Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkpp 2023. 06. 18. 10:44
Előzmény: #9659  LBalaton
#9660
"Nagyrészt sikerült már Ukrajna demilitarizálása."
 
Szuper! Akkor most már dolga végezetten takarodhatnak is haza! 🤗
totoro
totoro 2023. 06. 18. 10:13
Előzmény: #9657  pogacsa
#9658
Tudom, pálfordulásnak tűnhet, hogy pesszimistává váltam, de én nem látok előrelépést, miközben az ukrán napi veszteségek még a megjelenő videók szerint is minimum akkorák mint az oroszoké (én nem tudok örülni az orosz helikopterveszteségeknek sem, miközben az ukrán helikopterek is ugyanúgy potyognak, tegnap is esett egy).  Ha én lennék a helyükbe leállítanám az offenzívát, amíg nem lesznek kiképezve a pilótáik, és nem érkeznek meg a nagyobb hatótávolságú rakéták, így borítékolható a kimerülés és a befagyott konfliktus, aminek egy orosz szemszögből győztes békekötés lehet az egyetlen kimenetele.
pogacsa 2023. 06. 18. 09:10
#9657
Azért azt a tendenciát, hogy napi 1-2 Kamov lepottyan az égről, túl sokáig nem tudják tartani az oroszok. Éjszaka is két darab megcsókolta a földet.
kkpp 2023. 06. 18. 01:33
#9656

Amikor a ruszki propagandista meglátogatja a "felszabadított területeket", majd konstatálja, hogy a hadserege egy barbár horda, mint a népe maga is, és csak pusztulást meg rombolást tudnak hozni másoknak. Teljesen meglepődtem, most aztán sok újat mondott. Mintha az egész világ már ismerné egy éve a végtelen orosz barbarizmust. Angol felirattal:
 https://twitter.com/wartranslated/status/1670015280284594176
euler 2023. 06. 17. 15:04
Előzmény: #9636  euler
#9655
Van egy újabb Kardblog fb poszt is, érdemes azzal kezdeni a DMM előtt.
"Kardék írtak arról, hogy mik az ukránok és az oroszok erősségei a mostani ukrajnai hadi helyzetben. Én ezt most megírom egy másik aspektusból, amellyel egyben igyekszem bemutatni az olyan kezdeményezések, mint a NAFO és a Sárkányellátó jelentőségét ..."
https://www.facebook.com/dmagyarmuzsa/posts/pfbid02EAz5A7Y472nnduHgwdzCXqkPLYdaQPSBMEjNi3MEeGrvhM4JvEA4jGPapPrEBwcil
Mcemru 2023. 06. 16. 23:18
Előzmény: #9652  nyuszibroker
#9654
ugyanolyan sehova se vezető politika mint horthyé és ugyanoda a gödör aljára vezet majd szintén...
nyuszibroker 2023. 06. 16. 20:11
Előzmény: #9650  euler
#9652
Sajnos ebbe sem fognak belebukni...
Addig szórakoznak míg kidobnak minket az eubol meg a NATO bol...
Az agyatlan m1 nézők meg még tapsolnak is neki...
Tragédia
euler 2023. 06. 16. 18:44
#9650
Vajon mi volt az oroszok terve a kárpátaljai hadifoglyokkal?
Lehet, hogy még Semjén se tudja.
A sunnyogásnak viszont vége: Ukrajna állítja, hogy azonosították az Oroszországból Magyarországra szállított kárpátaljai hadifoglyokat
pogacsa 2023. 06. 16. 11:25
Előzmény: #9648  Zsombéki
#9649
Reggel még az orosz propaganda nagy elánnal mutogatta a Nova Kahovka-i kórházat, amire szerintük az ukránok dróntámadást mértek. Képeken egy helyen látszott tetőszerkezeti károsodás az épületegyüttes egyik szárnyának a szélén, amúgy csak az ablakok törtek ki valószínűleg a robbanás lökéshullámától. Az egyik képbe, amin betört ablakokra pozicionálnak, azért belelóg valamilyen kiégett teherautó teteje. Úgyhogy vagy az történt, hogy katonai eszközöket tároltak a kórház udvarán, és azt érte dróntámadás, vagy az orosz légvédelem találta el a drónokat, melyek közül az egyik a kórház területén csapódott be, mivel az esti felvételen azért látszott, hogy valamit "lőnek".
Zsombéki 2023. 06. 16. 09:44
#9648

https://www.reddit.com/r/UkrainianConflict/comments/14ad4mb/breaking_russian_governor_of_kherson_announces/
Ukránok állítják, hogy az orosz kormányzó bejelentette, Nova Kahovkában az ukránok.
Shortelek 2023. 06. 16. 07:37
Előzmény: #9645  Zsombéki
#9646
Gondolom aljsára bizták, az meg biztos legyen jó sokat pakolt, aztán jött a meglepi mert őket is megúsztatta a cuccaikkal együtt, ez a muszka nép mindig is a gondolkodás legalja volt.
Zsombéki 2023. 06. 16. 06:52
Előzmény: #9643  pogacsa
#9645

Nem véletlenül robbantották fel a gátat az oroszok, számoltak valamivel és elszámolták magukat a robbantásnál, mert ahogy a szakértők mondják, nem akartak ekkora kárt okozni, mert ez már nekik sem jó.
(sajnos a háború során látható mentalitás alapján ezt is el tudom képzelni)
pogacsa 2023. 06. 16. 00:50
Előzmény: #9641  Zsombéki
#9643
Orosz blogok "kétéltű támadásról" írnak, de az se kizárt, hogy mindez annak a videónak a következménye, mely nemrég került fel a Telegramra. A videón az látható, hogy egy túlélők után kutató önkéntes mentőcsapatot figyelnek az oroszok drónnal, majd direkt ágyúztatják őket, és minderre még büszkék is.
pogacsa 2023. 06. 15. 23:26
Előzmény: #9640  LBalaton
#9642
Szó-szó. Jobbak, mint a semmi, de csodát nem kell várni tőlük. Ha abból indulunk ki, hogy a Merkava 2-es gyakorlatilag egy Merkava 1-es apró módosításokkal, akkor van némi viszonyítási alap, mivel az első Merkavák részt vettek komoly ütközetekben, tank-tank elleni csatákban a 82-es libanoni háborúban, még ha arról mindenkinek a „pulykalövészetként” elhíresült légi csata, vagy Bejrút szürreális ostroma jut az eszébe. Néhány elszigetelt esetet leszámítva a Merkavák felülmúlták a T-62-eseket, viszont a T-72-eseket a szírek csak korlátozott számban vetették be, mivel tartottak egy Szíria elleni izraeli inváziótól. Szóval azzal nehéz összevetni. Izraeliek persze állították, hogy felülmúlták a T-72-eseket is, szíriaiak meg pont az ellenkezőjét. Azért nem véletlen, hogy rögtön a háború után jött az új változat, mivel utcai harcokban nagyon is sebezhetőnek bizonyultak a Merkavák, és a személyzetük. A későbbi konfliktusokban, mint pl. a 2006-os libanoni háborúban már a gerilla harcoké volt a főszerep. Biztos le van írva valahol a neten, hogy pl. RPG-kel milyen átütési arányt értek el a Merkavák ellen. Ha jól emlékszem voltak kifejezetten csúfos esetek, mikor egyszerű, házilag fabrikált pokolgépekkel röpítettek legényestül a levegőbe Merkava 2-eseket meg 3-asokat.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók