Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 12:06
Előzmény: #586716  Sarpac
#586720
Igen. Én amit a legjobban hiányolok, az tényleg a "többpártrendszer" (mert ez elég Mátyás királyos ami most van. Van is, meg nincs is) mert így hogy csak egy irány az adott, így nagy a rossz döntések százaléka is. Ez olyan mint amikor egy áruházláncban, csak egy beszerzési idazgató hagyja jóvá a termékskálát. Csak az ő szemszöge érvényesül. És ha valaki más ízekre vágyik, az bizony máshova fog menni vásárolni, De a saját vásárlóerő is csökkenni fog, mert megúnják a választékot.
Na de ez is csak egy vélemény.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 12:03
Előzmény: #586713  Törölt felhasználó
#586719
Áhh, tudom, hogy hol bénáztam :)) Tanultam belőle :)
Én is még lentebre várom ezt (is) (sajnos)
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 12:03
Előzmény: #586716  Sarpac
#586718
"Az adójóváírás ötlete egyébként a gyermeknevelésben jó ötlet"

igen, és ez pont az előbbi hozzászólásomhoz kapcsolódik......az okát gondolom érti mindenki!!!

:)))

(#586715) OFF - de szvsz: BOMBAHÍR!!!!

Merkel: Megbukott a multikulturális modell

részlet:

"........hogy a népes családjaik révén húzott szociális támogatással voltaképpen élősködnek a német államon. ..."

itt az idő cselekedni kell.....most az EU is támogatna....lásd Sárközy...most Merkel !!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 12:01
Előzmény: #586715  Törölt felhasználó
#586717
Ez az " olaszliszkai eset" topikban is megállná a helyét!
Sarpac
Sarpac 2010. 10. 17. 11:54
Előzmény: #586712  Törölt felhasználó
#586716
Bruttó 160k alatt mindenki szívni fog társadalom 70-75%-ka ez alatt keres. Nyilván megszorítás egyik oldalról másikról pedig lazítás, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a fogyasztói oldal többsége még mindig az alacsony bérezésűek közül kerül ki.
Az adójóváírás ötlete egyébként a gyermeknevelésben jó ötlet, de csak akkor ha intenzívebb bérfejlesztési politikát is kreálnak mellé! A nagy keresetűek nem hiszem, hogy ettől dobnák a karrierjüket persze lesz aki élni fog vele. Az utaztatás megadóztatása pedig agyonvágja Magyarország elmaradott részeit mivel ott munka nincs így sokan járnak tömegközlekedéssel munkába kb. 800e-1milló emberről beszélünk.

Tehát vannak jó ötletek a programban és vannak igen szarvas hibák is!
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:41
#586715
itt az ideje nekünk is elgondolkozni....

és végre cselekedni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Merkel: Megbukott a multikulturális modell

* MTI

2010. október 16., szombat 21:27

Megbukott a multikulturális Németország modellje, ami szerint különböző kultúrák harmonikusan élhetnek egymás mellett, jelentette ki szombaton Angela Merkel kancellár, állást foglalva a bevándorlás kapcsán fellángolt németországi vitában.
hirdetés

"Németország a képzett munkaerő hiányával küzd és nem lehet meg a bevándorlók nélkül, de azoknak be kell illeszkedniük, magukévá kell tenniük a német kultúrát és annak értékeit" - hangsúlyozta a kancellár abban a beszédben, amit konzervatív pártjának (CDU) és bajorországi szövetségesének (CSU) fiataljai előtt tartott a Berlin melletti Potsdamban.

"A multikulti hitvallása - hogy "Immár egymás mellett élünk, és ez mennyire jó nekünk" - megbukott" - hangoztatta a kereszténydemokrata kancellár a CDU és a CSU ifjúsági szervezetének kongresszusán.

A bevándorlásról kezdett társadalmi vita élesen megosztja Németországot, amióta Thilo Sarrazin, az időközben posztjáról lemondott Bundesbank-vezető egy augusztusban megjelent könyvében beilleszkedni képtelen rétegnek nevezte a muzulmán, vagyis arab és török bevándorlókat, azt vetve a szemükre, hogy a népes családjaik révén húzott szociális támogatással voltaképpen élősködnek a német államon.

Vezető politikusok elítélték Sarazzin téziseit, de Horst Seehofer bajor miniszterelnök múlt vasárnap szintén arról beszélt, hogy "az eltérő kultúrkörökből érkező bevándorlóknak, így a törököknek és az araboknak, összességében nehézségeik vannak" a beilleszkedés terén. Ebből pedig azt a következtetést vonta le, hogy "nincs szükségünk idegen kultúrkörökből érkező újabb bevándorlókra".

Egy, a héten publikált közvélemény-kutatás közben a német társadalom nézeteinek drámai jobbratolódásáról számolt be. Bár Potsdami beszédében Merkel megerősítette, hogy Németország továbbra is nyitott a világ felé, Seehofer szavait visszhangozva azt is kijelentette: "Nincs szükségünk egy olyan bevándorlásra, amely ránehezedik a szociális rendszerünkre."
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:41
Előzmény: #586713  Törölt felhasználó
#586714
A válság kormányosa különdíj: Csányi Sándor, OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgató

forrás:link
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:32
Előzmény: #586711  Törölt felhasználó
#586713
"...Hogy a telóba, és egy két egzotikumba be vagyok ragadva,......."

ehhez csak annyit hogy én már évek óta mondom az ismerőseimnek:

MTELEKOM-ot neeee!!!

megy majd persze felfelé is....de....
tulajdonképpen csorog le folyamatosan....

Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:04
Előzmény: #586708  Sarpac
#586712
Másikmeg: saját piac... amiket itt igér a kormány ennek annak a szociális rétegnek, vagy az egész társadalomnak el lehet kezdeni számolgatni hogy miből is fogja ezt fedezni. Mert azok az elvonások amiket a bankadóval, esetleg a most negpedzegetett (nemtommmianeve) IT vagy TEL szektoros adóval akar beszedni azzal ezeket a nem beszedett állományokat nem fogja tudni kiváltani, pláne hogy az adókulcs csökkentésével megint a nagytőkések lobbijának kedvezett csak a kormány, mivel ha jól tudom, a minimálbéresek plö többet fognak fizetni. Nem mondom hogy itt mire gondolok, mert letiltanak. De van még egy két dologról elég komoly véleményem..
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 10:56
Előzmény: #586708  Sarpac
#586711
Én akkor baromira leegyszerüsítem a saját gondolatmenetemet.
Pontosan azon a szinten van a DJI ami az elmúlt 2!! év utolsó csúcsa volt.
A gazdasági helyzetek, a kozmetikázáson kívül sok pozitívumot nem ígértek, kaptak, nyújtottak. Miből gondolja itt bárki, hogy egy bizonytalan helyzetben a befektetők ezen a ponton nem kezdenek el nyereségrealizálni? Véleményem szerinte, itt a jövő hét öntögetéseket vog hozni, ami ez európai piacra tovább fog gyűrűzni, és nehéz lesz megállítani. Az hogy az otin sikerült nyereséget elérnem midezek elött, csak áldom az get. Hogy a telóba, és egy két egzotikumba be vagyok ragadva, azzal meg vágom a fejem a falba, de csak magam okolhatom. Lényeg. Ha nem les igazam, hát lehet sárt dobálni, de tartom magam ahoz, hogy a fák nem nőnek az égig, és bizony a csodababot is kivágták már. Úgyhogy én most ölbetett kézzel várom a következő longos beszállót, ami nem most lesz. Majd nov végén-dec elején újra eljön az én időm. :) Asszem. :)
Ez az egész SZVSZ!!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 10:55
Előzmény: #586708  Sarpac
#586710
szvsz: amit írsz az nyilván egy pesszimistább megközelítés.......de többé-kevésbé azért rendben.....de egy lehetséges scenario.....amivel számolni kell...

főleg, hogy most lehetőségként írtad...
ellentétben a korábbiakkal.... :)))))

egyébként én a magam részéről annyit tennék hozzá, hogy annyira nem féltem a német exportot......és tudom (tudni vélem) is, hogy miért nem kell..... :)))))
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 10:45
Előzmény: #586704  Sarpac
#586709
igen, korrekció.....sőőőt, akár esés is bármikor jöhet....

de mint már elmondtam...ez evidencia!
Sarpac
Sarpac 2010. 10. 17. 10:34
Előzmény: #586706  Törölt felhasználó
#586708
Én beszéltem egy közgazdásszal pénteken, szerinte az a baj, hogy még az megszorítás fix és biztos pénz, addig az ilyen piaci szereplők megadóztatása messze nem nyújt annyi biztonságot pl. hiánnyal szemben. A másik dolog meg gdp-nk erősen függ a németektől, míg várhatóan az euró erősödése és a mi valutánk erősödése is export növekedés ellenes, márpedig az elég nagy baj mivel 2/3 részben export orientáltak vagyunk. Ő vár egy korrekciót a piacon hisz vannak olyan szereplők akiknek ez így nem buli, majd utána várható egy stabilabb emelkedés. Nagy rally-ra nem nagyon számít. Ráadásul ott van usa ami baromi sokat ment az elmúlt 1,5hónapban és ki tudja mi lesz hisz 1182-es index felett baromi sok eladó lehet meddig lesz pénz ezeket felszívni, tehát oda is illik egy korrekció úgy 1130-1110-ig.(olcsóbban lehet innen fed-es zsozsóból újravenni):)
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 10:24
Előzmény: #586703  Törölt felhasználó
#586707
(#586015)

előzmény (#585988: HS6E1O)

"jön a várva várt leminősítés..."

a részedről lehet....

:DDD
center4
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 10:08
Előzmény: #586701  Sarpac
#586706
ugyvan. vagy egy kicsit lentebbig.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 09:46
Előzmény: #586701  Sarpac
#586705
Szerintem meg Te vagy gyanús!!
Sarpac
Sarpac 2010. 10. 17. 09:35
Előzmény: #586703  Törölt felhasználó
#586704
Meglátjuk mit reagál a piac a kalapácsolásra.
Egyelőre sokan elbizonytalanodtak döntés előtt(Telko, Mol, pénteken már az oti is lecsorgott), ha szentesítik mi lesz?:F
Egyébként igazad van, nagy esésre én sem számítok, csak egy korrekcióra.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 09:20
#586703
hírek: 08:20 |

ez meg a másik.......

néhányan naponta emlegették, hogy jön e leminősítés....

én pedig rögtön válaszoltam is, hogy ennek most nincs realitása........sőőőőt inkább!!!

:DDDDDD

és láthatjuk!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 09:16
Előzmény: #586698  myrath
#586702
hmmmmmm........háááát ha neked tényleg nem mond semmit....

szerintem pedig igen is van értelme....!

itt van még egy, ez is nagyon jó:

link

nagyon sok minden látszik ezen is....

vélemény???
Sarpac
Sarpac 2010. 10. 17. 08:47
Előzmény: #586699  myrath
#586701
Dow erősen korrekció gyanús úgy 10600-ig.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek