Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 05. 27. 04:58
Előzmény: #1999  Törölt felhasználó
#2020
Nehezen tudom elképzelni, hogy a spekik végig tartanák a PFLAX-ot a nyári pangásban. Szépen lecsorgatják az abban illetékesek.820-860, kb.
Törölt felhasználó 2005. 05. 26. 19:43
#2019
Tempefői :))) pedig örül ha kukoricából bejön egy kis zsé, nem valószínű, hogy ebben a gázos helyzetben más bizonytalan kifutású ügyletekre csoportosítana át pénzt.
hali
Törölt felhasználó 2005. 05. 26. 19:39
#2018
Nem értem miért kell így marketingolni a dolgot:
- ha tuti (semmi sem az) akkor örülni kell az alacsony árfolyamnak mert ott többet tudunk venni= minek dupla áron növelni a pozit? (átlagár? nem hiszem ha alcsonyan lenne akkor is rá kéne ígérni, hogy odaadják nem?)
- ha nem tuti akkor meg a spekik úgy sem tudják sokáig fenntartani az árat
csá
Törölt felhasználó 2005. 05. 26. 12:27
Előzmény: #2016  Törölt felhasználó
#2017
Na kicsit utánnanéztem, hogy mi is a helyzet egy lehetséges felvásárlási ajánlat esetén!
Először is tényleg bekinálhatnak alacsonyabb árfolyamon, mivel erre a törvény lehetőséget biztosít nekik első körben a 180 napossal, vagyis ha erre vetemednének az jelen pillanatban 907 forint lenne. Viszont ha ezután 90% fölé kerülnek hivatalosan - mert már most is ott vannak szvsz -, akkor lehetőséget kell biztosítani a megmaradt részvényeseknek arra, hogy eladhassák a részvényeiket....és itt az idevágó passzus:
" Tpt. 76 § (2) és (5)-ös bekezdése kimondja:
„(2)Az ajánlattevőt, ha a vételi ajánlat következtében a szavazati jogok több mint kilencven százalékát megszerezte és az ellenérték teljesítésére vonatkozó kötelezettségének maradéktalanul eleget tett, az (1) bekezdésben meghatározott bejelentés közzétételét követő harminc napon belül vételi jog illeti meg a tulajdonába nem került részvények tekintetében. A vételi jog gyakorlása során az ellenérték nem lehet kevesebb, mint (!!) a vételi ajánlat során alkalmazott ellenérték vagy az egy részvényre jutó saját tőke közül a magasabb(!!). Az egy részvényre jutó saját tőkét a legutolsó könyvvizsgáló által hitelesített éves beszámoló alapján kell meghatározni."
Vagy is ha egy ajánlattal az lenne a céljuk, hogy kivezessék, zárt körűvé alakítsák és lenyúlják a nagy lóvét, akkor ennek fényében nem sok értelme lenne az első ajánlatnak!
Egyébkén t az egy részvényre jutó saját tőkét a legutolsó könyvvizsgáló által hitelesített éves beszámoló alapján olyan 1500 Ft körülire lehet tenni, ahogy az már a kgy-en is elhangzott!!
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 20:14
Előzmény: #2014  Törölt felhasználó
#2016
Ez egy jól tájékozott informátor lehet! Szerintem cseréld le! És ha brokercégnél dolgozik akkor azt a brokercéget is!
A pflaxban továbbra is Váradi a fő tulaj közel 50%-ban - papíron ennyi van elismerve - de ez az elmúlt hónapokban bizony jócskán hizhatott. Nem hinném, hogy az egészet csak úgy átpasszolná Temesfőinek, aki a reménytelen konzervipar után annyira fantasztikus lehetőséget látna a textiliparban....azt meg pláne nem hinném, hogy egy ekkora csomaghoz 800 forinton hozzájutna!
Tehát aki ajánlatot tehetne az legfeljebb Váradi v. egyik cége lehetne (Magictrade, Baxter, Flm, HE...van még?) :)
Ha valaki netán mégis hozzátudna jutni legalább egy 33%-os csomaghoz 800 forinton, annak is (és természetesen Váradinak is) a jelenlegi 180 napos forgalommal súlyozott átlagáron kellene ajánlatot tennie ami mai napon 909 Ft!
Ennek tetejében ha nem éri a 90%-ot az ajánlat után a csomagja, ki se tudja vezetni...900 Ft-os ajánlatra nem biztos, hogy ugranának azok akiknél ma még nagyobb csomagok vannak. Márpedig az ajánlattal mindenféleképpen a kivezetés, lehet a cél, pontosan azért, hogy a perből v. a perenkívüli megállapodásból befolyó összegen ne kelljen már a kicsikkel is osztozkodni!
Tehát ajánlom szíves figyelmébe az esetleges ajánlattevő(k)nek az Agrimpex ajánlatot! Ha ki akaják vezettetni akkor illene egy korrekt ajánlattal előállni, ami minimum a cég jelenlegi könyv szerinti értéke(1500-1600 Ft) és még nem ártana úgy 15-20% prémium se! Mi ez nekik ahhoz képest amit utánna kaszálnak azon, hogy nem kell osztoszkodni senkivel azon a rongyos 10Mrd-on!
Ha mégse így lenne, akkor könnyen lehet belőle Brau szindróma, ami évekig is elhúzodhat és tekintve a jövő évi választások elébe ez abszolút nincs bekalkulálva!
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 19:53
Előzmény: #2014  Törölt felhasználó
#2015
.
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 18:35
Előzmény: #2012  Törölt felhasználó
#2014
Hallottam ma egy rémtörténetet, és ezt mindenképpen meg szeretném osztani veletek pflaxosokkal(úgy látszik valakinek nagyon sürgős lett hirtelen!)
Tömören összefoglalva állítólag I. Nagy Tempefőink készül ajánlatott tenni a pflaxra 800 forintos árfolyamon!
1, Mi köze neki a pflaxhoz?? Valószínűleg informátoraim elfelejtették, hogy igazándiból ő egy Globus nevezetű cég többségi tulajdonával rendelkezik és nem egy Pflax nevezetű cégben tulajdonos.
2, Merthogy állítólag a Pflaxban is nagyon nagy tulajdonrészt szerzet!(de szerintem még mindig el vannak tévedve emberkéink e sok papír útvesztőjében) Mikor?? Milyen árfolyamon? Miért nem jelentette még be??
3, Mi indokolja a 800 forintos árfolyamot?? SEMMI!! legalábbis itt nem, a Globusnál még érthető lenne ugye :) Informátorunk szerint ezen az áron szerzet olyan mértékű tulajdont, ami után már nyugodtan tehet ajánlatot. Oké tegyen! De előtte megkérném, nézzen már rá a 180 naposra! Ja le fogják verni!? Ok, de akkor ott is kell tartani még legalább fél évig!!
Hát szóval röviden tömören összefoglalva ennyi! Elég érdekes, nem?
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 16:26
Előzmény: #2011  allergia
#2013
Egyébként kiváncsi lennék ki az az örült, aki vasárnap csak azért kell fel, hogy bejelentsen valamit.....nem ér rá hétfőn?? :)))
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 16:25
Előzmény: #2011  allergia
#2012
Ezért teljesen felesleges volt felhozni ezt a topikot! Inkább figyelnétek, hogy a háttérben milyen mutyizások mennek! De látom másoknak is feltünt, hogy a piaci forgalom hulla...ellenben fel-fel tünnek kisebb nagyobb átkötések.....csak szépen,lassan, előre a lenini úton....:))
allergia 2005. 05. 25. 16:08
Előzmény: #2010  Taki
#2011
Ajjaj! Az econetnél is valami hasonló herderi jóslat bontakozott ki szemünk előtt....
Taki 2005. 05. 25. 15:44
Előzmény: #2009  Törölt felhasználó
#2010
Igen, az ilyen beszólások után
könnyű sokáig a lista elején lenni :)
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 15:42
Előzmény: #2008  Törölt felhasználó
#2009
figyelem emberek!!!
már csak 3 nap és robban a pflax bomba
2500-ig meg sem állunk :-)))
Törölt felhasználó 2005. 05. 25. 15:36
Előzmény: #2006  matgab
#2008
kedves matgab
ez sajnos azért van így, mert semmi nem történik ezekkel az átok papírokkal.
én lennék a legboldogabb, ha félóránként irogathatnék pl. a pannonflax fórumra, de a +- 2 %-ról és a 3-5 ezer darabos (a mutyizás levonása után) napi forgalomról mi a f...t írjak?????
bpmcwap
bpmcwap 2005. 05. 25. 15:35
Előzmény: #2006  matgab
#2007
hát erről a papirról én is szivesen olvasnék véleményeket... lassan már ebből is jól bevásárolok... ezt teszem ki az ablakba a mikulásnak csizma helyett is??? most mi van már azzal a eredményel???még mindig nem telt le a 30nap???1500on még vennék egy kicsit 2000ig... :))) de komira,mizu a flaxunkal?
matgab 2005. 05. 25. 15:30
Előzmény: #2005  oszlopos
#2006
Olyan mértékben kezdenek elhatalmasodni a fórumban a politikai illetve világgazdasági problémákkal foglalkozó cikkek, hozzászólások, hogy egy kicsit kezdek besokallni... Ezért felteszem a lista tetejére ezt a szigorúan tőzsdés egyik kedvenc topicom, hátha a többiek is inkább a paperokról írják meg a véleményüket...
oszlopos 2005. 05. 19. 08:29
Előzmény: #2004  Törölt felhasználó
#2005
csak a nyomdai úton kibocs részvényeket kellett.
Törölt felhasználó 2005. 05. 19. 08:22
Előzmény: #1998  Törölt felhasználó
#2004
A tegnapi bejelentéssel kapcsolatban szeretném Tőletek kérdezni, hogy mely papírokat kellett benyújtani dematerializálásra. Ez vonatkozott a tőzsdén vásárolt papírokra is? Elnézést, ha naív a kérdés, de nem vagyok szakértő :)
Törölt felhasználó 2005. 05. 18. 19:33
Előzmény: #2002  Törölt felhasználó
#2003
Most valakik adják?? Ez érdekes! Nézzétek már meg, hogy a nagy átkötéseken, és egy- két kényszerlikvidáláson kívül mégis milyen eladók szerepeltek a piacon?!
Már napok óta a mai napot készítették elő, és ha 950-en nem köpnek a levesükbe akkor bizony 900-on tették volna meg azt amit most így csak 935-ön tudtak megtenni.Kiváncsi leszek, hogy ezekután milyen tételekkel fogják tudni visszaszorítani az árat...szvsz továbbra is a nagy átkötésekkel fognak manipulálni, úgy hogy közben bennfelejtenek belőle 5K-10K-t, az elmebajnokok meg jönnek alájuk adni...
Törölt felhasználó 2005. 05. 18. 17:17
Előzmény: #2001  oszlopos
#2002
Jaja, kár magyarázni. Most szarul néz ki. Most valaki(k) adják. 1 hónapja meg kurva jól nézett ki, akkor meg vette valaki. Ennyi. Eddig is így volt ez. Én továbbra is tartom, persze jobban örültem az 1050-nek, de 950-nen is jócskán plusszos, azt meg nem bánom, hogy 1045-ön nem szálltam ki, mert tuti, hogy az akkori feltépés után úgyis visszavettem volna, akkor meg pont ugyanitt lennék. Ülök és várom a végeredményt.
oszlopos 2005. 05. 18. 17:00
Előzmény: #2000  stacstac
#2001
hát, mondhattok bármit, 30E db-ot 1000-ig könnyedén lehetett volna venni. persze az is egy kérdés, hogy ha ezt valaki egybe megveszi, akkor meg nagyon erősnek tűnik majd a papír.

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek