Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 17:09
Előzmény: #173  tokos.
#220
Természetesen úgy marhaság amit írsz, ahogy van.

Ha mindenkit kinyírnának, akkor szerinted hányan építenék a cuculizmust.

Nem mellesleg, ha észrevetted, akkor pont ezzel igazolják állandóan az elvtársak a szabadságot... persze aztán időről időre megfélemlítenek valakiket (lásd. volt már 1-2 példa a hajtóvadászatokra bizonyos fórumokon).

Továbbá még Kínában sem nyírnak ki ezekért embereket, de gondolj csak bele, hogy megkapnák a cuculizmust (a hatalmukat) éltető EU pénzeket, ha meghalnának a "ballibesek"?
bigyula 2014. 07. 28. 17:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#219
Például választhatnak helyettük hozzáértőket, akik nem, vagy ritkábban hoznak alkotmányellenes (alaptörvéánybe ütköző) törvényeket, jogszabályokat. Egyébként, a necces törvények elfogadása előtt lehetne normakotrolt kérni, és az köztérsaségi elnöknek is joga lenne kijavíttatni a hibákat a hatálybalépés előtt, de sajna Ő sem ért a szakmájához...
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 17:01
Törölt hozzászólás
#218
watson
watson 2014. 07. 28. 16:55
Előzmény: #208  tokos.
#217
"ki kellett várnom a 8 évet, hogy a szocik eltakarodjanak"

jöttek helyette kommunisták akiket zsigerből utálsz a saját bevallásod szerint.
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 16:38
Előzmény: #209  tokos.
#216
"valamekkora" kontroll még(!)
szerencsére(!) maradt?

Jaj, ne kezdd el te is :)

Egészen olyat írtál, mintha valami gond lenne kontrollokkal, még a végén rám ijesztesz, te agyhalott rettegő :)

Vigyázz ezekkel az elszólásokkal, nehogy kivessenek rád valami különadót, mondjuk ingatlanadót, de csak a tiedre...;)
bigyula 2014. 07. 28. 16:20
Előzmény: #213  tokos.
#215
Így van. El kellene tiltani a foglalkozásuktól (képviselőség) és a közügyektől is azokat, akik alkotmányellenes törvényeket, jogyszabályokat hoznak! Ugyanis az Ő fejükön is vaj van... :)
tokos. 2014. 07. 28. 16:08
Előzmény: #210  upgrayeddAKS
#214
A fiammal néztük. Jó, én néha bele-belekukkantottam nélküle is :-).

Nemrrég ismételték valamelyik adón, most újra ismétlik, de másodszor már nem nézem. Persze gagyi kis rajzfilm.

Amit alkalmanként még nérzek, az egyik-másik ismeretterjesztő csatorna.
tokos. 2014. 07. 28. 16:03
Előzmény: #212  bigyula
#213
Akinek vaj van a fején, ne álljon a napra...
bigyula 2014. 07. 28. 15:51
Előzmény: #209  tokos.
#212
És mi erre a rabló kúrmány/nav reakciója:

"Ilyen pofátlanul még soha nem büntetett a NAV

Az Alkotmánybíróság elkaszálta a 98 százalékos különadót.

A kormány úgy döntött, hogy visszajár a pénz.

A NAV azt mondta, hogy önellenőrzéssel kell visszakérni a pénzt.

Olvasónk önellenőrzéssel kérte vissza a pénzt, erre megbüntette a NAV."

link
elemes
elemes 2014. 07. 28. 15:45
Előzmény: #194  Bekre_Pal
#211
hát pedig ez a demokrácia lényege.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 28. 15:42
Előzmény: #200  tokos.
#210
link

ha a linkből kiindulva jól számoltam, az olyan 2003 körül ért véget, azaz kb. 10 éve... bár van a linken ismétlés is a Viasat-on :)

szóval kb. hány éve nem nézel TV-t?

(mellékzönge: a Dragon Ball Z csak vicc akart lenni, vagy tényleg ilyen khm... izéket is végignézel? (219 rész, bakker, az nagyon durva...) persze ízlések és pofonok különbözőek, nem is szemrehányás akart lenni, csak rácsodálkoztam... elvégre ez tiniknek szól meg manga-rajongóknak)
tokos. 2014. 07. 28. 15:40
Előzmény: #207  Bekre_Pal
#209
Egyébként az AB még valamekkora kontrollt jelent, a minap épp a 98%-os adót meszelték el emlékeim szerint.
Hozzáteszem, szerencsére.
tokos. 2014. 07. 28. 15:37
Előzmény: #207  Bekre_Pal
#208
Ez maga a válasz.

Nekem is ki kellett várnom a 8 évet, hogy a szocik eltakarodjanak.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 28. 15:28
Előzmény: #195  tokos.
#207
ja és igen, klisé, mert válasz helyett pufogtattad
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 28. 15:27
Előzmény: #195  tokos.
#206
ne többesszámozz kérlek, nem vagyok táborlakó
tokos. 2014. 07. 28. 15:16
Előzmény: #202  ts3
#205
Szerintem az anyagi kérdések többségünknek pártállástól függetlenek.

Volt egy kollégnőm, akik, bár elkötelezett baloldali szavazók voltak, épp Gyurcsánék alatt léptek meg az országból, pedig az még az első kormánya volt, akkor még dübörgött a propaganda szerint a szekér... Azóta is ott élnek.

Úgy gondolom, a többség így van vele, az átlagot sokkal kevésbé érdekli, hogy ki szipolyozza őket, Medgyessy, Gyurcsány, Bajnai, Orbán, mint azokat, akik itt a fórumon gyakran elhivatottságból egymást nyírják.
tokos. 2014. 07. 28. 15:06
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#204
Ez korábban is hasonló volt, többször mondtam, Hornék 35%-nyi szavazattal szerezték meg a mandátumok 51%-át. Akkor ez nem zavart. Csakhát ez ilyen, egyszer egyik, másszor másik kerül a fallosz rosszabbik oldalára.

Tudom, a választási rendszer változott, de annyi szavazattal, amennyit Orbánnék szereztek, a régi választási rendszerben is sima többségük lett volna. Kétségtelen, a 2/3 nem lett volna meg.

Ha vittél volna még egy embert, meg a hozzád hasonlók is mind-mind vittek volna még egyet, sikerült volna.
ts3 2014. 07. 28. 15:02
Előzmény: #200  tokos.
#203
"Nem. TV-t sem igen, mióta a Dragon Ball Z-t végignéztem :-). "

Olyan vagy, mint a beolajozott angolna.
ts3 2014. 07. 28. 14:56
Előzmény: #200  tokos.
#202
Komolytalan narancsos vagy. :))

Vannak narancsos ismerőseim, de mióta munkanélküli lett az egyik azóta nem hisz abban, hogy pörög a magyar gazdaság, a másik narancsos ismerős pl a bankszektorban dolgozik, hát most már kezd ő is aggódni.

Megkérdezhetem, hogy mivel keresed a kenyered?
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 14:53
Előzmény: #195  tokos.
#201
" Nem voltatok elegen"

Tudod Orbán és a te matekod szerint a 48% az 66,8-at ér.
Vicces vagy

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek