyan 500K körül volt ha jól emlékszem. Ez ma már csak 180K tehát innen is lassan de biztosan fogynak a kicsik. Tehát mostmár nemcsak az ép. számlás ügyfelek dobták be csak a törülközőt, hanem lassan a "kemény mag" is kezdi elveszteni a hitét. Az utolsó ellenállóktól is kicsippentik a papírokat....a végső frázis előtt!
És akkor még hol vannak azok a pozitiv dolgok amik mégcsak nemis a perrel kapcsolatosak, lassan már mindenki tudja , de b*sznak bejelenteni...
Hja kérem Berenbergék után már semmin nem szabad csodálkozni...
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 18:52
Előzmény: #1729  Törölt felhasználó
#1730
Miert, meg tudnád magyarázni, hogy ez pontosan mit is jelent, mert nem vagyok egy hati mágus :) köszi.
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 18:42
Előzmény: #1728  Törölt felhasználó
#1729
Viszont abnormálisan lecsökkent a hatikonti szám amennyiben tényleg csak 45K valós kifutás volt ma. Alig 180K marad ami nagyon de nagyon kevés...és ha ebből még feltételezem azt is,hogy ezek között is van olyan ami csak azért van nyitva mert nem vezették össze...hát akkor talán olyan 120 K lehet az ami valós lehet....
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 18:08
Előzmény: #1727  Törölt felhasználó
#1728
Reggel el is felejtettem hogy ma hatikifutás van. Ilyenkor mindig megy a kötögetősdi, meg az ármanipuláció.
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 17:37
Előzmény: #1726  Törölt felhasználó
#1727
MMTS-ben a felfügg. ideje alatt is lehet visszavonni mb-kat, új ajánlat bevitelére viszont nincs lehetőség. Erre egy ker. napló van ahova a ker. leállása idejére be lehet pakolni az ÚJ ajánlatokat, majd amikor megnyitják újra a könyvet akkor egy gombnyomásra az egészet elengedik, így nem kell a könyvnyitás után pakolgatni a tételeket miközben esetleg akár 10mp alatt akár 10% elmozdulás is lehetséges.
Egyébként a mai nap egyértelmű árfolyammanipuláció volt, valaki(k)nek egy olcsó 0503-as elszámolóár kellett, ami ugye nem a nap végén hanem 10 órakkor került meghatározásra az 1 óra forgalmának figyelembevételével, ígyhát előtte borított pont 13 perccel! Erre is utal az, hogy a ma lejáró 166K-ból 45 került csak zárásra v. továbbkötésre 121K-t pedig kifutattak, ami azt jelenti, hogy akinek vétele volt az 3 nap múlva kp-ban csenget, akinek meg eladása volt annak papírt kell betolni 3 nap múlva. Lévén nagy valószínűség szerint mindkettő pozi egy és ugyanazon személy kezében lehet ez nem lehet probléma.
Lenne még egy egyszerűbb megoldás is, az hogy az eddigi felvett majd lezárt pozikat az adott brokercég(ek)nél nem vezették össze így maradt nyitva pluszban ennyi hatikonti....de ennek igen kicsi a valószínűsége lévén hatin szinte csak a bc ügyfelek finanszíroznak ott pedig ha megvan két ellentétes láb akkor azonnal összevezetik.
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 17:13
Előzmény: #1717  Törölt felhasználó
#1726
kb egy hónapja tettem szóvá én is, akkor nem volt meg a 10 perc a fotinál, és a globusnál sem.
Ma sem volt meg a pflaxnál és az émásznál sem.
Egis, borsó szerdán 10 perc volt.
Valaki azt írta, hogy az online rendszerek (eq, bc, ebr, cd) automatikusan 10 percre felfüggesztenek, de a brókerek az mmtsben belenyúlhatnak felfügg esetén is, a belátásuktól függ. (esetleg "fegyelmi" vétség, mit tom én, de náluk megvan a lehetőség).
Érdekeln e engem is, hogy akkor hogy is van ez?! Mert hogy pl pflaxba már raktam volna be reggel 725-re a vételt, de nekem nem engedte a rendszer. Erre látom, hogy egy muksó 3 perc múlva már köt is. Mondjuk nem ment 800 alá, de akkor is zavaró, ráadásul ezek szerint egyesek egyenlőbbek, és az egész felfüggesztésesdi értelmét veszti.

Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 16:34
Előzmény: #1724  Törölt felhasználó
#1725
...köszi...:)))
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 16:25
Előzmény: #1723  Törölt felhasználó
#1724
Akkor most zárjon legalább 894-en...:)))
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 16:15
Előzmény: #1722  Törölt felhasználó
#1723
Hi! Megmondom én mi van itt! Az van Skacok hogy valaki aki erős, megnézte, hogy vannak-e stoppok 800ig. :-))
De én örülök hogy itt mindenki elszánt.
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 15:18
Előzmény: #1721  Törölt felhasználó
#1722
Az a nagy büdös helyzet, hogy az értékpapírtv betartatására létrehozott állami szerv egy kalap szart se ér!!! Az már csak hab a tortán, hogy már a BÉT is önkényesen rúgja fel a saját írott szabályait. A PSZÁF a legnagyobb bennfentes kereskedő, lévén úgy táncolnak ahogy a cégvezetők érdekei diktálják és nem úgy, ahogy azt a tv előírná.
Törölt felhasználó 2005. 03. 18. 15:08
Előzmény: #1720  Törölt felhasználó
#1721
3 perces felfüggesztés se így se úgy nem lehetne, tehát mindenképpen gáz a dolog...
Más, de ha már felfüggesztősdiről van szó, leírom. Amit alapból ellenzek: az a nap közbeni, vagy már nyitónál a kibocsátó kérésése felfüggesztősdi. Szerintem ez éppenhogy nem a befektetőket, főleg nem a kisbefektetőket védi. Hiszen a bennfentes attól bennfentes, hogy előbb tud mindenről. Ő fel van erre készülve és még a felfüggesztősdi előtt kiszáll/beszáll ha van valami. Én viszont már nem tudok semmit csinálni, pedig a hírek előtti ármozgás lehet, hogy értékes infókat adna nekem, kistoppolhatódok, stb, stb. Felfüggesztve pedig kész tények elé leszek állítva, gap-el induló árakkal. Szerintem a legfontosabb a kereskedés folytonossága. Ez minden állítólag én védelmeből csinált felfüggesztősdinél többet ér: mert dönthetek. Minden pillanatban. Szvsz ez a legfontosabb.

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek