Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 25. 10:25
Előzmény: #17835  Törölt felhasználó
#17840
hát barátom az a részvény amelik képes 40%-t mozogni le és fel , sőt  többször is, az bizony speka
otp ennyit mozogna szép is volna )))
egyelőre....
re"17835Nagyon nem értünk egyet abban, hogy ez lenne a legspekulatívabb"
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 25. 10:25
Előzmény: #17835  Törölt felhasználó
#17839

hát barátom az a részvény amelik képes 40%-t mozogni le és le, sőt  többször is, az bizony speka
otp ennyit mozogna szép is volna )))
egyelőre....
re"17835Nagyon nem értünk egyet abban, hogy ez lenne a legspekulatívabb"
Maximova
Maximova 2018. 11. 25. 10:15
Előzmény: #17835  Törölt felhasználó
#17838
+
Maximova
Maximova 2018. 11. 25. 10:14
Előzmény: #17834  Törölt felhasználó
#17837
Otp volt az ellenpéldája Opival szemben. Én ehhez tartottam magam. (ha meg mást hoztam volna az lett volna a baj)
-
Honnan tudod, h most mekkora válság előtt állunk?;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 09:39
Előzmény: #17792  pomperj
#17836
"Mit rontottam el?"
Véleményem szerint az összehasonlításból kihagytad a fejlődési potenciált. Az OTP-ben százalékos értékben - és ez számít - nincs akkora, mint az Opusban. Azt is kihagytad, hogy az Opust még csak most fogják nemzetközi piacok számára is látótérbe helyezni.
Őszintén szólva még sohasem láttam részvényeket így összehasonlítani, ahogyan ebben a hozzászólásodban teszed. Ha az Opus annyit érne, amennyit írsz, napok óta limittel esne.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 08:21
Előzmény: #17833  pomperj
#17835
Nagyon nem értünk egyet abban, hogy ez lenne a legspekulatívabb. Azt ott kell keresni, ahol üres cégeket többszörösére pumpálnak.
A bitcoint és az Opust nem érdemes összehasonlítani, a bitcoin egy semmi. Egy érték nélküli nulla.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 08:16
Előzmény: #17832  Maximova
#17834
Azért 2008-cal nem érdemes példálózni, amikor 80 éve nem látott válság ütött be.
pomperj
pomperj 2018. 11. 25. 07:47
Előzmény: #17832  Maximova
#17833
Kedves Maximova,
1)Abban talan egyetertunk,  hogy ez a topic a Pf forumok kozott a leg-spekulativabb. Ez lassan epul le, de meg veri a mezonyt most is.
Egyikben sincs hasonlo szelsosegesen vad spekulatori fantazias-alomvilag beiras tomeg, mint ebben. A tobbi topic, van ugy 60 aktiv topic itt,  maga a kokemeny realitas ahhoz kepest, amit itt ir egyik speculator a masiknak,  naprol napra.
.
2)Most irtam 2 kis minta-peldat,  hatha eszre veszik a sajat poziciojukat ebben nehanyan.  Ez segithet abban, hogy el tudja helyezni magat a 0-100 speculator-skalan, es konnyebben  kepes beazonositani magat azon, es javitani a dontesi  helyzeteen.  
Talan a kevesbe szelsosegesek realizaljak is, hogy hol is tartanak. Ezert hasznaltam a BITCOIN (#17828) analogiat, es a BREXIT   (#17811)  dontesi szituaciot.
.
3) Szamomra a BET mellekes tema. De a legjobban ott lehet keresni, ahol spekulatorok gyulekeznek, mert ott van volatilitas, szoval ha mar BET, akkor OPI erdekes lehet daytradelni. Csinaltam parat masfel ev alatt, egesz jol sikerultek. Nekem ennyit ert, es kozben mint egy laboratoriumban, kielegitettem azt a kivancsisagom, hogyan reagalnak a mai szelsoseges spekulatorok a sajat gondolataimra. 
.
4)Az osz hajszalak mar a 80-as evek eleje ota szaporodtak, es azota lattam 4-5 hasonlo tozsdei szituaciot, mint a mostani. A legnagyobb buborek persze a vilagbajnok BITCOIN, million szazalekosan. Ahhoz kepest az OPi babybaba, par szaz szazalekos tulertekeltseggel a topjan. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181125v00oa4oev.jpeg
.
