Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Frololo
Frololo 2022. 04. 27. 23:43
Előzmény: #59  dniel
#60
Nekem úgy tűnt a mai hsz-ból, hogy már kicsit belezavarodtál a sok lehetőségbe és a választékba. De mivel a legtöbb eszmecserét az OTP körül folytatod, szerintem kicsit megrekedtél. Megfontolhatnád, hogy veszel mondjuk 10 darab részvényt. Lehet, hogy több hetes lassú menetelés jön egészen az osztalékig. Tesztelhetnéd kicsit az újdonsült tudásod és megváltozna az attitűdöd is, de ami a legfontosabb, kimozdítana ebből az őrlődésből, mert a tőzsdén halálos. Csak egy ötlet. :) Mínusz 100-as stoppal sok bajod nem eshet, ha nem mosol autót a hétvégén kb be is hoztad a bukót! :)
dniel
dniel 2022. 04. 27. 23:24
Előzmény: #58  Frololo
#59
10 re raktam a vetelt de nem teljesult szandek meg volt :Ddd de sztem nem ugrok bele mar mert meginr a lutri zonaba van makd vissza jon ertem az arfolyam tudom :))
Frololo
Frololo 2022. 04. 27. 23:18
Előzmény: #56  dniel
#58
Pedig alkalmad lett volna rá az elmúlt hónapban! Magyar részvényesnek az OTP részvény olyan mint a méz vagy a pálinka vagy barackbefőtt: még az is tart otthon, aki nem szereti.
Frololo
Frololo 2022. 04. 27. 23:14
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Nem vagyok rá felkészülve lelkileg, hogy jó hírek esetén is robotokat hallgassak meg 10-20 értékes teszteléseknél azt, hogy na ennyi volt, aktiválja a stopot, bla-bla.
dniel
dniel 2022. 04. 27. 23:07
Előzmény: #54  Frololo
#56
En nem tudtam venni de majd nezem a musort ddd
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 23:03
Előzmény: #54  Frololo
#55
:-)
fedezekbe kell vonulni
Frololo
Frololo 2022. 04. 27. 22:54
#54

Ma akkora volt sárdobálás az Anyafórumon, hogy kialakítok a holnapi ESETLEGES emelkedőre egy díszpáholyt a Kedves Tagoknak, akik szeretnék az idegeiket nyugtatni itt, békességben.
Program: árfolyam-emelkedés
Előadja: OTP
Időpont: 2022.04.28.
Koktél (Bourbini):
https://smileypete.com/community/drink-of-the-month-the-bourbini/
Zene (John Coltrane jazz előadó a My Favorite Things 1961-es albumról:
https://www.youtube.com/watch?v=UlFNy9iWrpE
Frololo
Frololo 2022. 04. 27. 22:31
#53

2022.04.27.
Nyitó 10700, záró 10610. Holnapra az Anyafórum örökshortosai is azt ígérték, hogy longba vágják magukat. A lelkesedés oka, hogy a számok alapján eseménytelennek tűnő napon majdnem benéztünk 10100 alá, veszélyes közelségbe kerülve a négyszámjegyű árfolyamtól. Az utolsó órákban azonban szépített az árfolyam. Késődélután 18:00 órakor Csányi beszélt az Inforádióban. Az aggodalmaskodó hangokat rezignáltan nyugtatgatta, azt mondta, hogy átlagos évre számít, lehetett volna jobb is, ha nem tör ki a háború, de rossz így sem lesz. Kérdés, hogy erre fog-e növekedni az árfolyam.
OTPeter 2022. 04. 27. 18:25
Előzmény: #50  Frololo
#52
Igen, en is ebben bizom hogy egy bizonyos szint ala nem fog menni az arfolyam (vagyis nem engedik). Kivancsi leszek a q1 adatok kozzetetele utani reakciora. Picit tartok tole..
Frololo
Frololo 2022. 04. 27. 00:03
Előzmény: #50  Frololo
#51
Korrekció: 2018-ban 11-12 ezer körül volt az árfolyam, 2020-ban volt 15-16 ezer. 
Frololo
Frololo 2022. 04. 26. 23:51
#50
2022.04.26.A mai nap rossz híre, hogy a 10800 tesztelése helyett, inkább a 10500-at nézte meg az OTP.Jó hír továbbra is, hogy 5 számjegyű a részvény. Csányi őrangyal nem engedi a nagy esést, mert 7-8 ezren felzabálnák az összes részvényt, ami lassítaná a fejlődést.Be kell látni, hogy most a "jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok" helyett a "lassan járj tovább élsz" elve akar érvényesülni.E fórum egyébként ezt hiszi és ebben érdekelt, ezért reményeim szerint más is szívesebben néz most lassan csordogáló OTP-t egy olyan helyett, ami már márciusban 4 ezren lett volna.Gondoljunk arra, hogy aki 2008-ban ránézett a 2000 körüli árfolyamra, ha várt volna 10 évet, 2018-ban már 15-20 ezer közötti szegmensben tudott volna kereskedni. A májust várhatóan még ki kell ülni, mielőtt a 12 ezres árfolyam a realitások talajára lépne.
Frololo
Frololo 2022. 04. 26. 23:26
Előzmény: #48  OTPeter
#49
Nem kívántam sarkosan fogalmazni, elnézést a félreértésért. Van persze termelés, csak nem akkora, Oroszországnak is van bevétele, csak nem akkora (pl. most a lengyel gázexport kiesik). Arra céloztam, hogy nemrég rálőttek Odesszara és Kijevre. Utánanéztem, kimondható, hogy szűk 4 millió ember otthona. Ha nem lenne ez az ostrom, ott is folyna a munka, így viszont nem annyira (ítélkezési szünet van, hónapok óta gyűlnek a csomagok a postán, nincs mozi, szabadtéri programok stb). Ha Ukrajna teljesen kiesett volna a termelésből, az OTP részvények helyett már rég földet művelnék, mert biztosra venném, hogy Európában még a középosztály is megismerné az éhhalált.
OTPeter 2022. 04. 26. 22:44
Előzmény: #43  Frololo
#48
Miert ne indulna meg a termeles? Munkam soran egyeztettem ukranokkal, olyan regiobol ahol nincs haboru. Egeszen furcsa hallani, hogy egyesek ott ugy tartjak ket megyeben van haboru tavol toluk, de csak legyintgetnek ra mintha valami vicc lenne. Allitolag naluk mennek a traktorok, jarnak dolgozni es a kinti kommunikacio szerint is szukseguk van ra hogy mukodjon az orszag. Abszurd es nem tudom mennyire realis a kep csak a tapasztalatom tudom megosztani. Ne feledjuk, 46m fő lakik ukrajnában, a tobbseguk meg ott van es csak egy kis reszuk vesz reszt a harcokban.
zsuzsa37 2022. 04. 26. 16:54
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#47

hát nem sokra,mert újra vihar felhők gyülekeznek náluk a ma esti gyors jelentések körül...
Microsoft, FB(meta)....
dniel
dniel 2022. 04. 26. 15:41
Előzmény: #45  zsuzsa37
#46
😀👍
zsuzsa37 2022. 04. 26. 15:35
Előzmény: #44  dniel
#45

Nekem a május 27 végre elhozza a Top Gun 2 bemutatóját,tényleg várom.
:-))
dniel
dniel 2022. 04. 26. 15:00
Előzmény: #42  zsuzsa37
#44
Május 9. háboró vége. május 27.-én meg jön a stranger things uj évada már annak is megvan a dátuma végre ))) kellemes május elé nézünk akkor ))) :DD
Frololo
Frololo 2022. 04. 26. 14:46
Előzmény: #42  zsuzsa37
#43
Az ukránok és az oroszok egyaránt maguknak érzik a sajtóból ismert határmenti területeket, ameddig az egyik fél nem enged, nem lesz béke. Feladásra egyelőre semmi jel nem utal, emiatt inkább csak tűzszünetről lehet majd beszélni. Az OTP-nek ez azért rossz, mert Ukrajnában a termelés nem indulhat meg, amíg hébe hóba bombázzák őket, Oroszország pedig napról napra gyengül, ezzel az OTP orosz kitettsége is. Május 9. számomra egy jól csengő dátum csupán, sajnos érdemi pozitív változást egyelőre nem látok.
zsuzsa37 2022. 04. 26. 08:57
Előzmény: #41  Frololo
#42

A háború befejezése,úgy tudom nem változott ,továbbra is május 9-e.Vagy a nem megfelelő híreket olvasom?
Szomorú. Mármint az a tény,hogy ennyire programozható-irányítható a negatív irányba az emberiség.Bill Gates, neked ezt jobban át kellett volna gondolnod!
Frololo
Frololo 2022. 04. 26. 08:32
#41

Valószínűleg nem szabad mostantól hallgatnom a telefonom korrekciós tanácsaira.
Hibák:
- nem sportos, hanem shortos nap volt
- ha mindenki buli helyett bukóra játszik, akkor lesz előbb-utóbb bukó.
Elnézést a kellemetlenségért!
Várjuk a mai zöld tavaszt!
Más aktuálpolitika: az elmúlt 24 órában az orosz fél a front kiszélesítésére törekszik, mivel Nagy-Britanniát megvádolta nukleáris töltetek birtoklásával, valamint azt is közölte, hogy a NATO-val, valamint USA-val is kvázi hadban állnak mostmár. Ha nyilatkozatok szintjén próbálják egymást sarokba szorítani a vezetők, annak gazdaságilag komolyabb hatásai nem lesznek, ugyanakkor a nemzetközi konfliktus érzékenységét mutatja, hogy mind az USA, mind a NATO által egy háborús készültség kinyilvánítása percek alatt komoly változásokat hozhat a piacon. Érdekes momentum, hogy egyáltalán nem garantált az esése a tőzsdének a háborús helyzet okán, ezt senki nem merte eddig ilyen konkrétan leírni, továbbra is több évre előre vetítik a félelmeiket az elemzők.

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek