Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 08:25

NABI: eggyel több megoldandó probléma  

Ugrás a cikkhez
A NABI-ra vonatkozóan is hátrányos döntést hozott az amerikai közlekedési felügyelet. A felügyelet egy határozatában visszavonta a New Flyer nevet viselő piaci szereplő számára a csuklós buszok esetében kiadott felmentést a 60%-os amerikai tartalom kötelezettsége alól. A döntés a NABI-ra is vonatkozik, a magyar cég idei eladásainak jelentős része csuklós busz. A társaság mindazonáltal úgy véli, hogy a kedvezőtlen dollár árfolyam miatt egyébként is szükséges néhány munkafolyamatot az USA-ba telepíteni, mellyel az amerikai tartalom növelhető.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45920
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 09:19
Törölt hozzászólás
#11
fribell 2004. 09. 29. 08:38
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy Mo.-n a magyar termékek védelme nem elsősorban gazdaságpolitikai kérdés, ezért nem is ezen a területen kellene változtatni, hanem inkább a lakosság hozzáállásán.
Annak idején, amikor a tejtermelők tüntettek, valamelyik francia nagyáruházban 20 forinttal olcsóbban árultak lengyel tejet, az emberek kartonszámra vitték.
Ez mondjuk Ausztriában szinte elképzelhetetlen.
A szomszédban van egy vegyesbolt, szinte csak magyar árut forgalmaz és már hallottam olyat, hogy valaki azért ment ki a boltból mert nem akarta, hogy a Fidesz gazdagodjon.
Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 23:30
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Nem megoldás a piacvédelem, de nem jó a teljes piacnyitás se. A kettő között kell ésszel lavírozni. Mi eddig egy kicsit ész nélkül bontottuk le a korlátokat. Ideje lenne néhányat közülük visszaállítani. Ehhez némi nemzeti konszenzus kellene: ki kellene választani egy-két olyan iparágat, amiben menők szeretnénk lenni és azt kellene védeni. Gondoljatok a távol-keleti kistigrisekre: 30 évvel ezelőtt az elektronikát szúrták ki (mert abban láttak fejlődési lehetőséget), és ma egész jól élnek, s hangosan kiabálnak, ha valaki valamit véd.
Valami újat kellene kiválasztani, ami még nem szúr nagyon szemet: biotechnológia, organikus display, antizaj technológia, ipari kerámia, robotszoftver, magfúziós erőmű stb. Kinek mi tetszene?
Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 17:35
Előzmény: #7  allergia
#8
Reggel nyilván álmos lehettem, meg túl frappánsra és gondolatébresztőre szántam a szövegemet, ezért nem volt elég érhető. Azon gondolkodtam, hogy nálunk mit szólnának egy ilyen tervhez. Szóval: a liberalizmus fellegvárában és a világ legrősebb gazdaságában ez tök oké, mi több csomó pozitívummal magyarázható (pl. gazdaságélénkítő), nálunk viszont valami Eu, illetve globalizáció ellenes ultrajobbos dolognak bélyegződne meg. Ez az értékelési különbség az érdekes.
allergia 2004. 09. 28. 17:04
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Aha. Később meg az volt, hogy "Cipőt a cipőboltból".
Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 16:52
Előzmény: #5  matgab
#6
Ezt már nálunk egyszer kitalálták az 1840-es években. Akkor Védegyletnek hívták. Igaz akkor nem törvényi csak önkéntes alapon működött. A tagok csak magyar termékeket vásároltak.
matgab 2004. 09. 28. 09:39
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Nálunk inkább buy out Hungary működik...
Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 09:17
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Talán rosszul fogalmaztam, inkább így: milyen lenne a visszhangja?
Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 09:08
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Jól hangzana, nagyon is jól!!
Törölt felhasználó 2004. 09. 28. 08:54
Előzmény: #1  portfolio
#2
Csak úgy elgondolkoztam pillanatra ezen a "Buy America" szabályon. Mondjuk, ha nálunk lenne valami hasonló, vagy egyáltalán csak ilyen terv lenne: "Buy Hungary". Hogy hangzana?

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók