Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2023. 01. 13. 17:14
Előzmény: #7079  realmadrid
#7080
az usa és az eu 20 30-szoros gdp-vel tovább fogja bírni a háborút, majd meglátjuk mikor omlanak össze a ruszkik
realmadrid 2023. 01. 13. 16:20
Előzmény: #7076  Hablaty
#7079
Ha nem akarsz háborúzni, embert ölni akkor hogyan fogod kizavarni az oroszokat ukrajnából? Adjunk fegyvert aztán hadd pusztuljon az ukrán, majd ők megvédenek minket az oroszoktól. A jelenlegi megoldással évekig is eltarthat a háború.
badsector1
badsector1 2023. 01. 13. 16:13
Előzmény: #7075  realmadrid
#7078
azt ne gondold, hogy nincsenek ott amerikai,angol,francia, német kiképzők, az ott levő vasakhoz, az igaz, hogy nem fogják ezt neked a cnn-en bejelenteni.
kkpp 2023. 01. 13. 15:52
Előzmény: #7075  realmadrid
#7077

"És mivel katonákat nem akar senki küldeni, mert az nyílt háború," Tehát félnek
 
Ilyen hülyeségeket minek írsz le? A politikusok otthon még valahogy "eladják" a választóknak, hogy fegyvert küldeni érdemes az ukránoknak és erre költjük a közpénzt, azt már nehezebb magyarázni, hogy hazánk fiai halnak idegen földön az oroszok ellen. Miért is? Én is annak örülnék, ha legalább a NATO légiereje támogatást nyújtana a fronton és kiiktatnák a vasat a ruszkik alól, de ez vágyálom. Ha a ruszkik atomot vetnének be, akkor nem, de azt inkább ne vessenek be.
Hablaty 2023. 01. 13. 15:50
Előzmény: #7075  realmadrid
#7076
OMG... Háborúzni nem akarnak... Ember... Ennyi... Mert tisztelik a más ország határait... Nem akarnak embereket ölni, a semmiért... Nem az a lényeg, hogy ki a gyenge és ki nem hanem, hogy más erkölcsi normák szerint élnek... Ahol ez nem fér bele... Elég szűk a látásmódod, már bocs... A te olvasatodban, aki nem aggresszív és nem akarja másra kényszeríteni az akaratát az fél... gratula...
realmadrid 2023. 01. 13. 14:36
Előzmény: #7073  Hablaty
#7075