Egyforman is fog vegzodni, semmi ketsegem.
.
5)Azon kisse csodalkoztam, hogy noha beirtam a tradejeimet elore, kozben meg a stoploss mozgatasaimat is, egyesek talan frusztralt elvakultsagban, de odaig vetemedtek hogy azt is letagadtak, ami teny. Csuda.De ennyi ido alatt megtudtam, ami erdekelt. Megerositett abban, amiket eddig tapasztaltam, segitett erzekelnem a tozsdei hangulatot Bp-en. Sok kezdot szivott be a mostani tozsde-top hurrikanja, ugy is fog kinezni a szamlajuk mint azutan szokott.
.
Az altalad irt bokkenok is spekulativak. Fel sem tetelezel, akarcsak masok itt, higgadt es decens magatartast, normalis emberi viszonyokat. Hogy szerintem OPI mennyit er, mint a fo temad? Szerintem azt azert lehet kalkulalni  mostanaban mar annak, aki a  szamokat ismeri.
.
Sok szerencset,  es sikert neked es kedves baratainknak. Mostantol a fontosabb dolgaimmal kell foglalkozni.
Neha azert majd benezek ide.
Maximova
Maximova 2018. 11. 25. 02:30
Előzmény: #17792  pomperj
#17832
"Mit rontottam el ?" - írja pomperj.
-
Alapvetően a számolásai és a chartjai nem rosszak. 
Ám mégis van egy kis bökkenő! Igazából több bökkenő is lapul itt-ott.
-
Az egyik mindjárt a számolása. Vannak adatok, amik szorosan vagy kevésbé szorosan, de összefüggenek egymással. Ám nagyon kétes kimenetelű ezekből az árfolyamot előre kiszámolni vagy megjósolni. Alább olvashatjátok az OTP régebbi adatait. Igen, valóban felfedezhető, hogy az eredmény és az EPS összefüggenek. 
De nézzétek meg a hozzájuk tartozó árfolyamokat! Ott bizony megbicsaklik mindenféle számolás. Ehhez persze azt is figyelembe kell venni, hogy az árfolyamot mindenki, így pomperj is szeretné előre megtudni. Éppen ezt akarják mindig kiszámolni.
Látható, hogy a Concorde elemzői a Q2-es eredmény ismerete nélkül mekkora célárat "számoltak" ki. Akkor még senki nem hitte volna, hogy ősz elején a céláruk felét sem fogja érni a papír. Az sem volt elképzelhető, hogy 1.500 ft-os árfolyam mellett 41 Mrd-os lesz az adózott eredmény. 
-
OTP
2008.     április  május  június
átl.árf.: 6.890    7.230   6.630
2008. Q2 adózás ut. eredmény: 74.283 Mrd
EPS: 292
Concord célár: 9.800 Ft (2008.05.26.)
-
2008.     július   augusztus  szept
átl.árf.:  6.630     7.099     6.604
2008. Q3 adózás ut. eredmény: 168.668 Mrd
EPS:645
-
2008.     október  november   dec. 
átl.árf.: 4.399    3.031      2.926
2008. Q4 adózás ut. eredmény: -60.677 Mrd
EPS: -239
-
2009.    január    febr.     márc.
átl.árf.: 2.678     2.026    1.752
2009. Q1 adózás ut. eredmény: 41.809 Mrd
EPS: 167
-
A másik bökkenő, hogy a tűrhetően megrajzolt chartok alapján nem mer és nem tud kereskedni. Ha merne és ha tudna, mindig feltenné ide a tuti nyitásait, akár short, akár long, és a szemünk láttára söpörné be a milliókat. Ez bizony nem történik meg!Akkor minek is rajzolja őket?Mi a motiváció, hogy kitegye a nyilvánosságnak?
-
A harmadik bökkenő, hogy arra bazírozni, hogy az itteni fórumokról összeszedjen nap mint nap annyi rettegő long tulajdonost, akikkel majd eladatja a papírjaikat, és ezek segítségével aztán ő mint shortos profitáljon, szerintem nélkülöz minden realitást.
-
Ehhez kapcsolódik a másik bökkenő! Vajon tudja-e pontosan, hogy melyik brókercégeknél és milyen feltételek 
mellett lehet az Opit shortolni kibüfiknek és intézményi befektetőknek? És mennyi ideig tarhatja a short pozit? A BÉT nem USA piac.
-
Aki azt hiszi vagy azt akarja elhitetni, hogy néhány millióval megmozdítható kedvünkre az Opi árfolyama, az bizony 
bukta.
-
Az még nagyobb bökkenő volna, hogy ha pomperj valóban százmilliókkal shortolná az Opit összejátszva hasonló kaliberű társakkal és itt írogatna róla.
-
Miért elemzi ki újból és újból a jövőbeni árfolyamot és állapítja meg az alapján, hogy az Opi sz@rt sem ér? Ha ez a 
véleménye és számolásával megnyugtatóan igazolta magának, akkor miért foglalkozik vele?
Ti elemeznétek, számolgatnátok olyan részvényt amiről az a meggyőződésetek, hogy semmit sem ér? 
Naponta írogatnátok róla?
TAmecenas 2018. 11. 24. 23:40
Törölt hozzászólás
#17831
Peti84
Peti84 2018. 11. 24. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#17830
Mester, ez eddig is így, volt és ezután is így lesz. Az egyik legjobb önismereti fejlesztő a tőzsde. 
TAmecenas 2018. 11. 24. 23:22
Törölt hozzászólás
#17829
pomperj
pomperj 2018. 11. 24. 23:01
#17828

Eredetileg arrol volt szo, hogy mindenkit gazdagga tesz, es  hamarosan. 
.
Hatalmas nagysagrendu lesz a felfutas. Kulonosen nagy a vonzereje, es a penzugyi sikerre vagyo invesztor arra szamitott, hogy ez aztan a tuti tipp. Ha valami, hat ez biztosan emelkedni fog a tozsden.  A hardcore evangelistak hittek is abban, amit mondtak.  Nem tudja ezt megakadalyozni,  fekezni  sem  rosszindulatuan manipulalo broker ,  sem a versenytars, sem felbukkano orias-multi, egyaltan semmi a vilagon nem kepes a kilatas stabilitasat megzavarni.
.
Maga a felfutas 2017ben igen gyors es latvanyos volt. Gyorsan gazdagodtak a koran beszallok, persze leginkabb akik letrehoztak, az igazi insiderek. Ev vegen is minden rozsaszinunek latszott.

.
De nagyon nem igy lett. Egyaltalan nem. 
A temat hajdan imado "szakertok" tevedtek: egyaltalan  nem szamitottak ekkora arzuhanasra. Az osszes varakozas teves lett. Nemhogy megorizte a betett erteket, hanem megsemmisitette annak jo reszet. Stabilitas helyett allando lett a valtozas. Eloszor azt mondtak, hogy a decentralizacio lesz jo; aztan megfordult az irany: ma azt mondjak a masik veglet iranyba kell menni. 
.
Persze az invesztorok egy percig sem nem magukat, hanem mindenfele ideiglenes es szemelyes tenyezoket hibaztatnak azota is. Rafogtak mar az ideges piacokra, az informaciok hianyara, a "bennfentesek nem torodnek az arfolyammal" tenyezore, a "nincs uj hir" kisstilu csapdajara, es meg vagy ezer mas okra.
.
Az invesztorok  frusztracioja nagyon eros. Az emberek beletettek a penzuket, a kilatasok viszont ujra  romlottak az utolso honapban. A chart egylatalan nem szep, kritikus supportok szakadtak le.
.
Termeszetesen a BITCOIN-rol van szo.
.
Törölt felhasználó 2018. 11. 24. 21:22
#17827
Nahát, almafa is ékezet nélküli betűket használ, mint Pompi!
Overthetop
Overthetop 2018. 11. 24. 21:02
#17826
Ránk tapadt ez az agybeteg pióca, nagyon káros és dühítő, hogy lerázhatatlan... :(
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 24. 20:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#17825
persze mint 700nál a  limites emelkedés?
nemde )))
almafa111 2018. 11. 24. 20:44
Előzmény: #17820  Törölt felhasználó
#17824
Ne menj nyomozonak! Nem lennel jo! :)
almafa111 2018. 11. 24. 20:44
Előzmény: #17818  Nehézkérdések
#17823
Pompi mint befekteto elemzi a papirt. Neha pedig meglovagol par hullamot. Ez miert baj Nektek?
TAmecenas 2018. 11. 24. 20:02
Törölt hozzászólás
#17822
TAmecenas 2018. 11. 24. 20:02
Törölt hozzászólás
#17821

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek