vagyis ezzel beismerted hogy nincsenek sem bizonyítékaid, sem érveid = fáj az igazság ezért inkább félrenézel, próbálsz tudomást nem venni a valóságról
"De aki már azzal jön hogy "á más is csak lopna", meg "senkit se érdekel a mérték csak neki legyen jó", na az a maga gyarlóságát nem akarja beismerni és inkább azt mondja mindenki olyan és nem is lehet változni. Pedig igenis lehetne. Nem egyszerű és nem is egycsapásra megy. De el kell indulni és tenni kell érte. "
igen ebben elvileg egyetértünk és elvileg igazad is van, pontosabban: lenne! de csak lenne. mert nálunk 27 éve volt e rendszerváltás. azóta minden kormány úgy vette át az előzőtől a hatalmat, hogy "no most végre elszámoltatjuk és megbüntetjük az előző bűnözős, tolvaj stb. bandát és kártérítésre kötelezzük!" és mi valósult meg ezekből az ígéretekből? 90%-ban SEMMI! még a legtöbbet Orbánék érték el 2010 után mivel kb. 10-15 esetben eljutottak kisebb-nagyobb ügyekben legalább vádemelésig és vagy jogerős ítéletig. ezzel tehát össze is omlott az elmélted, sajnálom, utópista vagy! és csak vedd észre hogy az "emberi jogok" ( ez is visszautalás a francia forradalomra ami ezt álszent módon behozta illetve mára már ez álszent, túltolt bicikli lett) ma már szinte több jogot biztosítanak a bűnösnek mint az áldozatnak! aztán ne feldd, a hatalom megváltoztatja az ember személyiségét. hány de hány ilyen pldát tudunk sorolni a múltból, itthonit és nemzetközit is! mert a hatalomban ülve hirtelen azon kapod magad hogy sokkal többet tudhatsz elintézni akár magadnak, akár másnak akit kedvelsz, mintha csak mezei állampolágr lennél még! ezt sokan el se nagyon tudjuk képzelni, de így van! és ráadásul hirtelen megszaporodik a "barátaid" száma akikk szívességeket kérnek tőled: pozíciót vagy állást , vagy szolgálataikat (pl. egy ellenfeled lejáratását stb.) ajánlják fel azért cserébe hogy szólj oda vkinek, hogy sikálja el egy felelőségrevonásukat x ügyben. elővehetnek rólad kínos ügyeket is a múltból ha találnak (de sokszor még kreálni is tudnak!), és elkezdenek vele zsarolni. lehet hogy kénytelen leszel vmelyiket lefizetni, hogy fogja már be! soroljam tovább? hát erről beszéltem! de te hidd csak tovább a rózsaszín meseideálod arról, hogy "lehet más a politika úgy általában" ez persze nem zárja ki azt amivel kezdtem (hogy elvileg igazad van)! tegyünk ez ellen, teszünk is, de a lehetőségeink behatároltak!
"A machiavellisták, a szadisták és a pszichopaták személyiségjegyei állnak a legközelebb a trollokhoz, de a nárcisztikus alkatok nem élvezik ha a hozzászólásaikkal szétzilálják a közösségi portálokon folyó beszélgetéseket - derült ki két tanulmányból.
Az online végzett két kutatásban megvizsgálták 1215 résztvevő személyiségvonásait és internetes hozzászólási szokásaikat. A kutatók azt találták, hogy a netes trollokat sokszor a szadizmushoz, a pszichopátiához és a machiavellizmushoz kapcsolható vonások jellemzik. Machiavellistának azokat nevezi a pszichológia, akik a saját hasznuk érdekében hajlamosak mások becsapására és manipulálására – írja az MTI.
A szadisták állnak legközelebb
A trollkodás a szadizmussal mutatta a legszorosabb kapcsolatot – mondták a kutatók, akik ezt azzal magyarázták, hogy egyesek élvezik, ha mindennel vitatkoznak és szándékosan fájdalmat okozhatnak.
“Mind a trollok, mind a szadisták kárörömöt éreznek, ha mások baját látják, szórakozni akarnak rajta, és az internet erre jó játszótér” – idézte tanulmányukat a Live Science tudományos-ismeretterjesztő portál.
“A való életben vannak destruktív és álnok emberek. Ez a tanulmány arra világít rá, hogy az emberek igazi élete és személyisége miként hatol át a virtuális határokon” – mondta Michelle Drouin, az Indiana Egyetem kutatója, aki nem vett részt a munkában.
Az első tanulmányhoz 418 önkéntes segítségét kérték. Átlagéletkoruk 29 év volt, és egy online felmérés kérdéseire kellett válaszolniuk. A szadisztikus vonásokat többek között olyan skálán vizsgálták, amely tíz állítást tartalmaz, ezeket kell a résztvevőknek egytől ötig pontoznia aszerint, mennyire értenek egyet az állításokkal, köztük például ezzel: “Izgalmas dolog másokat bántani”.
A nárcisztikusok nem trollkodnak
A kutatók a résztvevők internetes viselkedési mintáit is felmérték: megkérdezték, mit szeretnek leginkább csinálni az online kommentelés közben. Egyebek között ilyen lehetőségek közül válogathattak: beszélgetni a többi felhasználóval, új barátokat szerezni, más felhasználókkal trollkodni.
A másik tanulmányban új mérőeszközt alkottak, amelyet az internetes trollkodás globális felmérésének (Global Assessment of Internet Trolling, GAIT) neveztek el. Amellett, hogy a trollokra jellemző viselkedést és ennek élvezeti szintjét mérték vele, megkérdezték a résztvevőket, általában mennyi időt töltenek online.
A kutatók összefüggést találtak az online kommentelés gyakorisága és a trollkodás élvezete között. Ez alátámasztja azokat a korábbi eredményeket, amelyek szerint az antiszociális viselkedés összefügg a technológia túlzott használatával.
A tanulmány nem talált kapcsolatot a szadizmus és más, ártatlan online tevékenységek: a beszélgetés vagy a vitatkozás között. A kutatásból kiderült, hogy a szadistákkal szemben a nárcisztikusok nem élvezik az internetes trollkodást."
Momentum
Kedves Fiatalok! Legyetek nagyon sikeresek!
Mert csak a Tietek a jövő, magatoknak formáljátok olyan lesz az ország.
Legyetek önállóak, merészek és akkor az ország is azzá válik.