Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 12. 04. 08:04
Előzmény: #3208  Törölt felhasználó
#3220
Axiómának tekinted, hogy a választóknak kell szolgálniuk a pártokat és nem a pártoknak a választókat.
2010 óta már párszor visszajött a fidesz. A dk és az mszp ragaszkodik ahhoz, hogy pályán legyen és semmi elvi ellenvetése nincs az ellen, hogy emiatt az alattvalók megkapják a soros, négyéves, totális(?) elnyomást. Az szdsz-nek legalább volt annyi esze, hogy megszüntesse az önmagát túlélt pártját. Most sem látok különösebb választói igényt rájuk.
Kádár népének rutinja van abban, hogy túlélje a diktatúrákat, féldiktatúrákat és idegen megszállásokat. Én is éltem már diktatúrában. Többet is, mint valaha is akartam. De nem kívánom vissza a Horn-Medgyessy-Gyurcsány-féle bagázst és ciklusokat. Politikailag igencsak rosszul éreztem magamat, amikor ők jöttek vissza.
euler 2020. 12. 04. 00:14
Előzmény: #3218  hellforceone
#3219
Most képzeld el, hogy vétóznak és nem kapunk pénzt. Az kb. a gyorshalál lenne az országnak, kicsit drágán fizetnénk érte, hogy Orbán eltűnjön.
Hálásak lehetünk az Uniónak, hogy rávették a rablóvezéreket a pénzelfogadásra, persze arról gondoskodhatnának, hogy ne is tudják lenyúlni, pl. a jogállami mechanizmus nem felpuhításával.
Nagy dolog ez az Uniótól mert megoldották, hogy nélkülünk is hozzájuthasson a 25 tagállam a pénzéhez, mégis rávették a két jómadarat (lengyel magyar két jómadár), hogy kegyeskedjenek ők is elfogadni, gondolom a népük érdekében.
(Mert mit javítunk mi az unió hitelképességén? Kétlem, hogy javítjuk az adósbesorolást!)
hellforceone 2020. 12. 03. 22:31
#3218
Most olvastam - csak egy részét, mert elkezdett forogni a gyomrom - a cikket, hogy a lengyelek talán meggondolnák magukat, persze velük viktátorka is, mert hát ugye mégiscsak jól jönne az az EU pénzecske. Ezeknek kb. takony van a gerincük helyén! 
euler 2020. 12. 03. 22:22
Előzmény: #3216  euler
#3217
A lényeg: két listával nem működik a egy ellenzéki közös jelölt körzetenként (mögötte egy közös listával), viszont mind a két külön listának külön egyéni jelölteket kellene állítania.
euler 2020. 12. 03. 22:12
Előzmény: #3215  signal2
#3216
Lehetne persze és ezzel a pártok lemondanánának a listás támogatásról? 
Ha lenne közös ellenzéki egyéni jelölt és nem lenne mögötte közös lista, csak az egyéni támogatást kapná (1m?), Ugyanez a helyzet a két külön listával is, ami csak akkor kapna támogatást, ha egyéni jelölteket is állítana. És itt már többszáz millióról van szó, és egy kampány rengeteg pénzt igényel. Tehát lenne három jelölt körzetenként és három ellenzéki lista. Olyan szempontból nem rossz, hogy háromszoros lenne a támogatás, de 3x15 %-kot nem hiszem, hogy el lehetne érni, hogy mindegyikről be is juthassanak jelöltek.
(Tovább most nem is folytatnám a töredékszavazatokkal, és a dolog lélektani hátterével).
signal2
signal2 2020. 12. 03. 21:55
Előzmény: #3213  euler
#3215
PL meg lehetne lépni a két listát. Igen is, lehessen választani régi (mszp, dk) és új (Momentum, LMP, PM? Jobbik, MKKP) között. Így még az is előfordulhatna, hogy a ugyan a fidesz lesz a relatíve legnagyobb párt, tehát őt fogják felkérni kormányalakításra, de kisebbségben lesz! Szerintem ez lenne a legcsodálatosabb forgatókönyv. És akkor küzdjenek meg a gazdaság talpra állításával abból a pozícióból, kompromisszumkényszerből.
geza77
geza77 2020. 12. 03. 21:26
#3214
https://www.facebook.com/jeno.ludvig/videos/4093958080619539/   ezen beszarsz.😂😂😂😂😂😂
euler 2020. 12. 03. 21:26
Előzmény: #3210  signal2
#3213
2002-ben is bukott a fidesz és 2010-ben visszajött kétharmaddal.
Közben volt néhány emlékezetes visszakapaszkodási kísérlete a hatalomba, pedig volt már akkor is néhány bebetonozott embere, de csak 8 év múlva sikerült. Jó mondhatjuk, hogy most már előrelátóbb volt, de pont ezeket az "előrelátásokat" kell leépíteni az új kormánynak akár 50+ %-kal is. Plusz elszámoltatás. Ezt kell előre megtervezni az ellenzéknek és hitelesen (hiteles emberekkel is, nem biztos, hogy párttagokkal) kommunikálnia.
Mert egyébként mit kellene csinálni? Lebénultan ülni mert "lehet, hogy visszajön  a fidesz 4/5-del"? Majd visszajöhet ha túléli az elszámoltatást és demokratikus alapokon újraépíti magát a következő választásra.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 20:33
Előzmény: #3210  signal2
#3212
Benne van, de én bízom az eu. vezetőiben is, hogy tanultak ebből, még egyszer nem kockáztatnák meg azt, hogy egy ilyen Európát is romboló, megosztó vezető újra hatalmat kapjon, szerintem rengeteg nagyobb beruházást irányítanának ide, ami valódi hozzáadott értékeket termelne az országban.
signal2
signal2 2020. 12. 03. 20:19
Előzmény: #3210  signal2
#3211
Nekem a mai napon szimpatikusabb egy pm-lmp-momentum lista, mint bármi más. És most pont nem látom, hogy hatalmas szükség lenne óriási ellenzéki győzelemre.
Csak azt tudom elképzelni, higy 2/3-dal nyernek, arányosítják a választási rendszert, és új választásokat írnak ki. Csakhogy pont egy dk-ból nem nézem ki, hogy a 2/3-os hatalmat kiengedne a kezéből.
signal2
signal2 2020. 12. 03. 20:14
Előzmény: #3209  Törölt felhasználó
#3210
Akkor sokadszor: a fidesz 2022-es bukása lehet, hogy egy 4/5-ös fideszt hoz vissza 2026-ban. Tényleg nagy szar van a költségvetésben és a következő kormánynak nagyon nagy valószínűséggel megszorításokat kell végrehajtania. A fidesz úgy ki fogja csinálni őket, hogy színüket sem látjuk utána. Egyelőre nem látom, hogy ez miért lesz jó.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 20:05
Előzmény: #3207  Dehogynincs
#3209

A fidesz leváltása érdekében én bármit elfogadok, ha az ellenzékben a dk, mszp. Soros, Kim-dzsong, van benne akkor még ezekkel együtt is. A cél a fidesz leváltása, mégpedig bármi áron, mindegy, hogy az ellenzék milyen pártokból tevődik össze.
2026-ban lehetséges egyéni pártokra szavazni, mérlegelve a programjukat, ennek feltétele a 2022-es fidesz bukás.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 19:53
Előzmény: #3207  Dehogynincs
#3208
túl sok feltételed van. a kérdés,h mi történik,ha marad a fidesz? mi a elgvalószínűbb forgatókönvy a választásokig és utána? megéri finnyáskodni, az elvekhez ragaszkodni, vagy lépni kell?
egyelőre úgy néz ki a fidesz,h magát csinálja ki,de könnyen az is lehet,hogy olyan totális rémuralmat vezet be,hogy ne lehessen ellenkezni. ha a követői kitartanak mellette, még akár meg is csinálhatja. kinézem a magyarokból, még ezt is amilyen az erkölcsi szintünk. 
ha elpártolnak a követői, akkor ragaszkodhatsz az elveidhez és úgy is nyer az ellenzék nélküled,de ha nem akkor te is kellesz. vagy elviselnél egy totális elnyomást,hogy megőrízd a ez elveidet?
 
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 12. 03. 18:20
Előzmény: #3196  Törölt felhasználó
#3207
Az első mondatod az mszp-re és a dk-ra is igaz. Ezek a sokak által elutasított pártok nem akarnak kormányváltást. Legalábbis nem akarják annyira, hogy a kormányváltás érdekében ők maguk lépjenek vissza.
Le akarom váltani a fideszt, de nem a dk-val és az mszp-vel.
Te mennyire fogadnád el, ha egy mszp és dk nélküli összefogás győzné le a fideszt?
euler 2020. 12. 03. 18:02
Előzmény: #3197  signal2
#3206
Nem kell kerülgetni, ki kellene mondani, hogy itt nem egyenlő a pálya az indulóknak, mert egy fél- vagy akárhányad diktatórikus rendszer lehetetlenné teszi a hagyományos demokratikus választásokat.
Itt a választás elsődleges célja a rendszer normál állapotba (demokráciába) való visszabillentése. Még annak tudatában is, hogy az új kormány ebbe bele fog bukni. De olyan nincs, hogy hagyjuk most győzni a fideszt hadd fulladjon bele ő a saját mocskába. (És fordítva is meredek, hogy a fidesz szándékosan veszít, bár erre egy hajszálnyival többet tennék).
A választóvíz szerintem is az amit Goldi mond, le akarjuk-e váltani a fideszt vagy nem, látjuk-e, hogy mekkora a baj vagy nem.
A többi az olyan tipikusan magyaros okoskodás és nyakaskodás, az összefogásra is csak esetlegesen és feltételekkel való hajlandóság. Valami ősi átok, üres hőzöngés, mint az "életünket és vérünket ..., de a zabot azt nem adjuk!"
(Bocs, ne értsd félre, nem neked szól, csak kijött belőlem ezzel az egésszel kapcsolatban.)
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 17:49
Előzmény: #3203  Törölt felhasználó
#3205
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 17:45
#3204
nyas gem
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 17:45
#3203
December 11-én lejárnak a korábban meghozott korlátozó intézkedések, legkésőbb hétfő reggel, az operatív törzs ülésén döntéseket szeretnénk hozni a karácsony és az újév kereteiről is döntést kell hozni, hogyan ünnepeljünk, hogyan lehetünk, hogyan nem lehetünk együtt,
signal2
signal2 2020. 12. 03. 17:38
Előzmény: #3200  Törölt felhasználó
#3202
És? Lásd a #3178 utolsó részét.
Nem biztos, hogy kívánatos egy 2022-es győzelem bárkinek is.
Placa
Placa 2020. 12. 03. 17:28
Előzmény: #3196  Törölt felhasználó
#3201
"Itt az a kérdés, hogy le AKARJÁTOK váltani a fideszt vagy minden maradjon a régiben"
 
ezt a kérdést nekem nem kell feltenned, ezért engedelmeddel...
 
"Itt az a kérdés, hogy le AKARJÁK váltani a fideszt vagy minden maradjon a régiben"

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek