Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 03. 02. 13:10

Momentum  

Szombaton párttá alakul a Momemtum.



Kedves Fiatalok! Legyetek nagyon sikeresek!

Mert csak a Tietek a jövő, magatoknak formáljátok olyan lesz az ország.



Legyetek önállóak, merészek és akkor az ország is azzá válik.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 03. 17. 12:55
Előzmény: #479  szitso
#480
akkor félreértettem elnézést
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:54
Előzmény: #478  gambadoro
#479
azt hiszem erre gondolt a kollega, aki hiányolja a magas hozzáadott értéket...
gambadoro 2017. 03. 17. 12:51
Előzmény: #476  szitso
#478
a magyar orvos is nagy átlagban olyan, mint a magyar melós

szorgalmas
ki lehet szipolyozni
mindenhez ért egy kicsit
egy kötőtűvel is elér valamilyen eredményt
de igazán gyógyítani nem nagyon tud mert nem képzi magát és eleve begyepesedett

elmenni meg nem nagyon tud normális helyre egyrészt ezért, másrészt mert még mindig nem tud rendesen nyelveket a többségük

tudod hova mennek általában?
ügyelni
a sarkkörre háziorvosnak:)
gambadoro 2017. 03. 17. 12:48
Előzmény: #470  salve
#477
az tök jó, hogy a 20 filléres dacia:)))))))))

talán inkább az, hogy 90 százalék körül van az autóipari beszállításuk
nem úgy mint a magyar összeszerelő üzemekben

de, leginkább az a fontos, hogy ott kimennek az utcára a tolvajok miatt
itt pedig tapsolnak nekik
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:48
Előzmény: #475  gambadoro
#476
:DD
ezt nem hallottam még
na igen, nekem pl a jobb kezemet kukázták el...
gambadoro 2017. 03. 17. 12:46
Előzmény: #466  szitso
#475
úgy a 200. helyen a világban az objektív számokkal, kutatási és publikációs szinten 100. körül, de utóbbihoz elég, ha van néhány aktív kutató és nagyot ugrik egy egyetem

ha, figyelembe vesszük, hány európer ország van, ezt nem mondanám valami jó eredménynek

egyébként pedig, a magyar orvosról azt szokták mondani, hogy mekkelek
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:46
Előzmény: #467  salve
#474
És szerintem-nekem az a legfontosabb, hogy hiába csinálnak valamit jól (pl online kassza)...
Az egésznek a szája íze rettenetes...

Ma jó napom van. Megadom még az Erzsébet programot is!
Cserébe viszont ba..tok meg, hogy a hospice dolgokra egy fillér sem jut
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:43
Előzmény: #471  Vazsmegyei
#473
az miért reform, hogy hétfőtől csak a cba-ban vásároljál?
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:42
Előzmény: #470  salve
#472
gondolom, ha eljön a pillanat, amikor a jegybanknak emelni kell itthon, akkor már ő sem cimbi...

Én is úgy tudom, hogy a diktatúra alatt fizették ki az államadósságot, ezért éheztek
Vazsmegyei 2017. 03. 17. 12:40
Előzmény: #466  szitso
#471
Nyugaton a családi vállalkozások maradtak meg hagyományosan.

Az informatikában meg minden országnak megvannak a tudósai, de nem érvényesűlhetnak a kaliforniai szilícium völgy megkerülésével.

Igy van ez másutt is tele van világ lepottyantott szilícium völgyekkel.

Reformálni, amikor mindenbe beleszólnak "kintről"?

Még inkább a reformokat kaszálják el, mert át kell venni a egyetlen, de erőszakosan ránk erőltetett modern jövőképeket!

Ki beszélhet itt reformokról?
Orbán szeretne reformokat, inkább tönkretennék Orbánt, csak a reformjai ne érvényesülhessenek.
salve 2017. 03. 17. 12:38
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#470
a románok államadóssága ma is kb. a fele csak(!) a magyarnak, ez náluk a diktatúra pozitív hozadéka volt (volt ilyen is, el kell ismerni). tőlük amúgy nagyságrendekkel többen mentke ki dolgozni nyugatra mint tőlünk. a bázis ahonnan indultak alacsonyabb volt, tehát felmerül a mihez képest? kérdése. ja és nagyon jól megy Dacia Duster eladása, ez is benne van úgy tudom. ja és ott nem oylan idióták vezették a jegybankot sok sok éven át mint nálunk, hanem soviniszta emberek akik nem a külföldnek akartak megfelelni, ezen is rengeteget spóroltak hozzánk képest! ettől függetlenül biztos van olyan lépésük amit jobban csináltak mint mi. ennél részletsebb átfogóbb képem erről nincs, szóljon hozzá más is
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:38
Előzmény: #467  salve
#469
plusz a TAO 450 milliárdja
az ötször annyi államtitkár, miniszteri biztos stb

Sok pénz kell az eü reformhoz? akkor inkább neki sem állunk?
Az online kassza és társai jó ötlet, fehérítik.
A bankkártya adóztatása, tranzakciós illeték stb szürkítik...
Egy kalap alá veszik azt, aki milliárdos, azzal aki ténylegesen minimálbér körül keres mindenben.
Megvolt a reform? A lakosság 10% ott dolgozik...
Növelték az állami bevételeket. Egyetértek!!!!
Mit csináltak belőle????? Mit?????
Adtak 1% nyugdíjemelést??
Visszasírjátok az ikarust, meg a nagy gyárakat. (Széles zárta be) Itt a sok lóvé, semmi sajátot nem csinálnak. Az ENKSZ-t, de azt már bezárták
Vazsmegyei 2017. 03. 17. 12:30
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#468
Ezektől az érvektől nem lett jobb Románia Magyarországnál.
Nem is lesz jobb, mert ez a vélemény csak propaganda céllal született.
salve 2017. 03. 17. 12:29
Előzmény: #459  szitso
#467
államadósság: tudom ez örökzöld téma de tudomsáom szerint valóban csökken. ezt pl. Tölgyessy Péter is így látja, hétfő este Kálmán Olgánál beszélt róla a hír tv-ben. az államadósság azért fontos kérdés szerintem mert minél több megy arra és kamataira, annál kevesebb pénz marad pl. oktatásra eügyre, stb.
stadionok: tévedsz, ezek nem érdemi tételek! gyorsan összeszámoltam, eddig 7 vagy 8 stadion épült. + tervben van még talán 2-3 de több nem. a legdrágább az Ftc-é volt, az 15 mrd volt azt hiszem. a többi 10 körül vagy az alatti. a Puskás stationt ha bárki kormányoz újjáépítette volna mert már részben életveszélyes volt, tehát azt kivehetjük, az kiad 150 mrd-ot. kis stadionokra elmegy tehát összesen kb. 100 mrd, a Puskással együtt is csak max. 250-70 mrd.
egy átfoggó eg-ügyi reformhoz pl. ennél nagyságrendekkel nagyobb pénzek kellenek, ennek sokszorosa! ettől függetlenül abban egyetértek, hogy mindig vitatható egy családban is, hogy ki mire mennyit költsön és mi a hülyeség, mi nem!
pl. egészségügyi reform: ezt minden kormány kerülgette eddig is mint macska a forró kását: az ok egyszerű, nagyn nehéz megoldani és nem is nagyon tuja senki a csodaszert meg baromi drága is, tehát marad a toldozás foldozás..
a közigazgatást régen megreformálta Navracsics még 2014 előtt, el vagy maradva. és közmegelégedésre, ő maga mondta de ellenőrizhető is hogy alaposan átgondolt, sikeres reform volt (járási rendszer visszaállítása és kormányablak rendszer épült ki, egyszerűbb ügyintézéssel - most arról hallani hogy ott is alacsonyak a bérek és kérnek emelést mert sok a munkájuk).
és egyet még ne felejts el amikor valódi reformokat kérsz számon: a gazdaságfehérítésben az Orbánkormány minden elődéhez képest óriásit lépett előre az online pénztárgépekkel és a közúti árufuvarozó rendszer bevezetésével, ez mi, ha nem eredményes reform? sok sok milliárddal növelték ezek az állami bevételeket máris! remélem hamarosan a fodrászokra és egyéb ágazattokra is kiterjesztik majd a pénztágépeket.
kisemberek és problémák: ezt tegnap megbeszéltük, mindenki a saját szemszögéből látja és érzi magát jobban vagy kevésbé, de a közvéleménykutatások még azt mutaják amit mutatnak, hogy vezetni tud a fidesz és ez persze bármikor változhat
szitso
szitso 2017. 03. 17. 12:29
Előzmény: #464  _pampa
#466
az orvos képzése szakmailag rendben van szerintem
A gond az, hogy elmegy

Az oktatás gondja az, hogy hülyeségeket tanít (nem az egyetem)
Sehol nem tanítanak vállalkozni, szerepelni, CV-t írni, háztartást vezetni, rendesen nyelvet se egy átlag iskolában

De ahol megreformálták és ingyenessé tették 20-30 évvel ezelőtt, ott már szuper eredmények születtek
Vazsmegyei 2017. 03. 17. 12:25
Előzmény: #464  _pampa
#465
+++++))
_pampa 2017. 03. 17. 12:21
Előzmény: #457  dexter
#464
"Mo.-nak egyetlen esélye lenne kiemelkedni, mégpedig a magas szintű oktatás"

miért, most nem ilyen?

Nem tud nyugaton elhelyezkedni egy végzett informatikus, mérnök, orvos,gyógyszerész?

Esetleg arra gondolsz, hogy Magyarország nem képez elég számú kiemelkedő tudással rendelkező orvost az angol EÜ rendszer számára?

Igen, végül is ez felháborító......
_pampa 2017. 03. 17. 12:17
Előzmény: #457  dexter
#463
ez megint csúsztatás.....

a napokban volt egy cikk egy roma értelmiségivel aki nem a kormány tagja,támogatója.....

"sajnos az elmúlt 7 év alatt orbánék több kárt tettek .............., az oktatásban, stb., mint előtt 20 év alatt sem "

ő bizony leírta, hogy ez Magyar hibája, hogy ide jutottunk!

Törölt felhasználó 2017. 03. 17. 12:16
Előzmény: #456  salve
#462
Azt hogy illeszted a gondolatmenetbe, hogy Románia, félpályás hátrányból indulva lehagyott minket?

Pedig olyan sok mindent elkúrtak, amit mi nem, behívták az IMF-et, lecsukták a korrupt politikusokat, Nato meg EU pártiak, nem putyin seggét nyalják...
Ekkora hendikeppekkel, hogy hogy jobban teljesítenek a mi jobban teljesítésünknél?
Vazsmegyei 2017. 03. 17. 12:08
Előzmény: #457  dexter
#461
Ki is tette szegregáltá a mai oktatási rendszert és ki erőlteti továbbra is?

Támadjátok a kormányt az oktatás lezüllesztésével, miközben a szegregált folyamatokat nem hagyjátok felszámolni.

Még mindig az a fontosabb, hogy egy kisebbség véleménye saját magáról benne legyen a tankönyvekben?

Persze Magyarországon az ellenzék nem követet el az utóbbi 10 évben történelmi bűnöket?

Nem elég, hogy letagadja az ellenzék az elkövetett történelmi bűneit, de azokat is a kormány nyakába szeretnétek varrni?

Nektek opció a lopás másokra oktrojálása?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek