Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36
martin36 2009. 02. 20. 00:32
Előzmény: #172508  Törölt felhasználó
#172520
Nem is lenne olyan rossz az a kivezetés 3445 ft-on,még valahogy el is bírnám viselni...:-)
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:32
Előzmény: #172508  Törölt felhasználó
#172519
dehogynem lehet
felfuggesztik a tozsdei kerreskedeset
bezarjak a tozsdet
kivezetik a tozsderol
a magyar allam ideiglenesen atveszi a reszvenyeket nyilvanos ajanlattetel utjan stb..
szamtalan lehetoseg van ha meg akarjak vedeni a bankot
a ruszkik is bezartak par napra a tozsdet meg az amcsik is 9/11 utan
ja hogy csak ugy felfuggeszteni egy reszvenyt vagy bezarni a tozsdet nem lehet a szabalyok szzerint?
na es ?
pereljen be
mire megnyeri mar ujra 6000 lesz az ar es shortolhatja

pl a mol is tett egy bejelentest amire 3 napra felfuggesztettek
ezt csanyi is megtehette volna.. megakadalyozza a panikot
azt hiszem 10 nap a hatarido amig lehet
aztan bejelenti hogy eldta az ukrant vagy az enrd beszall vagy valami... addigra megnyugszik mindenki...

Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:31
Előzmény: #172501  higins79
#172518
Erre megintcsak egy újabb dolgot tudnék mondani.
Ha kimondom André Kosztolányi nevét, akkor mindenki tudja miről van szó, és ha azt mondom ő nagyon sokszor bukta élete folyamán el az összes pénzét, és kellett lógó orral visszakullognia brókerkedni, hogy a fizetéséből újrakezdje az egész tőzsdét, akkor olvasott társaimnak megintcsak nem mondok újat.
Azt meg végképp nem illik elfelejteni, bár igaz a világháború után családja minden pénzét elbukta, és ő támogatta egész népes famíliáját, azért kezdeti Párizsi brókerkedése alatt apuci szeszfőzdebeli profitjából komoly summát kapott megélhetés gyanánt, illetve egy magyar francia is igen csinos összeggel segítette a kezdetek idején.
így talán megválaszoltam a kérdést, egyáltalán kötelező-e a tőzsdéből behozni az alapjövedelmet-e?
Szerintem elég ha a nyereségből futja egy-két dologra :------))))
Köszönöm de már elég sokat tanított az élet, és fog még remélem hosszú ideig, ugyanis jó pap is holtig tanul, de még mindig úgy gondolom, ezzel ha keményen leszólom az óriási melléfogásokat még meg lehet menteni néhány szerencsétlent a totális csődtől, és akkor már elmondhatom, hogy más is tanult abból amit én már több mint 10 éve művelek. Akkor már megérte.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:31
Előzmény: #172499  Törölt felhasználó
#172517
mit számít mit gondolnak rólad mások...
ha velem szemben ülsz iszunk egy sört nézem a szemed látom a mozgásod hallom mit mondasz .. akkor pontosan megmondom ki vagy.
így..
kreatív tehát fiatal, sok dologról tudsz.. csapongsz.. szinészkedsz és szeretsz játszani...mindenfélével.
Hathor
Hathor 2009. 02. 20. 00:30
Előzmény: #172503  Törölt felhasználó
#172516
holnapi előrejelzés (azaz mai), ami csak tipp az esti tippek közé és nem szabad megfogadni:

szerintem holnap esés egész napra vetítve.
A dow mélypontja és a grafikonja nekem holnapra usa mínuszt mond, bár az esés mértéke nem volt jelentős. Itthon az emberek nem tudják mi legyen hétvégére a papírral így inkább eladják, de ez várható talán másik régiókban is. Így a nap végére mínuszt tippelek.
higins79 2009. 02. 20. 00:30
Előzmény: #172511  5000
#172515
eben is...
higins79 2009. 02. 20. 00:29
Előzmény: #172512  higins79
#172514
-b
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:28
Előzmény: #172503  Törölt felhasználó
#172513
hmmm igen
de egyreszt gyurcsany a miniszterelnok akkor is ha mar senki nem hisz neki akkor is neki kellene beszelnie, mert ha egyaltalan nem mondd semmit az szerintem roszabb, de van ra pelda, oktoberben beszeltek 2300-mal megusztuk
most nem
masik
a volkswagen shortolasa is igy kezdodott
vegul a short kiraly a vonat alatt vegezte
minel tobben ragadnak be annal kevesebb lesz majd az elado
es a penze nem tart orokke
egy ido utan amikor megdonti az ar nem fogja automatikusan kovetni mert nem lesz mar aki bepanikoljon
az elmult ket napban az osszes lenyeges stopot kiraztak es a befhitelesek jelento reszet kiraztak, most mar onmagaban egyetlen ontes sem tud mire fel lavinat inditani
nem gondolod ezt igy helyesnek?
higins79 2009. 02. 20. 00:28
Előzmény: #172508  Törölt felhasználó
#172512
ebben van valami.....
5000 2009. 02. 20. 00:28
Előzmény: #172508  Törölt felhasználó
#172511
Ezzel egy kicsit vitatkoznék, nem lehet bármeddig lenyomni, hogy felvásárold, mert ha olyan olcsó lesz, akkor mások is venni fogják.
5000 2009. 02. 20. 00:27
Előzmény: #172504  Törölt felhasználó
#172510
Ez így van, de az EU szükség esetén adni fog. Ok: lásd alább!
5000 2009. 02. 20. 00:26
Előzmény: #172502  Törölt felhasználó
#172509
1. Nemcsak a tőketartalékra, hanem arra, hogy az EU-s bankok nem adtak fedezet nélkül hitelt, főleg nem olyan országokban, ahol "senkiben sem lehet megbízni"!
2. Tovább tartom azt is, hogy az EU nagyon nagyot fog bukni, ha mi elbukunk, így nem fogja nekik megérni a dolog.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:25
Előzmény: #172503  Törölt felhasználó
#172508
Csendben azért kifejteném azon nézetemet, hogy a nagy eladók 6 éves profitjukat vágják a kukába.
Emögött lehet hülyeség, pánik, bármi. De egy érdekes dolog is: ha valaki meggyengíteni akarja az OTP-t, soha jobb alkalom a támadásra, hogy bagóért felvásárolható legyen... Ha viszont ez áll a háttérben, akkor irgalmatlan tőkéről van szó, ami ellen nem lehet küzdeni. By-by árfolyam... :)
higins79 2009. 02. 20. 00:25
Előzmény: #172505  Törölt felhasználó
#172507
:)
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:24
Előzmény: #172496  5000
#172506
de pont ezert mondtam hogy nem kellene afat emelni
mert hiaba tokesitik fel a bankot ha senki nem mer hitelt felvenni
most osztotnozni kene a fogyasztst nem visszafogni
akkor helyreallhat a hitelezes es a bankrendszer is
akkor a bizalom is
kulonben ugy latom hogy...hmm... most godolkoztam par masodpercig.. de nagyon hatarozottan ugy gondolom hogy bar vannak problemak ez nem vitas de ez az egesz valsag mar egy oriasi lufi, amit pontosan annyira felfujtak vagy meg fujnak mint ahogy a happy resz fel volt fujva
persze sokkal sokkal rovidebb ideig tart mar eza par honap is eleg lehet es kidurran
mert ekkora baj azert nincs
most ugy beszeltek az otp-rol is mint egy darab korol ami nem er semmit
pedig ez nem igaz ezt mindenki tudja
a bank mukodik tobbszaz fiokkal az orszagban tobbszaz bankautomataval amik holnap is fognak penzt kiadni neked ha akarsz emberek tizezreinek admunkat es nem csak itt hanem a kornyezo orszagokban is, tehat a bank mukodik
jol mukodik
nem kert segitseget mert nem szorult ra
az egyetlen baj ezzel a bankkal a megitelese es az csak azert ilyen mert itt van es mert magyar eppen most, azt hiszik ha nincs aki moge alljon kulfoldi anyabank akor mar be lehet donteni
itt kene a kormanynak lepni
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:22
#172505
Elmesélnék egy kis történetet a 2002-es évből. Felfigyeltünk arra, hogy valaki elkezdte szép lassan adogatni a RG.t . ez persze nem azonnal látszott, hanem csak 1-2 hét után.
kiderült egy alap számolja fel a portfolioját

Kedves ricsink 19k tól lesett 11K ig. mindez "csupán" 6 hónap alatt történt szép lassan (ekkor békeidő volt)
Nos 6 hónap alatt a sok ki be ugrálós longos szétbukta magát rendesen. Mi vártunk nyugodtan. 7 dik hónapban né longlejek kezdtek mutatkozni 12K nál vettünk

Szóval ha van longjel az nem holnap lesz és nem jővőhéten.... és egyenlőre a piacok alját se látjuk
Aki pecázik milliókkal a legyen türelmes

ps
anno 2002 Altmann az magyar ta egyik legnagyobbja volt, sokat tanultunk tölle
sajnos nincs már köztünk, ha itt volna kapnátok asszem
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:22
Előzmény: #172498  5000
#172504
A magyar bankrendszer devizaínségben szenved, az OTP anya hiányában különösen. Ezt az MNB pótolja jelenleg.
Másik kockázat Ukrajna és egyéb kelet-európai leányai bedőlése.
Harmadik a hazai kezdődő deviza hitel bedőlések.

Kicsit tájékozódj, mielőtt vásárolsz és véleményt formálsz. Különben kidobod a pénzed az ablakon.

Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:20
Előzmény: #172489  Törölt felhasználó
#172503
Nem vitatkozni akarok,de szerinted Gyurcsánynak ki hinne a mai szituációban?
Mi értelme lenne azt mondani, hogy minden rendbe van 2200-on, mikor közben a masszív eladó meg 1800-ig tolja le az árat?
Az ezzel a baj, hogy még a hajóskapitánynak is nyugatni kell a pánikoló tömeget, míg az végleg elmerül, hiszen az a cél, hogy minél kevesebben fulladjanak meg. Gyanús itt akkora eladóval van dolgunk, amikor az Oti már semmit sem tehet, arról meg már nem beszélnék, hogy a 3000 fölött vett Otp sajátrészvények olyan bukovárit csinálnak Otíliának, hogy az már több mint kellemetlen.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 00:20
Előzmény: #172474  Törölt felhasználó
#172502
Mackó, elfelejtettem, hogy új vagyok itt. :D
Nos, ezek szerint korai lehetett a short zárás, de mindegy. Biztos, ami biztos. Benne van egy nagy short covering is. Majd ha megint jól felhúzzák, nyitok újat.

Mackó, figyeli 5000 hozzászólásait? Okosakat mond...
"... kétféle bankrendszer... a miénk nem olyan..." - gondolom itt a nagy tőketartalékra és ilyesmikre gondol. Ez igaz, csakhát a bizalmi válság meg a pánik ezt nem mérlegeli... :(

"Persze lehet, hogy csődbe megy az OTP, de akkor lesz más baja is az illetőnek!" - Ez viszont mélyen igaz. :(

higins79 2009. 02. 20. 00:19
Előzmény: #172490  Törölt felhasználó
#172501
közgáz diplomám nincs de más van..szerencsére nem az számít h tudom e a szakszavakat vagy nem ..hanem az h jó póziban ülök vagy nem...de ebből élsz?....mert ha nem akkor csak egy nagyszájú vagy oktatni jár ide....de mindegy mindjárt jön a duma h igen ebből élek.....
tudod van a jóember aki segít és tiszteli embertársait én nem fikázok senkit ha még okom lenne rá akkor se...most lehet h pár embernek te leszel a kedvenc...de én biztos vagyok benne h az életben tanulhatnál sok jó tulajdonságot..rád férne:)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek