Magyarországon napról-napra nyilvánvalóbb, hogy félmillióval kevesebb - munkaerõpiacra beérõ - gyerekkel és 600 ezernél is több kivándorlóval, illetve tartósan külföldön dolgozóval - azaz a mai adatokhoz képest legalább 1,1
nehéz megmondani, mert szolgáltatás és termékvásárlásaikkal még a nyugdíjasok is részesei a GDP láncnak. . de ha az aktív korú népesség nagyobb részét kirakjuk a GDP termelők közül, annak eléggé gyorsan délamerikanizálódás a vége.
mert a pörgő gazdaságokban van egy kb 10 éves átmenet amikor nagyon megnő az élőmunka szükséglet és addig sem akarnak visszaesni ezért gondolta merkel, h a migrókkal ezt az átmenetet megoldja, utána meg hazaküldik őket
A robotizáció egyre inkább feleslegessé teszi az emberi munkát, erreföl (értemén, kényszerből) emelik a korhatárt és a modern technológiával legtöbbször hadilábon álló időseket kényszerítenek munkára. Így a fiataloknak is kevesebb munkahely marad, alacsonyabbak lesznek a befizetéseik. Jó ez bárkinek?
az ember alapvetően kétféleképpen tud munkát végezni. . 1. a fizikai erejével -- a gépesítés ezt a fajta munkavégzést nagyrészt átvette. 2. az agyával -- most ezt veszik át a gépek. . ha az ember semmittevésre kényszerül, rombolni kezd.
de tényleg -- ha a jövedelmek között nagy szakadék lesz, akkor a szegények először lázadozni kezdenek, aztán nagyrészt beletörődnek a tehetetlenségükbe, de (úgy tűnik, ez genetika) mindig van pár százalék, aki (még ha rabszolgasorba születik is) nem törődik bele, hanem próbál kitörni: bűnözés, kábítószerkereskedelem (a szegények között erre mindig van igény).
teljesen más szintet ugrik most a technológia gép épít gépet a robotok komplex feladatokat oldanak meg nemcsak technológiai ugrás ez, hanem az alapok változnak meg nagyon nagyon gyorsan nem 100 hanem inkább 10 év alatt
Nekem is az a véleményem, hogy járulékokat és adókat kellene csökkenteni de nem úgy ahogy most csinálták, hogy egy szintre hozták a jövedelemadót, azt igenis többsávosan kellene fizetni, és az áfát is vihetnék lejjebb.Ellenőrizni kellene a kereskedőket is, mert amikor lejjebb viszik az áfát ők mégis visszaviszik a vásárlói árakat.Sajnos ma azt lehet tapasztalni, hogy hiába emelik a fizetéseket, máshol elvesznek valamit. (lásd egészségügyi dolgozók)
ha a reálgazdaság mérete (GDP) nem csökken, csak a társadalom kettészakad és mondjuk 10% termeli meg ezt a GDP-t, annak elég jól átlátható következményei vannak, kb rio de janeiro.
Nyugdíjkatasztrófa közelít: néhány év, és felére eshetnek a nyugdíjak Magyarországon
Ugrás a cikkhez