"És mivel katonákat nem akar senki küldeni, mert az nyílt háború,"  Tehát félnek. Nyílt háborút nem akarnak az oroszokkal.
Ha ennyire gyenge az orosz sereg akkor miért nem? Ha nem félnek az atomtól akkor miért nem?
Nem kell orosz földre lépni csak ukrajnából kell kiűzni az oroszokat.
Hablaty 2023. 01. 13. 13:24
Előzmény: #7072  realmadrid
#7073
Jajj istenem, dehogy félnek... Összekevered a dolgokat...
Attól még, hogy valamit nem csinálnak, az nem jelenti azt, hogy félnek...
Először is, a NATO az egy védelmi szervezet, ami a fejlett Nyugati demokráciákból származik, ahol az ígéreteket, a szerződéseket, be szokás tartani, és be is tartják, még ha az egy 3. országnak nem éppen előnyös, akkor is. Mindezt azért, hogy a benne élő állampolgárok védelme biztosított legyen.
Nem úgy mint "kedves" oroszoknál, ahol csak alapból 5 szerződést szegtek meg csak azzal, hogy megtámadták Ukrajnát, mindenféle semmitmondó, hazug indokokkal.
Másodszor, akár, hogy is harcolnak, először nem lehetett tudni, hogy a korrupció és a ruszki befolyás mennyire kiterjedt. Senki se akarja az ellenségnek adni a fegyvereit.
Harmadszor, hiába küldenének holnap 500 tankot, meg mindenféle szuper technológiát, nem tudná senki kezelni. Minden hadseregben hónapokig és folyamatosan tanulják a felszerelések használatát, működését.
Egyszerű példa: a szomszédod meg akar támadni késsel, én adok neked egy Leopárd 2-est, hogy megvédd magad... Mit tudnál vele kezdeni? Gyanítom semmit. Hiába nem egy kategória a két fegyver. Kisarkított példa tudom, de érthető talán...
Még rengeteg dolgot fel lehetne sorolni.
Ez a dolog halad előre, és ahogy halad, úgy fognak jönni a jobbnál jobb fegyverek és eszközök...
És mivel katonákat nem akar senki küldeni, mert az nyílt háború, ezért marad a többi dolog, szankciók, felszerelések, fegyverek, aki amit tud és szán és van értelme... És az erkölcsi együtt érzés, támogatás...
Ennyi... Hozzáteszem és akkor is támogatnám, ha saját bőrömön is érezném a szankciók és a támadások hatását... Mert szolidarítok és így is támogatom, hogy tartsanak ki...
realmadrid 2023. 01. 13. 11:29
Előzmény: #7066  totoro
#7072
Félreértettél. Nem akarom a szankciókat megszüntetni, nem akarok gazdaságilag erős oroszországot. Épp azt írtam hogy hatékonyabb fellépést akarok, pl. a nato részéről. Nem mernek fellépni keményebben mert félnek az orosz atomtól. Megy a vacakolás és az ukrán lakosság meg szenved. Ki kell űzni az oroszokat ukrajnából minél előbb.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 01. 13. 10:25
Előzmény: #7067  LVN
#7071
csak ki kell rakni oket
Hablaty 2023. 01. 13. 09:36
#7070
Ott a példa, a 2. világháború kirobbanása előtt Németország esete...
"Elnézték" neki, hogy bekebelezi a környező országokat, csak ne támadjon...
És mi lett a vége?
Több 10 millió halott, tönkretett országok...
Ezért nem lehet hagyni, az agresszor "erős" legyen/maradjon, másból nem ért mint az erő és az elrettentés...
Amelyik országokat felsoroltad kedves realmadrid, Észak-Korea, Irán, Fehéroroszország és a többi még sorolhatnánk párat, csakis azért nem támadnak, mert tudják, hogy nem képesek komoly támadó harci cselekményekre és gazdaságilag olyan mélyre löknék őket, hogy még ennél is nehezebb helyzetbe kerülnének... Ennyi...
Arra képesek, hogy fenntartsák a rezsim hatalmát, de másra nem...
Az, hogy atomhatalom az nem azt jelenti, hogy van esetleg 1-2 rakétájuk (ha van működőképes egyáltalán), hanem azt, hogy komoly mennyiségű több 100, működőképes választott célpontba eljuttatható...
Egyébként meg mit érdekelnek téged a szankciók??
Mondj 1 dolgot, ami téged Magyarországon korlátoz és a szankcióknak köszönhető??
Csak egyet.... Mert én nem tudok...
Ha tudsz is, azt legyél kedves megmagyarázni, mert a kormánypropaganda f*szságaira nem vagyok kíváncsi...
Hablaty 2023. 01. 13. 09:25
Előzmény: #7066  totoro
#7069
Jajj de jó, hogy összefoglaltad, ez így pontos szerintem is...
Egyre kevésbé érzek motivációt a számomra és még hálisten itt jópár kolléga számára nyilvánvalót és ami úgymond véleményem szerint erkölcsileg helyes, magyarázni olyanoknak akiknek fogalma sincs a dolgokról, vagy nem érti vagy nem érzi vagy m1-en nevelkedett...
Ezért külön köszönöm.
Az, hogy találkozok még hasonló gondolkodású emberekkel ebben az országban ez ad erőt...
goapsy1
goapsy1 2023. 01. 13. 08:29
Előzmény: #7066  totoro
#7068
'Oroszország egy agresszor állam, egyszerűen nem megengedhető, hogy gazdaságilag megerősödjön annyira, hogy megint bele merjen vágni hasonló kalandba."
     
Pontosan.
     
És tegyük hozzá, hogy a mostani kudarc tapasztalataiból okulva a következő kísérlet már jóval veszélyesebb lenne, és még a mostaninál is nagyságrendekkel több áldozattal járna.
Ennek elkerülésére egyetlen megoldás van: a tömeggyilkos terrorállam a belátható jövőben nem juthat olyan állapotba sem gazdaságilag sem katonailag, hogy akár csak gondolhasson egy hasonló kísérletre.
LVN 2023. 01. 13. 08:22
#7067
Szerintem agymosott M1zombikat ne etessetek ebben a topicban, csak széttrollkodják a normál menetet… Ott van arra a trolltopic.
totoro
totoro 2023. 01. 13. 08:08
#7066
"Észak koreában is működnek és mi lett a vége? Egy új , atomfegyverekkel rendelkező diktatúra.
Iránban is működnek és annak mi lett az eredménye. Ha nem lenne izrael akkor már irán is atom nagyhatalom lenne."
Totális tévedésben vagy. Sem Észak-Korea, sem Irán nem visel éppen egy területszerző háborút, így semmilyen összehasonlítás nem állja meg a helyét, egyszerűen nincs párhuzam. Azt sem ismered, hogy Észak-Korea és Irán milyen helyzetben lenne szankciók nélkül, lehet épp háborúban állnának. Az is súlyos tévedés az érvrendszeredben, hogy úgy gondolod, a gazdag Oroszország kevésbé veszélyes, mint a szegény Oroszország. Ha Oroszországnak kevesebb bevétele lett volna, és az erőforrásait az elmúlt 10 évben elvitték volna a szociális és népjóléti kiadások, és nem lett volna pénze a haderőfejlesztésre, akkor nem támadta volna meg Ukrajnát. Ha az Ukrán háború hirtelen véget ér, Oroszország szankcióinak akkor sem szabad véget vetnünk. Oroszország egy agresszor állam, egyszerűen nem megengedhető, hogy gazdaságilag megerősödjön annyira, hogy megint bele merjen vágni hasonló kalandba.
Shortelek 2023. 01. 13. 06:53
#7065

https://www.portfolio.hu/global/20230112/folytatodik-az-orosz-nyomasgyakorlas-lavrov-ismet-utra-kel-590216
Nyilván ha a fehérorosz beszáll, akkor Ukrajnának fog kelleni a külső katonai segítség, ennyi.
goapsy1
goapsy1 2023. 01. 12. 23:20
Előzmény: #7058  realmadrid
#7064
Láttam erre valami térképes összefoglaló cikket, csak most képtelen vagyok előkeríteni.  De azt asszem' leszögezhetjük, hogy az agresszió eddigi alakulása ruszki szempontból nem egy sikersztori. (És akkor azokat a területeket ne is említsük,amiket az ukránok (még ) nem foglaltak vissza - csak éppen a ruszkik sem tudnak/mernek rendeltetésszerűen használni, mert az ukrán tüzérség lőtávolságán belül vannak.
      
Az ukránok MÉG nem győztek.
De őket támogatja a komplett civilizált világ, ahol pl csak az EU gdp-je kb tízszerese (!) a ruszki terrorállaménak.
Az persze kétségtelen, hogy fegyverek adományozása terén lehetnének kicsit aktívabbak is.
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2023. 01. 12. 23:15
Előzmény: #7062  realmadrid
#7063
https://www.facebook.com/101146441448646/posts/pfbid0vZ224DVU33fWV1wWgFrU1fesviw3G4HERJKKTR2X8hQtkaZLE9x7EStnmYFcbjYhl/
Gopro vidi a háború poklából. Tökéletesen megmutatja a 2 hetes kiképzés hiányosságait. 
realmadrid 2023. 01. 12. 23:09
Előzmény: #7060  badsector1
#7062

Értem én de ezt magyarázd meg az ukrán lakosságnak.
Ukrajnát már hány millióan hagyták el a háború óta?
A civil lakosság a szenvedő fél , sokra mennek azzal hogy a nató fél.
Ha az atomháborútól nem kell tartani akkor mit vacakol a nató, vissza kell zavarni az oroszokat oroszországba, fel kell venni ukrajnát a natóba azt kész.
De szerintem félnek az orosz atomtól , ezért megy a vacakolás.
badsector1
badsector1 2023. 01. 12. 22:58
Előzmény: #7058  realmadrid
#7061
"és ebből 3000 km2 területet foglaltak vissza az ukránok. "
   
erre az adatra én is emlékszem tavaly október környékén.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek